Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 00:21

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 372 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next
Author Message
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 28. 11. 2007. 00:05 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
furija wrote:
Hmm, meni je samo ova Anette problem, muzika je odlična.


Muzika ima dobrih dijelova, ali vala sve vise se priblizavaju nekom gotickom shitu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 04. 12. 2007. 01:55 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
novi Nightwish je meni isto za 10..novi koncept super je leglo,al ocekujem probleme live na starim pjesmama sa Anette 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nightwish
PostPosted: 27. 12. 2007. 10:46 
Offline
User avatar

Joined: 27. 12. 2007. 10:36
Posts: 98
Location: saltcity
Rokerica1994 wrote:
mah ova nikada nece mocu zamjeniti Tarju
niko je nikada nece zamjeniti

ne bih se složila s ovim,Tarja nije nezamjenjiva.Ima na hiljade operskih pjevačica,a Tarja po tom pitanju i nije nešto naročito.A nije ni kao ličnost nešto posebno...

Pretpostavljam da nisu htjeli kopiju.U početku sam se nadala da će Vibeke doći u NW,ali nije.Pa dobro,ionako sam se navikla na Annete.Mislim,nije da sam nešto posebno oduševljena njome,ali ako mogu slušati Sharon,Liv i onu pjevačicu iz Delaina,e vala mogu i Annete,nije ona ništa lošija od njih.

Novi album mi se jako sviđa,a to je bilo za očekivati jer NW nemaju lošeg albuma....sve bolji od boljeg.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 27. 12. 2007. 10:52 
Offline
User avatar

Joined: 27. 12. 2007. 10:36
Posts: 98
Location: saltcity
Ekto-plaaaazma wrote:
ma ko ju jebe, tako joj i treba! sad joj je tuomas napokon pokazao ko je gazda!
na znam kako ce proci to s novim zenskim vokalom...mozda bi bilo bolje da marco pjeva, steta da se takav talent ne iskoristi

agree...nego,čini mi se da sam negdje pročitala da je Marco bio na audiciji za mjesto pjevača kad je Dickinson napustio Iron maiden na neko vrijeme,i da je bio jedan od favorita...zna li ko nešto o tome?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 27. 12. 2007. 10:55 
Offline
User avatar

Joined: 27. 12. 2007. 10:36
Posts: 98
Location: saltcity
SYMPHONY wrote:
Ono sto mi def.nije jasno kod 90% odgovora je to koje fuckin` stvari vi dobivate s tim jel doticna ovakva ili onakva osoba?Jel vi to slusate il zivite s njom pod istim krovom? :lol: :lol:


pa dobro,ali kad znam da je ona kučka,to mi pokvari slušanje...isto kao kad te momak prevari,ali ti s njime ostaneš jer je dobar u krevetu,pa ti pomisao na to da je on son of a bitch kvari uživanje u sexu,da se tako izrazim


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 30. 12. 2007. 18:35 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
mOrtiCia wrote:
Mistress Of Pain wrote:
http://video.google.com/videoplay?docid=4599696262054642546&q=nightwish

:lol: :lol:


HAHAHAHAHHAHA,jao kraljeva!



hahaha gledo sam ovo, dobra im je fora sa Slipknotom i Manowarom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Re:
PostPosted: 09. 02. 2008. 23:26 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
elvenpath wrote:
Ekto-plaaaazma wrote:
ma ko ju jebe, tako joj i treba! sad joj je tuomas napokon pokazao ko je gazda!
na znam kako ce proci to s novim zenskim vokalom...mozda bi bilo bolje da marco pjeva, steta da se takav talent ne iskoristi

agree...nego,čini mi se da sam negdje pročitala da je Marco bio na audiciji za mjesto pjevača kad je Dickinson napustio Iron maiden na neko vrijeme,i da je bio jedan od favorita...zna li ko nešto o tome?

nemoj me zezati!!!?cuj lika eee?jeben taj marcelo..pčazi samo...blaze bayley,cipi iz osvajaca i marcelo tarjina ruzna polovina...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Re:
PostPosted: 14. 02. 2008. 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 27. 12. 2007. 10:36
Posts: 98
Location: saltcity
Bogomilian wrote:
elvenpath wrote:
Ekto-plaaaazma wrote:
ma ko ju jebe, tako joj i treba! sad joj je tuomas napokon pokazao ko je gazda!
na znam kako ce proci to s novim zenskim vokalom...mozda bi bilo bolje da marco pjeva, steta da se takav talent ne iskoristi

agree...nego,čini mi se da sam negdje pročitala da je Marco bio na audiciji za mjesto pjevača kad je Dickinson napustio Iron maiden na neko vrijeme,i da je bio jedan od favorita...zna li ko nešto o tome?

nemoj me zezati!!!?cuj lika eee?jeben taj marcelo..pčazi samo...blaze bayley,cipi iz osvajaca i marcelo tarjina ruzna polovina...


Neeeeee!Pomješao si imena!!!!

MARCHELO CABULI je onaj Tarjin krkanski muž.....a MARKO HIETALA je tip o kome govorim.Slična su im imena pa ih mješate...u jednom intervjuu pjevač od Sonate arctice je govorio ovo,citiram ga(inače,ovo je s Aebyssa):

Tony Kakko: Pa Tuomas me je pitao pred snimanje albuma "Century Child", jer je imao dosta muškog vokala planirano. Mi smo veoma bliski prijatelji, tako da sam mu ja bio prvi izbor. On je htio mene i ja sam pristao. Onda je našao Marco-a kao bassistu, a on je zaista najbolji pjevač koji je ikada postojao u Finskoj. On umalo nije postao novi pjevač Iron Maiden-a, nakon što je Bruce otišao 1992. godine. On je bio među tri finalista.
Kada sam to čuo rekao sam da je našao super čovjeka, ali Tuomas je još uvijek želio mene. Ja sam mu onda rekao da razmisli o tome još sedam dana, jer zaista ima boljeg čovjeka već u bendu. Srećom shvatio je šta sam mislio i Marco je postao pjevač. Mislim, bilo bi i te kako smiješno da on svira bass, a da ja pjevam. Bilo bi me stid hahaha

Dakle,mislila sam na njega,a ne na onog Tarjinog latino frajera...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 04. 03. 2008. 21:34 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Tajra IS DA BITCH!!!, to je odavno apsolvirano, al' bolja ona njena solo pjesmica (gledala spot - nesto feniks, djecak, 'vako-'nako), nego nova od Nightwish-a (takodjer gledala spot). A nova pjevaljka... Hahaha, glas i vokalne sposobnosti/tehnika generalno neuporedivo slabije, izgled sterilan (Tajra bar ima one markantne brada kosti, hihi), da ne idem dalje. Jos, dodatno, smeksali pjesmicu, valda da se uklope. Ako je kome i bilo stalo do ovog banda, neka se pripremi za novu fazu niceg drugog do Wishband-a :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 06. 03. 2008. 11:59 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Ma Nightwish bez Tarje (ili bar bez nekoga ko pjeva klasicno) ne valja, bar ga ja ne mogu slusati. Tuomas je genijalac i muzika je odlicna, ali zato imam samo instrumentalnu verziju novog albuma. :mrgreen: A pokusaje da se otpjeva Wishmaster i slicne stare stvari ne bih ni da komentiram, ono je odron, dreka, pistanje. Mogu misliti kako bi tek otpjevala "Passion And The Opera". :) Nemam namjeru vrijedjati Annete i njeno pjevanje, ali treba biti realan pa znati sta mozes, a sta ne mozes pjevati.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 06. 03. 2008. 12:23 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Sad ga malo pretjerujete.
Iskreno,sad me napljujte koliko god hocete,puno mi je zanimljivija Anette od Tarje za slusat.Zenska mi je jednostavno dinamicnija i ne dopizdi nakon nekog vremena(bar ne toliko brzo ko Tarja).
Novi album je dobar,mada istina,drugacije vokalno skroz od starih stvari-samim tim sto nije opersko pjevanje.
Ova vise ima glas za neke pop grupice,ne za Nightwisha,sto po meni i nije nuzno zlo,ako ga ne poredis ovaj sa prijasnjim albumima.
Eva,The Poet and the Pendulum,Die Die Beautiful,Amaranth,...sjajne pjesme.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 06. 03. 2008. 22:45 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Bathory Aria wrote:
A pokusaje da se otpjeva Wishmaster i slicne stare stvari ne bih ni da komentiram, ono je odron, dreka, pistanje. Mogu misliti kako bi tek otpjevala "Passion And The Opera". :)


Ja, jbg, ni ne razmisljah da ona to MORA!!! uzivo u neka doba. Djes' to cula?, hahahaha, mogu mislit. JAO!

@Andrej: Ma, necu te "napalit" (hahaha, tako si rek'o), prvo zato sto NISAM slusala novi album i NI NE NAMJERAVAM, fakat mi je bila dosta ona jedna pjesma/spot koju sam cula. Na koncu, i sam si dobro zakljucio, ta Anete (jbg, nisam ni znala kako se zove) taman za kakve pop grupice, onako sa onom Avril Lavril (il' kako vec, hahaha) pod ruku. Nije primirisat Tajri, nemoj, fakat, pricat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 06. 03. 2008. 23:47 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Kad sam i kad ja govorio da bi to licilo na bend kad bi izbacili female vokale pak konacno i ostavili basistu da pjevusi, najpametnije.. 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 07. 03. 2008. 00:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
:shock: :lol: :lol:

Ma jok ba nisam rekao da je bolja od Tarje(NIKAD!!!),samo mi je mnogo zanimljivij za slusat njeno pjevaljanje i krestaranje sladunjavo od Tarjinih visokih,koji su(meni barem) nakon dugog slusanja dopizdili...

I da,ta cura se zove Avril Lavigne haha :D al dobro si to za nju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 07. 03. 2008. 02:00 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Meni opersko pjevanje bas, ali bas godi uhu i nikada mi ne dosadi. Zato mi je obrnuto... Ovo sto sada ovaj djevojcurak pjevusi je slabo, ama bas...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 07. 03. 2008. 11:53 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Mozda je ovo vec bilo, ali ako vam je promaklo... Trazili ste, gledajte!
http://www.youtube.com/watch?v=M0wC2U7z ... re=related :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 07. 03. 2008. 11:54 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Oooo LooooooriiiiEEEEIIIIEEEEIIIEEEIIInnnn :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 07. 03. 2008. 17:26 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
E, kitu cu pogledat taj YouTube :? Ma, dobro, mogu dosta zivopisno zamislit, masta radi svasta :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 10. 03. 2008. 13:09 
Offline
User avatar

Joined: 27. 12. 2007. 10:36
Posts: 98
Location: saltcity
~°~ wrote:
Tajra IS DA BITCH!!!, to je odavno apsolvirano, al' bolja ona njena solo pjesmica (gledala spot - nesto feniks, djecak, 'vako-'nako), nego nova od Nightwish-a


one Tarjine nove pjesmice su za dvije moždane vijuge,+ album joj je sav u fillerima,tri dobre pjesme,a sve ostalo nekakvi intro-i i dosadne pjesme na kojim pokušava isforsirati ko fol neku gothic atmosferu,ali ono meni više liči na neku Vanila ninja pjesmu. ni glas je ne može spasiti...

a NW razvaljuju iako je Annete totalno bezveze.Muzika ih vadi.Ono bi valjalo i da je Britni ova pjevačica...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tarja izbačena iz Nightwisha!!!
PostPosted: 11. 03. 2008. 00:37 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Meni je Tarjin solo album jaci od Nightwisha novog... u ukupnosti.

Priznajem da novi NW ima zanimljivise dionice, ali daleko od toga da to albumu daje pecat bez obzira na vokal. Da ne pricam kako mi je i melodija starog NW - a bolja....


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 372 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group