Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 23:10

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 118 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:41 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
stari serator wrote:
za sviranje mi se jebe, sto vise sviram sa drugima, boljim od sebe, i obracam paznju na njihov pristup, sve vise shvatam da sam oduvjek bio u pravu. nije bitno sta sviras, bitno je da sviras sigurno i sa ubjedjenjem i da maksimalnu energiju u to uneses.


Na ovo cu da se osvrnem, i na jos nesto... Potpuno tacno, posebno ovo bolidirano, i od takvog pristupa ce uvijek hljeba biti, bar onog za dusu il' u sta god da vjerujes. Nekog unutrasnjeg zadovoljstva, ispunjenja. Tako treba, tako je fino i jedino iskreno: POSVECENOST ONOME STO VOLIS.

Nego, ne treba ti taj odbrambeni stav, ovo sad govorim u svoje ime, ne zelim se osvrtati na tvoju i Zokinu korespodenciju, al' je morah zapocet jer ne znah artikulisat ono sto osjecam... pa da ne bude u tom svjetlu shvaceno. Sto? Odlicna je tvoja zaludjenost elekronikom, tonom, zvukom, onim sto cujes u svojoj glavi i zelis da se cuje i iz tvog "produzetka" - opreme. Opterecenost, okupiranost, nije bitno kako to nazvati, bitno je da ti uzivas dok to otkrivas, ucis o tome i da si to ti. Ko jebe druge, al' dobro, znam da si i ovo, dijelom, na svom primjeru, a poucno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:49 
Offline

Joined: 30. 09. 2007. 04:14
Posts: 160
Location: Iowa, USA
stari serator wrote:
Cursed wrote:
a stas strastven si i s muzikom kao pojavom a i nacinom izvedbe, zvukom..postujem

nego offtopic serator gdje se moze cuti nesto tvoje muzike..snimaka i tako toga..bas me interesuje

valjda nisam jedini koji nesto baljezga i snima na kompu u ovoj dijaspori hehe..u prokletoj emerici


pa jebiga jarane, da nisam nebi se time bavio ;) znas i sam kako je, mora biti nesto vise, nemozes se svacim zadovoljit, tojest, uvjek cujes nesto sto ti vise pase, ili se covjek mjenja s vremenom...recimo meni su fuzz pedale vazda bile kurac, i onda jednog dana sjedim i slusam animals od flojda, i skontam, budalo...na tome se ne sviraju akordi :mrgreen:

ima jedan grozan demo disk kojeg ja vise nemam. ima jedna davno snimana rehearsal kaseta koje vise nemam, i jos jedan promo...kojeg isto nemam. ima jedno tri hiljade rifova koji sjede i cekaju da postanu pjesme na mom racunaru, ali ce ubrzo, dvaesdeveti je finalni dedlajn, bit jedan kraci demo na kojem ja pjevam i uletim s rifom vamo i tamo, opet bit ce mrtvi blekerski uzas sa malo deatha i duma al nista posebno cisto hehe. navodno sam svirao na prvoj krvi al ko ce znat jesam li uletio na kraju u finalni miks hehe.

ako te bas interesuje moje stvaralastvo mogu uvjek par stvari bacit na zip fajl i repidsher, al pripremi se na riff kolaz jer je to sve sto mi je ostalo, inace se strpi, al to sa mnom i nije preporucljivo, znam otegnut ko teravija...oh da imam jedno dvije tri pjesme one pankerustine sto radim, to je isto blizu zavrsetka...al ako ostali ucesnici budu insistirali da rade stvari po svom i to ce potrajat, al nece smetat uvalit pokoji pre-prod promo jel :mrgreen:


ma znam jebga..potpuno te razumijem...ponekad ni rijecima ne mozes objasniti sta ti ne odgovara u tonu ili sta ti odgovara i sta ti se svidja..koja boja tona kako znaju reci hehe
ja se ubi isto ponekad kad nemam odgovarajuci sound za solo ono konkretan signal i crvrstu distroziju ....osjecam se kao da ne znam svirati nikako ..ma jebada stas neobjasnjivo je to...sve na bazi sluha

a ako imas sta konkrento od tih riffova nabaci online...u rar i cao bas me interesuje ..i posaljes mi na pm ili na myspace..dodao sam te...ma samo nek se radi...fino se nekad sjetiti ..otvoriti folder i naci neke riffove sto si snimio prije nesto godina ...a usput razvalili smo ovu temu skroz :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 15. 08. 2008. 01:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Burnt iN Effigy wrote:
stari serator wrote:
e Bosno Bosno...daleko je od tebe sirokoumnost...a kamoli postovanje drugih i njihovog misljenja...al danguba...nikad!


Ne kontam jel meni ili :? ?

Ne, htio sam reci da se nekad zaneses u pricu, vjerovatno s razlogom, a jebga zaboravis na nesto bitnije, a to je sama muzika, jer tebi neki zvuk koji dobijes je karina, dok nekom drugom je zakletva . . .


ako je meni karina a njima zakletva, kakve vajde meni? ja se ne mogu zadovoljiti tudjom fascinacijom, nije mi krivo da njima odgovara, al ako meni ne odgovara ne treba da postoji, zato i nemam nista sto sam ikad napravio ;) jer nije valjalo ;)

kad ozbiljno krenes u kompoziciju, bilo kakvu, imas uvjek recimo jedan il dva dobra riffa. ako su zaista dobri osjetit ces. cesto ljudi samo lupaju i budu sretni sa svim sto iz njih izadje a to me strasno tjera da im se matere najebem al iz postovanja i iz moje averzije prema konfliktu to ne ucinim, jer su neminovne reakcije a) ajd ti bolje ako umijes (revansizam) ili b) svadja. zato i ne volim pretjerano svirati sa ljudima jer mnogi ne umiju da prate, a i kad vode, vode u bezdan. ja sam strasno sposoban pratiti, samo mi treba vremena jer nisam teoretski potkovan, i ne smijem bit nadunduljen jer onda bas nemam blage sta radim, i kad mislim pratiti sklepati dobru harmoniju, ili rif koji slijedi, ne svirat isto sto doticni svira, to je papagajluk koji more svak, samo vjezbe, mada ja ni to ne upraznjavam, jer kao sto rekoh, veci mi je cejf zajebavat se sa ludjackim efektima i udarat tri note dva sata i onda preko toga slagati. Bar nesto opipljivo tako izvucem, al ako mi nesto u glavu udje i to ne mogu izvest, sviracu dok ne bude kako meni odgovara, sto nekad moze biti nikad jebiga jer nisam supermen...

ne zaobilazim ja muziku, ali ta spika je apologeticarski pickin dim. ako tebi nije stalo do prezentacije, nisi dovoljno ozbiljan, ja to ne trebam slusat, krades mi vrijeme. jednostavno. na kraju krajeva to je umjetnost, a u umjetnosti se itekako mogu eksploatisati limitacije, i moze se dzabe izvuc bolje, al neki jos uvjek klepecu po general midi bubnjevima i ukucavaju po des godina starim cakewalkovima sa izgovorima "nemam jarane". lazes. neznas. ne zelis da se potrudis da nadjes, da naucis. sve je to dzabe danas, na netu, sve se moze nac i skinut. mozes imati softverski studio vrijedn milion dolara za noc.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 16. 08. 2008. 19:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Da podsjetimo široko pučanstvo...ovo je tema u bendu Toxic Holocaust. :D

Usput, meni se apsolutno jebe kakvo je pojačalo iza mene, ako ima Volume i ako nije zaglavljen. Sve na 11tku, ODB 3, volume max, Gain max, overdrive max, jebeš dry, spusti niske, digni visoke. To je moja postavka!

GZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 16. 08. 2008. 20:23 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Ccc, spusti niske, digne visoke. Di je EWiz tu? Rade idi sviraj gitaru :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 17. 08. 2008. 00:15 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Maximum Satan wrote:
Da podsjetimo široko pučanstvo...ovo je tema u bendu Toxic Holocaust. :D

Usput, meni se apsolutno jebe kakvo je pojačalo iza mene, ako ima Volume i ako nije zaglavljen. Sve na 11tku, ODB 3, volume max, Gain max, overdrive max, jebeš dry, spusti niske, digni visoke. To je moja postavka!

GZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ! :D


Bitno je da se svira :mrgreen: Slazem se.
Sto?, Toxic Holocaust je bas dobra tema koliko i ovo novo izdanje, hehe


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 17. 08. 2008. 16:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ryker wrote:
Ccc, spusti niske, digne visoke. Di je EWiz tu? Rade idi sviraj gitaru :mrgreen: .


Brate, ne želiš to poželiti ovim ljudima oko mene, hahahaha :D

Ja sam onako poprilično KKTZ škola, što je bučnije i masnije, to je bolje...sad - jel ispadam ili ne... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 17. 08. 2008. 16:16 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Maximum Satan wrote:
Ja sam onako poprilično KKTZ škola, što je bučnije i masnije, to je bolje...sad - jel ispadam ili ne... :)


Izgleda, kad rece spusti niske, da nisi mislio ih da ih ukines, krivo ja shvati ;-) . A sta se kvoutanog tice, zna se :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 06. 05. 2009. 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
Eo svjezi abdejt

http://vids.myspace.com/index.cfm?fusea ... d=56877824


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 06. 05. 2009. 18:33 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
bas sam ih se danas nasluso nakon dugo vremena..TH mi je najbolji od tih thrash/black kombinacija 8)
whores & wodka je nezaobilazna na partijima :)
a ima josh himni (war is hell,ready to fight,city of milion graves...itd....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 06. 05. 2009. 20:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
tjeskoba wrote:
bas sam ih se danas nasluso nakon dugo vremena..TH mi je najbolji od tih thrash/black kombinacija 8)
whores & wodka je nezaobilazna na partijima :)
a ima josh himni (war is hell,ready to fight,city of milion graves...itd....


Nisam znao da su thrash/black kombinacija. Jes da sam ja slušao samo Overdose of Death ali svejedno mi je TH jedan od najdražih thrash bendova. A ovaj album mi je sjeo samo tako i mislim da bi svakome sjeo uostalom... ono metal metarijal.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 06. 05. 2009. 20:50 
artredise skini od dekapitatora we will destroy you will obey


Top
  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 06. 05. 2009. 21:10 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Spot je klasika na fazon NOCTURNAL-a Temple of sin,metal to the bone :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 06. 05. 2009. 22:48 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Spot je totalna ludnica :D Meni najdraži retro-thrash band,pored Suicidala.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 07. 05. 2009. 02:21 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Spot je metalpank teski.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 27. 10. 2009. 19:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
http://url.ba/t8rb

:mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 27. 10. 2009. 23:38 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Pjesma HANG THE POPE :shock: . Isusati, ovo je dno :o .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 28. 10. 2009. 18:07 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
u pitanju je obrada, pjesma je beton, a ti si propo ako ti ne valja


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 28. 10. 2009. 18:09 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
aphazel wrote:
u pitanju je obrada, pjesma je beton, a ti si propo cim ti ne valja


Alo SELJAK :razz: , govorim da je DNO sta se prikazuje Nuke The Cross, a ovi govore da je Hang The Pope, i cijeli taj televizijski prilog.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toxic Holocaust
PostPosted: 28. 10. 2009. 18:12 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
aha, ima neki klip jel

bez obzira, propo si svakako

odo sad gledat taj klip


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 118 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group