Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 09:02

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Najbolje ide pomijesano...
PostPosted: 05. 10. 2006. 19:50 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
... s pravcem?

u principu volim "prog touch" u svim vrstama muzike od pop-rocka do death metala, ali nista ljepse od kombinacija:

prog/hard rock pod uticajem velicina poput PURPLEa ili RUSHa, sto bi danas bili bendovi ENCHANT, TILES, QUEENSRYCHE, POVERTY'S NO CRIME i sl.

prog/heavy metal sa dosta melodije i sirine u zvuku (moze biti tradicionalni pristup, ali i ne mora)... recimo SIEGES EVEN, TOMORROW'S EVE, FATES WARNING i mnogi mnogi drugi

hajd sad :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 10. 2006. 20:24 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Prog/Heavy zakon :) nako nesto ko rani queensryche, crimson glory, lethal, heir apparent ili rani fates warning..

Prog/Power ako je nesto tipa Symphony-a ili Kamelota...iako meðusobno nemaju bas puno slicnosti opet bi ih i jedne i druge svrsto u ovu kategoriju :) ali znaci bez pretjerane upotrebe tih power elemenata, jer bi se pola danasnjih power bendova moglo svrstat u ovu kategoriju :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 10. 2006. 23:23 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
prog/death :) tipa necrophagist,bolesno tehniciranje,brutala,uz neoklasicni prizvuk.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 10. 2006. 23:32 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Tesko da bih mogao izvesti neko pravilo. U principu ove kombinacije koje je ogi naveo zvuce kao ono sto stvarno volim, samo sto mi se neki od bendova koje je naveo svidjaju, a neki ne :)

Bottom line, sve se svodi na pojedinacne bendove i to kako su realizovali ideje koje imaju. Generalizacije mi bas ne idu od ruke :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 10. 2006. 12:24 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
nije generalizija ako obratis paznju "a sta to sviraju" tebi dragi bendovi i skontas da bi veliku vecinu njih mogao strpati u zanrovsku grupu ili dvije...to je valjda ukus majkum' :) tako je kod mene - dosta toga mi se vrti oko prog hard rocka, sympho rocka ili prog heavy-ja... mada kako sam rekao, uzivam slusati jos stosta.

ali da, sve se svodi na realizaciju ideja kako rece stargazer i nijedan (pod)pravac ne bi trebao biti "za odbaciti"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 10. 2006. 00:27 
Offline
User avatar

Joined: 18. 03. 2006. 22:43
Posts: 453
Location: Wien/Brcko/Delta Quadrant
po meni je fusion najbolja progresiva, tipa atheist. totalni jazz-death metal,a volim i ostale vrste fuzije, npr. niacin od billy sheehan-a ili joe zawinul..... mozda zato sto mi je bas vrlo vazan faktor muzike i progresivno i ritmicno sviranje bubnjeva....... progresiva nije samo fuzija razlicitih muzickih smjerova ili utjecaj drugog smjera na jedan..... progresivan metal npr. moze biti i cisti death/thrash/heavy ili speed metal sa originalnim profilom tehnike i eksperimentiranjem na instrumentima.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 10. 2006. 05:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Ne volim progresivu kao takvu..
Volim progresivne bendove unutar svojih zanrova, eksperimentiranje i zanrovsko koketiranje kroz kompliciranost i direktnu suprotnost pojedinih zanrova, aritmicnost, a da sustinski nisu progresiva..

Malo neobicno i lose sroceno no haj, mislim da se da skontati sta hocu da kazem..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 10. 2006. 11:48 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Recimo da treutno najvise slusam prog/heavy. To sto se tice kombinacija.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 10. 2006. 13:47 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Archangel wrote:
Ne volim progresivu kao takvu..
Volim progresivne bendove unutar svojih zanrova, eksperimentiranje i zanrovsko koketiranje kroz kompliciranost i direktnu suprotnost pojedinih zanrova, aritmicnost, a da sustinski nisu progresiva..

Malo neobicno i lose sroceno no haj, mislim da se da skontati sta hocu da kazem..


bez toga se ne moze... to je upravo ono cega sam se dotakao u prvom postu - sve sto se nekako moze strpati u kategoriju "prog related" meni godi u 90% slucajeva.

nego, a sta je koketiranje s progressive do progresija unutar zanra :) nema tu velike mudrosti


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group