Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 01:46

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Author Message
 Post subject: Re: Pantera
PostPosted: 30. 12. 2009. 16:34 
Offline
User avatar

Joined: 22. 09. 2009. 00:05
Posts: 230
megadeth wrote:
Kad smo vec kod covera, evo jednog iza kojeg se vidi da je Dime precenjen gitarista, da ima neko ko je mnogo bolji od njega!

http://www.youtube.com/watch?v=mE2jmZq-eck&NR=1

Dimebag je svoje reko kad je trebalo, tip je imo nešto svoje bez nadrkanosti koju Petrucci ima.
Petrucci je akademik i može svirat sve u bogu, što eto ne mora značit da je bolji kao gitarista, prvenstveno što NEMA OSJEĆAJ koji je Dimebag imo, što se vidi na govnima koja tieter pravi.
Ono smeće samo slušaju muzičari i debili koji glume kvazi-inteligenciju.
Glup si ako povlačiš ovake paralele, jer je tieter obrađivo i Metallicu i Panteru, i mnoge BOLJE bendove, koje nikad neće dostići uprkos njihovim čuvenim tehnikama.
I opet su im coveri beživotni ko kurac.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pantera
PostPosted: 30. 12. 2009. 17:59 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Begy wrote:
megadeth wrote:
Kad smo vec kod covera, evo jednog iza kojeg se vidi da je Dime precenjen gitarista, da ima neko ko je mnogo bolji od njega!

http://www.youtube.com/watch?v=mE2jmZq-eck&NR=1

Dimebag je svoje reko kad je trebalo, tip je imo nešto svoje bez nadrkanosti koju Petrucci ima.
Petrucci je akademik i može svirat sve u bogu, što eto ne mora značit da je bolji kao gitarista, prvenstveno što NEMA OSJEĆAJ koji je Dimebag imo, što se vidi na govnima koja tieter pravi.
Ono smeće samo slušaju muzičari i debili koji glume kvazi-inteligenciju.
Glup si ako povlačiš ovake paralele, jer je tieter obrađivo i Metallicu i Panteru, i mnoge BOLJE bendove, koje nikad neće dostići uprkos njihovim čuvenim tehnikama.
I opet su im coveri beživotni ko kurac.

ovdje si po meni malu "gresku" u izrazavanju napravio ;) petrucci "bolji" (ili bolje receno, kompletniji) GITARISTA vjerovatno jeste, ali MUZICAR i kompozitor vjerovatno nije (moje misljenje)....

isto tako DT nije los bend koliko god mnogi pricali, al da UGLAVNOM stvara KOMPLICIRANU muziku (ne kompleksnu), to stoji, sto ujedno daje i primjer da bend ne mora biti "vrhunski" ako u njemu sviraju vrhunski instrumentalisti.....

sto se konkretno ove gore obrade tice, to je primjer kako ne raditi..... jebo me bog ako ja bolje neb' odsvirao mustaineovu dionicu.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pantera
PostPosted: 02. 01. 2010. 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 01. 01. 2010. 23:51
Posts: 178
Location: Bosanska Krajina Cazin
Snake wrote:
Begy wrote:
megadeth wrote:
Kad smo vec kod covera, evo jednog iza kojeg se vidi da je Dime precenjen gitarista, da ima neko ko je mnogo bolji od njega!

http://www.youtube.com/watch?v=mE2jmZq-eck&NR=1

Dimebag je svoje reko kad je trebalo, tip je imo nešto svoje bez nadrkanosti koju Petrucci ima.
Petrucci je akademik i može svirat sve u bogu, što eto ne mora značit da je bolji kao gitarista, prvenstveno što NEMA OSJEĆAJ koji je Dimebag imo, što se vidi na govnima koja tieter pravi.
Ono smeće samo slušaju muzičari i debili koji glume kvazi-inteligenciju.
Glup si ako povlačiš ovake paralele, jer je tieter obrađivo i Metallicu i Panteru, i mnoge BOLJE bendove, koje nikad neće dostići uprkos njihovim čuvenim tehnikama.
I opet su im coveri beživotni ko kurac.

ovdje si po meni malu "gresku" u izrazavanju napravio ;) petrucci "bolji" (ili bolje receno, kompletniji) GITARISTA vjerovatno jeste, ali MUZICAR i kompozitor vjerovatno nije (moje misljenje)....

isto tako DT nije los bend koliko god mnogi pricali, al da UGLAVNOM stvara KOMPLICIRANU muziku (ne kompleksnu), to stoji, sto ujedno daje i primjer da bend ne mora biti "vrhunski" ako u njemu sviraju vrhunski instrumentalisti.....

sto se konkretno ove gore obrade tice, to je primjer kako ne raditi..... jebo me bog ako ja bolje neb' odsvirao mustaineovu dionicu.....[/quote

nezz njihovi coveri kao da su uzeli svu energiju iz pjesme sta da vam kazem

meni dream theater i nije nesto sad top top band , slusao sam i slusam ga ali ima boljih bandova jbg nije dovoljno biti brhunski muzicar moras pisati dobre pjesme

sve je ovo moje misljenje nemojte sad psovati ili nesto imate pravo na repliku :D

R.I.P. D.D.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pantera
PostPosted: 10. 01. 2010. 17:57 
Offline

Joined: 10. 01. 2010. 17:00
Posts: 1
Dream Theater je vrhunski band... Pantera isto tako.
Nisu oni tek tako uspjeli, nisu dzaba preprdili 30-40 godina za instrumentom da bi ih neko tako blatio...
To je moje misljenje


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pantera
PostPosted: 11. 01. 2010. 19:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
i ovdje zavrsava apsolutno svaka rasprava o DT i Panteri!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pantera
PostPosted: 17. 01. 2010. 13:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ne znam koliki da sam oldschool, Pantera je zakletva!

Image

2006. :) ÄŒak sam imao i fiks ideju tetoviranja glave :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pantera
PostPosted: 18. 08. 2011. 23:34 
Offline

Joined: 15. 08. 2011. 10:53
Posts: 10
[quote="Axeman"]Ne znam koliki da sam oldschool, Pantera je zakletva!

Potpisujem


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pantera
PostPosted: 19. 04. 2013. 19:15 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Quote:
Ex-Pantera Singer Reveals Debut Solo Album Cover, Release Date


Quote:
Philip Anselmo, legendary frontman of Pantera and Down, will release his career-first solo album, Walk Through Exits Only, on July 16 via his own Housecore Records.

The album was produced by Anselmo and Michael Thompson, and recorded over the past couple of years at his New Orleans studio, Nodferatu's Lair, with his band The Illegals - Marzi Montazeri/guitar, and drummer Jose Manuel "Blue" Gonzales.

"It wasn't about doing a paint-by-numbers thrash or heavy metal record," Anselmo explained about the project. "It's an angry album that only I could do. I don't see anybody else out there screaming about the same shit I'm screaming about. On this album, there isn't any wordplay, there isn't any hidden message, it's all right there in front of you."


Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group