Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 19:24

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 129 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
 Post subject: Anathema
PostPosted: 11. 04. 2003. 21:27 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Evo da ispunim Bomberu zelju :

Quote:
Usput tražio sam ima li kakva tema o Anathemi,da ih popljujem,temu nisam našao pa,koji su to smorovi,a u pizdu materinu


Znaci, on moze da pljuje a ja cu da ih pohvalim.
Iako sam cuo samo Alternative 4 moram reci da su genijalni. Jedan od 3 najvaznija doom benda (uz Paradise Lost i My Dying Bride).

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 04. 2003. 22:28 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Pa ja nabavio zbog poređenja sa Pardise Lost i My Dying Bride,kad ono smorovi,a u pizdu materinu,kao što rekoh. :evil:

Hvala Mr ... :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2003. 10:36 
E, u zivotu nisam cula tako genijalan album kao sto je Judgement od Anatheme. Fakat odise tom nekom sudnji dan-skom atmosferom. Album mi je definitivno njihov najbolji, a tu su jos i Eternity, a niti A Fine Day To Exit nije los (iako Judgement prevladava u svakom smislu rijeci).
Meni su takoder jedni od omiljenih doomera.
I moja preporuka; svi oni koji nisu culi Anathemu, neka si nabave Judgement. A i oni koji su ih culi, a nisu preslusali ovaj album, niti ne znaju sto propustaju...


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2003. 10:39 
BOMBER wrote:
Pa ja nabavio zbog poređenja sa Pardise Lost i My Dying Bride,kad ono smorovi,a u pizdu materinu,kao što rekoh. :evil:

Hvala Mr ... :twisted:


e pa da su za usporedit s Paradise Lost, bas i nisu. Meni su skoro totalno razliciti, i ne kuzim od kud vam ta ideja, da se mogu usporediti.
Ali bas ne vjerujem da si preslusao Judgement i zakljucio da su smorovi. Onda bi stvarno trebao preispitati svoj smisao za muziku (doom metal).


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2003. 13:00 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Preslušao sam" A fine day ..." i "Alternative 4" i sasvim mi je dovoljno,ne bih više htio gubiti vrijeme :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2003. 13:59 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
sqo wrote:
BOMBER wrote:
Pa ja nabavio zbog poređenja sa Pardise Lost i My Dying Bride,kad ono smorovi,a u pizdu materinu,kao što rekoh. :evil:

Hvala Mr ... :twisted:


e pa da su za usporedit s Paradise Lost, bas i nisu. Meni su skoro totalno razliciti, i ne kuzim od kud vam ta ideja, da se mogu usporediti.
Ali bas ne vjerujem da si preslusao Judgement i zakljucio da su smorovi. Onda bi stvarno trebao preispitati svoj smisao za muziku (doom metal).


eh kome sad vjerovati :?: :?: :?:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2003. 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
sqo wrote:
BOMBER wrote:
Pa ja nabavio zbog poređenja sa Pardise Lost i My Dying Bride,kad ono smorovi,a u pizdu materinu,kao što rekoh. :evil:

Hvala Mr ... :twisted:


e pa da su za usporedit s Paradise Lost, bas i nisu. Meni su skoro totalno razliciti, i ne kuzim od kud vam ta ideja, da se mogu usporediti.
Ali bas ne vjerujem da si preslusao Judgement i zakljucio da su smorovi. Onda bi stvarno trebao preispitati svoj smisao za muziku (doom metal).



Pa normalno da su različiti,meni se Paradise Lost i te kako sviđaju,a ovo,ma ffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjj :x


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2003. 17:29 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Razlog uporedjivanja je to sto su PL i Anathema (uz My Dying Bride) osnovali pravac death/doom. Naravno Anathema je ubrzo promenila stil (nema vise death) kao i Paradise Lost. Raspolozenje u muzici PL i Anatheme je dosta slicno.

Quote:
Preslušao sam" A fine day ..." i "Alternative 4" i sasvim mi je dovoljno,ne bih više htio gubiti vrijeme


Poslusaj prve albume - Serenades, Pentecost III. Ja ih jos nisam uspeo nabaviti ali trebalo bi ta su tu dosta zesci i pre ce ti se svideti (ima i death vokal). A Alternative 4 je genijalan, ne shvatam sto ti se ne svidja.

Mada moram na kraju reci da su mi Paradise Lost i My Dying Bride ipak drazi, ali ni Anathemu nemojte nikako propustiti.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2003. 20:26 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
Bomberu, poslusaj Crestfallen EP, Serenades, Pentecost III i Silent Enigma... poslje toga se pokusaj sjetiti ko ono bjese Paradise Lost.

Anathema je zakon! My Dying Bride nije ni blizu, a Paradise Lost je davno ispo iz lige


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2003. 22:43 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
E pa ti si mi do sada najubjedljiviji,al mi se čini da su i oni ispali iz lige :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2003. 16:12 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
obzirom da spremaju novi album, ne usudjujem se to reci, ipak Anathema u svojoj diskografiji nema niti jedne jedine fule


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2003. 16:24 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Slazem se S Dzemalom, do sad su kako god okrenes bili genijalni. Ma oni su apsolutni zakon!
Poredjenje s PL i MDB, je po meni malo smijesno, jer je Anathema mnogo bolji bend od ova dva navedena, koji imaju tu i tamo kikseva (zavisi sad od ukusa i na sta se gleda), a Anathema ih nema.
Jedva cekam jesen 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2003. 16:34 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
Poredjenje s PL i MDB, je po meni malo smijesno, jer je Anathema mnogo bolji bend od ova dva navedena, koji imaju tu i tamo kikseva (zavisi sad od ukusa i na sta se gleda), a Anathema ih nema.


Pa sad mnogo bolji ne verujem. Mozda nekome bolji ali samo za nijansu. Za kikseve se slazem ali ipak postoje Turn Loose The Swans, Shades of God, Gothic (najveci razlog sto sam poceo da slusam muziku sa death vokalima), Draconian Times...

Na kraju - ipak mislim da nijedan od njih ne treba da se uzdize iznad ostalih.
Sad cu da otvorim anketu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2003. 19:48 
ogi wrote:
sqo wrote:
BOMBER wrote:
Pa ja nabavio zbog poređenja sa Pardise Lost i My Dying Bride,kad ono smorovi,a u pizdu materinu,kao što rekoh. :evil:

Hvala Mr ... :twisted:


e pa da su za usporedit s Paradise Lost, bas i nisu. Meni su skoro totalno razliciti, i ne kuzim od kud vam ta ideja, da se mogu usporediti.
Ali bas ne vjerujem da si preslusao Judgement i zakljucio da su smorovi. Onda bi stvarno trebao preispitati svoj smisao za muziku (doom metal).


eh kome sad vjerovati :?: :?: :?:


svom instiktu.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 04. 2003. 23:33 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
Draconian Times je razlog zasto sam prestao slusati PL. dosadno brate, niti jednom nisam uspio docekati kraj albuma a da ne zaspem. Icon je zakon


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 04. 2003. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
Draconian Times je razlog zasto sam prestao slusati PL. dosadno brate, niti jednom nisam uspio docekati kraj albuma a da ne zaspem. Icon je zakon


Thou shalt burn for this :twisted: :twisted: :twisted:

Zajebavam se. Ne znam kako ti moze biti dosadan ali ajde. Svako ima svoj neki ukus.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 04. 2003. 08:50 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
ama, moze mozda svaka stvar da stoji sama za sebe, ali citav album ubi, ja se kunem da ga nikada nisam mogao fino sa tekstovima preslusati do kraja a da ne zaspem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 05. 2003. 19:16 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
skontao sam napokon Å¡ta to meni ne Å¡tim u vezi sa ovim bendom :twisted:
Jebi ga,nakon svih onih vaših pisanija očekivao sam METAL bend,a ne nekakve plagijatore THE CULT,SISTERS OF MERCY,...
:twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 05. 2003. 10:13 
ma ljubavi, sta drugo mozes ocekivati od americkog doom metal benda?
pa ti si barem romanticna dusa, ne kuzim kako ti nisu legli.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 05. 2003. 11:40 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
sqo wrote:
ma ljubavi, sta drugo mozes ocekivati od americkog doom metal benda?
pa ti si barem romanticna dusa, ne kuzim kako ti nisu legli.


cijeg doom metal benda? pa sqo nemoj me razocaravati molim te


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 129 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group