Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 10:58

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 108 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 15:17 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Hanneman wrote:
ev nabavih i najnoviji album,the inner circle..
sad se sigurno pitate,kako to,jos dvije sedmice ima do izlaska albuma.eh vala,za to postoji dragi irc,preko koje g sve ide...
stari dobri evergrey.i na ovome albumu su ostali isti,vjerni svom zvuku i englund svojim vokalima.iako mi se vise mozda svidja recreation,ni ovaj nije los,samo treba da udje u glavu,juce sam ga skinuo.
izdvojio bih odmah prvu pjesmu,a touch of blessing,koja krece malo laganije i onda nastavlja u njihovom dibro poznatom zvuku.izdvojio bih jos drugu,ambassador,u kojoj ima odlicnih niskih vokala i jos nekih horova,trecu(da ne pisem vise imena pjesama),ssestu i sedmu,koja je ja mislim najbolja na labumu,the essence of conviction.imaju isto i dvije balade,koje mi nisunesto(al bit ce,nikad mi iz prvi put njihove balade nisu legle).deseta je neka,kao neki intrumental,govori neki tip kao sa kasete ono,kao u pjesmi the masterplan na pocetku.osma i cetvrta su mi srednje,iako jos ih nisam ni popamtio.englund je i dalje nastavio sa svojim PREDOBRIM vokalima,sve u svemu,dobro je ispalo.
treba jos slusanja albuma,da se sve popamti,ipak sest puta sam ga tek preslusao,ev sad slusam sedmi put.evregrey je zakon,nema sta..

Ja ga imam a vi nemate... pusite se svi :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2004. 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
Imam Recreation day i odlican mi je.Iza su Symphony X ali sa tendencijom da ih prestignu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 07. 2004. 23:47 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Ev nabavio sam the inner circle, jos je u toku preslusavanje al ovo kolko sam cuo u pitanju je jos jedan odlican album :) a prerano je jos uvijek da ga poredim sa 'recreation day' :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 07. 2004. 03:14 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
the inner circle ima pravo dobrih momenata ali je malo slabiji od prethodnih albuma


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 08. 2004. 05:22 
Offline
User avatar

Joined: 18. 07. 2004. 21:01
Posts: 16
Location: Banja Luka, RS
I vise nego odlican bend. Top 3 svedskog proga, a i meni ujedno uz PoS i Wolverine najbolji bend trenutno u tim vodama. Zadnji album je fantastican, ljudi bas imaju svoj zvuk. Ovo moram vidjeti uzivo sto prije.

Ova zena od pjevaca otpjeva In the Weak of the Weary perfektno! Jedan od boljih zenskih vokala koje sam vidio.

I spotovi su im super takodje.

In search for truth ostaje moj favorit zauvijek :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 08. 2004. 11:38 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
nisam odgovarao prije na ovu temu jer jednostavno nisam znao sta pisati :? najbolji mi je 3 album mada kad nesto razmislim tesko da je i on nesto jako dobar.

ljudi se ponavljaju maximalno - izdali su 5 identicnih albuma gdje su samo poboljsavali produkciju sa svakim novim albumom (za produkciju svka cast!). al ovo novo govno od "the inner circle" je kap koaj je prelila casu :) nemaju vise nikakve sanse kod mene a i sto bi imali kad ima desetine zanimljivijih bendova u pravcu (a koji naravno nisu ni upola poznati kao oni :roll: )

svi se loze na njihove "genijalne konceptualne teme". meni su bezze cak i ako ovaj put ne spomenem ryche ili theater opet tu su eternity x, pos ili shadow gallery koji to rade koliko hocete puta bolje

vjerovatno sam ovim raspizdio mnoge al eto razuvjerite me (na kulturan nacin ako je moguce ikako hehe)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 08. 2004. 11:53 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
mystified wrote:
nisam odgovarao prije na ovu temu jer jednostavno nisam znao sta pisati :? najbolji mi je 3 album mada kad nesto razmislim tesko da je i on nesto jako dobar.

ljudi se ponavljaju maximalno - izdali su 5 identicnih albuma gdje su samo poboljsavali produkciju sa svakim novim albumom (za produkciju svka cast!). al ovo novo govno od "the inner circle" je kap koaj je prelila casu :) nemaju vise nikakve sanse kod mene a i sto bi imali kad ima desetine zanimljivijih bendova u pravcu (a koji naravno nisu ni upola poznati kao oni :roll: )

svi se loze na njihove "genijalne konceptualne teme". meni su bezze cak i ako ovaj put ne spomenem ryche ili theater opet tu su eternity x, pos ili shadow gallery koji to rade koliko hocete puta bolje

vjerovatno sam ovim raspizdio mnoge al eto razuvjerite me (na kulturan nacin ako je moguce ikako hehe)


mene nisi, ja sam 100% ubijedjen da je to tesko sranje, cim ti navodis shadow gallery kao primjer boljeg benda.. :D tek onda tu nesto nije uredu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 08. 2004. 18:48 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Ja imam Recreation day i ovaj the inner circle i oba su mi pravo dobra albuma....ta ponavljanja koja spominjes mi uopste ne smetaju, jer nisam od onih koji traze neku originalnost kod svakog albuma ili kod benda uopste, bitno mi je samo dok slusam nesto odredjeno da mi se to svidja i da u tome uzivam.....originalnost, dobre teme i tekstovi to su stvari koje su kod mene bonus, znaci ako postoje dobro i jest a ako ne, onda nikom nista dok god je muzika i sama atmosfera na albumu dobra :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 08. 2004. 22:13 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
Ma evergrey je zakon,nemaju loseg albuma...jedini progressive bend(uz Symphony X naravno)koji mogu slusat,ostalo nist,sve sama dosada...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 03. 2006. 23:16 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
uh,ko voli evregrey nek skine ovaj novi album,ovo je nesto predobro.ovo je njihov mozda najzesci album(uz rame sa recreationom)..ko voli nek izvoli,nece se pokajat :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 03. 2006. 00:41 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
cuo sam jednom ovaj novi, ma meni se ovaj bend sve manje i manje svidja... album identican prethodnim, svaka pjesma ista, album koji ubija u pojam koliko je dosadan bez obzira koliko heavy bio i koliko kratko trajao (a sve su im kraci)... uopste ne pocinje lose, ali je sve na isti kalup pa mi se ne da slusati pjesme u kontinuitetu :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 03. 2006. 20:56 
Offline

Joined: 04. 10. 2005. 21:57
Posts: 131
Location: Tuzla/Zagreb
Moje misljenje je subjektivno i vjerjem da nikoga ne zanima. Samo zelim reci da njihov dupli live cd mozete naci na bih.alt.mp3.binaries.albumi grupi.

Album je, barem meni, odlican.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 03. 2006. 12:14 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2004. 22:43
Posts: 930
Location: Tuzla
odlican bend!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 03. 2006. 20:09 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
evo ja skino ovaj monday morning apocalypse (da se upoznam sa evergrey), nije lose, nako vesela muzika za voznje jadranskom magistralom...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 03. 2006. 15:43 
Offline
User avatar

Joined: 24. 07. 2004. 15:44
Posts: 127
Location: Somewhere in Black Hole
OK su... Samo mi Dark Discovery malo hmm.. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 03. 2006. 22:07 
Offline
User avatar

Joined: 04. 02. 2006. 18:06
Posts: 597
Location: {Travnik}
meni su za 10 :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 03. 2006. 01:35 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Total Khasma wrote:
evo ja skino ovaj monday morning apocalypse (da se upoznam sa evergrey), nije lose, nako vesela muzika za voznje jadranskom magistralom...


Baci se malo na ranija izdanja, nece se vise ciniti bas toliko veselo.. ;p
Inace album novi nelos.. Nista revolucionarno u njihovom pogledu, al daleko od loseg.. dobar dobar bez pretjerane filozofije..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 03. 2006. 01:47 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Meni najlosiji album evergreya.. ali opet je dobar :)
ona in remembrence me podsjeca na neku prijasnju njihovu?
ocito je englundovo autorsko zasicenje..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2006. 00:55 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
ocito je englundovo autorsko zasicenje..

Odavno :twisted:
:wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2006. 03:20 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
AbadrozA wrote:
OK su... Samo mi Dark Discovery malo hmm.. :roll:

Nidje veze...dark discovery je meni njihov najmracniji,najprogresivniji i najbolji album.Tona riffova u svakoj pjesmi,tekstovi prejaki,najjaci od svih albuma,svaka pjesma mracna,depresivna,al opet zestoka i sa puno emocija..posebno kad cujem onaj Englundov glas,isto kao da ga sad to obizuma ono sto pjeva,ta depresiva i tuga.

Ma savrsenstvo od albuma,jedan mi od najjacih,steta sto ga produkcija malo jebe,al opet nekako i ta produkcija stvara mu atmosferu i mracnost..zakoon jebeni


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 108 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group