Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 19:42

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ice Age
PostPosted: 23. 06. 2004. 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
jos jedan u nizu od izvrsnih mladjih prog (kako po diskografiji ne iskustvu) bendova iz usa. klavijaturista, pjevac i vecinski autor muzike josh pincus i fenomenalni gitarista jymmy pappas predvode bend koji je dosad izdao dva albuma: the great divide ('99) i liberation ('01), a s nesto izmjenjenom postavom u odnosu na prije, sprema se i 3. album koji "samo sto nije" zadnjih godinu dana.

obdava albuma predstavljaju top ponude pravca - odlicne pjesme, viruozne kompozicije i melodija kakve se rijetko srecu. poredjenja sa poznatijum zemljacima dream theater su po meni neosnovana (na prvom albumu ajde de, a liberation je sasvim drugi svijet). ne bi skodila mrvicu bolja (cistija) produkcija al ni ovako nije losa.

bend se ne definise ni kao metal ni kao rock bend, kazu da je vazno da su progressive a da je ostalo sve manje bitno :)

elem ko se odluci da cuje nesto od njih nek krene sa liberation-om jer je nesto zreliji i melodicniji album, mada se ne smije zaobici ni prvi album gdje su pjesme ipak prihvatljivije na prvo slusanje pa tako i pristupacnije siroj publici :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 06. 2004. 01:23 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Skroz dobar band i preporuka svim ljubiteljima zanra(ostalim manje vise). Kao sto mystified :D vec rece, drugi album je malo zreliji ali i na prvom definitivno ima odlicnih momenata - dovoljno je poslusati samo pjesmu sleepwaler i skontati o cemu se radi 8)
Vokal je odlican.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 06. 2004. 09:40 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Joj nekad davno posluso jedan album, neam pojma koji, i to nesto na brzinu i nije mi bas nesto sjeo tad, trebo bi to ponovit da vidim jel se sta promjenilo :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 07. 2004. 01:48 
Offline
User avatar

Joined: 27. 07. 2004. 00:00
Posts: 91
Location: Tuzla
Sluso sam samo Liberation, stvarno je dobar... Nekako sjeda u svakom trenutku, slusam ga cesto kad vjezbam za ispite :) Osjeti se veliki trud ulozen u taj album. Gitarista je nekako "specifican", bas ono lijepo svira, a zna i "spurit" sto se takodje mnogo cijeni... Klavijature su isto odlicno odradjene. Svidja mi se instrumental Musical Cages... Jedino sam se u pocetku morao malo naviknuti na pjevaca. Lik super pjeva, ali je imao pomalo cudnu boju glasa za moj ukus. Nista strasno... Valja mi nabavit i taj prvi album...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 02. 2005. 15:57 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
furka da su se raspali je hvala bogu bila samo furka i nista vise :)
rade novi album punom parom a kao uvod izdali su self-titled EP s cetiri pjesme

ice age cak i ako je dijelom bio metal vise nije ni malo, sad mi lice na neki mix queensryche-ovog promised landa i spock's bearda (pocetak na beneath the wheel kao da pjeva neal morse :? ). ovo vrlo lako moze biti najbolje sto su izdali do sada 8)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group