Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 18:02

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 17. 04. 2008. 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
nja! :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 17. 04. 2008. 01:13 
Offline
User avatar

Joined: 08. 01. 2008. 02:30
Posts: 18
Location: www....blogger.ba
iskreno,e sad prvi put citam za taj film,veliki sam fan dylana,al nacrtanog,no morat cu nekako nabavit taj film da vidim jel iskreno tako dobar kao sto je nahvaljen...
i jedna ponuda sad:
- ako ima koji kolekcionar stripova koji bi htio kupiti original izdanje sa dylanom i martin misterijom u stripu nek se javi na PM :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 17. 04. 2008. 13:30 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
taj imam al skeniran ono, posto ne volim mr misteriju nesto, previse mi je ofiran :-D
da imas prvi broj orginalno izdanje mozda bi ga i uzeo....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 17. 04. 2008. 13:35 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
a film dellamorte dellamore (ako na njega mislis) je odlican ako volis dilana u stripu. doduse kao sto je napisano vec nema imena dilan dog, vec francessco dellamorte, koji je dylanov alter ego talijanski, koji umjesto groucha ima onog nijemog :-) ima par brojeva kad dilanov alter ego posjeti samog njega, pa njih 4 zajedno rjesavaju misterije :-)
uglavnom, sve je isto osim imena i groucha. a film je zakon jer je po meni razvio onu atmosferu stripa koliko je moguce je razviti u filmu. izmedju ostalog i sto glumi everett po kojem je dilan dobio svoj lik.
a sto se novog filma tice on ce u potpunosti biti o dilan dogu, pravom, ne alter egu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 17. 04. 2008. 13:47 
Offline
User avatar

Joined: 08. 01. 2008. 02:30
Posts: 18
Location: www....blogger.ba
Addi wrote:
taj imam al skeniran ono, posto ne volim mr misteriju nesto, previse mi je ofiran :-D
da imas prvi broj orginalno izdanje mozda bi ga i uzeo....



da original je..
a sto se tice filma, morat cu ga nabavit..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 17. 04. 2008. 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 08. 01. 2008. 02:30
Posts: 18
Location: www....blogger.ba
ti mislis na "noc zivih mrtvaca"?!?!
zlatna serija broj jedan? taj sam imao, i mijenjao se, i na kraju skontao da su me dobro zajebali......


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 18. 04. 2008. 03:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
hehe ma da, na prvi prvi broj :-D
jebga, nisi trebao, to je bas "zlatno" izdanje :-D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 24. 04. 2008. 01:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Dylanov pomoćnik u ''Dellamorte-u'' je lik grobara koji se pojavljuje i u epizodi ''Johnnyjevo srce''. Ta epizoda - ma mogao bi zaplakati kad je pročitam! :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 24. 04. 2008. 13:08 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
da, kao i u jos jednoj epizodi sa svojim "Å¡efom" francessco dellamorte-om ali zaboravio sam naziv nje jebemu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 30. 04. 2008. 13:35 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
bas sinoc se podsjetih i procitah ponovo tu epizodu... jeste lik Gnaghi-a (iz Dellamorte Dellamore) u toj epizodi ali nije on... mislim idejno jeste vjerovatno, kao sto je Francesco Dellamorte lik Dylana. ali i Francesco i Gnaghi se pojavljuju u 2 neka broja, moram se podsjetit...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 13. 09. 2010. 14:08 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ajd vi ostali kolekcionari, javite se. jel ko ima kakvu povoljnu kvotu za dylan dog stripove? hocu da upotpunim kolekciju dylan dog extra (reprint zlatne ++) i dylan dog obicni (sd i ludens). znaci kakvog prodavaca starijih brojeva al da nece oderat za pare.
i ima li igdje kod nas oni "kompleti" od 3 broja u celofanu? fali mi i par zadnjih pa reko da probam nac tako.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 14:25 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Addi wrote:
ajd vi ostali kolekcionari, javite se. jel ko ima kakvu povoljnu kvotu za dylan dog stripove? hocu da upotpunim kolekciju dylan dog extra (reprint zlatne ++) i dylan dog obicni (sd i ludens). znaci kakvog prodavaca starijih brojeva al da nece oderat za pare.
i ima li igdje kod nas oni "kompleti" od 3 broja u celofanu? fali mi i par zadnjih pa reko da probam nac tako.....


Malo ću osvježiti temu (:

Ako si još zainteresovan za skupljanje, primjetih da se otvorila online prodavnica stripova na području BiH (cilj im je u roku godine dana oformiti pravu striparnicu u Sa, jej!)

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 188&ref=ts

Cijene im variraju (ovisno o očuvanosti stripa) imaš negdje linkove na grupi za link na blog gdje su postavljene cijene i nazivi stripova, a možeš ih i direktno kontaktirati.

Ja sam kupovala i sa PIKa, trebaš pogledati ponude sada, a moglo se probrati super stvari.

A prema filmu koji tek treba da izađe sam pravo skeptična. Čisto sumnjam da Kevin M. može oživjeti Dylana, a ni trailer nije obećavajući.

Kao što Leonard (BBT) reče :
"If they took all the money trying to make a decent Hulk movie, they could probably just make an actual Hulk."

a što se može, sigurno, prenijeti i na ovaj film.
Uostalom i Sherlock H. film je bio totalno razočarenje (jer ga je radio lik koji očito nije pročitao niti jednu knjigu Arthura C.D. ) i kao lik nimalo vjerodostojan.
Zato ne očekivati ništa previše, lakše ćemo podnijeti krah (:

btw, ako kome trebaju linkovi za 'dellamorte dellamore' neka se javi na PM.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
cuj ako. imam skoro sve sad. taj shop je poskup malo, sumnjam da ce uspjet s tim cjenama. al ja cu uzet par komada sto mi fale, samo da skupim para nekih...

dobro, mislim da situacija s hulkom nije nesto slicna ovoj. marvelovi filmovi su ipak dobro ispali. u odnosu na stripove mislim, jer i stripovi su im isti kao i filmovi. citao sam dosta brojeva, i ekranizacijom nisu unistili duh, isto je sve (filing), samo ekranizirano.
samo sto dilan dog nema taj americki superjunak smek, sto u kombinaciji s njegovim likom daje nekakvu djeciju i ala underworld (film) atmosferu. ovaj film su napravili tako da bi cak dylanu odgovarao neki klasican marvelov superjunak-kostim. u tom je fazonu sve. kad bi glavni junak bio zajebani blade da masakrira one "vampire" i ostale spodobe iz filma, vjerovatno bi bio odlican, ko i blade trilogija. jer od dyd ocekujes nesto jezivije, dublje, morbidnije. ozbiljnije. mozda bude nesto bolje kad pogledam sve al sumnjam. nije ni cudo sto je u americi izaslo samo 5 brojeva ikad dylan doga, i sad seljaci ufatili da rade ekranizaciju. trebali su se ufatit deadpoola i kapetana amerike da izadje vise, to dugo cekam. a englezi/talijani su trebali odradit oficijalni dyd film i sve bi bilo dobro. il neka legenda amerike, tipa romero. tad bi se mozda priblizilo malo onom osjecaju iz dellamorte dellamore. tu su uboli bas ono po sredini. genijalnost. a ni to mi nije jasno. milion italijanskih horror/triler rezisera sto odrase guzove s mali milion odlicnih filmova, i niko da se nije prifatio ovog.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 15:37 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
al evo jedna svijetla tacka: glumi i peter stormare 8)

samo ne znam sto je problem napravit pravu verziju sa grouchom i bloch-om....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Hulka, konkretno, ne smatram dobro urađenim i predstavljenim filmom, zato sam ga i spomenula. Kao što bih mogla diskutovati i o Spidermanu ili o Fantastic four 2. Ali to su moji lični stavovi. Možda sam godinama postala oštrija i očekujem puno više.

Onaj shop ti je dobar ako ti nedostaje par brojeva koje ne možeš uganjati po buvljacima i sl. Ako imaš nešto konkretno što te zanima, za sedam dana idem u Novi Sad, mogu ti pogledati (pošto su puno jači od nas ).

Addi wrote:
al evo jedna svijetla tacka: glumi i peter stormare 8)

samo ne znam sto je problem napravit pravu verziju sa grouchom i bloch-om....


Eh, navodno su imali problema sa otkupljivanjem autorskih prava. Nisam istraživala detaljnije, ali ignorišući dva jako bitna lika sam film po meni nema perspektive. Da ne spominjem detalje kao što su odabir glumca, režiser i 'američki duh' u kojem će se snimati (koji si ti spomenuo u predzadnjem postu).
A opet, znam da neću moći da se ne nerviram....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 15:54 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
marvelovi stripovi su vazda bili ono "djeciji" i takvi su i filmovi. meni hulk sa edward nortonom je odlican. prvi je slab. iron man, spiderman su mi isto dobri pravo. blade. daredevil i fantastic4 tu i tamo. x-men isto solidno. man-thing je poprilicno slab, mada ima zanimljivih scena po onoj mocvari. electra bezveze. wolverine pola pola.... mislim ko je citao stripove ove nije mogao puno vise ni od filma ocekivat.
evropa je nesto sasvim drugo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
dylan dog (rupert everett)
Image

groucho (groucho marx)
Image

inspektor bloch (robert morley)
Image

ovo bi bila orginalna postava po kojoj su i nacrtani likovi, koju je nazalost nemoguce sastavit :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 16:08 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Addi wrote:
marvelovi stripovi su vazda bili ono "djeciji" i takvi su i filmovi. meni hulk sa edward nortonom je odlican. prvi je slab. iron man, spiderman su mi isto dobri pravo. blade. daredevil i fantastic4 tu i tamo. x-men isto solidno. man-thing je poprilicno slab, mada ima zanimljivih scena po onoj mocvari. electra bezveze. wolverine pola pola.... mislim ko je citao stripove ove nije mogao puno vise ni od filma ocekivat.
evropa je nesto sasvim drugo.


Electru i Daredevila najradije bih zaboravila da su ikad snimljeni. :?
Spidermani i Hulk su mi puni nelogičnosti i zbrlljavljeni su u tom pogledu.
Iron Man, prvi dio ok skroz, drugi dio mi je peglanje u prvom dijelu, a tek od pola kreće konkretna akcija.
X-Men su mi do sada najdraži set za koji nemam puno prigovora.
Wolverine ok, samo zato Å¡to mi je jako drag lik.

Generalno gledajući Marvelovi likovi su dosta jednostavni i ne može se puno pogriješiti u realizaciji istih, dok tok i koncepciju filma koliko god jednostavni likovi bili možeš i te kako zeznuti.

Što se tiče dyda bojim se da ne bude isto kao i sa Sherlockom. Lik je sam po sebi kompleksan i za one koji dobro poznaju tematiku svako (ne)namjerno mijenjanje lika vodi frustraciji te iste publike. Ako se film radi samo i čisto radi cilja da se proda (ne mareći za podlogu) onda je jedino realno očekivanje da će za DyDa znati pola planete i da će postati popularan u širim krugovima(kao što je bio slučaj sa transformersima).

edit: Za likove :thumbsup: <3 (:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 17:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
exploit wrote:
Addi wrote:
marvelovi stripovi su vazda bili ono "djeciji" i takvi su i filmovi. meni hulk sa edward nortonom je odlican. prvi je slab. iron man, spiderman su mi isto dobri pravo. blade. daredevil i fantastic4 tu i tamo. x-men isto solidno. man-thing je poprilicno slab, mada ima zanimljivih scena po onoj mocvari. electra bezveze. wolverine pola pola.... mislim ko je citao stripove ove nije mogao puno vise ni od filma ocekivat.
evropa je nesto sasvim drugo.


Electru i Daredevila najradije bih zaboravila da su ikad snimljeni. :?
Spidermani i Hulk su mi puni nelogičnosti i zbrlljavljeni su u tom pogledu.
Iron Man, prvi dio ok skroz, drugi dio mi je peglanje u prvom dijelu, a tek od pola kreće konkretna akcija.
X-Men su mi do sada najdraži set za koji nemam puno prigovora.
Wolverine ok, samo zato Å¡to mi je jako drag lik.

Generalno gledajući Marvelovi likovi su dosta jednostavni i ne može se puno pogriješiti u realizaciji istih, dok tok i koncepciju filma koliko god jednostavni likovi bili možeš i te kako zeznuti.

Što se tiče dyda bojim se da ne bude isto kao i sa Sherlockom. Lik je sam po sebi kompleksan i za one koji dobro poznaju tematiku svako (ne)namjerno mijenjanje lika vodi frustraciji te iste publike. Ako se film radi samo i čisto radi cilja da se proda (ne mareći za podlogu) onda je jedino realno očekivanje da će za DyDa znati pola planete i da će postati popularan u širim krugovima(kao što je bio slučaj sa transformersima).

edit: Za likove :thumbsup: <3 (:


Keko gikčino stara, jes to ti :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dylan Dog ?!?!
PostPosted: 31. 10. 2010. 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Nameless wrote:
Keko gikčino stara, jes to ti :D


Je l' se obraćaš Addi.u ili meni?
Ako je meni, nope. (:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group