Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 22:23

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Evile
PostPosted: 04. 04. 2008. 03:32 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Ne mogu vjerovati da nema topic za (bar ja mislim) naj veci mladi thrash bend iz Evrope....tipovi su upravo zavrsili turneju s Megadeth i vec idu na turneju sa Exodus
tipovi su iz Engleske , potpisali su za legendarni Earache i album Enter The Grave je savrsen...tresacina do jaja a produkciju je radio Flemming Rasmussen koji je radio sa Metallicom na Master Of Puppets albumu....stvarno ne znam da je i jedan Evropski novi thrash bend dostigo ovo ko Evile


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 06. 04. 2008. 21:21 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
Burnt iN Effigy wrote:
:lol: :lol: :lol: :lol: Ovo je malo reci smece, na ovo treba povracatti, ebo im Megadeth mater, koje retro sranje, svi riffovi pokradeni iz zlatne ere 80"tih, ne vidim uzitak u ponovom kopiranju u beskonacnost, jos moderna produkcija, i ovo najvece nade evropskog thrasha, Evropa treba da se stidi ovih djecaka . . . .


ejd ne jebi jebate, nek se krade, bolje ću slošat Evile nego ova novba "inovantna i oroginalna" smeća...

ajmo sad pljovat po onom šta nas podsjeća na ono šta volimo- ja sam pijan i boli me kitra


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 06. 04. 2008. 21:23 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Marketing cuda cini...

Da se razumijemo, nije los bend, ali je sve vec vidjeno...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 06. 04. 2008. 21:45 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
jbg u moru bendova danas tesko naci nesto sto vec nije vidjeno al meni koji sam naviko na thrash iz 80ih pashe pravo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 07. 04. 2008. 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 08:30
Posts: 959
Location: Krapina, Hrvatska
pa kaj bi vi, originalan thrash danas? a da ne zvuči ko zadnje govno? haha mission impossible..

meni je ovo zakon jer diže adrenalin i ima jebačke riffove.. i super mi je čuti ovako nešto u 2008-oj, za razliku od modernih groovy sranja!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 07. 04. 2008. 23:39 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
hm pa ja marketing cini cuda,digli su ih u nebo bez razloga,mislim sluso sam bend imam onaj album,onako dobri su muzicari,mada eto opet navale americkih bendova poput FUELED BY FIRE,koji mi dosta bolje zvuci od evile,recimo WARBRINGER i tako te novajlije!!!jbg taj bay area zvuk se brzo siri,i ljudi samo to prihvataju i takve bendove dizu u nebo,a gdje su bendovi poput njemackog NOCTURNAL-a,bend koji je isto noviji i dosta kvalitetniji od pomenutih al et hajd!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 08. 04. 2008. 03:35 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
lord krvolok wrote:
hm pa ja marketing cini cuda,digli su ih u nebo bez razloga,mislim sluso sam bend imam onaj album,onako dobri su muzicari,mada eto opet navale americkih bendova poput FUELED BY FIRE,koji mi dosta bolje zvuci od evile,recimo WARBRINGER i tako te novajlije!!!jbg taj bay area zvuk se brzo siri,i ljudi samo to prihvataju i takve bendove dizu u nebo,a gdje su bendovi poput njemackog NOCTURNAL-a,bend koji je isto noviji i dosta kvalitetniji od pomenutih al et hajd!!!!!!

Fueld By Fire mi nije nesto posebno a Warbringer su odlicni ali su prilicna kopija Slayera iz mladjih dana ili Avenger Of Blood koji su dosadna kopija Kreatora iz mladjih dana (gdje pjevac treba pravit dna test sa Milom)
Sto se tice Nocturnal vise mi zvuce ko black metal sa dobrim dodatcima thrasha nego ko cisti thrash...jebi ga meni se svidja mjesavina njemackog i bay area zvuka sa dobrim rifovima i jos boljim solazama i dok god ne zvuce ko trivium il machine head meni su dobri


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 08. 04. 2008. 14:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Burnt iN Effigy wrote:
:lol: :lol: :lol: :lol: Ovo je malo reci smece, na ovo treba povracatti, ebo im Megadeth mater, koje retro sranje, svi riffovi pokradeni iz zlatne ere 80"tih, ne vidim uzitak u ponovom kopiranju u beskonacnost, jos moderna produkcija, i ovo najvece nade evropskog thrasha, Evropa treba da se stidi ovih djecaka . . . .

djecace suti :-)
znaci p otebi je i poljski retribution karina?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 08. 04. 2008. 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
okej, upravo sam skonto da nema koristi s tobom pricat o thrashu :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 08. 04. 2008. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Burnt iN Effigy wrote:
http://www.myspace.com/ketzerband

postavljena tema davno, samo dva cojka postala. . . Koja je razlika izmedju Evile i njih ? ;-)


ovo je vec thrash/black jbg,al ipak mlada ekipa svaka im cast!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 08. 04. 2008. 19:22 
Offline

Joined: 21. 10. 2007. 15:54
Posts: 97
Ovo je mrtva karina..u tome je razlika 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 09. 04. 2008. 00:52 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Burnt iN Effigy wrote:
Addi wrote:
okej, upravo sam skonto da nema koristi s tobom pricat o thrashu :-)


Sad znas koje bendove ne smijes spominjati :razz: Ne znam kako ti se moze dizati na ove debile ili Retribution, koja sintetika, sav se oznojis, al ti to volis :mrgreen:

ne, slabo ja thrash slusam (nekoliko bendova) al kazem da je ovo dobar thrash. e sad sto tebi ne valja nista sto nema bleka u sebi to je tvoj problem :-) vidjeces kad te prodje i ta faza :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 09. 04. 2008. 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
e jarane dekapitator je svoja prica posebna, to je isto da poredis slayer i testament lupam....
ma zezam se ja malo ba, nemoj se ti ljutit sta, znas mene ;-)
dekapitator je bendina i po sviju mi, dobro me podsjeti, odo ih pustit :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 17. 04. 2008. 04:59 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Burnt iN Effigy wrote:
Da, ali thrash, ovo je mlitavo budimo iskreni, za recimo jedan Dekapitator koji dere sve pred sobom od novijih bendova, jesam li sad malo jasniji, ipak nema blacka :razz:

Pa produkcija na Dekapitatoru je sranje (vise cujes bas bubanj nego dobos)
i tacno nema blacka al ima deatha s obzirom da su pojedini clanovi Dekapitatora bivsi clanovi death banda (Exhumed) i Deathstrike Command u refrenima zvuci isto ko Zommbie Ritual , mada je album (The Storm Before The Calm) odlican...agresivan sa dosta dobrim solo dionicama


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 18. 04. 2008. 03:14 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Naravno...citaj sta pise , nemoj samo preletjeti pogledom preko upisanog


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 18. 04. 2008. 14:29 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Neznam, meni su mlaki. Kao i Fueled by Fire. Avenger of Blood. Warbringer i mogu al to je to. Rekoh vec, retro-thrash mi je bezveze. Municipal Waste, Toxic Holocaust, i to je to. Ne vidim nikakav "sarm" u bendovima koji 1/1 kopiraju najveca imena i scene thrasha iz kasnih 80-ih.

Aura Noir, Inferno i Gehenna su puno vise ucinili za "thrash" kao validnu formu nego iko od ovih novih klinaca. Svirali su thrash koji je bio inspirisan starim velikanima ali nije bio kopija. Svirali su ga takodjer, kad ga apsolutno niko nije htio cuti.

Doduse, nikad se nisam cjepao na thrash previse. Za mene Bay Area = Slayer, Possessed, Dark Angel, Testament. Ostalo, bolje da se nije ni desilo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 19. 04. 2008. 01:12 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma sve ti je to limunada :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 19. 04. 2008. 18:25 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Ništa posebno, glupo je što ih toliko hvale i dižu u nebesa, nebi da su nešto novo na sceni ali neka ih dobro je uvijek vidit mladih thrash bendova. Warbringer i Savage Messiah po meni puno bolje rade svoj posao.(kopiranja :D )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 20. 04. 2008. 00:57 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Rodila majka svoje kriticare...sta bi mi obicni smrtnici bez vas!?Mi nikad ne bi znali sta valja da nema vas....Mala zemlja al imamo strucnjaka za muziku za izvoz....steta niko od vas nije kolumnista u Metal Hammeru , Terrorizeru il Metal Maniacs-u...ako vam Evile ne valja koji kurac pisete uopste ovde...imate dosta drugih thrash bendova pa serite


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evile
PostPosted: 20. 04. 2008. 06:24 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Morgoth1 wrote:
Rodila majka svoje kriticare...sta bi mi obicni smrtnici bez vas!?Mi nikad ne bi znali sta valja da nema vas....Mala zemlja al imamo strucnjaka za muziku za izvoz....steta niko od vas nije kolumnista u Metal Hammeru , Terrorizeru il Metal Maniacs-u...ako vam Evile ne valja koji kurac pisete uopste ovde...imate dosta drugih thrash bendova pa serite


Metal hammer,terrorizer i slicni upravo dizu ovaj bend u nebu,a vecina nas zna kakva su to sranja od casopisa,ustvari komercijala cista bude par under bendova ostalo bruka!!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group