Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 00:28

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ] 
Author Message
 Post subject: Silent Force
PostPosted: 19. 01. 2006. 03:00 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Ovaj bend je vec izdao tri (odlicna) albuma, a sprema se i cetvrti. Vokal je poznati DC Cooper (ex-Royal Hunt), koji je sa Alexom Beyrodt (ex-Sinner, Mat Sinner, The Sygnet, Primal Fear) osnovao bend ubrzo nakon izdavanja solo albuma 1998. godine...

Mozda i ponajbolja izdanja Cooper-a...

Komentari?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 01. 2006. 12:45 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Ma nemate vi poooojma...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 01. 2006. 13:28 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Ma nek ti imas :twisted: :P

Ma tipicni happy euro power po vec izlizanoj formuli, nema ama bas nista sto bi me privuklo...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 01. 2006. 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Znam ja tebe... znam gdje zivis... gdje fudbal igras... ja ja.. znaaaaam ja to...

Hehehe.... ;)

Nego, haj ako si faca onda mi preporuci tako neki happy-euro-power-metal band poput njih... Mozel'?

/pruza pivo


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 01. 2006. 20:20 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Pa pola njemackih i barem jedno 80% finskih i talijanskih power bendova spada u tu klasu...od helloweena, gamma raya, stratovariusa, sonate preko dyonisusa, dragonforce-a, edguya, hammerfalla, angre, nocturnal rites-a, thunderstone-a, nostradameusa, chinchilla-e, heavenly-a pa do rhapsodya i labyrintha...ovo je ono sto mi je prvo palo na pamet i tu su otprilike oni najpoznatiji, ali imas jos milion onih nesto manje poznatih....
naravno da ovi bendovi nisu identicni, ali manje-vise koriste istu formulu...stari dobri heavy metal sa vise melodija, brzim tempom, jos visim vokalima i pjevljivim refrenima najcesce, a kod brzih pjesama vrlo cesto sa duplim basom od pocetka do kraja...sve faktori koji u cjelini daju prilicno 'happy' atmosferu prilikom slusanja i vrlo lako ulaze u uho zbog cega i taj naziv 'happy power' (evo slusam ride the storm od silent force-a dok ovo pisem...tipican primjer ovog o cemu pricam)...
samim tim su ti bendovi pogodniji i za sire mase (u odnosu na bendove ostalih metal zanrova) sto dovodi do povecanja njihovog broja i na kraju dobijas pravac pretrpan bendovima koji svi u neku ruku zvuce slicno, a jedan od 100 unese neku novinu...

E sad neam ja nista ni protiv silent force-a, ni protiv tog euro powera, nek slusa kome se svidja, meni licno ne lezi, ali postoje 2-3 benda koja su mi pravo draga a svaki od njih ima nesto sto ih kod mene izdvaja od ovih ostalih...ali ja sad ne ocekujem da ce se oni sviditi i svima ostalima. E tako se tebi svidja silent force jer si naso nesto, vjerovatno je u pitanju d.c. cooper, ali to ne znaci da sad treba svima nama da se svidi :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 14:14 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Moja mama pravi najbolje palacinke...

Ma okej, ne kazem da vam se treba SF svidjeti, vec vidim da niko nije dao nikakv komentar, ko' da sam pitao koliko su nokti na nogama bili dugi Nilu Armstrongu kad je stao na fuckin' Mjesec... Kontas? =)

A vecinu tih bendova sam preslusao... i ima toga sto ti kazes, no opet, there's a lot to it than "happy power"... Svakako, ono sto me drzi je DC Cooper... (jest mocan vokal, 'bem mu trunje)

Btw, "Ride The Storm" je dobra pjesma, prava happy-motha-fucka-shit, ali ako zelis cuti najboljSu pjesmu, pusti "Iron Hand"...

/trese glavom iako nema dugu kosu


;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 14:28 
Istina je da koriste slicnu formulu, ali definitivno ne i istu. Jer jebiga, ako spadaju u isti zanr moraju imat i nesto slicno, zar ne? Nebi bili isti zanr da nemaju nest zajednicko. Mogu reci da se vecina tih bendova razlikuje u svojoj muzici, a istina je da ima onih koji nemaju svoj prepoznatljivi zvuk i zvuce isto kao neki drugi band, ali ima toga u svim drugim zanrovima!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 17:44 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Ma meni je samo bezze sto se ovdje sve vrti oko nekih "formula" za odredjivanje ko cemu pripada i sta karaktersie koji genre... Bendove poput SILENT FORCE i ANGRA-e ne mozes poredtiti, jer jednostavno nemaju isti recept pravljenja pjesama. Samo se grubo mze reci ko cemu pripada...

Sve u svemu, poenta teme je bila da cujem tudja misljenja o Silent Force-u... A vidim da ih niko ni ne slusa, sto me zapanjuje, jer sam se njima odusevio kao i Royal Hunt-u.... Ako stavimo sa strane da je u obije grupe pjevao DC...

Mah... nevermind...odoh skidati "Last Goodbye"... Intro mi je do jaja... ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 19:36 
Ma ovdje je malo ovaj Power podforum malo pust. Jer kao vise niko ne slusa power zbog toga sto neki misle da je gay! Primjetio sam da u zadnjih mjeces dana postaju samo tri osobe!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 22:24 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Misle da je gay?

Nemaju pametnija posla, a vala ni pameti...

Nego, sta ti preferiras od POWER-a?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 01:44 
Ma zavisi kakve sam volje. Nekad mi vise pase ono nest malo zesce kao Guardian ili Iced Earth, ali nekad mi se slusa ovo kao Evergray, Hammerfall, Edguy, Masterplan....ma da ne nabrajam. Uglavnom nebi mogao naci ni jedan power band za koji bi rekao da je sranje. Mogu slusati bas sve sto se tice powera i kombinacija s njim. ti?


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 05:29 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
(Male bonding in progress.. :))


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 12:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jes i ja sam skuzio, pusti ih, nebil urodilo prinovom :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Vas dvojica ste se dokazali... u redu je...

Nego, jah... Sto se tice generalno mjuze i bendova, meni sve krece od vokala. Recimo, krenuo sam sa "Adagio", pa mi se jako dopao David Readman, pa sam se onda raspitao o njemu (vjerovao ili ne, jednom sam s njim chatao preko MSN-a, pitao ga za nastavak njegove karijere u progressivnom pravcu) pa skontao za "Pink Cream 69"... Pa onda cuo da je u jednoj pjesmi pjevao DC Cooper, pa onda skinuo album iz '98 pod istoimenim nazivom. I onda cujem za Silent Force, za Royal Hunt... A prije toga mi Electron nesto dao od Angra-e, pa sam i "Rebirth" upio kao spuzva.

Sve u svemu, ne pravim nikakvu klasifikaciju bendova po genre-u. To mi je bezze da bezveznije ne moze biti. Kad cujem vokale, produkciju... Moze se reci dasam vokalofilista (sakupljam najbolje od svih vokala metala, naravno po mom ukusu).

Recimo, skinuo sa nedavno cjelokupnu diskografiju Andrea Bocellija (operski pjevac iz Italije)... Covjek razvaljuje guzove svima. nesto nevjerovatno...

Tako da... jah... power metal. Ako je vokal dobar, dobar je i bend, da se razumijemo. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 01. 2006. 01:38 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Voice wrote:
Sve u svemu, ne pravim nikakvu klasifikaciju bendova po genre-u. To mi je bezze da bezveznije ne moze biti.


pa za tako nesto moras znati razliku izmedju zanrova :twisted:

Ma ocito ne razumijes da nije stvar u pravljenju klasifikacije nako za sebe, nego ima i neku svrhu...ako ti se svidjaju 2-3 benda nekog zanra, puno je veca sansa da ti se svidi neki 10-ti bend istog zanra nego nekog drugog...tako u ovom slucaju meni kad neko kaze euro power, najmanje 90% su sanse da mi se nece sviditi tako da skoro ne moram ni da se trudim da to slusam...ili ako mi kaze death ili black metal, 100% su sanse da mi se nece svidit :) zato ustvari postoje klasifikacije, puno je bendova i moraju se nekako razdvojiti...a slazem se da je bezze praviti neke ostre granice izmedju pojedinih zanrova i da su bespotrebne one prepirke tipa jes power, nije power...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 01. 2006. 15:20 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Pa ja osudjujem bas takve ostre granice, no slazem se da postoje GENERALNO zanrovi, cisto da se zna koje stado kojem krdu pripada... No nekad se zna zakomlikovati toliko da se uhvatim kako slusa nesto sto (kad bih gledao kojem zanru pripada) nikad ne bih slusao...

Pa ja sam na LINK PAGE stranici od DT-a pronasao link za ADAGIO, i tako ih otkrio... Jer si slican genre.

Ali opet, ponavljam,, ovdje se zaista previse forsiraju te podjele, no mene bas i zaboi za tim. Kad postavim temu poput ove, odmah dolazi generalizacija u smislu - power-gay... A that doesnt make a sense...

Ma nevermind... Ako ste slusali SF, ondapostajte komentare, a ako ne, onda look another way... Kome god da spomenem SF, blijedo mi uzvrati fotone. Pa reko' da cujem sta misle ljudi odaVle.

A ono - nista.... (hehehe)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 01. 2006. 16:17 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Voice wrote:
Ali opet, ponavljam,, ovdje se zaista previse forsiraju te podjele, no mene bas i zaboi za tim. Kad postavim temu poput ove, odmah dolazi generalizacija u smislu - power-gay... A that doesnt make a sense...


Pa nekom ko ne voli tu vrstu muzike itekako ima smisla :) sta ti kazes za neku death ili black grupu ? :D Sjecam se kad si mi na koncertu reko za pjevaca jednog death benda da ti zvuci ko da laje :) e pa tebi bi svaki bend te vrste zvuco isto, jednostavno ti se ne svidja to i normalno je da pravis takvu generalizaciju...potpuno ista stvar ko i 'gay power' :D

Voice wrote:
Ma nevermind... Ako ste slusali SF, ondapostajte komentare, a ako ne, onda look another way... Kome god da spomenem SF, blijedo mi uzvrati fotone. Pa reko' da cujem sta misle ljudi odaVle.

A ono - nista.... (hehehe)


Eh sta sam ja puto postavio temu na kojoj nije bilo ni jednog odgovora pa sam manje-vise i odusto od toga :) ali nema bas previse uninverzalno popularnih bendova pa valjda ne mozemo ni ocekivati da se svi oduseve onim cime se mi odusevljavamo, sta li... pa onda obicno je rijec o manje poznatim bendovima za koje je tesko i cuti uopste, a kamoli ih slusati (nemaju ni svi ove..ove adsl konekcije :P)... pa jos kod ovih mladjih generacija najcesce postoji odusevljavanje maidenom, metallicom ili nekim drugim velikim grupama, za njih je to plafon i uopste ih ne interesuje da cuju nesto novo...tako da nemoj da se opterecujes previse s tim :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2006. 12:50 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
ja kao moderator svratim ovde jednom u par meseci, jer jednostavno rqasprave o svim dobrim bendovima su se zavrsile, volim power, ali ima suvise sranja...

nek ljudi slusaju i "gay" power, meni ne smeta ali nemojte 14 tema o takvim bendovima i kao "svi su oni originalni"...

poslusajte tad morose, brainstorm, rage, [noviji] nocturnal rites, iced earth.... mozda vam se svide ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2006. 20:15 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Svaka cast Stanko... Super si... Najbolji si...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 02. 2006. 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
Voice wrote:
Svaka cast Stanko... Super si... Najbolji si...
sarkazam ili ne pitanje je sad :?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group