Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 21. 05. 2024. 06:06

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: Debris Inc.
PostPosted: 16. 04. 2009. 21:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
Debris Inc. is the new Band from Dave Chandler (Ex-Saint Vitus) and Ron Holzner (Ex-Trouble). Jimmy Bower (Superjoint Ritual, EyeHateGod) is doing the drums.
The songs are a mixture of Hardcore/Punk (the roots of Dave Chandler) and Doom Metal.

http://www.metal-archives.com/band.php?id=35649

yep, old school doom punk. da objasnim, ne misli se na sludge i to, vec ono sto je npr zapoceo BLACK FLAG na my war albumu (iako se moze reci da je to bio prvi sludge ako ga shvatimo kao usporeni HC americke skole, ta druga strana LP-a), nastavili u vise hardcore verziji ali i sa ocitim black sabbath utjecajem i BL'AST!, dobrim djelom taj zvuk imali CORROSION OF CONFORMITY u njihovoj crossover thrash tjst animosity i technocracy fazi, meni inace medju omiljenom muzikom iz osamdesetih, sa tradicionalne doom metal strane tome bili bliski naravno SAINT VITUS, etc... clanovi su prava supergrupa, muzika koju ovdje sviraju je dakle ta gdje se mjesa starinski sirovi psiho punk i hard rock doom metal. ovi su to usavrsili, pravi doom punk, mada im zvuk nije tolko mracan ko ovi spomenuti, vise je sto sami kazu "Happy Violent Drunken Stoner Punk Doom", al ko voli taj nacin sviranja ili ga zanima, to je to. eto, preporucam njihov s/t album iz 2005.

http://www.youtube.com/watch?v=ttIwf1Cgec0 (evo uzivo kako sviraju jednu SAINT VITUS himnu)

i evo albuma ovdje - http://renrats-metal-bazaar.blogspot.co ... s-inc.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 16. 04. 2009. 22:00 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Bila tema, al' sa 4 bezvezna reply-a, pa nek' stoji ovo. Nisam poslus'o nikad, bacim uho, pa javim ;-) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 16. 04. 2009. 23:15 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
pomislio, probo preko search al nist. album je zakon teski, zajebavaju se dost, al pravo onak bas ass :mrgreen: obradili na njem FEAR i love living in the city, najjaca mi stvar pain, bas uhvatili onaj BLACK FLAG djir, ma ima svega od te skole, teskog sabatovskog roka isto kolko os.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 17. 04. 2009. 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
gdje su nestali SAINT VITUS / BLACK FLAG fanovi, bilo ih je prije :D

ev ak ipak slucajno nalete...

bas konacno naso i slusam VIRULENCE If This Isnt a Dream album iz 1989, to je pre FU MANCHU heavily BL'AST! / BLACK FLAG influenced hardcore, dobri su. radi im i Southern Lord neko reizdanje, kompilaciju valjd svih mogucih snimaka, imali su i fazu kad su brijali na MELVINS i SWANS, prije nego su promjenili ime i presli na meni nezanimljivi stoner rock. zanimljivo kako je ta suncana kalifornija dala neke od najmracnijih americkih bendova...

evo ga vamo...

http://lockjaw-yappy.blogspot.com/2009/ ... anchu.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 19. 04. 2009. 10:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Evo fana Saint Vitusa..od Å¡ljake nema vremena za mjuzu. :D

Debris sam slušala nekad, ali nemam ništa pa ev skida se album, a i Virulence će potom, njih nisam čula.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 19. 04. 2009. 11:09 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
e, zakon :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 19. 04. 2009. 20:08 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
stavio da se skida.
ce cujemo.

inace ove godine,par zanimljivh doom bendova na Exitu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 19. 04. 2009. 23:21 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
valjda ti se nesto svidi, VIRULENCE je vise HC, bas na BLACK FLAG tocnije BL'AST!, DEBRIS INC. bas onako punk i doom, jos starinskije.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 19. 04. 2009. 23:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
eh, Bl'ast su genijalnost bili :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 20. 04. 2009. 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
VIRULENCE su bas na njih brijali, i to pravo dobro. men se jos od tih mracnijih amera svidjali C.O.C. u animosity / technocracy fazi, DIE KREUZEN s/t album, pa i SEPTIC DEATH nije daleko od tog, sve onaj pravi zajebani HC, naknadno otkrio npr UNITED MUTATIONS, pa ovaj SLIPKNOT iz osamdesetih sto je snimio onaj EP, i tako, ima ih jos, al okvirno americki HC je bio dost light, nekak veselije je zvucao s obzirom na npr engleski ili europski, volim ja i to kod nekih, naravno, ali ovu su ti teskasi, pravi mrak. a onaj vise NY moshcore mi tolko ne lezi, ta vrsta tezine i bijesa nije za mene, ovaj vise psiho djir mi je puno izazovniji i jednostavno mi pase, eto taj mi zvuk i dalje jedan od najdrazih. ima nest modernijih old school HC bendova koji ubacuju neke BLACK FLAG / BL'AST! finte, al nediraju me bas, to je bilo onda kad je HC bio jos muzicki revolucionaran, i nemaju mi taj filing. ovi DEBRIS INC. su vise relaxed i iskreno nema tu ostrinu, vise se zajebavaju, al ipak stari su to konji koji kuze djir, i zato mi i je zanimljiv taj malo drugaciji pristup, i sa jos vise ocitog sabatovskog roka, pa i ranog hc panka. jedna vrlo obskurna vrsta glazbe u stvari, bilo je nekih utjecaja nje na npr stoner rock / grunge / alter rock i naravno sludge, al sve mi je to daleko od originala, nije mi to to, drugacije je sve poslje, ovo je bas ono, meni odlican momenat u glazbi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Debris Inc.
PostPosted: 27. 04. 2009. 00:28 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
DEBRIS INC. izgleda vise ne radi, ali nije cudo, SAINT VITUS opet svira.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group