Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 22:05

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 1311 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 66  Next
Author Message
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 05. 06. 2008. 12:58 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
da ti dam bola?? pa necemo se tuci majka mu stara.. bjezi jebi se tamo imam ispit za dva sata :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 05. 06. 2008. 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
SODOM wrote:
Addi wrote:
e pa razlika je sto je metalika promjenila zvuk u rok neki, al orginalno i savrseno do kostiju. mislim ako im se to svidja zasto i ne bi. bolje i to nego da glume nekakve tresere govna na silu. uvijek sam govorio sviraj ono sto ti je dusi cejf. razumijem da su ukusi razliciti i ne kritikujem ja to sto ti ne podnosis njih, mislim jebiga mozda i ja ne podnosim neki kult bend koji ti volis. drag mi je bend i objektivno govorim da su napravili uspjeh kakav nije skoro niko.

a za te doorse cu te zajebavat :razz:

tacno je to da je svaki album metallice vrh (period thrasha pa rocka)
al ipak glumili su thrashere u 40-tim i pokusali su snimiti su na silu zestok album.
(znamo svi koji).
[size=85]al meni je opet taj album sila :) [/size]

jest al nisu glumili tresere. bili su u kurcu ljudi i snimili i album koji je pomalo naporan i tezak, sa odredjenom dozom zestine koja djeluje "na silu". to je ono o cemu sam pricao da oni sminaju muziku u fazonu u kakvom su i oni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 05. 06. 2008. 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
~°~ wrote:
Nego, nisu oni otisli u rok, vec kantri :mrgreen: Bilo kako bilo, niko nije bolje obradio Tin Lizija. Jebes ga, koliko je samo bitno na cemu si stasavao...

upravo kantri. al eto napisao sam rok zbog generalnih misljenja. i onda je sasvim jasno zasto meni lezi i ovo ostalo. jebiga ja volim i kantri, cash i kompanija mi se nalazi pri samom vrhu muzicke umjetnosti. a za lizija si isto u pravu. ono je obrada toliko kulerska i toliko kantri i juznjacka da se mozes podjednako najezit ko kad slusas orginal. pogotovo kad pepper pocne zavijat (nemozes ga zamislit bez slamke u ustima dok pjeva :mrgreen: )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 05. 06. 2008. 13:57 
ok,da zakljucimo
metallica je najbolji metal bend svih vremena,voljeli ih vi ili ne.
kad su snimali load trebali su projektu dat ime rocktallica ili countyllica i bili bi najbolji rock band.
nego poslusal ko zadnji live album jebemu oltar of sakrifajs


Top
  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 05. 06. 2008. 14:21 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
kad smo kod dzeme i kantrija, evo nesto (poslusajte kraj sami, mrtvi kantri 8) )
http://youtube.com/watch?v=rbaXAV56e7c&feature=related

imam studio verziju vec podugo, moze se nac na tribute albumu waylon jennings-a :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 05. 06. 2008. 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Addi wrote:
ono je obrada toliko kulerska i toliko kantri i juznjacka da se mozes podjednako najezit ko kad slusas orginal. pogotovo kad pepper pocne zavijat (nemozes ga zamislit bez slamke u ustima dok pjeva :mrgreen: )

do mene je, mene je prenijelo. dok sam ovo pisao mislio sam na skynyrd :)
a i za lizija vazi da je savrseno odradjena, u stilu svom. to mi se uvijek svidjalo kod metalike, sto kad nesto obrade, to izgleda kao da je pjesma njihova....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 05. 06. 2008. 19:31 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
@Burt: Ok., postujem. Film je film, furaj ga do kraja, al' nikad ne treba reci nikad, iskustvo tome uci. Fino da si prostudirao Coroner... R.I.P. je, recimo, meni prosjek, bas uvod u tu njihovu ZLATNU prvobitnu eru koja, da, i zavrsava sa No More Color . Cim su zasli u devedesetu izgubilo se tu prljavstinje podobro, iako su i na Coloru poceli davati vise paznje tom strukturalno komplikovanijem heavyju/da ne kazem progu. Zadnja dva su skoro pa odron, al' dobro, to tako biva kad se muzicari (lazno) ufuraju da su godine "pojele" zanr.

@Addi: Naravno da volis dobar kantri, to, k'o biva, ispade sramota reci, mislim, ne tebi, nego generalno. Hahaha, malo me sjeba oko komentara za Tin Lizi, vec sam pocela coktat u glavi, al' na srecu procitah zadnji post :mrgreen: Tacno, iznesu obradu kao da je njihova, to je valjda do onog sta si slusao kao mali, sta su ti uticaji, pa i podsvjesni, pa se to onda, na vrijeme, lijepo integrira negdje unutra. Inace, meni je odlican potez sto su uradili te obrade, sjelo mi bas, a i do izbora je, naravno...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 05. 06. 2008. 22:14 
Offline

Joined: 30. 09. 2007. 04:14
Posts: 160
Location: Iowa, USA
ma jebem vam boga :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 06. 06. 2008. 00:29 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma i meni je to super potez, ovo oko obrada. jos jedan dragulj s tog albuma je medley merciful fate-a, kako su spojili pjesme i odradili, mislim kapa dole fakat.

@burnt: ma ja, nema potrebe da ubjedjujemo nesto jedan drugog, svako voli ono sto mu godi, nit cu ja tebe nagovorit da slusas nit ces ti mene da prestanem, iznijeli smo misljenja i to je to :D

@cursed: sta je tebi bog tako skrivio pa ga toliko spominjes :-) il ti je sto bi keno reko bog ko aspirin, kad te "zaboli glava" od kojekakvih gluposti, krhnes ga i lakse :-D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 06. 06. 2008. 00:49 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
e a dje ste nasli za taj novi live album, jel oficijalno izdanje to ili...? posto ja nigdje ne vidim nista o tome...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 06. 06. 2008. 00:57 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
evo malo larsovog sranja :-)
i par sekundi sviranja iz tajnih prostorija :mrgreen: materijal valjda novi:
http://www.youtube.com/watch?v=wJx2-RgLCAA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 06. 06. 2008. 02:41 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Addi wrote:
e a dje ste nasli za taj novi live album, jel oficijalno izdanje to ili...? posto ja nigdje ne vidim nista o tome...

eh zajebaste se vi oko tog live albuma :-) nije to live album drugi po redu ovog benda, nego jedan od najmanje 100tinjak bootleg-a koji se mogu skinuti/kupiti na livemetallica. znaci obicna snimka koncerta, a jedina 2 official live izdanja i dalje ostaju "live shit" i "s&m" :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 06. 06. 2008. 02:51 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma ja, na live metallica ima od 1983 pa sve do prije par dana haman :mrgreen: znaci brdo toga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 12. 06. 2008. 04:01 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
na news-u je prvo postavljeno samo ovo, naslov je 3 upitnika, pa kontam da je nesto kao "zagonetka" :-D
dakle prvo je postavljeno ovo:
http://www.metallica.com/index.asp?item=600927
pa ovo:
http://www.metallica.com/index.asp?item=600940
par dana poslije....

na oficijalnom forumu se otegla rasprava na 5-6 strana u roku samo od par dana. vjerovatno naziv albuma, ali ove marketinske furke su sega :D
misljenja fanova su:
Deciet
Deicide :lol:
Deceived
Deceiver
Despotic
Died
DE-ELECTRIC
Demonic
Death Is Not The End
Magnetic (valjda zbog ovih slova u obliku magneta koji vuku ove 'M'-ove :lol: )
Electromagnetic
Die Hard
Dejan Milojevic :lol:
Metallica
itd, itd, itd... milioni pretpostavki, uglavnom uzbudjenje oko ove "zagonetke" je veliko, cak su se i slike ukrstavale da se dobije kao nesto :lol: i razne teorije su razvijene, ali je zakljuceno da treba uzeti u obzir da su zadnja dva slova (vjerovatno D i C) magneti, pa sad, kako magneti djeluju na ta slova.... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 12. 06. 2008. 09:24 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Dejan Milojevic hahahahahhahahahahahaha :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 12. 06. 2008. 09:29 
"Metalized"


Top
  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 12. 06. 2008. 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
mene ne dodiruju ovi marketinski pokusaji mozganja i nagadjanja :-)
ovo sam samo zbog tebe postavio amere moj, da se malo znojis :lol: salim se ba, znam ja da si ti u dusi duboko duboko metalikin die hard fan :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 12. 06. 2008. 15:31 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Hahaha Addi, studiras li ti jarane? If, kod mene bi pao, vidi na sta vrijeme trosis :mrgreen: , ct ct ct

Evo, DeiKITED, garant, hahahaha


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 12. 06. 2008. 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
sta ba pao, sad "vladam" programiranjem :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metallica - New Album pt. II
PostPosted: 13. 06. 2008. 00:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
dechristianize :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1311 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 66  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group