Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 05:21

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 18:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
a ništa, onda sam se bar moćno izofiro slightly :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 01. 11. 2010. 00:42 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Addi wrote:
marvelovi stripovi su vazda bili ono "djeciji" i takvi su i filmovi. meni hulk sa edward nortonom je odlican. prvi je slab. iron man, spiderman su mi isto dobri pravo. blade. daredevil i fantastic4 tu i tamo. x-men isto solidno. man-thing je poprilicno slab, mada ima zanimljivih scena po onoj mocvari. electra bezveze. wolverine pola pola.... mislim ko je citao stripove ove nije mogao puno vise ni od filma ocekivat.
evropa je nesto sasvim drugo.

Najbolje sto je izislo iz odron kuce marvela je PUNISHER.
Bogovski strip.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 01. 11. 2010. 01:35 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Nameless wrote:
a ništa, onda sam se bar moćno izofiro slightly :twisted:


ic okej ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 05. 02. 2011. 19:06 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
e sharane dal ti znas jel prestao ovo izlazit DYD extra? ne kontam sto nije izaslo januarsko izdanje (zadnji broj je u novembru bio, svako dva mjeseca je praksa bila, pocetkom mjeseca), il je neka pauza?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 29. 03. 2011. 21:13 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
Pogledah film prosle sedmice. Koje sranje, majko mila. :lol:
Ako vas interesuje opsirniji utisak, mozete procitati na blogu http://svejetorokenrol.blogger.ba/ . :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 29. 03. 2011. 23:09 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
mozda je moglo i u onu temu sa slikama od malehna,al dilan dog je presudio..

Image

saleo '93.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 30. 03. 2011. 00:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Kako skrolah na brzinu prema dole, pomislih da onaj Pedo-chan ili kako već, visi iznad kreveta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 30. 03. 2011. 12:25 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
Svaka cast Sale. Hijena u rukama. :mrgreen:
Veceras ga ponovo citam u tvoje ime. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 30. 03. 2011. 15:05 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
konacno su vratili sve serije u stampanje... eno extra novi na trafikama: suma ubojica, reprint, al jebiga, bice ih jos par, pa onda konacno brojevi koje je nekad izbacio sys comics i abaton.... svaka cast.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 30. 03. 2011. 23:30 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
Hapa wrote:
Svaka cast Sale. Hijena u rukama. :mrgreen:
Veceras ga ponovo citam u tvoje ime. :D

Procitah ga veceras, nisam se uopste sjecao radnje. Dylanovo udvaranje nevjerovatno i pretjerano cak i za njega. :mrgreen: Na kraju sve savrseno povezano, bas kao i u svakom drugom broju. :D
@Addi
Do kojeg broja su dogurali u BiH? Je li to neka nasa izdavacka kuca izdaje, ili uvozimo od komsija/susjeda?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 30. 03. 2011. 23:41 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Hapa wrote:
Svaka cast Sale. Hijena u rukama. :mrgreen:
Veceras ga ponovo citam u tvoje ime. :D


e hvala carko.
u tim godinama,em sto je bilo ratno stanje pa sam po citav dan citao stripove,em sto mi je dilan bio jedina prilika da procitam Å¡tivo sa razvratnim sadrzajem 8)
inace,marti mi nikad nije bio neki frajer.od njega sam cak vise gotivio i kapetana mikija:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 03. 2011. 14:41 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Hapa wrote:
Hapa wrote:
Svaka cast Sale. Hijena u rukama. :mrgreen:
Veceras ga ponovo citam u tvoje ime. :D

Procitah ga veceras, nisam se uopste sjecao radnje. Dylanovo udvaranje nevjerovatno i pretjerano cak i za njega. :mrgreen: Na kraju sve savrseno povezano, bas kao i u svakom drugom broju. :D
@Addi
Do kojeg broja su dogurali u BiH? Je li to neka nasa izdavacka kuca izdaje, ili uvozimo od komsija/susjeda?

ma komsije, i jedni i drugi... vako
veseli cetvrtak (srbija) je krenuo od carobnog frulasa i ide redovno, dosli do lift za pakao... oni izdaju ove bas novije malo brojeve po redu.

ludens je preuzeo slobodnu dalmaciju to znas, nastavio samo gdje su ovi stali. extra ide po redu, od prvog broja, dosli su do 70. stigli su pocetak obicne serije, cak su i ponovo izdali prvih nekoliko brojeva, ali nema veze, jer jedva cekam da dodju do onih brojeva koji su preskoceni u obicnoj seriji i onih sto su izdali samo sys comic i abaton do sad. obicna serija je napreskake na pocetku izdavala, u zadnje vrijeme i oni idu po redu, taman da stignu veseli cetvrtak i onda imamo potpunu kolekciju :D
regularne serije ima oko 120 brojeva do sada, veselog cetvrtka 40, extra 70. eto toliko ima, oduzmi mozda 5-6 komada sto su bili reprintovi i imas broj razlicitih dyd brojeva sto imamo.
tu su i gigant, maxi, special i almanah izdanja. sad su nam uveli i kolor biblioteku (kolorfest), izdaje ga libellus 2 puta godisnje u tvrdim koricama. e da, veseli cetvrtak pored obicne serije izdaje i superbook redovno. imamo i veseli cetvrtak-kolekcionarska izdanja u tvrdim koricama. al to se ne isplati uzimat jer su to obicni brojevi, po 3 komada upakovani ponovo. osim ako neko nema viska para pa oce da okaci na zid....

ja imam vecinu ovoga, skoro sve, par brojeva fali, malo vise od veselog cetvrtka. nemam samo ove veseli cetvrtak tvrde korice, reizdanja po 3 broja, jer ne smatram to oficijalnim izdanjima i ne vidim im svrhu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 03. 2011. 20:54 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
Ne znam ti ja nista o nasim izdanjima, ostao sam na Lunovom stripu, Zlatnoj Seriji i Superstripu, odnosno bivsoj Jugi. Jer sam razgulio iz BiH u decembru 96te, a tad jos situacija nije bila normalizovana sto se tice stripova, iako mi se cini da se vec moglo pronaci poneko hrvatsko izdanje na kioscima. Mrsko mi sad roviti po kutijama, ali poprilicno sam siguran da imam nekoliko komada iz tog perioda.
Sto se sadasnje situacije tice, zvuci vise nego ok. Maltene izlazi sve kao i u Italiji.
Ovdje je prava i originalna serija jos malo pa dogurala do jubilarnog 300-og broja. :D Istovremeno izlazi i par reprint verzija, jedna kaska za originalnom 60ak brojeva, za drugu ne znam, ali mislim da je tiraz dosta manji, jer ih slabo vidjam po trafikama.

Od ostalih izdanja imas (krenimo redom i logicno, sto bi rek'o Zgembo :mrgreen: ):
Specijalno izdanje – Special Dylan Dog (izlazi jednom godisnje): jedna prica od 160 stranica, korice su malo kvalitetnije od standardnih, ali nisu tvrde kao u book izdanja. I papir je kvalitetniji.
Maxi Dylan Dog: Trobroj, sadrzi 3 price koje nisu nikad nigdje objavljivane. Standardne korice, standardni format, 292 stranice. Izlazi jednom godisnje.
Dylan Dog Gigante: Veliki format, odokativno A4, uobicajene korice i kvalitet papira. Nekad jedna jedina prica (236 stranica!), nekad ih naguraju vise. Izlazi jednom godisnje.
Dylan Dogov Almanah straha: Korice i papir odlicne kvalitete, ono k’o da su plastificirani. 176 stranica. Obicno bude jedna DD prica u sredini, a okolo recenzije i preporuke filmova, knjiga, zanimljivosti i slicno. Izlazi jednom godisnje.
Dylan Dog book: reprint originalne serije u book izdanju, tvrde korice i kvalitetniji papir. Nema smrti.
Dylan Dog Superbook: Korice i kvalitet identicni kao iznad, izlazio svaka 3 mjeseca, sad svaka 4. Prije bile obicno 132 stranice, a sad 196. U pojedinim je dolazila i knjizica u prilogu, sa Grouchovim avanturama, a kasnije su bas radili cijele brojeve o Grouchu – Dylan sporedni lik.
Dylan Dog colorfest: u boji, izlazi zadnje 3-4 godine.
Eto, to je to. Moguce da sam nesto smetn’o.
Uglavnom za Dylana nema zime, prodaja i tiraz se jos relativno dobro drze, za razliku od mnogih drugih stripova. Napisao bih jos koju zanimljivost, ali moram ici ganjati loptu. Nadam se da ce neko od mladje raje sa foruma procitati koji DD broj potaknut nasim piskaranjem. :) A onda onda vise nema povratka. :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 01. 04. 2011. 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
e ja baš imam masu ovoga negdje u podrumu,tata je bio frik za tim.mislim da je imao dylan doga,talicni tom i jos nekih kojih se ne sjecam,bas cu pogledat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 01. 04. 2011. 14:42 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Medieval wrote:
e ja baš imam masu ovoga negdje u podrumu,tata je bio frik za tim.mislim da je imao dylan doga,talicni tom i jos nekih kojih se ne sjecam,bas cu pogledat.

pogledaj pa javi :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 01. 04. 2011. 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Hapa wrote:
Sto se sadasnje situacije tice, zvuci vise nego ok. Maltene izlazi sve kao i u Italiji.
Ovdje je prava i originalna serija jos malo pa dogurala do jubilarnog 300-og broja. :D Istovremeno izlazi i par reprint verzija, jedna kaska za originalnom 60ak brojeva, za drugu ne znam, ali mislim da je tiraz dosta manji, jer ih slabo vidjam po trafikama.

Od ostalih izdanja imas (krenimo redom i logicno, sto bi rek'o Zgembo :mrgreen: ):
Specijalno izdanje – Special Dylan Dog (izlazi jednom godisnje): jedna prica od 160 stranica, korice su malo kvalitetnije od standardnih, ali nisu tvrde kao u book izdanja. I papir je kvalitetniji.
Maxi Dylan Dog: Trobroj, sadrzi 3 price koje nisu nikad nigdje objavljivane. Standardne korice, standardni format, 292 stranice. Izlazi jednom godisnje.
Dylan Dog Gigante: Veliki format, odokativno A4, uobicajene korice i kvalitet papira. Nekad jedna jedina prica (236 stranica!), nekad ih naguraju vise. Izlazi jednom godisnje.
Dylan Dogov Almanah straha: Korice i papir odlicne kvalitete, ono k’o da su plastificirani. 176 stranica. Obicno bude jedna DD prica u sredini, a okolo recenzije i preporuke filmova, knjiga, zanimljivosti i slicno. Izlazi jednom godisnje.
Dylan Dog book: reprint originalne serije u book izdanju, tvrde korice i kvalitetniji papir. Nema smrti.
Dylan Dog Superbook: Korice i kvalitet identicni kao iznad, izlazio svaka 3 mjeseca, sad svaka 4. Prije bile obicno 132 stranice, a sad 196. U pojedinim je dolazila i knjizica u prilogu, sa Grouchovim avanturama, a kasnije su bas radili cijele brojeve o Grouchu – Dylan sporedni lik.
Dylan Dog colorfest: u boji, izlazi zadnje 3-4 godine.
Eto, to je to. Moguce da sam nesto smetn’o.
Uglavnom za Dylana nema zime, prodaja i tiraz se jos relativno dobro drze, za razliku od mnogih drugih stripova. Napisao bih jos koju zanimljivost, ali moram ici ganjati loptu. Nadam se da ce neko od mladje raje sa foruma procitati koji DD broj potaknut nasim piskaranjem. :) A onda onda vise nema povratka. :twisted:

ma znam, pratim ja redovno sta izlazi i u italiji, al nazalost samo pratim, jer ne znam jezik :( konto sam naucit talijanski samo da mogu sve zivo pokupit od dyd hahaha
pa eto i ovdje skoro sve to izlazi samo sto izgleda u zadnjoj godini opada kupovina, pa su trebali ugasit pola stripova, od decembra nista nije izlazilo, i evo sad je ponovo krenulo i to svakih 15tak dana, valjda da nadoknade tih par izgubljenih mjeseci. uglavnom dobro je.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 06. 04. 2011. 04:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
veceras sam na teveu vidio trejler za Dilana, holivudsku verziju. tobe jarab na sta ce ovaj zapad izac...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group