Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 15:33

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 12:09 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
koji ce ti kurac zena, ako ti NECE roditi dijete (ne mislim bukvalno muskarcu, nego ono, ako nece da rodi...)?

ako se ikad ozenim to ce biti samo zato sto hocu da imam djecu. inace se ne treba ni zenit. opet kazem, drugo je ako jedno od njih ne moze imati djece, pa ajd onda se ono vjencaju, al opet mogu usvojit... brak, bez djece, jednostavno nema smisla...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 12:10 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
hahah, vidis kako burnt zna ;-) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 12:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
nije bit u produzavanju.. bit je u osjecaju..
ako propustis taj segment zivota.. ne znam.. veeeliiika rupaa ostaje..
i kasnije kad ostaris zalices sto nemas nekoga pored sebe da se brine o tebi po stare dane..
umrijeces sam..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 12:15 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
bloodflood wrote:

ako se ikad ozenim to ce biti samo zato sto hocu da imam djecu. inace se ne treba ni zenit. opet kazem, drugo je ako jedno od njih ne moze imati djece, pa ajd onda se ono vjencaju, al opet mogu usvojit... brak, bez djece, jednostavno nema smisla...


sto jest jest


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 12:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Da se, u samom startu ogradim, FEMINISTICKE SPIKE ne gumo ALI NIKAKO, tako da slobodno - UDRI!!! Ne treba stediti...

@blood(a pride i Burnt): Ja se (a govorim iz pozicije bracnog iskustva od blizu sedam godina) NIKAD, ALI NIKAD ne bih ozenila (da sam muskarac) niti udala iskljucivo radi djece. Nezadovoljan roditelj je JAKOOOO los roditelj, pa vi sad kontajte sta to znaci ;-) Drugo, brak je, za mene, prije svega osvećeno/ritualom potvrdjeno (ako hocete, ne, ne ne mislim crkveni/serijatski brak, ovo-ono) prijateljstvo dvoje ljudi, zajednica koja tezi idealnom kroz zajednicka ili slicna interesovanja, samorazvoj jedinki, uzajamno pomaganje u naumima, odanost u prioritetnim stvarima, toplina bliskog ramena, podrska... Slazem se, to se moze i u vanbracnoj zajednici, ali papir jeste bitan, ma sta mi o njemu mislili, o pravilima generalno, on opomene da dodjes sebi u krizi (a u istu dodje, prije ili kasnije, svaka veza muskarca i zene i, generalno, ostalih vrsta polne ljubavi), ako nista drugo period potencijalnog razlaza/razvoda iz bracne zajednice nesto duze traje, pa ostaje vremena da se razmisli sta gubis... Dakle, da sazmem, brak bez djece ima smisla, itekako. No, da se razumijemo, brak krunisan djecom moze biti, teoretski - uz ispunjavanje nekih drugih, vaznijih uslova, kvalitetniji, tu spora nema.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 12:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
~°~ wrote:
Jab' dala jedan savjet ako moze ikako: Ukoliko kontate zeniti nesto sto MORA/TREBA voditi musavu djecu za rucicu jednog dana, onda ne zenite nesto sto sebe toliko voli da MORA/TREBA misliti :mrgreen:


To veliš da žene koje imaju djecu nemaju mozga? Ne razmišljaju? Bil' se onda moglo reći da su nas sviju odgojile glupače..eh.. :lol:
Dijete je stvar izbora i odluke, ne inteligencije ili samoljublja.Mada ima i slučajeva samoljublja u kojima ljudi vlastitu djecu gledaju kao neku svoju ekstenziju koja bi trebala ličiti na njih u potpunosti npr. ja sam liječnik pa bićeš i ti, sine ,po svaku cijenu.To je tek za fuj.

Za svoju djecu,hm..nisam sigurna još hoće li ih ikad biti, ali to pripisujem neozbiljnosti svojoj i potencijalnih kandidata koji bi u tome učestvovali.Budala do budale. :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 12:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Brak,dugodišnja veza,whatever i djeca-nidje veze..čak naprotiv u meni par bliskih situacija.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 12:43 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Brutalno - da, TVRDIM to, naravno, potrebna je odredjena senzitivnost u ovom kontekstu, a i odmak od toga na cije je rijeci receno postano kao reakcija... Nemam sad vremena da trazim (ali to cu svakako prepostati nekad) jedno dosta relevatno istrazivanje koje se bavilo upravo ovom temom - koja je to bitna, temeljna razlika izmedju zena koje zele i ne zele (samovoljan izbor je u pitanju) imati djecu... Izmedju ostalog, koristena je i tehnika regresivne psihoanalize. Glavni zakljucak je sljedeci - prioritet kod zena koje se IZDRZAVAJU, a cesto i druge, kapacitetom svog misljenja/misli je samorazvoj. Djeca mogu ili ne moraju biti zacrtana kao prioritetna u toku ranijeg razvoja, ali u ogromnoj vecini slucajeva ce biti manje prioritetna u odnosu na prvo navedeno u datoj, zivotnoj situaciji. Interesantan je zakljucak do kojeg se doslo primjenom regresivne psihoanalize, ali to je vec odvise transcedentalno za ovu temu. Ipak, sustina tog zakljucka vezana je za praksu koju je (sada) zena imala u ranijim etapama bitka (prije egzistencije u kojoj se trenutno nalazi), odnosno zove je da prioritete reda nesto drugacije ukoliko je, sta znam, bila pisar itd., odnosno zove je u skladu s preferencijama prethodnog bitka. Pojednostavljeno, to mogu biti i fetisi, kako se oni, uglavnom, i formiraju ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 13:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
To slaganje prioriteta mi je poznato,i ja ih imam,koje drugi često smatraju pogrešnim,no jebeš mišljenja.Što se tiče tog istraživanja,meni je više od interesantnog jer se već par godina borim s prioritetima,nevezanim direktno za djecu već upravo za taj samorazvoj koji vodi do jedne vrste samodovoljnosti..ali bez naglabanja o tome po forumu .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 13:11 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Hahaha, veceras, hani, veceras ako se zvijezde posloze, pa nam bude doslo ;-)

...a sa samodovoljnoscu si bas ubola, nesto senzibilniji/blizi kontekstu izraz za sebicnost.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 13:23 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
~°~ wrote:

@blood(a pride i Burnt): Ja se (a govorim iz pozicije bracnog iskustva od blizu sedam godina) NIKAD, ALI NIKAD ne bih ozenila (da sam muskarac) niti udala iskljucivo radi djece. Nezadovoljan roditelj je JAKOOOO los roditelj, pa vi sad kontajte sta to znaci ;-) Drugo, brak je, za mene, prije svega osvećeno/ritualom potvrdjeno (ako hocete, ne, ne ne mislim crkveni/serijatski brak, ovo-ono) prijateljstvo dvoje ljudi, zajednica koja tezi idealnom kroz zajednicka ili slicna interesovanja, samorazvoj jedinki, uzajamno pomaganje u naumima, odanost u prioritetnim stvarima, toplina bliskog ramena, podrska... Slazem se, to se moze i u vanbracnoj zajednici, ali papir jeste bitan, ma sta mi o njemu mislili, o pravilima generalno, on opomene da dodjes sebi u krizi (a u istu dodje, prije ili kasnije, svaka veza muskarca i zene i, generalno, ostalih vrsta polne ljubavi), ako nista drugo period potencijalnog razlaza/razvoda iz bracne zajednice nesto duze traje, pa ostaje vremena da se razmisli sta gubis... Dakle, da sazmem, brak bez djece ima smisla, itekako. No, da se razumijemo, brak krunisan djecom moze biti, teoretski - uz ispunjavanje nekih drugih, vaznijih uslova, kvalitetniji, tu spora nema.


kakve veze sad ima to "nezadovoljan roditelj"....to je totalno druga tema...

ok su prioriteti, ambicije i sl. sranja... ali ne pricamo o tome... glavno pitanje je, za koji se kurac udajes/zenis, ako ne kontas imat djecu? mozes zivit sa nekim, ali ne moras se vjencat...

~°~, argumenti su ti, u najmanju ruku, "naivni" :) ... to sto si ti rekla za brak...imas sve u nekoj normalnoj/"zdravoj" vezi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 13:38 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Ma, ja, ja u klin, ti u plocu, 'oce to :mrgreen:

Nezadovoljan roditelj moze biti druga tema, ali trenutno NIJE jer sam to pokrenula kao jedan od argumenata koji idu u korist onoga sto govorim. Stoga, to diplomatsko, to je druga tema kod mene ne pali. Valjda, kada se djeca planiraju, treba razmisljati PRIORITETNO u kakvoj ce sredini (primarno, kvalitet porodice) stasavati, te ako se ti zenis, citiram, "...samo zato sto hocu da imam djecu...", a, parafraziram, u suprotnom se i ne treba zeniti, onda ti je prioritet iskljucivo da se namnozis, produzis, kako hoces, a taj prioritet, ALI NIKAKO, ne garantuje (cak sta vise, mogli bi zakljuciti da je u negativnoj korelaciji sa) kvalitetno okruzenje za razvoj djeteta.

Oko ostatka pisanije mozemo kad budes imao bracno iskustvo, to je potpuno drugacija dimenzija sagledavanja i tu se malo moze uciniti prekontavanjem bez prakse ;-) Veza, cak i dugogodisnja, i brak - dva jebena univerzuma.

Eto, ponosim se sobom kako sam ti uljudno odgovorila :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 14:25 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
~°~ wrote:
Ma, ja, ja u klin, ti u plocu, 'oce to :mrgreen:

Nezadovoljan roditelj moze biti druga tema, ali trenutno NIJE jer sam to pokrenula kao jedan od argumenata koji idu u korist onoga sto govorim. Stoga, to diplomatsko, to je druga tema kod mene ne pali. Valjda, kada se djeca planiraju, treba razmisljati PRIORITETNO u kakvoj ce sredini (primarno, kvalitet porodice) stasavati, te ako se ti zenis, citiram, "...samo zato sto hocu da imam djecu...", a, parafraziram, u suprotnom se i ne treba zeniti, onda ti je prioritet iskljucivo da se namnozis, produzis, kako hoces, a taj prioritet, ALI NIKAKO, ne garantuje (cak sta vise, mogli bi zakljuciti da je u negativnoj korelaciji sa) kvalitetno okruzenje za razvoj djeteta.

Oko ostatka pisanije mozemo kad budes imao bracno iskustvo, to je potpuno drugacija dimenzija sagledavanja i tu se malo moze uciniti prekontavanjem bez prakse ;-) Veza, cak i dugogodisnja, i brak - dva jebena univerzuma.

Eto, ponosim se sobom kako sam ti uljudno odgovorila :mrgreen:


ti si malo skrenula sa teme... ne pricamo sada o tome u kakvoj ce dijete sredini odrastati, kakve ce uslove imati, itd... npr. imas hiljadu primjera gdje bi rodeno dijete imalo perfektne uslove za zivot, odrastanje...bla bla, ali 1 od potencijalnih roditelja, jednostavno, NE ZELI dijete... zato ne pricam o tome sad...

kako mozes biti nezadovoljan roditelj, ako vec nemas dijete? zato kazem da je to druga tema... naravno da kad planiras djecu trebas razmisljati, ALI ni to nije tema..:-).

bitno je samo ZASTO se zeniti/udavati, ako ne zelis dijete/cu i koliko taj brak onda ustvari ima smisla? naravno da nije isto (dugogodisnja) veza ili brak...ali opet ti kazem, ni to nije tema... nego, zasto uopste stupiti u brak ako ne planiras u skorijoj buducnosti dijete/cu... treba ti ovjera da se volis sa nekim? hoces da podijelis sa nekim sve sto imas? kada dode "kriza" zelis si osigurati vise vremena da mozes da razmislis da li se isplati sutnuti ju/ga? smijesno... ne treba ti brak za to. ne znam, meni je normalno da ukoliko vec stupas sa nekim u brak, da onda zelis i da imas dijete/cu sa njim/njom... jer kud ces vece zadovoljstine, "povezanosti" (sa boljom polovicom :-) ) i sta ti ja znam, nego imati dijete sa nekim koga volis... to ti je onda tacka na i :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 15:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
joj ja sam konto ovdje nesto rec jucer :mrgreen:

sad mi pravo drago da nisam :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 15:58 
u današnje vrijeme čovjek jedva ima vremena za sebe,kamoli za dijete.a djece svejedno svako malo,što se događa?nezadovoljni roditelji,nezadovoljno dijete.nedavno sam se začudila kad sam razmislila i sjetila se da u zagrebu većina koju poznajem dolaze iz raspadnute obitelji.svi bi rađali i bili centar pozornosti 9 mjeseci a kad dođe briga o djetetu uvaljuje se kom se stigne.dijete godinama razvija mržnju prema roditeljima i samo gleda kako će se osamostaliti,i ne pada mu na pamet 'briga o starim roditeljima'.
isto tako svijet u ovo vrijeme nudi previše da bi se očekivala od ljudi kvalitetna skrb o djetetu.

da se mene pita,dijete bi mogli imati samo oni koji se na neki način (testom,zadovoljavajućim financijskim stanjem) dokažu da su sposobni.previše usranih i nezainteresiranih roditelja gledam svakodnevno da bi mislila drukčije.

da je prirodno da žena ima dijete i produži vrstu-da,da je svaka žena sposobna imati dijete,danas-ne.prije par stotina godina da,danas je to banalno pitanje,osim ako želimo imati generacije i generacije sjebanih ljudi.jebeš to,ionako ćemo svi pomrijet 2012. :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 20:39 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
~°~ wrote:
Glavni zakljucak je sljedeci - prioritet kod zena koje se IZDRZAVAJU, a cesto i druge, kapacitetom svog misljenja/misli je samorazvoj. Djeca mogu ili ne moraju biti zacrtana kao prioritetna u toku ranijeg razvoja, ali u ogromnoj vecini slucajeva ce biti manje prioritetna u odnosu na prvo navedeno u datoj, zivotnoj situaciji.


eto, simple as that.
nisam nigdje rekla da su djeca apsolutno isključena. al ne, kad kažeš da ne želiš djecu, ti si sifilitična kurva kojoj treba zabit kurac u usta. il si anarhofemolezba kojoj treba zabit kurac u usta. u svakom slučaju, treba ti zabit kurac u usta. ljudi uopće ne uzmu sekundu da razmisle o svim razlozima. ne gledam ja na muškarce kao neprijatelje, niti mislim da su žene koje rađaju djecu glupe. mislim da je sebično napravit dijete dok nisi u potpunosti formirana osoba. ne samo financijski osiguran, nego psihički formiran, stabilan etc. osim toga, neš ti materijalne osiguranosti, i ja radim pa mi se zna desit da po tjedan dana jedem jogurt il rižu jer ohoho gle ti to, plata kasni. da se bar radi o poslu u birtiji nekoj, al jok, ozbiljan institut u rvata. i moj frend radi pa mu je ipak trealo posudit para da si plati godinu na faksu. i tako dalje.
psihička sređenost? koga briga za to. boriš se sa depresijom, ha jebga bude to prošlo čim rodiš. niko ne spomene to da postoji veća šansa da ćeš, ako boluješ od prenatalne, oboliti i od postnatalne depresije, od koje obolijeva 10-15% žena. ili još gore, od postnatalne psihoze. od koje žene danas, u dvesprvom stoljeću umiru. jer to je sramotno, reći da se ne osjećaš dobro nakon što si rodila dijete. jer razina svijesti nije podignuta dovoljno da bi ljudi shvatili da je to itekako ozbiljno stanje, da postoji opasnost da žena naudi sebi i djetetu. ma to su sve izgovori i trea kurvama kurac u usta :)
i tak to. ne da mi se nervirat imam ispit sutra.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 20:42 
veliki debeli potpis na ovo gore.


Top
  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 20:56 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
al nea ničeg gore :mrgreen: :lol:

kak mrzim kad mi se to desi, niko ne čita kad ostane zadnji na toj strani :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 13. 06. 2008. 21:18 
jelda,meni isto to na 'vaši radovi',jebomater:/


Top
  
 
 Post subject: Re: Kako se prave djeca?
PostPosted: 14. 06. 2008. 00:18 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
stari serator wrote:
joj ja sam konto ovdje nesto rec jucer :mrgreen:

sad mi pravo drago da nisam :mrgreen:


hahaha, sta nesretnice, de reci, necemo se smijat...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group