Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 10:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 200 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Next

Najbolji album od My Dying Bride?
Symphonaire Infernus Et Spera Empyrium EP 0%  0%  [ 0 ]
As The Flower Withers 1%  1%  [ 1 ]
The Thrash Of Naked Limbs EP 0%  0%  [ 0 ]
Turn Loose The Swans 33%  33%  [ 23 ]
I Am The Bloody Earth EP 1%  1%  [ 1 ]
The Angel And The Dark River 21%  21%  [ 15 ]
Like Gods Of The Sun 27%  27%  [ 19 ]
34.788% ... Complete 4%  4%  [ 3 ]
The Light At The End Of The World 4%  4%  [ 3 ]
The Dreadful Hours 7%  7%  [ 5 ]
Total votes : 70
Author Message
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 03. 03. 2009. 03:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
biatch wrote:
Nameless wrote:
biatch wrote:
Meni je zadnji odlican, nema sta 8) Uskoro im izlazi novi For Lies I Sire , bas sam nestrpljiva, samo mi fali onaj DvD Sinamorata u mojoj kolekciji :evil:

:lol: mi taj album slusamo vec par dana ovdje..

btw zast skidas prek emulea i tih old skul sranja kad imas rapidshare link na prethodnoj stranici, ja ga postavio..


jebiga, skinula sam novi vec i jednom ga uspjela preslusta, sutra cu ga malkice bolje analizirat 8)

trebam se naviknut na ova nova sranja tipa rapidshare :mrgreen:
jel se prvo trebam registrovat ili kako? Ja jednom probala,meni doslo nesto da platim, necu vise nista da placam :mrgreen: dosta mi racuna :evil:


Nema placanja, samo odes na free (ne na premium) 'n' that's it :mrgreen:

Jebali vas brejkadauni..nisu vam ovo ona usminkana moderna untr00 sranja koja nisu metal i sranje su i nisu speed/ thrash/ death sa kasete :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 03. 03. 2009. 22:29 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
ako nista, ovaj album je jebo mater line of deathless kings


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 03. 03. 2009. 22:41 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
a sta fali a line of deathless kings ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 03. 03. 2009. 22:42 
po mom misljenju ne fali nista, al ga ovaj album jede, mislim, meni je pravo fino legao
al ipak... Songs Of Darkness, Words Of Light je meni nenadjebiv
mozda cak i neponovljiv, al nadajmo se da nisam u pravu ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 03. 03. 2009. 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
meni su dva zadnja pravo legla, a songs of darkness, words of light je albumcina 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 05. 03. 2009. 16:20 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
biatch wrote:
a sta fali a line of deathless kings ?


sto se mene licno ti ce - nista
cak mi se najdraza njihova pjesma nalazi na tom albumu....l'amour dentruit je puni naziv ako se ne varam


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 05. 03. 2009. 17:47 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
_MisericorD_ wrote:
biatch wrote:
a sta fali a line of deathless kings ?


sto se mene licno ti ce - nista
cak mi se najdraza njihova pjesma nalazi na tom albumu....l'amour dentruit je puni naziv ako se ne varam


l'amour détruit ;-) odlicna pjesma, moglo bi se bukvalno prevest kao unistena ljubav, détruire ima mnogo znacenja u francuskom

barem neko ko se slaze u vezi sa a line of deathless kings, ima stvarno jos odlicnih pjesama kao thy raven wings, deeper down, (the blood , the wine ,the roses), loves intolerable pain. Meni odlican album, ne fali mu nista, 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 06. 03. 2009. 14:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ja cu ipak pricekat dok eventualno ne bude nesto u rangu sa Songs Of Darkness, Words Of Light, jer bas i ne uzivam previse u ovom stilu, osim ako nije masterpiece koji prevazilazi sam zanr, kad taj melodeathdoomgoth romantizam postane samo zlo ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 07. 03. 2009. 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 07. 03. 2009. 20:28
Posts: 4
The Lies I Sire, klasican MDB album nista posebno. Daleko od stare slave ali i dalje ima svoju car. :|


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 08. 03. 2009. 03:10 
Stormborn wrote:
The Lies I Sire, klasican MDB album nista posebno. Daleko od stare slave ali i dalje ima svoju car. :|


potrefio si ;-)
nista pretjerano dobro, ali ima tu nesto


Top
  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 23. 04. 2009. 19:21 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
Sva entuzijasticna skinula sam i ovaj album.
Da se osvrnem na jednu stvar, ovo je MDB koji poznajemo i koji volimo. Nekome odgovara ova klasika, nekome se cini kao beskrajna monotonija (ne nuzno dosadna!). Sve je to stvar trenutka sto se mene tice, ali i percepcije lijepoga, jer 'ljepota je u ocima onoga ko gleda' analogno tome govorim o ljepoti muzike i slusaoca - jer niko ne moze da bira sta ce voljeti. Neko ih voli neko ne, ali nesto ne znam koliko ljudi se odnosi ravnodusno prema ovoj muzici. Sta ja znam, nesto ala tool, deftonsi i dr...tesko svarivo ili nekome pojam lose muzike.

Sustinski se nista nije promijenilo, ali kao da je to neko ocekivao, ili prizeljkivao? Ja licno nisam. Ali jednu stvar jesam, ocekivala sam ipak ono nesto vise, ono nesto sto ce uciniti 'boljim', 'drugacijim' ovaj album, na kraju krajeva 'progresivnijim' u smislu napretka s obzirom da im je relativno dug staz i da su spoznali mnogosta, mislim da su mogli ponuditi nesto vise, mozda im je kreativnost i ambicija ostala u 'banani' :P
Svejedno uzivam u albumu kao i svakom do sada, sa mozda manje ushicenje na svaki ton...ali uzivam :)

btw. détruire ima jedno znacenje koliko ja znam, i to bas unistiti, uostalom i na engleskom destroy ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 02. 07. 2009. 13:25 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
jel bi ovo mogla biti MDB festivalska set-lista, bar ono više-manje??thanx.

1. Fall With Me Play
2. Bring Me Victory
3. From Darkest Skies
4. And I Walk With Them
5. Turn Loose the Swans
6. She Is The Dark
7. Catherine Blake
8. The Dreadful Hours
9. The Cry Of Mankind
10. My Body, A Funeral


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 03. 07. 2009. 22:45 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
manje-vise sto kazez, sutra cu saznati sta ce svirati na koncertu, pa budem poslije postala ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 05. 07. 2009. 20:55 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
ajd hvala.
idemo žena i ja na gig možda, a nisam ih pratio nakon The Angel..lpja baš, btv jel moguće da ne sviraju himnu Sear Me?? ak te nema đabe sam išo, i Crown Of Sympathy jbga.
postaj onda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 07. 07. 2009. 12:41 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
Ajndhoven,4.jul:

Intro
Fall With Me
Bring Me Victory
From Darkest Skies
The Thrash of Naked Limbs
And I Walk With Them
Turn Loose the Swans
Catherine Blake
Santuario Di Sangue
She is the Dark
The Dreadful Hours

The Cry of Mankind
My Body, A Funeral


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 08. 07. 2009. 00:58 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
Koncert je stvarno predobar bio, ovo se rijecima ne moze opisat, totalno prejebano, puni uzitak! Predgrupa su bili Stream of Passion, neki gothic bend iz Holandije, bili su sasvim ok, mada malkice monotoni. Svirali su malkice duze od pola sata, onda je slijedila mala pauzica, i onda su se pojavili my dying bride na bini. Bilo nas je oko najvise osamsto, pravo fin klub sva dva bara, i prostorijom za pusace. Ja sam sva drhtala od srece, isto kao da sam ih vidjela prvi put. Aaron je stvarno prejeban pjevac, covjek je sasvim dao najvise od sebe. Stvarno se moglo vidjeti kako taj covjek osjeca muziku, i kakve pokrete ima drauf, ma da ti se krv sledi u zilama, to je tako emocionalno bilo, prava sjebada. A novi violinista i keyboarder je pravo dobar. Jedino sto im zamjeram sto su skratili malkice Bring Me Victory, moju himnu :evil: I pravo mi je zao sto nisu svirali Your River, ma mogli su vala jos dosta toga odsvirat. Svirali su jedno oko sat i po, sve u svemu ja sam vise nego zadovoljna. Jedva cekam kad cu ih vidjeti slijedeci put, ledja i vrat sam skroz sjebala, al nek sam, ovo mi je sasvim vrijdeno bilo.Zao mi jos onog cike sa stakama, sto je bio do mene, sigurno nije mogao puno vidjeti :cry: Ja sam napunila baterije za godinu dana. Oj majko moja, ja sam mogla plakat od srece i dragosti :mrgreen:Od toga dana znam , da cu ih svaki put vidjeti kad god se mogne i imadne para, za 25 Eura, ovo je se pravo isplatilo.

Jebiga nismo mogli naci Coffeeshop u Eindhovenu, Holandjani su totalno opicen narod do boal, strah me bilo da me pregaze s onim biciklima :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 09. 07. 2009. 07:34 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
ma još mi nije jasno kako nema sear me???
ev ja odradim smjenu, žena ostavi malog kod bake i pičimo, najluđe što je gig free i na otvorenom, a čini mi se da fest nije prevelik, nadam se da če bit dobro i da če derat što više s prva 3 albuma, mada im i zadnji priznajem kao dobar heh he.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 09. 07. 2009. 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
O kojem ti festivalu govoris? Ostavi malog kod bake :) i idi sa zenom na koncert, ne ces se pokajat ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 09. 07. 2009. 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
Ne moj ici ba... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MY DYING BRIDE
PostPosted: 10. 07. 2009. 21:13 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
Rock maraton kod Pečuha, ovjerio, free ulaz za strance, mali bio kod bake, a MDB pravo dobri, ono kad gledaš sazrio band, a da je bilo više starih stvari koje mađari baš ne puše biob glavni u slamu ahaha, i jedini sam sviro zračnu gitaru, pjevač me iznenadio, ono mislio sam daj on weak link ali kurac, dakle svirka bez greške ali daj bio ili Sear Me ili Crown Of Sympathy ostavio bi kosti tamo, e da, najbolje mi zvučala Cry Of Mankind, koja stvarčina, i tako, ne idem po gigovima too much osim kad sviram ali MDB mi je PREPRAVO drago što vidjeh.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 200 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group