Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 00:43

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 118 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 13. 08. 2008. 22:05 
Offline

Joined: 30. 09. 2007. 04:14
Posts: 160
Location: Iowa, USA
jeap jebeni 6505 peavy ili kako vec..svi novokomponovani metal bendovi koriste to pojacalo...reciklaza totalna


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 13. 08. 2008. 22:08 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Hehe, nidje veze. Bice bolje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 13. 08. 2008. 23:41 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Haha, moze li bolje od plavuse u crnom?!!! I zna se koja se majica nosi, YEAH!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 01:00 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Tocix Holocaust je ono kad pank prelazi u metal i obrnuto. Najbolje ukratko :o .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 02:00 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
punk'n'thash'n'black, da, to je to....

a sto se novog albuma tice, i nije lose... naprotiv


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 15:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
~°~ wrote:
Hehe, nidje veze. Bice bolje.


nazalost tako ti je to...cak sam i ja cesto primoran na emulirani 6505/5150 u amplitube metal izdanju...

rekoh jednom, reci cu vazda, to je ton sterilnosti i dosade, ni traga mistike, ni ama bas nista sem divlje brutalnosti u tih devet-deset lampi nema...ljudi i dan danas maksimalno seru da mozes prepoznat marshalla sa kilometarske distance, bojim se da ova generacija nece imat tu sposobnost, al ce 6505/5150 odma skontat...

Al jebiga, reze kroz miks, kroz sve hiper ikvalajzirane bubnjeve, dernjavu i basove, postavi bilo koje razvikano pojacalo sem ovih novih Svaba pored pivija uzivo, i moli boga i vraga da se bar u pozadini nako, mahinalno, nacujes. I uz to "bringz da br00talz" ko nijedan drugi. Samo kad se ustekas u njega sam, pa to su muke Tantalove...okreci tockice cjeli dan uzalud...

Cak i onaj novi Marshall JVM uzasno podsjeca na ogavno 5150 zujalo na crvenom kanalu...e u picku lijepu materinu...Mike Soldano, dabogda ni u grobu mira ne naso...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Posto baba pojma nema da ti to fino argumentuje, evo ti ga Zokin insight i pride odgovor... poduzi.

stari serator wrote:
~°~ wrote:
Hehe, nidje veze. Bice bolje.


nazalost tako ti je to...cak sam i ja cesto primoran na emulirani 6505/5150 u amplitube metal izdanju...

rekoh jednom, reci cu vazda, to je ton sterilnosti i dosade, ni traga mistike, ni ama bas nista sem divlje brutalnosti u tih devet-deset lampi nema...ljudi i dan danas maksimalno seru da mozes prepoznat marshalla sa kilometarske distance, bojim se da ova generacija nece imat tu sposobnost, al ce 6505/5150 odma skontat...

Al jebiga, reze kroz miks, kroz sve hiper ikvalajzirane bubnjeve, dernjavu i basove, postavi bilo koje razvikano pojacalo sem ovih novih Svaba pored pivija uzivo, i moli boga i vraga da se bar u pozadini nako, mahinalno, nacujes. I uz to "bringz da br00talz" ko nijedan drugi. Samo kad se ustekas u njega sam, pa to su muke Tantalove...okreci tockice cjeli dan uzalud...

Cak i onaj novi Marshall JVM uzasno podsjeca na ogavno 5150 zujalo na crvenom kanalu...e u picku lijepu materinu...Mike Soldano, dabogda ni u grobu mira ne naso...


Ma ne seri, duse ti, ko to od vas "silnih svjetskih strucnjaka sa Interneta" ima neko SVOJE, ZARADJENO I MAKSUZ KUPLJENO gitarsko pojacalo, pa da imate tako tvrdo i netolerantno iskustveno misljenje (cast izuzecima koji ce se sami prepoznati)? Naravno, govorim o gornjoj ligi skupljih pojacala. Nebitno jeli to Marsal, Pivi, Mesa, Krank, Engl... ili bilo sta drugo, neki ljudi su spremni da kao iz topa pljuju i daju "strucno" misljenje. E pa, nazdravlje! Naravno da ovako reagujem jer imam tu CAST i ZADOVOLJSTVO da posjedujem 6505+, ali, i prije nego sam ga kupio, imao sam vremena da experimentisem sa 5150 jer ga je moj gitarista kupio prije dvije godine. Jebes moderne ultra zajebane metalce i trendere, cinjenica je da s ovom glavom mozes svirati sta hoces i gdje hoces. Poenta je da pojacalo ne moze samo nadoknaditi neznanje i propuste nekog gitariste. Pojacalo je PRODUZETAK onoga sto ti plasiras preko gitare i kombinacije drugih uredjaja koje opet MORAS ZNATI ukombinovati da bi to imalo smisla. Ne zaboravite da je i zvuk pitanje izbora i ukusa od covjeka do covjeka! Generalizacija i analiza najljepse stvari na svijetu, muzike, je nesto sto mi se gadi. GADI k'o goooooovno! Ja se stvarno ne javljam i uopste me nema na Netu jer ne smatram vrijednom raspravu iza monitora, ali ovo me stvarno povuklo, a i zbog toga sto imam pozitivno misljenje o nekim ljudima, pa me onda FASCINIRAJU ovakve ISKUSNE nebuloze.
Da ne duzim, jer nemam ni teoretsku namjeru da branim ili hvalim bilo kakve karakteristike 6505-ice, samo cu reci da nema loseg lampasa, vec samo gitarista koji ne znaju gdje im ulazi, a gdje izlazi. A ako moje misljenje ili znanje nije validno (valjda trebam biti neki skandinavski nekro-pedofil nezadovoljan zivotom u cjelini :evil: , sta zna glupi Bosanac, sram me bilo :roll: ) mozes isto tako pitati, recimo, Slavu Flatline-a ili Neleta ToxicDeath kako zvuci (i to jos daleko od stvarnih mogucnosti koje tek trebam skontati) 6505+ i 5150 u paru. Ako ni to nije dovoljno, onda fakat imas problem i zao mi je zbog toga :shock: Zapravo, ne znam koji k...c ovo uopste i pisem. Vjerovatno zato sto nisam ocekivao od tebe onakvo nabrijano i brzopleto izlaganje. A vjerovatno i zato sto me izludjuje kad ljudi, a posebno kod muzicara (postujem svakoga bez obzira na licni stav i ukus!!!) da u svoj svojoj mudrosti zaborave na jednu malu, sitnu, nebitnu stvar koja se zove R'N'R!!!!!
Toliko od mene za sad, nadalje i ubuduce. Pozz, pa cemo pricati kad se vidimo.

ZORMUS


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 17:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma lampasi, sve drugo je sintetika ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 21:30 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
~°~ wrote:
Ma ne seri, duse ti, ko to od vas "silnih svjetskih strucnjaka sa Interneta" ima neko SVOJE, ZARADJENO I MAKSUZ KUPLJENO gitarsko pojacalo, pa da imate tako tvrdo i netolerantno iskustveno misljenje (cast izuzecima koji ce se sami prepoznati)?


Imam ja par, i imam namjeru imati jos ;)

~°~ wrote:
Naravno, govorim o gornjoj ligi skupljih pojacala. Nebitno jeli to Marsal, Pivi, Mesa, Krank, Engl... ili bilo sta drugo, neki ljudi su spremni da kao iz topa pljuju i daju "strucno" misljenje. E pa, nazdravlje!


Naravno, radi se o jako skupim igrackama, jebiga, u "svjetu" prodavnice muzickih instrumenata imaju aparate za demonstraciju, sto je jos uvjek necuveno u nasoj vukojebini sa izuzetkom artista...

~°~ wrote:
Naravno da ovako reagujem jer imam tu CAST i ZADOVOLJSTVO da posjedujem 6505+, ali, i prije nego sam ga kupio, imao sam vremena da experimentisem sa 5150 jer ga je moj gitarista kupio prije dvije godine. Jebes moderne ultra zajebane metalce i trendere, cinjenica je da s ovom glavom mozes svirati sta hoces i gdje hoces.


Samo bih te zamolio da nam kazes malo o svojem iskustvu sa clean kanalom na tvojem pojacalu. Ja sam iz svog iskustva sa istim (doduse, 5150 i 5150 II u mom slucaju, ali to je minimalno modificiran sklop da se razumijemo) ustanovio da osim modernog i ekstremnog metala/kora sa tim pojacalom nemres ama bas nista. No dobro, za tu muziku je i proizveden...

~°~ wrote:
Poenta je da pojacalo ne moze samo nadoknaditi neznanje i propuste nekog gitariste. Pojacalo je PRODUZETAK onoga sto ti plasiras preko gitare i kombinacije drugih uredjaja koje opet MORAS ZNATI ukombinovati da bi to imalo smisla. Ne zaboravite da je i zvuk pitanje izbora i ukusa od covjeka do covjeka! Generalizacija i analiza najljepse stvari na svijetu, muzike, je nesto sto mi se gadi. GADI k'o goooooovno! Ja se stvarno ne javljam i uopste me nema na Netu jer ne smatram vrijednom raspravu iza monitora, ali ovo me stvarno povuklo, a i zbog toga sto imam pozitivno misljenje o nekim ljudima, pa me onda FASCINIRAJU ovakve ISKUSNE nebuloze.
Da ne duzim, jer nemam ni teoretsku namjeru da branim ili hvalim bilo kakve karakteristike 6505-ice, samo cu reci da nema loseg lampasa, vec samo gitarista koji ne znaju gdje im ulazi, a gdje izlazi. A ako moje misljenje ili znanje nije validno (valjda trebam biti neki skandinavski nekro-pedofil nezadovoljan zivotom u cjelini :evil: , sta zna glupi Bosanac, sram me bilo :roll: ) mozes isto tako pitati, recimo, Slavu Flatline-a ili Neleta ToxicDeath kako zvuci (i to jos daleko od stvarnih mogucnosti koje tek trebam skontati) 6505+ i 5150 u paru. Ako ni to nije dovoljno, onda fakat imas problem i zao mi je zbog toga :shock: Zapravo, ne znam koji k...c ovo uopste i pisem. Vjerovatno zato sto nisam ocekivao od tebe onakvo nabrijano i brzopleto izlaganje. A vjerovatno i zato sto me izludjuje kad ljudi, a posebno kod muzicara (postujem svakoga bez obzira na licni stav i ukus!!!) da u svoj svojoj mudrosti zaborave na jednu malu, sitnu, nebitnu stvar koja se zove R'N'R!!!!!
Toliko od mene za sad, nadalje i ubuduce. Pozz, pa cemo pricati kad se vidimo.

ZORMUS


Dakle, da krenemo s vrha, ima pojacala koja malo vise oprastaju, i drugih koja malo manje. 5150 serija i naslijednici (isti je to kurac ako pogledas shemu, manje vise) su poprilicno duboko u neoprastajucoj kategoriji, jedino su VHT-ovi "tighter". Mese su po naravi susta suprotnost recimo. Sam sebi jebiga odmah skaces u grlo. Znaci ukus. Jel onda ja to nemam pravo da iznesem faktu (da svaki usrani metalkor bend danas svoj zvuk duguje tom Peavey-evom klonu Soldana, kojeg jos manje podnosim), i da jos pri tome dodam svoju percepciju tog zvuka? Mislim tema je krenula malo u produkciju ovog novog Toxic Holocausta, i meni je taj zvuk osamdesetih nebrojeno puta drazi, doduse ja ovo moderno sranje i ne slusam. Danas je skoro priznata fakta da su Marshalli sranje, da je to isfuran zvuk, al nema isfuranijeg lampasa od 5150-ke, svaki drugi usrani Metal disk je sniman na njemu, uzivo da ne pricam.

Ne mislim da se gitara ama bas vazda mora nadmetat sa basom u miksu, ali to je kredo svih modernih bendova pa nek im bude, zato mi 5150 i ne imponira sa svojim usko definisanim niskotoncima. Ali pojacalo na bini, pojacalo u studiju, i pojacalo kad si sam u prostoriji su tri skroz druge stvari. Uzivo, jedino Powerball moze prismrdit probijanju 5150-ki. U studiju i za licni cejf ima hiljadu boljih varijanti.

Ima losih lampasa itekako, mozda i vise nego dobrih. Iako mi 5150 nije totalno los (ali ga svakog dana sa svakim diskom koji upalim mrzim sve vise i vise), da se razumijemo, rado bih imao jednog kod sebe i planiram imati jednog, ali ne za licnu upotrebu definitivno, nije to moj djir, al da je to nesto bez mane, nije. Zuji u "leru" (neoprostiva greska u startu za nesto sto kosta preko milju dolara novo, znaci elektroinzinjer nije odradio svoj posao), ima mogucnost izvuc jedan il dva diskutabilno dobra tona, i ima kompletno beskoristan clean kanal koji je malo rec smjesan. Naravno, za odredjene stilove muzike je 5150 donedavno bio jedini izbor. Nebrojeni albumi su snimljeni na istom, a uzivo kao sto sam i sam naveo (a ti izgleda olako ignorisao) malo sta mu se moze suprotstavit, naravno ako se ne koristi ona sprdacina od kabineta koju Peavey pravi...

Sto se tice Skandinavskih nekropedofila, ja sam nacuo samo za jedne (Gorgoroth), i oni koriste 5150-ke i 6505-ice, tako da ti je komentar nesmotreno zavrsio u grlu :mrgreen:

I za kraj, vrati se i procitaj sta ja napisah, pa mi alahat reci gdje sam to iznio neku losu odvratnu neistinu, cak sam i pohvalio proizvod za ono na cemu mu se nemoze ruzno reci. Izvini nisam znao da si u medjuvremenu postao Peavey rep. (sala, nemoj se sad uzbudit previse ;))

Ajd mozda ja sta interesantno donesem sa sobom pa sjednemo i potjeramo ih oboje pa da analiziramo rezultate.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 21:36 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
kktz wrote:
ma lampasi, sve drugo je sintetika ;)


jako puno dobrih tonova je cista sintetika, Maiden na Powerslaveu i Somewhere in Time-u, Death na skoro svakom poslije prvog...Crowbar, Eyehategod, Soilent Green, Pantera (mada je to ton smrti za moje usi)...pa onda Suffocation na par albuma, Cannibal Corpse, Dying Fetus, Misery Index...

Meshuggah je sva sintetika da nemre bit veca, cak nije ni analogna tranzistorija, neg softver...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 21:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
od tog svega slusao nekad davno sa gustom samo powerslave LP. ma nemam ja nist protiv sintetike, pa pravim mjuzu na kompu, haha, ali lampas je lampas. nisam ja neki znalac niti gitarist, ali kad sam imao probe na njemu bio je to neki posebni gust, toplina zvuka, ma, lampas.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 21:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jah kad si u istom prostoru s jednim ima ono nesto carobno...ne znam kako opisati...mada se sva ta magija cesto izgubi cim signal uleti u mikrofon pa krene ka mikseti, bila ona studijska konzola ili uzivo...tojest, te magije nema ni na jednom disku nit na jednoj vecoj zivoj svirci...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 21:55 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
tako nekak, da.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 14. 08. 2008. 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
@Libijac :
Ma bili su u pravu ljudi kad su rekli da si malkice bukvalan 8) , a ja kont'o da pretjeruju jer si pismen momak i odskaces od klasicnih modusa ponasanja i konta. Ja fakat nemam namjeru sad se druziti onlajn i biti jak na jeziku, tj.tastaturi, i truditi se da me neko podrzi. Nemam ni namjeru davati precizne i opsirne odgovore na gluposti. Ako sam poceo nabrajati marke pojacala onako nasumice, ne vjerujem da sam ih poredao po kvalitetu i specifikacijama. Nisam ja kriv sto razmazeni prebogati metalci markiraju sve sto valja, pa se onda to vodi kao njihov brend. Nije Van Halen mislio na njih kad je pravio 5150. Za klin sam ti pricao dok si bio ovdje da me ne interesuje i da mi to nije potrebno kod pojacala. Ako bas zatreba ima softver (hvala bogu!). A nece trebati, makar u onome sto ja pravim :mrgreen: A kad smo kod toga, uskoro zavrsavamo nas, mozemo ga nazvati, studio i pocinjemo snimanje ZIVIH gitara, ZIVOG basa,ZIVOG bubnja, GLASNO I ZESTOKO. Svako ima pravo na misljenje, ali pogresno ti je ako mene guras u ove metal/core nabrijane i gnjevne varijante. Tooooooooootalno pogresno. Ja to inace ne kontam. Ono cemu ja tezim niko mi ne moze ponuditi u Bosni (ali mi ne pada na pamet da se krijem ispod nekog kamena i cekam "svoj momenat"), pa se na kraju morasmo uvaliti dooobrih para da bismo snimili sto se kaze - ko sebi :twisted: Ali to se zove ljubav, a pomalo i hrabrost, sto nije bitno u ovoj prici pa cemo zanemariti. Imas ti teorije o npr. pojacalima u glavi vise od mene, to stoji i to ja odgovorno kazem. Fakat. Ali....meni je opet bitan onaj R'N'R, i da ljudima prezentujem svoju muziku kako god ona bila snimljena. Dok to radim uporedo i ucim i trazim nacin da zadovoljim SVOJE standarde. Kome se svidja super, kome se ne svidja - opet super! Nego ti fino pocni nesto da radis konkretno, pa da mi mozemo jednom razmjenjivati svoja LICNA iskustva i znanje koje smo SAMI stekli. Sto se tice '80-ih (druge polovine, naravno) ja sam ih licno prozivio i odslusao (pri tome ne mislim samo na usko profilisani metal) i upravo zbog toga ja u Sarajevu mogu da se razumijem samo sa par ljudi. Ostali "strucnjaci" se uzasavaju mojih staromodnih pogleda na muzicku produkciju. Zasto? Jer SLUSAM MUZIKU, A NE KAKO JE ONA SNIMLJENA. Meni je "dobra" produkcija samo dobrodosao bonus. Eto. Sto se tice Gorgorotha, drago mi je sto si mi pokazao da nemam pojma, samo sto nisam mislio na njih ili bilo kakve odredjene bendove iz Skandinavije nego na besposlicare za racunarima koji se seru po svijetu, a oni epiteti mi sami dodjose u momentu jer mi se GADE. Bendovi kao bendovi se bave necim konkretnim, stvaraju nesto, ostavljaju neki trag i zato ih cijenim. Mrzim malodusnost i supljiranje. Uradi nesto konkretno, reci sebi da stojis iza toga, a delegatima nek' se jebu sa komplet familijom! E to cu, vjerovatno, da cjenim. Sta cu, takav sam, oprosti mi vrli svijete. U svakom slucaju cjenio bih jako da ovu tematiku i bilo koju drugu nastavimo uzivo, jer cemo samo tako imati obostrane koristi i zadovoljstva. Previse sam ja old school za ove varijante, jer vise vjerujem onome sto vidim kod ljudi u ocima nego onome sto pise na ekranu. Ovo je moje posljednje javljanje, do susreta. Koga sam zamorio duzinom texta sam je kriv sto je citao ove nebitne misli.

ZORMUS

P.S. Nego, ne zaboravi onaj Tubescreamer, kod nas ima kupiti samo turbo model, a on mi se nije svidio. Plus sto nije zelen nego neka ljubicasta, fuj :lol: A probaces ga kod mene, pa cemo vidjeti kakav mi je live (citaj: "prostorijski") zvuk :lol: A ako napravis kakvu svirku bez Sharana, posudicu ti tu moju kombinaciju jer ce ti se sigurno svidjeti :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:04 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ne guram ja tebe ni u kakve varijante. Samo ti velim neke stvari koje znam jebiga. Vecini je Marshall=one tanke gitarice, onaj pankerski kurac, sto samo libijac slusa. Jer je vecini, koja opet ne zna sta slusa, pojam dobrog zvuka, Peavey. I to ne 5150 neg trandza nekakva kitava i neka bossova prlja koja je bila u sunlight studiu. Dobro danas je to mozda Peavey. Il Mesa Mark IV. Opet, oboje meni bezdusna pojacala i tako ce vazda bit, Mark IV (za referencu: Master of Puppets, Lamb of God) jos manje al sta se moze. Neki se u njih kunu...a i ja cesto se na njih vratim jer jebiga, ostali zvuce bolje sami al kad vokal i bubanj ulete malo se krenu gubit...

Radim ja konkretno godinama, ako ti treba sugestija za EQ i kompresiju, javi se na pm. Ne bih sad da cjelom svjetu iznosim svoje trikove koje sam mukotrpno steko pokusavajuci glancati govna u sjaj :mrgreen: Ustvari sumnjam da bi to ikog interesovalo. Nisam ja sebicnjakovic niti mislim da se tu treba sta krit, sve sto ja znam sam naucio iz iskustva il pokro trikove sa interneta od likova kao sto su Sneap, Richardson i ta ekipa. Imas mnogo dobar forum na ultimate-metal.com/andysneap, postaju ti redovno vec spomenuti i James Murphy, i ima pregrst trikova i zajebancija iznijetih, nekih malo porazavajucih (kao cinjenica da 90% bubnjeva na Metal diskovima nemaju veze ni zvukom ni izvedbom sa mogucnostima bubnjara) Premda nisam veliki ljubitelj njihove produkcije. Ja za finalni miks istekam interfejs, i koristim preusrani dvocentski ad/da konverter ugradjen na moju dvije godine staru maticnu i posaljem glavni kanal u lagani klip. Tako sve bude prekriveno odvratnom digitalnom distorzijom i bas bude zestoka podrumijada...mislim da tebe takvi trikovi nebi interesovali, ali to su moji "umjetnicki" potezi. "Zvucni Inzinjer" mi je vazda bila bedasta titula. Sta tu ima da trazi inzinjer ja neznam, osim da popravlja, sastavlja i kombinuje aparate, ja neznam. Zato svi Metal diskovi i zvuce isto, usrano, sterilno, propisno. Kad se svaki Metal producent lozi na Sneapa i Richardsona, a njih dvojca na likove kao sto je C.L. Alge...

drugom rijecju, Metal su oteli Hi-Fi kurtoni.

Koji hoces, meni su oni svi isti. ja licno koristim Bad Monkey od Digitecha, jer ima Bass i treble kontrole, a bas kad poceras preko pola ima isti onaj TS-ovski mid boost. meni su oni ba svi isti. To je bas kompleksaska sad...jel 808, jel reizdanje, jel 9, jel 5, jel 7, jel 10. Na kraju krajeva, ja mogu bilo koji sa lemilicom i tri marke komadica pretvorit svaki od njih u 808 specifikaciju. Ko god plati za TS-a vise od 30 maraka je MAHNIT, ili POZER, jer ocito ima potrebu za kurcenjem. Namjeravam uzet sebi onaj Behringerov TO800 koji je prilicno identican starim TS-ovima, ali bih volio ugrabit onaj stari Ibanez Metal Charger. Da onaj serija deset ogromni. To su bile genijalne pedale. Mislim da je Frank Gosdzik svojevremeno koristio jedan...al nejse.

edit pardon metal screamer, taj je imao malo vise gejna i isao je u blues driver teritoriju...taman da stegne razulareni uzas koji su 5150/6506/jcm800...


Last edited by stari serator on 15. 08. 2008. 01:07, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ne, meni i nije nesto do sviranja previse vjeruj. Jel to pokusaj shuka neuspio? Ne ja volim cuti fin ton, cujem ga u svojoj glavi znas, i ne mogu ga izvuc iz mase stvari. Volim svoj naivski pristup gitari i ne zelim ga unistiti udaranjem glavom od knjige teorije. Jednostavno me ne interesuju malmstinska arpedja, nemam potrebu da na to gubim vrijeme, ne zelim da to znam shvatas.

Nekad udarim na nesto kao onaj VHT-ov Deliverance i ostanem totalno zaprepasten. To je kao kad sjednes u jednog Koenigsegga, nebi ti to skonto :P

Razlika izmedju skupe opreme i jeftine opreme je prilicno minimalna, cak nekad jeftinije pruza vise, ali je poseban cejf kad sve fercera kako treba i vise. Ili kad te iznenadi. Kad dodjes do izvjesnog stadija iskustva sa opremom, slabo te stvari vise iznenadjuju al ima momenata, neosporivo, kad moras s poda vilicu kupit.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
mozda i jesam, volim elektroniku, i volim ukusne zvukove, kao i nacine kako postici slican finalni proizvod. volio bih jednog dana imati vakta i preselit u ta polja iz ovog informatickog kurca, mozda ih negdje usput spojim, kad se malo bacim na dsp i assembler ponovo...

za sviranje mi se jebe, sto vise sviram sa drugima, boljim od sebe, i obracam paznju na njihov pristup, sve vise shvatam da sam oduvjek bio u pravu. nije bitno sta sviras, bitno je da sviras sigurno i sa ubjedjenjem i da maksimalnu energiju u to uneses. ako sviras necrophagist to nije faktor, jer je to toliko zabrzano i zapetljano da nema prostora za takve stvari, al me odvedoste u o/t sa svojim kompleksima...

end bisajds, "previse opterecen", stab to trebalo da znaci? opa bavimo se dubljom analizom drugih...stob rekli ovdje, boy you better drop that attitude you got there...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
e Bosno Bosno...daleko je od tebe sirokoumnost...a kamoli postovanje drugih i njihovog misljenja...al danguba...nikad!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:30 
Offline

Joined: 30. 09. 2007. 04:14
Posts: 160
Location: Iowa, USA
stari serator wrote:
Ne, meni i nije nesto do sviranja previse vjeruj. Jel to pokusaj shuka neuspio? Ne ja volim cuti fin ton, cujem ga u svojoj glavi znas, i ne mogu ga izvuc iz mase stvari. Volim svoj naivski pristup gitari i ne zelim ga unistiti udaranjem glavom od knjige teorije. Jednostavno me ne interesuju malmstinska arpedja, nemam potrebu da na to gubim vrijeme, ne zelim da to znam shvatas.

Nekad udarim na nesto kao onaj VHT-ov Deliverance i ostanem totalno zaprepasten. To je kao kad sjednes u jednog Koenigsegga, nebi ti to skonto :P

Razlika izmedju skupe opreme i jeftine opreme je prilicno minimalna, cak nekad jeftinije pruza vise, ali je poseban cejf kad sve fercera kako treba i vise. Ili kad te iznenadi. Kad dodjes do izvjesnog stadija iskustva sa opremom, slabo te stvari vise iznenadjuju al ima momenata, neosporivo, kad moras s poda vilicu kupit.


a stas strastven si i s muzikom kao pojavom a i nacinom izvedbe, zvukom..postujem

nego offtopic serator gdje se moze cuti nesto tvoje muzike..snimaka i tako toga..bas me interesuje

valjda nisam jedini koji nesto baljezga i snima na kompu u ovoj dijaspori hehe..u prokletoj emerici


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:40 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Cursed wrote:
a stas strastven si i s muzikom kao pojavom a i nacinom izvedbe, zvukom..postujem

nego offtopic serator gdje se moze cuti nesto tvoje muzike..snimaka i tako toga..bas me interesuje

valjda nisam jedini koji nesto baljezga i snima na kompu u ovoj dijaspori hehe..u prokletoj emerici


pa jebiga jarane, da nisam nebi se time bavio ;) znas i sam kako je, mora biti nesto vise, nemozes se svacim zadovoljit, tojest, uvjek cujes nesto sto ti vise pase, ili se covjek mjenja s vremenom...recimo meni su fuzz pedale vazda bile kurac, i onda jednog dana sjedim i slusam animals od flojda, i skontam, budalo...na tome se ne sviraju akordi :mrgreen:

ima jedan grozan demo disk kojeg ja vise nemam. ima jedna davno snimana rehearsal kaseta koje vise nemam, i jos jedan promo...kojeg isto nemam. ima jedno tri hiljade rifova koji sjede i cekaju da postanu pjesme na mom racunaru, ali ce ubrzo, dvaesdeveti je finalni dedlajn, bit jedan kraci demo na kojem ja pjevam i uletim s rifom vamo i tamo, opet bit ce mrtvi blekerski uzas sa malo deatha i duma al nista posebno cisto hehe. navodno sam svirao na prvoj krvi al ko ce znat jesam li uletio na kraju u finalni miks hehe.

ako te bas interesuje moje stvaralastvo mogu uvjek par stvari bacit na zip fajl i repidsher, al pripremi se na riff kolaz jer je to sve sto mi je ostalo, inace se strpi, al to sa mnom i nije preporucljivo, znam otegnut ko teravija...oh da imam jedno dvije tri pjesme one pankerustine sto radim, to je isto blizu zavrsetka...al ako ostali ucesnici budu insistirali da rade stvari po svom i to ce potrajat, al nece smetat uvalit pokoji pre-prod promo jel :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 118 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group