Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 23:28

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 05. 01. 2013. 14:48 
jucer htjedoh nesto napisati za novi album, pa procita ove stare postove i odustao :razz: :mrgreen:

steta sto se ovi bendovi hejtaju i lejbeluju kao losi neurosis klonovi, umjesto da se slusa muzika i uziva u atmosferi. pogotovo kod ovih manijaka. planiram u zagreb ici na koncert u aprilu, da spojim nekako s meshuggom. ko ne voli, propusta svasta


Top
  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 05. 01. 2013. 16:12 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ovo meni teski smor. meni licno jedan od najogavnijih bendova. a eto neurosis mi je opet vrlo vrlo drag, mada je to meni drugi svijet, bez obzira na poredjenja sva...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 05. 01. 2013. 20:06 
Addi wrote:
ovo meni teski smor. meni licno jedan od najogavnijih bendova. a eto neurosis mi je opet vrlo vrlo drag, mada je to meni drugi svijet, bez obzira na poredjenja sva...


i meni je neurosis vazda bio posebna prica, anomalija svega i svacega. ne zna niko napraviti onu apokalipticnu atmosferu ko oni. jedini ko mi je po tom pitanju blizu je Amenra al hajd.

a za CoL, gotivim ih bas, ima ovaj novi album momenata al mi nije na prvu legao kao onaj predprosli. trebace jos par slusanja.


Top
  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 06. 01. 2013. 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma normala, nije ovo moje nikakvo ofirno "hejtanje" (kako se mrzim ovako izrazavat :lol: ), al cult of luna fakat ne gotivim otkad znam za sebe. :D

a neurosis je brate momenat u muzici koji se nece ponovit. puno manje odjeka nego sto bi trebalo, ovo je muzika genijalnih ljudi, ko earth npr. mada znaju smorit na momente, al to nije ni blizu toliko da bi smetalo pri slusanju :D mada i najdrazi nam bendovi uvijek moraju imat po koji momenat za udaranje glavom od zid zbog smaranja:D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 08. 01. 2013. 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2010. 17:50
Posts: 226
Kakav neurosis :) Cult of Luna je prejeben bend, ne znam otkud to prodjenje, nemaju veze ta dva benda :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 08. 01. 2013. 14:55 
Orisons In Vain wrote:
Kakav neurosis :) Cult of Luna je prejeben bend, ne znam otkud to prodjenje, nemaju veze ta dva benda :D


e sad se vec prosipas :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 08. 01. 2013. 15:27 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2010. 17:50
Posts: 226
Ma boli me kita Njobe. Ispade svaki bend ovog tipa kopija neurosisa, a meni licno bolji od njih dosta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 08. 01. 2013. 16:42 
ne ispada. to nigdje nisam napisao. i sam se ne slazem s tim pogledom, da su svi ovi "post" bendovi kopije neurosisa.

al je smijesno i besmisleno umanjivati vrijednost Neurosisa, kad ce ti sam, svaki clan svih tih bendova reci koliko je taj bend uticao na njihov zvuk i pogled na muziku. upaliti Times of Grace ili A Sun that Never Sets. i sjebati se. ne mogu ni zamisliti kako je bilo tad, ko je slusao i volio, da cuje te albume kad su tek izasli. kad niko drugi nije furao ni nesto priblizno slicno.

volim Neurosis previse, jer su takvi kakvi su, teski, sjebani, apokalipticni, mracni. a isto tako volim sve ove bendove poslije tipa Isis, Cult Of Luna, Pelican, Rosetta i bezbroj drugih jer su samo krenuli Neurosisovim pravcem ali ga svako na svoj fazon odradio, dodao svoje ideje, svoj šmek neki. Meni je svaki od navedenih bendova preunikatan i volim ih previse, zato se i trujem pretezno takvom muzikom zadnjih par godina. sve je to evolucija. ko sto ima i sa svakim podzanrom.


Top
  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 22. 01. 2013. 19:16 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
@orison:
hehehe pa jebiga ako je tebi cult of luna bolji od neurosisa, onda je logicno da se ne shvatamo i ne slazemo :D
neurosis je pojam tog zanra u smislu kako je elvis pojam rnr-a. al svaki zanr se usere pretjerivanjem u kopijama i ode u nepovratnu karinu. sad vazi ona slavna od lee doriana za grindcore i uk punk. pretjerivanje u kopiranju extremnog zanra dovodi upravo do gubitka na extremnosti i orginalnosti. zato je meni i dan danas najextremniji i najbolji grindcore upravo scum. ovo bukvalno gledano nema veze s ovom temom i raspravom, al shvatice ko treba sta sam htio rec.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 30. 01. 2013. 10:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Novi album imam vec neko vrijeme, al nikako da ga preslusam, uslijed toliko dobrih izdanja i prije svega novog Hatebreeda koji slusam vecinu vremena :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 14. 09. 2013. 19:52 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Image

Cult of Luna – Vertikal II [EP] (2013)
Genre: Post-Metal
Origin: Sweden
101 mb | mp3, CBR 320 kbps

Tracklist:
1. O R O (7:20)
2. Light Chaser (6:23)
3. Shun The Mask (11:58)
4. Vicarious Redemption (Remix By Justin K. Broadrick) (9:38)
__
35:19 min

Code:
http://ul.to/xrek8hik


Code:
http://clz.to/pjz7olix


Code:
http://rapidgator.net/file/844d6f93c1fa0ffbe20b4ded0bef9e82/


pass: 2012


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 29. 09. 2013. 05:18 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
cult of cuna :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cult Of Luna
PostPosted: 07. 10. 2013. 20:44 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
:lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group