Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 13:32

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: Tiles
PostPosted: 09. 12. 2005. 01:51 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
sto volim kad se odusevim nekom grupom a jos mi je draze kad skontam da nisu od juce, da dugo sviraju i snimaju pa se ima dosta za istrazivati i upoznavati :)
savrseno pitak i originalan mix hard rocka i heavy metala u prog fazonu - ima ovdje i (empire/promised land) queensryche-a i enchant-a i purple-a i fates warning-a... stvarno ih treba cuti. zanimljivo da je mike portnoy navodno veliki fan benda


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 12. 2005. 14:52 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Ona prva 2 albuma što si mi jednom prilikom snimio, su me baš onako poštenski iznenadili, u pozitivnom smislu :wink: Najviše sam se vjerovatno iznenadio kako se meni moglo desit pa da mi se svidi nešto što ima dodirnih tačaka s pomenutom Queensryche fazom :lol: ali eto izgleda da su mi legli vjerovatno zbog nekih drugih sličnosti... Valja vremenom i ostale nabavit. Kome se sviđa opis benda koji je Ogi dobro naveo, ima još jednu preporuku da se upozna s ovim jako dobrim bendom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2005. 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
podsjeti me sta sam ti snimio? nadam se Presents of Mind i Fence the Clear... ta dva razvaljuju koliko su dobra
posljednji Window Dressing je isto sjajan samo trebaju slusanja i slusanja da se svari (barem su meni trebala)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2005. 18:02 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Malo sam se zeznuo, ipak imam prvi Tiles i zadnji Window Dressing, a Fence The Clear mi se negdje zagubio ili mi je kod nekog :S Ma ništa onda ću te jednom prilikom zamolit da snimiš ostale, uključujući Fence koji je nestao bez traga, ne znam bil ga mogao naći i spec.ag. Malone :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2006. 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
nabavio i live - bootleg kvalitet zvuka, bez sminke, jako kratak nastup... s druge strane, tracklista je pravo dobra kao i lajv filing pa mi se jos neko vrijeme ne odvaja od ovog izdanja 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2006. 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 24. 07. 2004. 15:44
Posts: 127
Location: Somewhere in Black Hole
Jos nisam cuo, ali potrudicu se..
Molim diskografiju :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2006. 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2004. 12:55
Posts: 457
Location: Osijek
nasao sam promo Window Dressing i Presents of Mind. nisam se dosta nasluso albuma al mi je muzika odmah sjela. onako lagani su i opustajuci naspram svih ovih ostalih prog brzina. tako mi dobro dodu ovih dana.
sto ogi rece super sto dugo postoje i imaju dosta albuma! nista bolje nego kad ti neko otkrije takav dobar bend.
@AbadrozA koliko sam ja skonto od albuma imaju: dva gore pomenuta, istoimeni i fence the clear.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 01. 2006. 16:55 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
diskografija:

1994. Tiles
1997. Fence The Clear
1999. Presents Of Mind
1999. Presence In Europe '99
2004. Window Dressing

prva tri albuma su reizdata pretprosle godine. uradjen je remastering i uvrsteni su bonusi (demoi, live, neobjavljeno). kolekcionarsko izdanje posljednjeg albuma je izaslo na dva cda (drugi cd sadrzi kompletan live Presence In Europe objavljen koju godinu prije)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 01. 2006. 17:30 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2003. 20:39
Posts: 1443
Location: North of CRO
Nisam cuo. Ocito to treba cim prije ispraviti :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 01. 2006. 23:09 
Offline

Joined: 01. 07. 2005. 16:38
Posts: 14
meni jako drag bend :) ta melodicnost i karakteristican vokal se pravu znaju uvuci pod kozu heh
eh sad da mi je jos da popunim cijelu diskografiju, a kako brzo napreduje skidanje mislim da ce biti gotovo za koji mjesec :D al u svakom slucaju se isplati :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 01. 2006. 23:52 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Slusao sam samo Presents of Mind. Prvo slusanje, prva stvar na albumu me je odmah odusevila. Pomislih "ovo mi se stvarno rijetko dogadja", novi favorit na vidiku :) Medjutim, ostatak albuma nije ostavio slican utisak. Cak je i utisak te pjesmice sa vremeno izblijedio, valjda jer je bazirana na lijepoj catchy vokalnoj dionici, sto ipak nije dovoljno za istinski "hit".
U biti nemam nikakvih specijalnih zamjerki. Album je sasvim ugodan za slusanje, ali ovo je imho ipak druga liga.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2006. 14:09 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Tiles je apsolutno sve sto mi treba od muzike u zadnje vrijeme, u jednom: prog rock + oprobane rush fore + hard rock s modernijom produkcijom + trun heavy metala + nestandardan a great vokal koji s uzitkom cujem u svako doba dana. uopste nisam trazio muziku koja ce zadovoljavati ove karakteristike, Tiles je dosao sam od sebe i dao mi jos i vise... i ne izlazi mi iz playera. naj mi bend vec mjesec ili dva
bend je u studiju i radi na petom cdu...ma milina

Q wrote:
eh sad da mi je jos da popunim cijelu diskografiju, a kako brzo napreduje skidanje mislim da ce biti gotovo za koji mjesec :D al u svakom slucaju se isplati :wink:


to je fan, respect :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group