Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 23. 06. 2024. 04:32

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Uncertainty Principle / Torture Wheel split
PostPosted: 17. 11. 2004. 17:01 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Jooj, jeza me hvata kad pomislim na ovaj split! Ono kad bi neko uspio svo zlo svijeta skupiti te ga sprziti u audio format, ovako bi izgledalo. Album se sastoji od sest pjesama, znaci tri od jednog, a tri od drugog benda. Koja matematika... Prvi dio albuma mi je daleko drazi jer pripada Torture Wheel-u, novom bendu te mozda i najorginalnijem Funeral/Doomu trenutno u podzemlju. Tridesetdvije minute i dvadesetdevet sekundi totalne smrti, unistenja, depresije, melanholije, patnje, uzasa, terora i jos milion slicnih negativnih (t.j. pozitivnih) epiteta. Vokala pretjerano i nema, uglavnom su smiksani negdje u pozadini pa samo daju vecu atmosfericnost ovog uber nihilistickog izdanja 2003. godine na NULL Recordsu. Kada se zavrsi mos mislit treca pjesma dolazi red na Uncertainty Principle, ime koje je odavno poznato u podzemnim vodama po svojoj orginalnosti. Stvar je u tome sto ja ne mogu vakih bendova jer su distorzije tanke i preruzne za moj stomak (slicne Nortt-ovim), ali jok nisam ja rekao da ne valja. Pa kaze, jos jedan od onih bendova koji prave Ambientalni Funeral-Drone/Doom sa velikom dozom Noise-a (nemoj ko da je pokusao usporediti ovo sa Stijn Van Cauterovim Ambient ne metal kenjazama). Ali razlog zasto ne ugasim CD i skinem slusalice poslije TW-ovih tri pjesme je upravo ono sto vas ostavlja bez daha na albumu, a to je dvanesto minutna samoubilacka verzija Beethovenove Moonlight Sonate ovdje nazvane "Antilight". Paranoja sinko, paranoja. Jednostavno te zakuca! Ovo je preporuka za sve vas "n3cr0" i "gr1m" momke i curice koji ce radije staviti nesto sporo i atmosfericno da ih uspava, neg da jednostavno izdrkaju...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2004. 21:50 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Jado gori si od mene. Nemoj se isfurat. Il cemo te jebat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 11. 2004. 00:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6276
imam!
pakao doom
doom pakao actually


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2007. 21:20 
Offline
User avatar

Joined: 06. 10. 2006. 21:51
Posts: 302
Location: [43.966843, 17.930138‎][46.295019, 16.328087]
Da ne otvaram novu temu za Torture Wheel :)! Htio sam naglasiti da je to najebeniji funeral(?) doom ikad :)! Najzajebatiji. Nek cekira ko nije :)!
Mary, Sarah i ostale trebe :P!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group