Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 15:04

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2005. 00:51 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2004. 01:45
Posts: 1225
Location: APS
dr.0lya wrote:
ja ga nevolem nikako
al opcenito ima 100x boljih thrash vokala il gitarista od mustaina helouuu :?


e vala ne mozes mu nikako osporiti da dobro svira, covjek jede gitaru, vokal je druga stvar nije bas da se ubraja u thrash vokale ali nije los jednostavno nekom lezi nekom ne lezi a to je opet stvar ukusa, ali cinjenica je da je dave odlican gitarista, zaista kvalitetan muzicar i spada u sam vrh


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2005. 02:30 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Jimmy Poop wrote:
Jimmy Pop wrote:
Lombardo, Dime, Schmier, Petrozza vokal, i možda još jedna gitara, al ne znam vala koga da stavim...


hahahaha, jebiga, mlad sam bio...


hahaha sto ti ostari za pola godine ;-) :-D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2005. 00:43 
Offline
User avatar

Joined: 16. 07. 2005. 13:41
Posts: 577
Location: Valley of the tombstone
Archangel wrote:
Bosnian Conqueror wrote:
Archangel wrote:
Je stvarno, kao gitarist svaka cast, al forsirati Mustaine-a na vokalu je smijesno..

pa tebi!!!
a meni je zakon mustaine-ov vokal.dobar je i anselmo.tu su nedje.


Pa neka njega, ako je tebi i najbolji, neka je, ali rijec je o thrash vokalu ipak.. Mustaine to ni blizu ne predstavlja, bar po mojoj nekoj predstavi thrash vokala.. a i realno gledajuci covjek stvarno nema extra vokal, to je cinjenica.. drugo je sad sto ti se svidja bend pa tako i Mustaine, ali u globalnim okvirima Mustaine nije nikakav extra pjevac..


jah,pa dobro,nismo se razumjeli.thrash!mada,glas mu je unikatan.daj mi reci slicnog?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2005. 00:51 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2005. 14:36
Posts: 397
Location: Zenica
Zajbano je o ukusima, ali realno Mustaine nije neki vokal... Mislim, može on, al' tanko je to da bi se stavio na mjesto vokala naj benda.
Što se tiče njegove gitare, druga priča ali opet nije toliko dobar da spada u naj bend.

Moje skromno mišljenje...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2005. 01:37 
Offline

Joined: 03. 08. 2004. 15:13
Posts: 1045
Location: The Tuzla
jeboga ljudi stvarno ste cudni... svako ima svoj ukus i voli ono sto mu se svidja... moze nekom bit bolji thrash vokal mustainea od araye il nekog drugog screamera hehe... stvar je ukusa ba.

ps. nema ni 20 (a kamoli 100) boljih gitarista, a kamoli muzicara(sveukupno) od mustainea... ono sto je on radio na rust in peace slabo ce ko moc, zapravo nece vise niko moc... jedna pjesam = jedan album hehhehe


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2005. 03:42 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma mozete ovdje do sutra, al je cinjenica da dave nema neki vokal al je gitarista i po. ovo nije misljenje nego cinjenica


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2005. 12:09 
Offline
User avatar

Joined: 15. 07. 2005. 17:55
Posts: 709
Location: Tuzla
Lombardo, Hanneman, King, Araya


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2005. 15:07 
Offline
User avatar

Joined: 16. 07. 2005. 13:41
Posts: 577
Location: Valley of the tombstone
cijeli slayer.heh,e jebiga.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2005. 22:59 
Offline
User avatar

Joined: 22. 09. 2005. 14:19
Posts: 165
Location: Ledena Bosna
Archangel wrote:
Bosnian Conqueror wrote:
Archangel wrote:
Je stvarno, kao gitarist svaka cast, al forsirati Mustaine-a na vokalu je smijesno..

pa tebi!!!
a meni je zakon mustaine-ov vokal.dobar je i anselmo.tu su nedje.


Pa neka njega, ako je tebi i najbolji, neka je, ali rijec je o thrash vokalu ipak.. Mustaine to ni blizu ne predstavlja, bar po mojoj nekoj predstavi thrash vokala.. a i realno gledajuci covjek stvarno nema extra vokal, to je cinjenica.. drugo je sad sto ti se svidja bend pa tako i Mustaine, ali u globalnim okvirima Mustaine nije nikakav extra pjevac..

Mustaine je kralj i gazda i nikad necu promjeniti misljenje , a glas mu je odlican.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 12. 2005. 01:54 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
coja ima specifican glas i uvijek sam njegov glas gotivio,i tesko da ga ko moze skinuti


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 12. 2005. 02:08 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
pa zato i seru da ne valja jer je neobican i originalan... jebiga zbog takvih shvatanja opcenito i drzava nam je ovakva kakva jest, tj.u kurcu....
mozda sam malo pretjero :-D ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 12. 2005. 06:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Hmm, ne.. ima neobican glas, stoji.. ima i vrlo specifican glas, skoro pa unikatan recimo, koji je tesko imitirati (doduse Pettersen iz Witchhammera ima vrlo slican stil pjevanja kao i samu boju samo sto ipak ima izrazeniju tu dozu agresivnosti, feel free to check it out), takodjer stoji.. ali sve navedeno ga ne cini extra vokalom (a pogotovo extra thrash vokalom jer je ipak to tema indirektno), jer realno gledajuci nije.. dobar je vokal, specifican, ali da se dize taj segment njegov u nebesa, nema na osnovu cega.. jedino bas ako nekome odgovara ta specificnost, mekoca, boja, kao i sami Megadeth pa mu je Mustaine zato drag, to je vec drugo.. no i uz sve to ima boljih, pogotovo danas.. Druga stvar je to sto nije tipican thrash vokal, doduse nije ni Megadeth kroz karijeru cijelu tipican thrash no to je druga prica.. jednostavno mu je premekan glas na momente za ono sta svira, nedovoljno zestine i uzivo je prosjek cisti premda mu se tu ne moze zamjeriti jer ipak drzi ritam.. Svaka njemu cast kao gitaristi ali stavljati ga u all star postavu jednog thrash (naglasavam thrash) benda kao vokala (znaci i odgovarajuci thrash vokal sto Mustaine realno gledajuci nije) je vec pomalo neobjektivno.. bar meni.. ali eto, as you wish..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 12. 2005. 13:51 
Offline
User avatar

Joined: 15. 07. 2005. 17:55
Posts: 709
Location: Tuzla
De ba, Chuck Billy je u ranijim danima Testamenta mogo ko od sale skinut i kopirat Mustainea, cak i ubacit pokoji Rob Halford vrisak usput :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 12. 2005. 05:56 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
jeretik wrote:
De ba, Chuck Billy je u ranijim danima Testamenta mogo ko od sale skinut i kopirat Mustainea, cak i ubacit pokoji Rob Halford vrisak usput :oops:


Chuck Billy je u bilo kojim danima duplo bolji pjevac sa vise alternacija, mogucnosti vokala i boljim izricajem nego sto je Mustaine imao ili sto ce ikada imati.. ;P Chuck je majstor, savrsen glas za prakticki svaki album koji su oni odradili..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2005. 00:03 
Offline
User avatar

Joined: 12. 11. 2004. 14:41
Posts: 133
Location: osijek
vokal-Schmier
gitara-Hanneman
gitara-Mike
bubnjevi-Ventor
bass-Joey diMaio (jebiga morao sam :D )


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group