Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 10:29

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Tad Morose
PostPosted: 21. 03. 2005. 17:53 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Eh, znam da sam nekad davno otvorio temu Tad Morose vs. Nocturnal Rites, al mislim da ovaj bend ipak zasluzuje zasebnu temu :D
Definitivno bend koji ulazi u moj Top 5-6 bendova ikad :wink:

Izdali su 6 full length albuma i jedan EP:

Leaving The Past Behind 1993
Sender Of Thoughts 1995
Paradigma EP, 1996
A Mended Rhyme 1997
Undead 2000
Matters Of The Dark 2002
Modus Vivendi 2003

Prva 2 albuma su cista progresiva sa prilicno 'mracnom' muzikom i atmosferom.
EP je ustvari mini album jer zvuci ko kompletan album samo sa manje pjesama nego standardni albumi. Muzika se nastavlja u tradiciji prva dva albuma i ujedno je zadnji na kojem pjeva Kristian Andren sto predstavlja i kraj prog faze Tad Morose-a (hmm, nazalost ?! ma ne mogu da se odlucim nikako :wink:).

Sledeci album, A Mended Rhyme, predstavlja novog pjevaca, Urbana Breeda, covjeka kojeg bi svrsto vjerovatno u zanr heavy pjevaca ali sa prilicno melodicnim glasom.....ma defintivno mi jedan od drazih pjevaca. Uglavnom na ovom albumu se vidi prijelaz izmedju starog i novog Tad Morose-a, ali sa vrlo mracnim, na mjestima skoro doom orijentisanim, pjesmama. Ujedno, ovo je i zadnji album na kojem su zastupljene klavijature :D

Sa Undead albumom krece Tad Morose kakog danas poznajemo. Znaci, americki power/heavy, bez ovih euro uticaja, klavijatura i sl. Za njim ide u istom stilu odmah i Matters Of The Dark, pa onda i Modus Vivendi, gdje je svaki naredni (meni licno) bolji od onog prije :D

Sad nam ostaje samo da sa nestrpljenjem iscekujemo naredni album znajuci da Tad Morose ne moze razocarat :D


p.s. sto se tice onog poredjenja tad morose vs. nocturnal rites, mozda je moglo da opstane nakon preslusana po 3 albuma od oba benda, ali sad mi ih je tesko i spomenuti u istoj recenici :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 17:55 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
ja imam ovaj iz 2003 sto znaci da nisam bas adekvatna govorit o bendu u cjelosti, ali taj album nije los no nije ni nista posebno :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 19:32 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
ovo posle mended-a je EXTRA ovo pre je ok ali nista me nije preterano odusevilo

ja naginjem heavy pre nego progresiv vodama :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tad Morose
PostPosted: 21. 03. 2005. 20:20 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2004. 01:45
Posts: 1225
Location: APS
Elektron wrote:
Sledeci album, A Mended Rhyme, predstavlja novog pjevaca, Urbana Breeda, covjeka kojeg bi svrsto vjerovatno u zanr heavy pjevaca ali sa prilicno melodicnim glasom.....ma defintivno mi jedan od drazih pjevaca.



ovaj covjek ima jedan od najboljih vokala ikad :D
nemam nijedan citav album ali imam dosta pjesama sa raznih albuma, i moram priznati da su odlicni
savrsen vokal, a muzika je odlicno ukomponovana bez ikakvih supljina, savrseno ispunjena, definitivno jedan od najboljih bendova :D :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 20:29 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Pa ako budes htjela, snimim ti i posaljem preko ogija sve albume :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 20:32 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2004. 01:45
Posts: 1225
Location: APS
aaa moze :D nisam ja tebi dzaba sinoc rekla da si legenda :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 20:38 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Hehehehe, ma dobro, poslo bi ja to tebi i bez tog :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 15:10 
Offline
User avatar

Joined: 07. 02. 2005. 23:26
Posts: 132
Location: Trebinje
Čuo sam da je ovaj bend opasan, ali nažalost nisam imao priliku da ih čujem!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 19:11 
Offline
User avatar

Joined: 08. 02. 2005. 00:44
Posts: 136
Location: Dąbrowa Górnicza
Imam samo A Mended Rhyme i vrlo mi se taj album svida


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 09. 2005. 12:04 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
konacno sam ih kompletirao i postali su mi omiljeni metal bend, valjda ce uskoro nesto novo


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 10. 2005. 13:13 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
men se ovo ne svidja. slusajuci prvi album doslo mi je da se valjam od smijeha prateci lyrics-e...svo ono filozofiranje i mudrovanje...bolje od maceva, magije, zmajeva po? :) mozda sam izabrao pogresan album izabrao za cuti pa mi je sve kasnije bilo praceno ovim pocetnim razocarenjem

ajde da ne budem sasvim strog - ovi noviji albumi gdje se vise koncentrisu na heavy neg power su mi recimo ok...samo sto ovaj put nisam imao hrabrosti obazirati se na tekstove da se dibidus ne razocaram


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 10. 2005. 13:36 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Pa zadnja 3 albuma i jesu najbolja ipak, dobro ni A Mended Rhyme nije za bacit, a prva dva kako kad...
A sto se tekstova tice, neam pojma da ti pravo kazem...iako mi je ovo jedan od omiljenih modernih bendova, nikad nisam ni pomislio da se zainteresujem za textove jer mi ne znace bas previse u zivotu :D ako je muzika dobra, moze da pjeva o cemu god hoce....zmajevi, vitezovi, filofozija, satanizam, krscanstvo, ljubav, istorija...geografija, biologija, hemija, matematika...ma koga briga dok god to dobro otpjeva :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 11. 2005. 13:58 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
Elektron wrote:
Pa zadnja 3 albuma i jesu najbolja ipak, dobro ni A Mended Rhyme nije za bacit, a prva dva kako kad...
A sto se tekstova tice, neam pojma da ti pravo kazem...iako mi je ovo jedan od omiljenih modernih bendova, nikad nisam ni pomislio da se zainteresujem za textove jer mi ne znace bas previse u zivotu :D ako je muzika dobra, moze da pjeva o cemu god hoce....zmajevi, vitezovi, filofozija, satanizam, krscanstvo, ljubav, istorija...geografija, biologija, hemija, matematika...ma koga briga dok god to dobro otpjeva :D
nemoj tako mended je strasan tezak mracan jak sta ces vise :) mada undead mi je najbolji, a oni pre mendeda su totalno bez veze, sad treba da dobijem reflections, na kom je urban breed prepevao neke stare pesme


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 11. 2005. 15:03 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Pa nisam nigdje reko da je manded los, cak mi je skroz dobar album, ali opet zadnja 3 slusam puno vise :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2005. 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
" As many of you already know, Urban Breed is no longer in the band. He has posted his thoughts about this on the Tad Morose forum. I can't see how he could have continued in the band either. We wish hom all the best in the future.
The recording of our next album will be delayed due to this, but we are looking for a new singer and we got some interesting names already. We will start the audition after the holidays. "


Sranje, imal sta gore od tih promjena pjevaca... :? steta, bio je to dobar bend :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2005. 23:10 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2004. 01:45
Posts: 1225
Location: APS
Elektron wrote:
" As many of you already know, Urban Breed is no longer in the band. He has posted his thoughts about this on the Tad Morose forum. I can't see how he could have continued in the band either. We wish hom all the best in the future.
The recording of our next album will be delayed due to this, but we are looking for a new singer and we got some interesting names already. We will start the audition after the holidays. "


Sranje, imal sta gore od tih promjena pjevaca... :? steta, bio je to dobar bend :D


:( vala ce im biti pravo tesko naci mu dostojnu zamjenu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 03. 2006. 00:46 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
European sources suggest that the new singer for Swedish power metallers, TAD MOROSE, will be no other the long dormant Joe Comeau. The former ANNIHILATOR vocalist/OVERKILL guitarist has been camped out in upstate New York since leaving the Canuck thrashers following Waking The Fury. Comeau replaces beloved singer Urban Breed, who is currently fronting BLOODBOUND

Ajd vidit cemo na sta ce to liciti, a za to vrijeme ja sam vec u potrazi za ovim bloodboundom :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 03. 2006. 01:39 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2004. 01:45
Posts: 1225
Location: APS
a sto je urban uopste napustion bend?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 03. 2006. 01:52 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Ma ne znam, nije receno sta je tacno u pitanju...uglavnom kao neke nesuglasice s ostalim clanovima benda..

Ev slusam po prvi put ovaj bloodbound, cini mi se da nije lose...nije bas na isti fazon ko tad morose, vise nako ko neki melodic heavy :)

edit: ev presluso cijeli ovaj album, na kraju ispade da vise vuce na neki euro power, ni blizu tad morose-u... :? al et ne pjeva breed lose pa se moze poslusat ako nista zbog tog... Nadam se da ce TM bolje proci s novim pjevacem nego Breed s novim bendom :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 03. 2006. 03:05 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2004. 01:45
Posts: 1225
Location: APS
joj ak ista mrzim onda je kad dobar vokal napusti dobar bend i onda pokusa nesto novo a ispadne bezveze, pa nit valja on nit valja stari bend sa novim pjevacem, ali hajd nadam se da ce TM dobro proci sa ovim novim, moraju hehe :P


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group