Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 18:01

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: Indukti
PostPosted: 16. 11. 2005. 13:59 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Kad već spomenuh Riverside, da ostanem u Poljskoj i spomenem kolege Indukti. Na prvjencu S.U.S.A.R. im je kao gost pjevač vokalne dionice otpjevao Mariusz Duda iz Riverside-a. Zanimljivo spomenut je da im je violina standardni dio muzike. Meni su lično Riverside bolji, ovi me ponekad podsječaju na Tool, a to me upegla, ali ipak ne mogu ništa loše o Indukti reći, pogotovo jer mi vokal baš odgovara uhu :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2005. 20:56 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Taj album je sasvim ok. Doduse, i mene malo iritira taj Tool element, ali album je solidan. Riverside jos nisam poslusao.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 11. 2005. 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
cekaj malo, vas dvojica ste toliko naslusani tool-a da to primjetite? :D naravno izvinjenje ako grijesim... bilo kako bilo s.u.s.a.r je mnogo mocan cd, po meni osjetno bolji od out of myself
poljaci su stvarno cudo, da mi je cuti jos nesto iz pravca


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2005. 01:51 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Primamo(o) izvinjenje :P Nije ni čudo ako ti se Indukti više sviđaju, ti si svakako metalskiji tip progera :D
Šalu nastranu, možda nisam bio dovoljno precizan, nisam mislio da liče na Tool nego da se ponekad osjete očiti utjecaji Tool-a ili ti ga očiti elementi Tool-a, što je meni lično dovoljno da mi Riverside budu puno draži. A i Riverside je mnogo depresivniji od Indukti-a, što je možda razlog više zašto mi više leže.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 12. 2005. 01:40 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
hehehe metalski tip ili ne, jednostavno mi out of myself manje lezi (a opet mi se pofino svidja) :) produkcija je savrsena, tako atmosfericni albumi me rijetko kad ne smaraju (sta cu, jednostavno je tako)... direktni uzori se naziru pa i povrsnim slusanjem, a opet su indukti nestandardni i bez ofirnih umjetnickih tendencija
spomenuh li da je avantgarde duh prisutan ali srecom u zanemarljivoj kolicini :P :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 12. 2005. 14:29 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
cekaj malo, vas dvojica ste toliko naslusani tool-a da to primjetite?

Pa recimo da sam par puta neuspjesno pokusao shvatiti cime se ljudi toliko odusevljavaju :)

Cudi me da su Indukti skroz nepoznati, ipak bi ovakva muzika ima odredjen sloj publiku, a i produkcija je odlicna. S druge strane, vjerovatno je odlucujuca cinejnica da su iz Poljske :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 12. 2005. 14:36 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Istina, malo avangardišu (ispod 10%) i jedni i drugi (Riverside više, čak i do 17%), što ih ne svrstava u avangardu, ali svakako kod mene za njih daje dodatni plus :)
Ma Poljska zakon, iygleda da imaju još ovako dobrih prog bendova, doduše ne metal, nego prog rock. Imam namjeru detaljno to istražit...

Nego BTW termin avangardiše/avangardira, odnosno avangardisati/avangardirati uvedeni su ne tako davno, a može se o njima kao i mnogo više pročitati u mojim knjigama, priručnicima i vodičima na ovu temu,a evo nekih od njih:
Avat-garde za početnike; Avant-garde za idiote; 101 karakteristika avant-garde muzike; Avant-garde & progressive music: the connection; How to become an avant-gardist in 14 easy steps; Avangardna muzika: kako razlikovati šund od kvalitete; Avant-garde: The Bible; Avantgarde: vrste, forme i antiformestrukture, strukture i antistrukture; Kratki kurs avangardne muzike (u tvrdom i džepnom izdanju), te velika filozofsko-futuristička rasprava koja je u pripremi: Avantgarde muzika u budućnosti?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 12. 2005. 15:45 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Iako je opus stvarno impozantan, iskoristio bih priliku da ukazem na odredjene trzizne segmente koji bi mogli biti bolje pokriveni. Izmedju ostalog, izdanja "Avantgarde i menopauza - savladajte vlastite strahove", i "Avantgarde za navijače FK Sarajeva" (naravno, mora biti ilustrovano izdanje) sasvim sigurno bi dala nezanemarljiv doprinos razvoju osvjescenog drustva kakvo nam je potrebno u buducnosti (da bi u potpunosti shvatilo epsku raspravu koju je Vasa malenkost pomenula na kraju predhodnog posta).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2005. 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
hehehe izlgeda da se avangardna groznica siri i to nezaustavljivo, ak ne u muzici onda barem u svakodnevnom govoru :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 02. 2006. 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
ko bi reko da poljaci imaju tako mocne bendove kao Riverside i Indukti nemam rijeci jednostavno premocni su


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Indukti
PostPosted: 13. 03. 2010. 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 13. 02. 2010. 17:31
Posts: 4
joj da, kao Indukti su (citiram) mjesavina toola i king crimsona
svejedno, ja odvaljivam na njih, pogotovo susar album s mariuszom :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Indukti
PostPosted: 14. 04. 2010. 16:51 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
samo je šteta što nije gostovao na više pjesama...


ali zato riverside & lunatic soul :oops: :oops:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group