Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 04. 06. 2024. 21:48

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 14. 06. 2008. 00:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
stari serator wrote:
joj ja sam konto ovdje nesto rec jucer :mrgreen:

sad mi pravo drago da nisam :mrgreen:


najbolje tako.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 14. 06. 2008. 01:00 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
stari serator wrote:
Moja filozofija je vazda bila, ako imas misljenje podjeli ga. Inace to tvoje misljenje je samo potrosena elektricna energija u tvojoj glavesini...sad hocel se nekom to misljenje svidjet, nece, hoces li nekome ispast glup...tisina je najgluplja...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 14. 06. 2008. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2005. 22:05
Posts: 1695
Location: badlands
Jebo te zivot bez djece, jebo te brak bez djece...jednostavno nema smisla

Zakon prirode, zajednicko za sva ziva bica da se: radjaju, hrane, rastu, razvijaju, razmnozavaju i na kraju umiru!

Dok je svijeta i vijeka ljudi su prosirivali vrstu, nesto lose u tome? Sve je stvar odabira naravno, osjecaja (sto je reko Jale). Licno nema nista protiv ljudi koji iz nekih objektivnih razloga ne zele... ali me zaista nervira kad neko kaze da je sranje imati djecu, to je krajnje neozbiljno, nezrelo i SEBICNO! Naravno stoji cinjenica " da treba imati u pravo vrijeme", ali nemati djecu zbog svoje sebicnosti i samoudovoljavanja, takve ljude zaista ne razumijem

Jedna od karika u lancu ljudskih anomalija bez uvrede ikome...

Ovo je moje misljenje koje sam morao stvarno iznijeti pa bilo ono glupo ili ne!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 15. 06. 2008. 00:31 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
00


Last edited by Bruno on 15. 12. 2009. 14:56, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 15. 06. 2008. 01:16 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
ganut sam...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 15. 06. 2008. 01:30 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
nu :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 16. 06. 2008. 03:52 
Offline
User avatar

Joined: 29. 10. 2007. 04:45
Posts: 121
de Saussure wrote:
wtf
koja vam je to fora ako si žemsko automacki želiš imat djecu
šta će mi dijete koji kurac. il da bolje formuliram - šta ću ja njemu?
osim toga, ovaj svijet je oduran u tri pičke materine i samoj ga sebi ne mogu objasniti, pa kako da onda dovedem nekog tu i kažem mu eto, you're on your own, snalazi se kako znaš i umiješ?



de diši, uopće nisam tvrdila da pod svaku cijenu želiš da izrodiš dijete. rekoh ... POGOTOVO AKO MISLIŠ IMAT DJECU. i jebiga, koliko god ti mozda imalu averziju prema djeci ili razmisljala revolucionarno-feministicki... vecina zena ipak zeli imat djecu, jer zena ima picku, iz koje je poteklo covjecanstvo citavo. muskarci to ne mogu, i nadat se da nikad nece moci.

a to da je svijet oduran - jest. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 16. 06. 2008. 12:15 
a sta ako ljudi stupe u brak bas zbog djeteta (tj, momak i cura - cura trudna----> svadba) a ne da bi napravili djete :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 16. 06. 2008. 12:17 
i opet, kako god okrenes, cim cujes rijec brak, jedna od asocijacija je/su dijete/ca


Top
  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 16. 06. 2008. 20:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ova citava rasprava je moronska iz vise razloga ali je lijepo vidjeti na jednom mjestu to ocito dijametralno razilazenje izmedju modernih mladih muskaraca i zena. Proizlazi da su muskarci konzervativniji a da su zene mahom totalno mahnite u ovom nasem ugur-vaktu.

Danas kad nekoj kazes da bi jednog dana volio imati kucicu okruzenu cvijecem i par malih vukodlaka da ih treniras odmah si "konzervativni debil", "prosjecan", "stereotip"...generalno zbog svojeg seksualnog zdravlja takve ideje drzim za sebe.

Imao sam neku odvratnu o psihologiji zena koje ne zele djecu, tri moguca generalna defekta, al se ne mogu sjetit sad da me jebes. Na kraju krajeva, jel iko gledao Idiocracy...dok vi "lafo" pametni razmisljate o uslovima, o vasem razvoju, o psihickoj i finansijskoj stabilnosti...u trejler parku se nakotilo citavo pleme. Bar neko ce iz tog plemena uspjet.

Uostalom, nista gore neg napravit djete s nekom kojoj nije do toga, il je toliko mahnita da padne u depru od trudnoce. To uzmes pod misku kad se okoti, ostavis cek, i moli boga da ne bude izrod jer si u pogresnu rupu gur'o.

Jebiga, meni pored svega zaista ne bi tesko palo. Ne bih sad, mozda dogodine haha. Al nisu prilike...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 16. 06. 2008. 21:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ma ja bi sad nekog malog trashera imao, samo da je para i zdravlja... (zdravlja čitaj: pameti u vugla)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 17. 06. 2008. 08:36 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
subverziv wrote:
de diši, uopće nisam tvrdila da pod svaku cijenu želiš da izrodiš dijete. rekoh ... POGOTOVO AKO MISLIŠ IMAT DJECU. i jebiga, koliko god ti mozda imalu averziju prema djeci ili razmisljala revolucionarno-feministicki... vecina zena ipak zeli imat djecu, jer zena ima picku, iz koje je poteklo covjecanstvo citavo. muskarci to ne mogu, i nadat se da nikad nece moci.

a to da je svijet oduran - jest. :mrgreen:



ma sve okej. nije tebi direktno upućeno. ja generalno neam averziju prema djeci(imam ponekad samo, tipa kad se deru ko pavijani), niti sam nešto revolucionarna feministkinja. nego sam baš bila u duhu, sjetila sam se šta bi mojoj materi bilo bolje da je radila neg mene pravila. majčin ponos :mrgreen:

+oko ppd-a.. porođaj je ogroman šok za organizam, odjednom se prekida stanje u kojem je potrebna toliko visoka razina hormona. stoga, ne radi se o tome da je žena mahnita il da ne želi dijete il da ga ne voli(naravno, za sve se ovo more nać primjer :) ) jer je to sad in. itakto. kad te hormoni sjebu ode sve u kurac krasni. i onda trea pomoć, ne čekove :)
m.mead(američka kulturna antropologinja) je skrenula pažnju na ppd još '73., a intenzivnije se počelo istraživat tek neđe sredinom devedesetih! more se to izliječit, samo trea prestat bit jebeni tabu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 17. 06. 2008. 12:07 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
bloodflood wrote:
ti si malo skrenula sa teme... ne pricamo sada o tome u kakvoj ce dijete sredini odrastati, kakve ce uslove imati, itd... npr. imas hiljadu primjera gdje bi rodeno dijete imalo perfektne uslove za zivot, odrastanje...bla bla, ali 1 od potencijalnih roditelja, jednostavno, NE ZELI dijete... zato ne pricam o tome sad...

kako mozes biti nezadovoljan roditelj, ako vec nemas dijete? zato kazem da je to druga tema... naravno da kad planiras djecu trebas razmisljati, ALI ni to nije tema..:-).

bitno je samo ZASTO se zeniti/udavati, ako ne zelis dijete/cu i koliko taj brak onda ustvari ima smisla? naravno da nije isto (dugogodisnja) veza ili brak...ali opet ti kazem, ni to nije tema... nego, zasto uopste stupiti u brak ako ne planiras u skorijoj buducnosti dijete/cu... treba ti ovjera da se volis sa nekim? hoces da podijelis sa nekim sve sto imas? kada dode "kriza" zelis si osigurati vise vremena da mozes da razmislis da li se isplati sutnuti ju/ga? smijesno... ne treba ti brak za to. ne znam, meni je normalno da ukoliko vec stupas sa nekim u brak, da onda zelis i da imas dijete/cu sa njim/njom... jer kud ces vece zadovoljstine, "povezanosti" (sa boljom polovicom :-) ) i sta ti ja znam, nego imati dijete sa nekim koga volis... to ti je onda tacka na i :)


Dobro. 'Ajd da postujem tvoj tok misli... Dakle, druga je tema kakav je kvalitet porodicnih veza unutar generalnog habitusa koji ce dobiti prinovu, druga je tema da li taj generalni habitus pati od siroko rasprostranjenog sindroma, a neki bi se usudili reci i pandemije, nezadovoljnog roditelja (prim. UGLAVNOM ZATO STO JEDNA ILI OBE JEDINKE PATE OD MANJKA VREMENA ZA SAMORAZVOJ -staranje o sebi), nego je jedina u sridu misao/pitanje:

bloodflood wrote:
bitno je samo ZASTO se zeniti/udavati, ako ne zelis dijete/cu


Kako sroceno, takav i odgovor:

A, zasto ne?!!! :mrgreen:

I mala intervencija vezano uz "povezanost", imati dijete sa nekim koga volis, tacka na i itd.... Znas, volim ja mnogo ljudi (pol je nebitan u mom slucaju) ili ne volim nikoga osim sebe, zavisno od parametara koji se uzmu pri stavljanju u odgovarajuci kontekst termina voljeti, i voljecu, generalno, u godinama koje dolaze (znas, to je pitanje licne slobode i dozivljaja iste), da li to, samim tim, znaci da bi sa svim tim osobama trebala imati djecu? Nego, ja bih ovako postavila stvari: Kad bih dozivila ultimativnu ljubav, a ona za mene nije nista drugo do vjecna pozuda (puna mrznje, pride), bas onda, prioritetno, ne bih imala djecu sa tom osobom jer mjesta za sredinu/kompromis tu nema, tu izgori i pocetak i sredina i kraj, tu je dovoljan jedan jedini pogled i mjesta PRIJATELJSTVU tu nema, a ono je nuzno kako za uspjesan brak, tako i za srecno potomstvo :arrow:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 17. 06. 2008. 13:44 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
E ovako, procitala sam sve jebene postove, i sad bih da iznesem sveoje misljenje o citavom tom sranju.


Quote:
Je, je, je, tipicna zenska sranja, a kasnije je sretnes na ulici sa 5 djece, c c c . . .


Sto me nasmija, tako ti je to u mnogobrojnim slucajevima, prvo glume casnu sestru , pa su onda zesce kurve i na kraju postaju majke.


Quote:
wtf
koja vam je to fora ako si žemsko automacki želiš imat djecu
šta će mi dijete koji kurac. il da bolje formuliram - šta ću ja njemu?
osim toga, ovaj svijet je oduran u tri pičke materine i samoj ga sebi ne mogu objasniti, pa kako da onda dovedem nekog tu i kažem mu eto, you're on your own, snalazi se kako znaš i umiješ?


Kad bi svaka osoba razmisljala tako kao ti, otisli bi svi davni dana u kurac.

Quote:
cuj ne zele dijete ..jeste alternativa svaka vam cast..
ok kad sebi ne mozes priustiti dijete iz materijalnih razloga..
sve ostalo je sebicnost..



Nebi se sasvim slozila, svako ima pravo na svoju slobodu, pravo da bira da li zeli imati djete ili ne, drugo je sada kada neko nemoze da priusti sebi djete iz materijalnih razloga. Totalno dvije razlicite stvari

Quote:
sad ako neko ne zeli djecu koji ce KURAC u braku, mogu nastaviti i van bracne zajednice, ispade da je zadovoljavanje potreba primarni uslov .
. .

Gdje je tu problem biti u braku i ne imati djecu. Znam par ljudi koji su vjencani i ne planiraju imati djecu. Pored toga imaju «Vorteile»(ne pada mi sada rijec na nasem jebiga, mrsko mi trazit) jer placaju manje poreza, tako je barem u Njemackoj i Belgiji.

Quote:
ako propustis taj segment zivota.. ne znam.. veeeliiika rupaa ostaje..
i kasnije kad ostaris zalices sto nemas nekoga pored sebe da se brine o tebi po stare dane..
umrijeces sam..


Potpisujem.

Quote:
da se mene pita,dijete bi mogli imati samo oni koji se na neki način (testom,zadovoljavajućim financijskim stanjem) dokažu da su sposobni.previše usranih i nezainteresiranih roditelja gledam svakodnevno da bi mislila drukčije.


Zasto biras bas te hitlerske metode, zeno draga? Pa,na sta bi nam svijet licio ? To je tacno sto kazez da ima previse nezainteresovanih roditelja, gledam ih i ja svaki dan skoro na njemackom tv , ubijenu djecu, koju su sakrivena po friziderima, mrtvu novorodzencad koju majke kriju po saksijama za cvijece. Ali tu trebaju neke druge institucije intervenisat , nezam imali u Bosni nesto poput «Jugendamta»(Ako nisi sposoban da se brines za svoju djecu, ako si alkoholicar i tako ta sranja, onda mozez da se halalis sa djecom, jer idu u dom) Jeste da je situacija sjebana ali bolje i tako nego nikako .....


Eh sada, hoce li se neko zenit/udavat iz kojih razloga i da li ce imat djecu, to je njegova stvar. «Nek svak za se travu pase» sto se u narodu kaze. Danas zene po Evropi, mislim dosta njih ne zele imat djecu , jer ne vide smisla nekako u dobijanju djece, bitnije je danas karijeru ganjat, sto vise to bolje, nemam ja nista protiv, ali nekako sve ode u kurac.... Neke vrijednosti se jednostavno iz gluposti gube.

Za sada dosta mrsko mi vise pisat, ako mi jos nesto na um padne , budem se javila, samo da hoce ovi prokleti ispiti proc :mrgreen: :evil:


Last edited by biatch on 17. 06. 2008. 18:50, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 17. 06. 2008. 18:00 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
sva sreća da imamo take da nam spase ženski rod


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 17. 06. 2008. 18:09 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
:roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 17. 06. 2008. 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
nemoj to me boli : (


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 17. 06. 2008. 18:18 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
Ti si izgleda svu pamet ovog svijeta pokupila :lol: Ohladi malkice seko!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 18. 06. 2008. 04:54 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 18. 06. 2008. 12:58 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2005. 22:05
Posts: 1695
Location: badlands
xaa xaa grohotom se smijem


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group