Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 13:08

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ] 
Author Message
 Post subject: Time Requiem
PostPosted: 11. 07. 2004. 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Da li je neko sluso ovo? Imaju dva albuma, ja sam sluso samo prvi, istoimeni i pravo sam se odusevio...pjevac i gitarista su izvanredni, a i klavijaturista razvaljuje. Sviraju pravi progresivni metal, negdje sam vidio i ime 'progressive neoclassical metal' al et nek ga zove kako ko hoce, uglavnom dosta me podjecaju na symphony x (u nekim pjesmama mozda i previse, ko sto je recimo 2. pjesma na ovom albumu :roll: ) iako su vjerovatno progresivniji od njih. Klavijaturista je Richard Andersson, bivsi klavijaturista Majestic-a.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 07. 2004. 23:04 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Ev dobio i drugi album, The inner circle of reality....dobar i ovaj :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 08. 2004. 19:15 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
drugi album mi nekako vise lezi. nemam nista protiv prvog al tesko da ga mogu odslusati onako u komadu :? . znaci bes konkretnih primjedbi na prvi album al prosto nije to to. ustvari sjetio sam se sta mi je bas bezze - ona jedna peglativna instrumentala shega naziva "brutal metal" :lol:

inace u pravu si da podsjecaju na symphony x (mozda na momente cak i previse) al eto sta se moze.

elem prvi mi je dosta dobar, drugi odlican. svi koji vole neoclassical izivljavanja trebaju ih poslusati :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 08. 2004. 19:37 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
svidjaju mi se "watching the tower of skies", "aphorism", "brutal metal", "grand opus" no nije bend ciji cu drugi cd potrazit uskoro...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2004. 01:34 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Jel Brutal Metal ona gdje ciko sprzi klavijature?? Hahahaha, ma dobro ima tih takih pjesama, al sta ja znam volim tu 'mjesavinu' klasike i metala...upravo zato mi se svidjaju grupe ko sto je ova ili S-X, :) pa ljudi recimo ne vole ni Malmsteena zbog tih stvari, al ja ga obozavam iz istog razloga (i dobro cojk nikad nije imo loseg pjevaca) pogotovo ako ste slusali onaj koncert da li u e-molu u aranzmanu za gitaru, eh za ono neam rijeci stvarno....pa recimo onaj S&M od metallice ljudi bas ne vole, meni je i to pravo dobro uradjen koncert :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2004. 15:19 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
sad mi pravo nisi jasan.
tvrdis da volis mjesavinu klasike i metala, a ne svidjaju ti se recimo NW novi album koji je cisti primjer takve mjestavine.sta si rekao ono za thrion?oni vec godinama mijesaju takve stvari.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2004. 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Ma nema to veze s ovim, jedno je bezze, drugo je sporo....

Pa eno Adagio radi slicne stvari ko i Time Requiem pa mi se opet Adagio ne svidja ni u pola ko ovo...a Symphony je ipak drugaciji, zesci i od jednih i drugih i te klasicne elemente ubacuju malo rijedje i ustvari mi se svidja zbog nekih drugih stvari, al pravo volim cuti tu mjesavinu klasike i metala ako se to fino uradi, sto je slucaj s Requiemom ili ko sto rekoh s Malmsteen-om....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2004. 18:36 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
sve je to uredu, ali ne znam po cemu recimo NW i Therion "lose" mijesaju klasiku i metal.
no, dobro to je tvoje misljenje. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 09. 2004. 01:07 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Ne mogu ja ovog slusati. Smara previse...
Iz velikog broja stvari stvarno iskacu prozvakani SX i malmsteen momenti.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 09. 2004. 01:17 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Pa to jest, nisu originalni nikako, al ih opet mogu slusat i onaj prvi album pravo lezi....dobro dodje za promjenu :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 02. 2005. 02:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Elektron wrote:
Jel Brutal Metal ona gdje ciko sprzi klavijature?? Hahahaha, ma dobro ima tih takih pjesama, al sta ja znam volim tu 'mjesavinu' klasike i metala..


Joj 'Brutal Metal'.. :lol: ali je odlicno odsvirana kvragu.. :) Big up yourself Mr. Andersson.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 02. 2005. 10:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2004. 12:55
Posts: 457
Location: Osijek
sluso sam prvi al cu uskoro imati i drugi. ljudi ubise i stvarno su jebeno napucani muzicari, pogotovo gosp. andersson. medutim covjekt svira klavijature istom tehnikom ko i malmsteen gitaru. vidi se da je presjedio svaki malmsteenov album po 3-4 mjeseca. a sto se stvari tice ima istih ritmova ko na alchemy-ju od malmsteena. isti slucaj ko sa andersson space odyssey.
a po meni je adagio 100 puta bolji bend.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 02. 2005. 23:18 
Offline
User avatar

Joined: 27. 07. 2004. 00:00
Posts: 91
Location: Tuzla
Slusao sam album Time Requiem... Nije me bas nesto pretjerano odusevio. Klavijaturista je u toj grupi alfa i omega i nekako mi se pretjerano istice u odnosu na ostatak grupe. Gitarista takodje ima svojih momenata. Sve u svemu ovo je prava stvar za ljubitelje "ganjanja". Za mene je ipak nekako jednolicno, muzika im nema neke pretjerane originalnosti, sve su to stvari koje su se cule po 1000 put, pocevsi od Malmsteena, preko Stratovariusa, itd, itd.
Besmisleno je porediti Adagio sa Time Requiemom, bas nemaju nekih pretjeranih slicnosti, nisu u istom fazonu. Licno ADAGIO mi je zakletva jos od kada sam cuo Sanctus Ignis, a Underworld je definitivno medju mojih top 5 prog metal albuma. Obozavam taj album... Time Requiem je za Adagio trecerazredna grupa po svemu, kreativnosti, originalnosti, cak su i muzicki puno napucaniji...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2006. 21:04 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
goran edman je pjevao na novom albumu (pobogu produktivnog lika - jedno petnaesti bend, cak me ne bi cudilo da ih ima vise). mislio sam se da sam se davno zasitio ovog stila al onda me je prvo iznenadio posljednji adagio a evo sad i ovi... jos malo pa cu i ja nestrpljivo cekati novi symphony x :mrgreen:

nisam fan ali respect za jako dobar i osvjezavajuc album


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2006. 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Sad tek vidim ova poredjenja TR-a i Adagio-a :) ma ne znam, adagio ima momenata na Sanctus Ignisu (tacnije prva polovina albuma razvaljuje, dok dr. polovina upegla maksimalno)...isto tako TR ima svojih momenata na prvom albumu i to je to manje-vise.. Drugi albumi oba benda su mi vec stepenicu ispod u odnosu na prve tako da nesto nemam zelju da slusam te zadnje :? pokuso sam s 2 pjesme adagio-a al nije islo, a edmana ne mogu nikako, tako da sumnjam da bi naso nesto i u novom Requiemu :)

A sad odo slusat Symphony ko cojk 8) :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2006. 14:15 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
ako ti ne lezi edman onda nemas zasto nabavljati album... volim cuti i heavy i hard rock vokal u jednom da mi odgovara boja. cak mislim da je meni album legao samo zbog njega... ah da, i zato sto je manje neoklasike :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group