Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 02:30

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Thunderstone
PostPosted: 20. 04. 2005. 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Iako nisam bas neki fan danasnjeg euro powera, postoji bend iz te kategorije koji me zadobio vec svojim prvim albumom i koji nakon 3 godine od njegovog izlaska jos uvijek rado preslusam. Previse cesto cujem price o Thunderstone-u kao klonu Stratovariusa ili Sonate Arctice, sto po meni ne stoji bas, a posebno valjda sto, najblaze receno, i nisam neki fan stratovariusa. Prva i najveca slicnost izmedju pomenutih bendova je sto su svi iz Finske i svi sviraju euro power metal, kojeg danas svira svaki 3. bend u evropi :roll: E sad, OSNOVNA razlika je u tome sto thunderstone nema one standardne premelodicne, ultra-brze 'happy power' pjesme na kojima bubnjar ne silazi sa duplog basa od pocetka do kraja pjesme a pjevac zvuci ko da ima manjak muskih hormona. Nije da bend nema brze pjesme, samo sto ih po meni izvode bolje od vecine slicnih bendova. Jos u tom direktnom poredjenju sa Stratovariusom, Thunderstone zvuci dosta mracnije i ozbiljnije, a pjevac iako mozes postici i veliki raspon zvuci ipak kao muskarac. Naravno, tu su i one neizbjezne balade koje thunderstone izvodi vrlo dobro, kao i vecina bendova u ovoj kategoriji, ali one nikad i nisu bile problem. Tu su jos i pjesme na kojima do izrazaja dolaze klavijature, ali i one mi ne prave neke probleme pri slusanju jer mi samo rijetko kad odvuku paznju od pjesme. Jos jedna stvar koja je karakteristicna za ovaj bend je sto znaju da zvuce kao neki melodic hard rock bend na pojedinim pjesmama, sto je svakako plus kod mene.

Imaju izdata tri albuma:

Thunderstone (2002.)
The Burning (2004.)
Tools of Destruction (2005.)

Prvi album mi je sigurno jedan od drazih albuma u kolekciji, dok drugi nije los ali ipak nema ono nesto sto ima prvi. Tools of Destruction sam upravo presluso prvi put pa ne mogu previse pricati o njemu, ali zasad mi zvuci kao nesto izmedju prva 2 albuma s tim da ima i nekih prog uticaja na pojedinim pjesmama.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
Ovo je vjerovatno meni omiljeni power bend kome dosad nisam uspjela nac neke konkretne mane.
Kao prvo, bez obzira sto su isti zanr, meni nemaju apsolutno nikakve veze sa recimo Sonatom.Cak mi to poredjenje zvuci isto blasphemy :D.
Imam dva albuma (prva dva, treci bi mi ovaj gospon`Elektron mogao ponijet na Bloody Sign...?!?) i stvarno su odlicni.Pogotovu The Burning!Odlican vokal, melodicnost, odlican balans izmedju balada i brzih pjesama...
Ko nije slusao neka obavezno poslusa.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 07. 2005. 13:24 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Khhmm... Da malo ozivimo temu nakon mog poslusanja.. :) Eh dakle, imam The Burning i Thunderstone. Nakon dugog preslusavanja the burning mi je prevagnuo kao najdrazi, cisto.. Eto ne znam ni ja zbog cega. Moram pohvalit vokale i odlican spot za pjesmu "Until we touch the burning sun" ... Sve u svemu, to su ti svijetliji trenuci powera kojem ja inace nisam neki fan...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 07. 2005. 14:17 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2004. 12:55
Posts: 457
Location: Osijek
meni je burnning najbolji. ne bi nikad reko da su kopija nekog drugog benda, a na momente ima i progressive djelova. svaka cast pjevacu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 09. 2006. 18:33 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
super vokal mada je gitarista nino laurene mastermind benda,i zasluzan za sve...........


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Thunderstone
PostPosted: 07. 03. 2012. 17:44 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
http://www.youtube.com/watch?v=gY3sDw1h ... re=related

ova je dobra!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group