Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 00:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 366 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Next
Author Message
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 02. 08. 2007. 19:52 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
NAIDA wrote:
ako si tek sad shvatio, kao ovaj za Falling Into, za Change of Seasons da valja, e onda me bas brine kako to da nisi odavno shvatio da je Change Of Seasons REMEK DJELO!!!!!


hajde se malo smiri svega ti :roll:
rekoh da mi je ACOS stara i provjerena stvar (koju mozda nisam slusao neko vrijeme...palo ti to na pamet??)

snimljen Silence of the Lambs, a meni mrak film... godine prolaze a ja sve manje obracam paznju na njega jer izlaze novi i dobri filmovi, a onda ekipa snimi nastavak a meni se zgadi i prisjetim se dijela koji mi je odlican i vratim mu se.

i nemoj se ti brinuti za mene, ima ko ce ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 06. 08. 2007. 08:31 
Offline
User avatar

Joined: 18. 01. 2007. 18:36
Posts: 218
Location: Sarajevo
ogi wrote:
NAIDA wrote:
ako si tek sad shvatio, kao ovaj za Falling Into, za Change of Seasons da valja, e onda me bas brine kako to da nisi odavno shvatio da je Change Of Seasons REMEK DJELO!!!!!


hajde se malo smiri svega ti :roll:
rekoh da mi je ACOS stara i provjerena stvar (koju mozda nisam slusao neko vrijeme...palo ti to na pamet??)

snimljen Silence of the Lambs, a meni mrak film... godine prolaze a ja sve manje obracam paznju na njega jer izlaze novi i dobri filmovi, a onda ekipa snimi nastavak a meni se zgadi i prisjetim se dijela koji mi je odlican i vratim mu se.

i nemoj se ti brinuti za mene, ima ko ce ;)


pa mozda mi je i palo na pamet, ali doduse ja gledam po sebi, koja obavezno kompletan album ima u playlisti svaaaaki dan, pa mislim sta si ti sad skonto...!? ali dobro...valjda se krecem u takvoj raji u kojoj je Dream prva i posljednja tema razgovora na nekoj kafi ili pivi...pa eto! Svakodnevno mi je to u glavi!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 12. 08. 2007. 19:38 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
ogi wrote:
Elektron wrote:
Evo slusam nakon ko zna kolko godina Falling into infinity :) nije ovo tako los album.. Ma dobar je ovo bend bio.. 90-ih :)


a ja se uhvatio A Change of Seasons i dosao do potpuno istog zakljucka... bice da starimo pa se drzimo samo provjerenih stvari :)


Hahaha, bice da je to to :) Ma nesto sam se u zadnje vrijeme bas ufatio prva 4 albuma i intenzivno ih preslusavam pa se i sam cudim sto mi se nakon tolko vremena opet DT povlaci po plejerima...zadnje recimo 3 godine se ne sjecam da sam ih sluso osim povremeno I&W ili SFTM, ono kad mi bas naumpadnu..a sad slusam ponovo i awake i falling.. Cak sam i ova zadnja 2 pokusavo ponovo nesto, al to se doduse manje-vise zavrsilo na pokusajima :twisted: Jedino sam vidis fulo taj change of seasons...dobro me podsjeti, ja skroz zaboravio da to i postoji,cc...valja mi ga iskopat gdje, imam negdje cak i original :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 25. 10. 2007. 23:26 
Offline
User avatar

Joined: 12. 08. 2007. 23:54
Posts: 19
Location: Dreamland to Hell
Hm, odnedavno sam nabavila sve albume...pa valjda cu poceti preslusavati jednoga dana...A uzela sam sve albume zbog pjesme As I Am...ludilo!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 18. 12. 2007. 13:56 
Offline
User avatar

Joined: 18. 01. 2007. 18:36
Posts: 218
Location: Sarajevo
Perpetua wrote:
Hm, odnedavno sam nabavila sve albume...pa valjda cu poceti preslusavati jednoga dana...A uzela sam sve albume zbog pjesme As I Am...ludilo!


As I Am je bila u playlisti Dreama u Zagrebu... pjesma je beton!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 19. 12. 2007. 02:42 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
Meni je nenadjebiva Space-Dye Vest


majkem' pjesmu sam cula prije vise godina, tacnije prije 5 godina, i dan-danas se najezim kad je cujem. . .ali bukvalno, ta i plus Neon Knights - Since you been gone. Nema dalje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 27. 12. 2007. 14:19 
Offline
User avatar

Joined: 18. 01. 2007. 18:36
Posts: 218
Location: Sarajevo
u meni opet sve proradi od stvari kao sto su Pull Me Under, The Spirit Carries On, Strange Deja Vu, Fatal Tragedy (primjecujete da mi je najdrazi album Scenes From A Memory, iza njega dodje Images And Words)... Space-Dye Vest je dobra pjesma, takodje sa istog albuma gotivim stvar Caught In A Web...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 08. 06. 2008. 13:45 
Offline
User avatar

Joined: 08. 06. 2008. 13:30
Posts: 1
Location: Sanski Most
najdrazi :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 17. 06. 2008. 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2008. 21:52
Posts: 28
Location: podrum pića....bio nekad...
legende najviše ih gotivim od svih progresiv bendova....svaki član benda je sam za sebe majstor....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 18. 06. 2008. 13:49 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Zerro wrote:
legende najviše ih gotivim od svih progresiv bendova....svaki član benda je sam za sebe majstor....


Tu se slazem. Ponaosob su svi muzicki potkovani, ali nemaju onu energiju kada su zajedno. Jednostavno meni kod njih nesto nedostaje... 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 25. 06. 2008. 17:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Zerro wrote:
legende najviše ih gotivim od svih progresiv bendova....svaki član benda je sam za sebe majstor....

Drkanje kurca.
Mogu par pjesama od njih poslusat,sve su sa Train of Thoughta.I to valjaju zbog klasicnih nu metal primjesa,imaju zivota u sebi.
Da Labreeeeeee bree breee,ne zavija onoliko,bilo cak i dobro..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 02. 07. 2008. 05:57 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
SYMPHONY wrote:
Zerro wrote:
legende najviše ih gotivim od svih progresiv bendova....svaki član benda je sam za sebe majstor....


Tu se slazem. Ponaosob su svi muzicki potkovani, ali nemaju onu energiju kada su zajedno. Jednostavno meni kod njih nesto nedostaje... 8)


Ovdje te nisam najbolje shvatio....sta je TO NESTO sto ti nedostaje?Ja njih ne gledam kao individue,vec kao jednu funkcionalnu cjelinu,instituciju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 02. 07. 2008. 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Priznajem im ogroman uticaj, odlicnu tehnicku potkovanost svakog clana posebno, ali kada to uklope u DT - u meni nije nesto sto bi me impresioniralo. Napisala sam odavno, nakon puno slusanja, oni su napravili jedan Images and words, ostalo manje - vise. Po meni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 02. 07. 2008. 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
puno sviranja, malo muzike


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 02. 07. 2008. 18:31 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Ne znam kako god hocete.....imam i ja svoje favorite medju albumima naravno,al ja uvijek mogu slusati i sve ostale,i to cijeli dan bi mogao.Kome lezi nek slusa,kome ne neka ne slusa,progressive je opcenito takav,il volis il ne.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 04. 07. 2008. 11:15 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Inphect0r wrote:
Ne znam kako god hocete.....imam i ja svoje favorite medju albumima naravno,al ja uvijek mogu slusati i sve ostale,i to cijeli dan bi mogao.Kome lezi nek slusa,kome ne neka ne slusa,progressive je opcenito takav,il volis il ne.


Ne znam, ja prog slusam godinama, protresla sam ga od A do Z (i jos uvijek pretresam :) ali DT nista posebno. Prog mozes generalno voljeti, ali neke bendove manje, neke vise.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 29. 07. 2008. 18:26 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Ma jebeno smaranje...Symphony X je x puta bolji...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 01. 08. 2008. 22:23 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
Pathologist wrote:
Ma jebeno smaranje...Symphony X je x puta bolji...
:D :lol: E odoh sad na temu o Symphony x-u i napisati "jebeno smaranje...dream theater je xxxxx puta bolji...a i moj tata je najjaci u raji.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 13. 10. 2008. 03:03 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2008. 15:35
Posts: 142
Location: ...the zone...
TRIP wrote:
Pathologist wrote:
Ma jebeno smaranje...Symphony X je x puta bolji...
:D :lol: E odoh sad na temu o Symphony x-u i napisati "jebeno smaranje...dream theater je xxxxx puta bolji...a i moj tata je najjaci u raji.

haha,tako je.Svak ima svoje a ove teme su ocito postavljene za ljude koji sebe nalaze u njima a ne za one koji ce kontrirati bilo sta pozitivno sto jeste vezano za tu temu....neam pojma sta rekoh al eto,skontali ste valjda :mrgreen: :mrgreen:
Theater gotivim pun kurac godina i to sam vec napisao na ovoj temi nekad davno pod nickom (progressive),a sto se symphony x-a tice fakat su odlicni i jeben mi je cejf poslusati ih.Ali od Theatera (tj Portnoja) sam naucio masu stvari sto ne mogu reci za Symphony.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dream Theater
PostPosted: 15. 10. 2008. 11:57 
Offline
User avatar

Joined: 19. 11. 2005. 02:32
Posts: 167
Location: S'a je 'vo Ba
Metropolis pt I i II nenadjebivo =)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 366 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group