Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 11:21

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Threshold
PostPosted: 18. 07. 2004. 02:01 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
slusa li iko ove fenomenalne engleze?
meni su clanovi nedodirljive trojke (uz shadow gallery i queensryche).
prosto su mi nevjerovatni svi njihovi radovi uz fenomenalan i pravo interesantan pristup prog metalu.
mozda (vjerovatn) ima i boljih bendova al meni su prvi progressive bend koji sam onako pravo zavolio stoga su mi posebno dragi. po meni su nenadmasni sto se tekstova tice (eto jedino ih kako-tako tu prati pain of salvation)
svi su mi albumi extra (nisam cuo samo prva dva) kao i ovaj zadnji live album, jedino mi je ovaj posljedni "subsurface" blago razocarenje :(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 07. 2004. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Slusao sam samo tri albuma i bend mi je pravo 'legao'. Doduse, daleko od top3, ali svejedno :) . Uskoro planiram nabaviti ostatak, a posebno me zanima kako zvuce albumi na kojima je lead vokal damian wilson koji me je odusevio saradnjom sa arjenom lucassenom 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 07. 2004. 23:54 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
AdVers wrote:
posebno me zanima kako zvuce albumi na kojima je lead vokal damian wilson koji me je odusevio saradnjom sa arjenom lucassenom 8)


wilson je genijalac i meni je bas milina slusati sve njegove radove (bilo solo, s lucassen-om ili s threshold-om). posljednji album koji je threshold uradio s njim mi je i najbolji(extinct instinct).

a sad sto se tice mog komentara o zadnjem albumu, paaaa... recimo da sam pozurio s kritikovanjem kao i uvijek jer je "subsurface" bas dobar album. treba malo vremena da legne izmedju ostalog zbog nekih iznendjujuce veselih momenata sto je malo cudno za njih (recimo pocetak na ground control ili stop dead). ovo je nesto najzesce sto su uradili jos od albuma "clone" a opet su uspjeli da budu mrvicu melodicniji nego prije.
elem imaju i boljih albuma al ni ovaj nikako nije za baciti :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 07. 2004. 23:40 
Offline
User avatar

Joined: 09. 11. 2003. 19:09
Posts: 56
Location: Hell's Kitchen
AdVers wrote:
Slusao sam samo tri albuma i bend mi je pravo 'legao'. Doduse, daleko od top3, ali svejedno :) . Uskoro planiram nabaviti ostatak, a posebno me zanima kako zvuce albumi na kojima je lead vokal damian wilson koji me je odusevio saradnjom sa arjenom lucassenom 8)


e pa da, ko ti je to otkrio c cc cc c

ocu ba i ja to sa cika damianom damn, ogi


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 07. 2004. 02:59 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Anna_Lee wrote:
ocu ba i ja to sa cika damianom damn, ogi


ovako imam obadva threshold albuma s njim: wounded land i exstinct instinct (obadva limited edition 8) ). prvi je jako dobar (ipak je prvjenac benda) a drugi mi je medju naj albumima uopste. znaci neces se pokajati ako uzmes oba :) .

covjek ima dva solo albuma: cosmas i desciple. dosta drukcije od threshold radova i totalno van rocka/metala. dominiraju akusticne laganice (koje su meni extra 8) ). zamisli recimo noru jones kako bi zvucala da zna pjevati i da zna svirati klavir :) 8) ). nijedan od ta dva albuma nemam kompletirana al recimo da imam veliku vecinu pjesama


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 08. 2004. 23:20 
Offline
User avatar

Joined: 09. 11. 2003. 19:09
Posts: 56
Location: Hell's Kitchen
mystified wrote:
Anna_Lee wrote:
ocu ba i ja to sa cika damianom damn, ogi


ovako imam obadva threshold albuma s njim: wounded land i exstinct instinct (obadva limited edition 8) ). prvi je jako dobar (ipak je prvjenac benda) a drugi mi je medju naj albumima uopste. znaci neces se pokajati ako uzmes oba :) .

covjek ima dva solo albuma: cosmas i desciple. dosta drukcije od threshold radova i totalno van rocka/metala. dominiraju akusticne laganice (koje su meni extra 8) ). zamisli recimo noru jones kako bi zvucala da zna pjevati i da zna svirati klavir :) 8) ). nijedan od ta dva albuma nemam kompletirana al recimo da imam veliku vecinu pjesama


e bas ti hvala, pa i sama sam znala da moram to nabaviti, ali gdje ?? ?? ??

:roll: :twisted: :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 08. 2004. 05:17 
Offline
User avatar

Joined: 18. 07. 2004. 21:01
Posts: 16
Location: Banja Luka, RS
Uhm, imam sve albume ovih ljudi, ali Extinct instinct me jedini u potpunosti ispunjava. Ovaj novi Subsurface je takodje medju boljima, mada bi mi najbolje njihovo izdanje bilo - Live izdanje! ONaj live dupli disk je savrsen!!!!!! i DVD!!!!!! Odlican zvuk, svi su majstori svog zanata.
Bas iznenadjujuce, takav live nikad nisam ocekivao.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 08. 2004. 14:50 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
slazem se critical energy je san snova !!!
ljudi dajem litar krvi (ako treba i vise) za divx :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 08. 2004. 19:53 
Offline
User avatar

Joined: 18. 07. 2004. 21:01
Posts: 16
Location: Banja Luka, RS
Ej DivX i nije nesto pretjerano, sto se tice izgleda bine i atmosfere. Publika izgleda nekako smorena, kao i oni na bini. Sviracki si cuo kako zvuce na Liveu, ali divX nije opravdao ono sto sam ja imao u glavi (veci stejdz, publika koja se makar malo krece)...

Ali nabavi ako mognes, pa sam procjeni. Sve pjesme sa audio Livea su tu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 10. 2004. 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
imam sad svih sedam albuma u prosirenim izdanjima (znaci tu su svakakvi live/demo/alternate/acoustic bonusi :) )

gotovo cijelu diskografiju sam skinuo s neta i to preko dialup-a a to sam se olinjao dok konacno nisam zavrsio posao, al brate nije mi nimalo krivo 8) . zacementirali su kod mene status kao jedan od najdrazih bendova. i ko misli da progressive (bez power upliva) ne moze biti metal, nek cuje threshold :P

albumi poredani od najboljeg pa dole:
1. Extinct Instinct
2. Critical Mass
3. Wounded Land
4. Subsurface
Psychedelicatessen (ovdje se ne mogu odluciti koji mi je bolji)
6. Hypothetical
7. Clone

imaju bruku live-ova (gotovo puno kao dt :)) pa su odlican izbor i - critical energy, live in paris, livedelica, acoustic sessions... 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 10. 2004. 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
ja sam od tebe snimila onaj subsurface and i like it ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 10. 2004. 11:21 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
u zadnje vrijeme bas cesto poslusam ovaj Extinct Instinct i svakim slusanjem mi je sve bolji, posebno mi se nesto svidjaju pjesme Eat the Unicorn i Lake of Despond :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 01. 2005. 19:50 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
bas sam skino skoro one 4 pjesme sa zadnjeg albuma koje su mi falile (usljed nemarnosti nekih ljudi :P) i kako sam ga u zadnje vrijeme sluso kompletnog mogu reci da je rijec o odlicnom albumu :wink: :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 01. 2005. 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Elektron wrote:
bas sam skino skoro one 4 pjesme sa zadnjeg albuma koje su mi falile (usljed nemarnosti nekih ljudi :P) i kako sam ga u zadnje vrijeme sluso kompletnog mogu reci da je rijec o odlicnom albumu :wink: :)


bas mi je godra :D
ima taj zadnji "ono nesto", recimo mission profile im je najtihicnija stvar jos od paradox-a s prvog albuma. zadovoljan sam subsurface-om al mogu oni to puno bolje :)

u zadnje vrijeme od threshold-a mi se najvise vrte lajvovi i komplicije,albume sam malo zapostavio. ev preporuka ko zeli cuti nesto nestandardno za threshold a svejedno odlicno - pjesma conceal the face s wireless sessions diska. dotad neobjavljena stvar i jos u unplugged varijanti :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 03. 2005. 19:24 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
mirne duse mogu preporuciti "critical energy" dvd :) publika zna biti staticna, al ko god je gledao live snimke star one-a, arene ili transtlantic-a zna da su holandjani umrtvljena publika...medjutim i oni su se morali razbuditi na paradox, falling away, light and space...

em fina dva koncertna sata (iz pjesme u pjesmu sve bolji i energicniji nastup), em fini bonusi...sta jos treba? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 06. 2005. 20:50 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Ko jos nije procitao, ima na sajtu Ogijeve recenzije (Critical Mass i Critical Energy) i jos jedna moja najnovija za Subsurface, u ove tri je dosta receno i o bendu usput :wink:
http://www.rock-planet.com/r-46
http://www.rock-planet.com/r-88
http://www.rock-planet.com/r-95


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 06. 2005. 23:42 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Dobar posao, fale nam tvoje recenzije ;) Svaka cast dar,erm, paradoxe :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 10. 2005. 12:33 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Live CD planned

Threshold plan to release a new live fan club CD later this year. The album, provisionally entitled Surface To Stage, was recorded in Switzerland during the band's Subsurface tour in September 2004. It will be the first time that the band has released such epic tracks as The Art Of Reason, Into The Light and Echoes Of Life in a live format.


Evo za promjenu jedan live cd :lol: Hehehe, ma cisto sumnjam da ce se ljubitelji thresholda zaliti na jos jedan live album :wink:

A Threshold mi je vremenom definitivno prerasto u jedan od najboljih prog bendova...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 10. 2005. 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
into the light na lajvu? ma extra :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 04. 2006. 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Elektron wrote:
Live CD planned

Threshold plan to release a new live fan club CD later this year. The album, provisionally entitled Surface To Stage, was recorded in Switzerland during the band's Subsurface tour in September 2004. It will be the first time that the band has released such epic tracks as The Art Of Reason, Into The Light and Echoes Of Life in a live format.


Evo za promjenu jedan live cd :lol: Hehehe, ma cisto sumnjam da ce se ljubitelji thresholda zaliti na jos jedan live album :wink:

A Threshold mi je vremenom definitivno prerasto u jedan od najboljih prog bendova...


sasvim dobar live samo po meni upeglase sa brojem pjesama sa zadnjeg CDa. ocekivao sam raznovrsniju ponudu al ajd'... nekom ova tracklista moze doci ko porucena. nije bas kao Critical Energy, u rangu je Live in Paris


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group