Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 08:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Cloudscape
PostPosted: 20. 04. 2005. 02:11 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Ev jos jedan odlican 'mladi' prog bend iz Svedske. Iako postoje svega par godina, u pitanju su stariji muzicari koji su svirali u raznim manje poznatim bendovima. Jedan od gitarista je cak sviro u nekom death metal bendu krajem 80-ih :roll: Ove godine su izdali prvi album pod istim nazivom i u zadnjih mjesec dana je sigurno album koji sam cuo najvise puta :)
Opiso bi ih mozda najprije kao neku kombinaciju Symphony X-a i Thresholda mozda, iako su ocitiji uticaji SX-a. Zanimljivo je da u bendu nema klavijaturiste, ali su zato tu 2 gitare sto je po meni svakako veliki plus. Uglavnom preporucljivo je svim fanovima prog i melodic metala :)

Image

Tracklisting:
1. As The Light Leads The Way
2. Under Fire
3. Aqua 275
4. Witching Hour
5. In These Walls
6. Out Of The Shadows
7. Everyday Is Up To You
8. Dawn Of Fury
9. Slave
10. The Presence Of Spirits
11. Scream
12. Losing Faith
13. Inferno (Japanese bonus track)

p.s. Hvala Ogiju za preporuke :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 15:10 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
cek cek imas japanski bonus? :P bjezis mi :D
imacu i ja jednom "inferno"(slijedeceg prvog u mjesecu da budem precizan :oops: )

dobar bend skroz, ok nisu magnitude nine ali iznadprosjecan power/prog u svakom slucaju...vidio sam imaju downloadable spot za "under fire" na web sajtu (opet cu sacekati slijedeci 1 dan u mjesecu :oops: :) )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 11. 2005. 14:52 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
The recording sessions for the second Cloudscape album will start the 26:th of December in the "Roasting House studio". We do not have an exact release date yet but, the European label (Metal Heaven) will release it during June 2006 for sure. In Japan/Asia the album will be released during spring 2006. An album title is also decided but, Cloudscape will wait a month or 2 to reveal the title since it´s nearly 8 months left to the European release.

uh uh :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 11. 2005. 18:00 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Baš vala uh uh, vala čekat još 8 mjeseci :( Doduše možda se koji mjesec ranije već pojavi na netu :D
Što se tiče prvjenca, imam samo pohvale, a da ne ponavljam složio bih se s onim što je Elektron napisao za bend. preporuka u svakom slučaju ako im već do sad niste dali šansu :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 11. 2005. 14:48 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
najs, taman da se vidi hoce li im muzika otici "malo u sirinu" sto im stvarno treba
prvi album je dobar, vise metal feeling neg prog al ajd :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 05. 2006. 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Uh, Crimson Skies dobar skroz :) Malo je sporiji, ozbiljniji i da kazem 'progresivniji' od prvog albuma tako da mu treba malo vise vremena da se svari, ali mislim da ce mi na kraju kad pravo sjedne biti puno bolji od cloudscape-a :wink: mislim i dalje je to isti onaj cloudscape sa puno melodija i catchy refrenima, ali ipak ima nesto vise u odnosu na prvi album...ne znam mogla bi to biti upravo ta sirina koju ogi spominje :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 06. 2006. 23:10 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
novi cd je vise obecavao u prva dva slusanja, sa svakim novim sve mi je tanji... prvi mi se vise svidja, bio je hitician ako nista s tim da mi je i on daleko od perfektnog :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group