Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 15:08

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Charisma
PostPosted: 16. 05. 2003. 21:17 
Offline
User avatar

Joined: 15. 04. 2003. 23:45
Posts: 13
Location: Mostar
Progresiva koja bi natjerala olinjalog dedu da mu se digne , ima muski i zenski vokal oba jebena. Slabo ista znam o njima osim da me ubijaju kad ih slusam , imam jedan album Charisma - Karma koji razara , na albumu je obrada pjesme money money od abbe koju su fenomenalno odradili. Svaka ostala pjesma je prica za sebe pa nema druge nego da poslusate.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 05. 2003. 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
vidim da si se bas raspisao o progressive bandovima, a kako mi je to jedan od najomiljeniji metal zanrova pravo me nervira jer nisam u stanju da preslusam vecinmu tih albuma. ni ovi pirati nisu sto su nekad bili :evil: :evil: :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 07. 2004. 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
pravo su mi nesto prirasli za srce
onaj jedini album (karma) sto imaju je bas onako neopterecujuc i fin za slusati.
neki modern rock sa progressive rock (ovoga ima vise) i pop (ovoga ima manje) uticajima (izdavac ih etiketira kao power/progressive metal bend, naravno nista od toga :roll: )najdraza mi je je posljednja stvar "deeper ground". mislim sve su dosta dobre al ova je stvarno nesto posebno (cak sam dosta puta davio raju na metal najtsima u hard rock-u s njom 8) )
pjevacica annette ima prelijep glas i fakat je milina slusati. inace cura je vise u jazz vodama i nema previse dodirnih tacaka s rockom/metalom


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 08. 2004. 05:30 
Offline
User avatar

Joined: 18. 07. 2004. 21:01
Posts: 16
Location: Banja Luka, RS
Uh, dobro da je neko zapamtio ovaj bend! Karma je najbolje prog ostvarenje sa zenskim vokalom! kako je samo otpjevala ona djevojka... album jednostavno nema lose pjesme...

Inace ovde su clanovi Ivanhoea, i zadnja pjesma se i nalazi na Ivanhoevom albumu, kako se on zvao ono... Nesto Of Visions... ma ne secam se vise :D

Thumbs up za Charismu!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 08. 2004. 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Mabool wrote:
zadnja pjesma se i nalazi na Ivanhoevom albumu, kako se on zvao ono... Nesto Of Visions... ma ne secam se vise :D

Thumbs up za Charismu!


nisam to znao :? a i kako bi kad imam od njih samo symbols of time heh
ajd drago mi je da se charisma jos slusa ;). nego jel znas mozda sta se desava s njima - web site im nije updateovan bog te pita koliko dugo, tretiraju se kao jos uvijek aktivan bend a nisu nista izdali jos od '99. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 08. 2004. 19:55 
Offline
User avatar

Joined: 18. 07. 2004. 21:01
Posts: 16
Location: Banja Luka, RS
Visions and Reality...tako se zove Ivanhoe album odakle je ta pjesma.

A Charisma ne postoji odavno prijatelju. Steta, ali i ovaj album je i vise nego dovoljan od njih.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group