Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 12:28

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 372 posts ]  Go to page Previous  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next
Author Message
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 12. 03. 2008. 13:52 
Offline
User avatar

Joined: 27. 12. 2007. 10:36
Posts: 98
Location: saltcity
Quote:
="SYMPHONY''

Priznajem da novi NW ima zanimljivise dionice, ali daleko od toga da to albumu daje pecat bez obzira na vokal. Da ne pricam kako mi je i melodija starog NW - a bolja....

da je Tarja tu,svirali bi isto,samo što bi vokal bio drugi.I da je Tarja bila tu,svejedno bi DPP zvučao kao DPP,a ne kao Oceanborn

A i šta bi smo dobili da je Tarja tu?Definitivno ne operski vokal,sudeći po Tarjinom stilu pjevanja na zadnja dva albuma...na Onceu su je poticali da pjeva ''normalno''...ovdje bi još više.To je i s njom i bez nje stvar prošlosti,NW iz vremena Wishmastera


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 12. 03. 2008. 14:13 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Slazem se, ali barem ne bi bilo ovoliko dno kao sto je sada... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 13. 03. 2008. 13:09 
Offline
User avatar

Joined: 27. 12. 2007. 10:36
Posts: 98
Location: saltcity
SYMPHONY wrote:
Slazem se, ali barem ne bi bilo ovoliko dno kao sto je sada... :roll:

ma daj,ipak nije toliko dno....jeste da je ovo najslabiji album do sada,al' i dalje je dobar...bolji je od svih izdanja Å¡to su ove godine izvalili i Epica,i After forever,i Within temptation


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 13. 03. 2008. 20:14 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
ja sam se skoro objesio kad sam to prvi puta čuo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 13. 03. 2008. 20:33 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
elvenpath wrote:
SYMPHONY wrote:
Slazem se, ali barem ne bi bilo ovoliko dno kao sto je sada... :roll:

ma daj,ipak nije toliko dno....jeste da je ovo najslabiji album do sada,al' i dalje je dobar...bolji je od svih izdanja Å¡to su ove godine izvalili i Epica,i After forever,i Within temptation


Zavisi u kakvim se krugovima kreces i sta ocekujes... Ja od Nightwisha bas i ne ocekujem neki gothic... Na zadnjih stvarima ga (nazalost) ima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 11. 04. 2008. 06:08 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Novi album njesra...Century Child je zakon...sto se tice live nastupa gledo sam ih 2004e i bio je dobar sou ali Tarjine vokalne sposobnost izvan opere su karina....nisam znao da su i oni power metal :shock: :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 11. 04. 2008. 13:44 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Sta znaci to izvan opere? :lol:
Powera imas razlicitog... Jesu power sa izrazenijim klavijaturama. Takav vecinom i dolazi iz Skandinavije. Gothic sigurno nisu :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 12. 04. 2008. 16:32 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
SYMPHONY wrote:
Sta znaci to izvan opere? :lol:
Powera imas razlicitog... Jesu power sa izrazenijim klavijaturama. Takav vecinom i dolazi iz Skandinavije. Gothic sigurno nisu :roll:

Mislio sam mimo operskih sposobnosti pjevanja...nisam mislio bukvalno na operu ko operu...jbg citav ih muzicki svjet karakterise ko nesto ko sympho-goth samo je ovde power...al hajd vi znate naj bolje :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 13. 04. 2008. 01:50 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Ne cude ni mene ove konstatacije posto niste poslusali dovoljno sirok spektar power bendova. A ova prica za pjevanje... Kada neko cijeli zivot glas usmjerava i skoluje za operu i taj stil pjevanja onda je van pameti te iste porediti sa svim drugim vrstama vokala i govoriti sta je "izvan" a sta "unutra" toga svega.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 15. 04. 2008. 02:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
I dalje ne kontam sta seru po novom albumu :?
Album je vrh.
Bye,Bye Beautiful,Amaranth,The Poet and the Pendulum i pogotovo Eva,jedna od meni najboljih(i najtuznijih)balada ikad!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 16. 04. 2008. 09:57 
gotivan album pravo...
sta fali da nightwish ode malo vise u goth ;-) kvalitetan band, nema sta... a sad te price oko tarje, jbg... i ne interesuje me tolko


Top
  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 16. 04. 2008. 10:53 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Nije to to i gotovo. Nekima. Meni nije. Ko voli nek izvoli.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 16. 04. 2008. 17:54 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
Jebote koje sranje...Tarja izbacena iz grupe :shock: ...sta cemo sad :lol: :lol: ...moramo nesto poduzeti po tom pitanju...daj da se organizujemo i da joj napisemo pismo podrške u ovim teškim danima (sad je je naša pomoc najpotrebnija :lol: ),ako treba i da je finansijski pomognemo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 16. 04. 2008. 22:39 
ma daj ba... tarja sad kao nesto sama pjeva na onoj vivi ili mtvu... nista, samo dokaz kako zapravo ne moze ona bez nightwisha a nightwish moze bez nje :mrgreen: barem sam ja to tako dozivio, mislim, milio operskih pjevacica i ona kao ide u meta... nightwish je BAND a ne Tarjin "one-woman project".... doduse i ne poznajem toliko biografiju banda, ali mi je bezveze sto su se neki ljudi odrekli nightwisha (koji je meni jako dobar i poprilicno drag band) samo zato sto je tarja otisla... barem neki poznanici su tako ucinili....


Top
  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 17. 04. 2008. 01:16 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Za sebe licno mogu reci kako bend nikad nisam posmatrala iskljucivo kroz nju, kvalitetni su oni muzicari ponaosob svi, ali sam imidz benda, sve najteze stepenice koje su presli i sto su presli, sve je bilo zajedno i bili su kompaktna cjelina. Sada ovo meni nije ona energija kakva je bila prije. Uostalom, to i nije neka novina, u velikom broju bendova se to desava, poslije prvog vokala vise ne bude na toj razini. To su ipak godine zajednickog rada. Nerijetko se vokal i vrati kad se to sve shvati... I ne znam cemu ovolika polemika oko svega... Nista novo velim, niti cudno...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 17. 04. 2008. 04:51 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Burnt iN Effigy wrote:
Morgoth1 wrote:
SYMPHONY wrote:
Sta znaci to izvan opere? :lol:
Powera imas razlicitog... Jesu power sa izrazenijim klavijaturama. Takav vecinom i dolazi iz Skandinavije. Gothic sigurno nisu :roll:

Mislio sam mimo operskih sposobnosti pjevanja...nisam mislio bukvalno na operu ko operu...jbg citav ih muzicki svjet karakterise ko nesto ko sympho-goth samo je ovde power...al hajd vi znate naj bolje :lol:


S obzirom da vrsni americki kriticari poimaju jednu Avril Lavigne sa pojmom "punk", ne cudi me konstatacija za Nightwish . . .

Pa sad Metal Hammer je iz UK ili!?Nigdje nisam naveo Americke kritike (mada bas nisu strucnjaci sto se metala tice)...al opet vi bolje znate od mene


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 05. 05. 2008. 21:35 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
Cula sam samo jednu pjesmu, ali meni annete zvuci kao avril lavigne na xtc,krisci ko mala djevojcica.Pravo su komercijalni postali :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 13. 07. 2008. 08:01 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2008. 22:29
Posts: 95
Annete je imala par ispada na koncertu, 'ladno je neke pjesme spuštala za par tonova niže, pa je Marco izvlačio stvar. Sve u svemu, super koncert. I odličan nastup.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 02. 08. 2008. 12:47 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Broj 1:Nightwish nije,niti je ikad bio power metal,jer ne sadrži nikakve karakteristike navedenog.
Broj 2:Pun kurac mi je ovih brutalaca koji pljuju po Nightwishu,meni je ovo stvarno prelijepa muzika.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 03. 08. 2008. 12:33 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Pathologist wrote:
Broj 1:Nightwish nije,niti je ikad bio power metal,jer ne sadrži nikakve karakteristike navedenog.
Broj 2:Pun kurac mi je ovih brutalaca koji pljuju po Nightwishu,meni je ovo stvarno prelijepa muzika.


Sa drugim bih se mogla sloziti, ali sa prvim ne. Power je toliko siroka kategorija. Naravno da ne mozes porediti Brainstorm i NW, ali je to sve power ovakav ili onakav. Nemoj mi samo reci da je gothic! 8) Dobro, mozda jeste ovaj zadnji album i na nekim dijelovima Once, ali ono prije ne.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 372 posts ]  Go to page Previous  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group