Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 05. 2024. 22:46

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Clive Barker
PostPosted: 26. 06. 2008. 15:15 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
stas o ovom Bogu govorit? :D ... et pricajte ako vam se da ...

When the Books of Blood were first published in the United States in paperback, Stephen King said of Barker: "I have seen the future of horror and its name is Clive Barker"


neg jel ko nabavio ili citao mozda Books of blood?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 26. 06. 2008. 16:01 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
legenda odma iza kinga....
citiram kingov komentar na barkerovo umijece "buducnost horrora zove se clive barker".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 26. 06. 2008. 16:03 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
Addi wrote:
legenda odma iza kinga....
citiram kingov komentar na barkerovo umijece "buducnost horrora zove se clive barker".


men je ispred kinga ;)

napetiji i puno brutalniji, morbidniji... kosto ovaj jedan lik kaze: " Ono sto Barker pise King nema ni u najgorim nocnim morama " jbg, al i king mi je naravno bog!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 26. 06. 2008. 16:11 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
lool, koji horori i nocne more...sviju mi...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 26. 06. 2008. 16:23 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Tacno. Spisateljski, Barker za dobru jardu ispred Kinga, prije svega zbog crne maste, sustinski, a zatim i stilom, disanjem i puzama u redovima (horror oslikavanje). Ocigledno, veliki fetišista s povecim okeanom bizarnih ukrasa i ideja. Kada je rijec o ekranizacijama, e, tu je vec druga stvar... Barker je svoja djela ustupao kojekakvim pokusajima rezisera i onda to stvara laznu predstavu o Kingovoj nadmoci za one koji su vise pratili ekranizacije, a manje Barkerove romane. Nazalost, do tih prica iz ciklusa Books Of Blood nikada nisam uspjela doci. Priznajem, nisam ni nesto temeljno trazila... U svakom slucaju preporucujem sljedece (provjereno postoje izdate u SR/HR): Velika i tajna predstava, Utkani svijet, Evervil... (prim., iako se mogu citati odvojeno da se prica apsolutno ne narusi, Velika i tajna predstava i Evervil su logican nastavak, nesto poput prvog i drugog dijela)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 26. 06. 2008. 16:27 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
" Barker lives in Los Angeles, California with his husband of 17 years, photographer David Armstrong and Armstrong's daughter Nicole from a previous relationship. "

AL OPET JE BOG!!!!!!! :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 01:40 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
zavisi, ja toliko "dozivljavam" kingove romane da niko ne moze blizu pric. tj barker je blizu jedino. jebiga, barker je brutalno primitivan, u pozitivnom smislu naravno, dok king vise maste unosi. zavisi od romana do romana naravno, i king ima brutalnosti. kazem opet, meni licno king puno vise "docara" asituacije. sto se fantastike tice bar. dovoljno je 7 knjiga mracne kule. takva perfekcija, tako detaljno, slikovito, napeto i tako smiksani svi zanrovi da je za nepovjerovat..... plus to sto je kingov stil uocljiv "iz aviona", vrlo prepoznatljiv i meni puno vise odgovara od barkerovog. ovog opet volim sbog te njegove brutalnosti, kad se sjetim samo igre prokletstva. vrh stvarno. king je malo vise fantazije unio u skoro sva svoja djela, drugaciji pristup ima pojmu horror. on to radi na neki "spooky" nacin sa dosta misterije, dok barker ima sirovije poglede na to sve. ne volim razdvajat ova dva pisca jer je to bi bilo ko da me neko pita jel vise volis suffocation il deeds of flesh :mrgreen: opet kazem, subjektivno mi je drazi king, vise me pogodi, ima nesto sto nema niko drugi, to postic je ogromna umjetnost. drazi, al malo, skoro neznatno. uzivam citajuci i jedno i drugo. uglavnom, dva najveca imena horror/sf umjetnosti, slozit ce se svi sigurno.

p.s. king je napisao pricu za jednu epizodu x files-a, chinga se zove, prije nego sto sam znao to imao sam neki osjecaj da je bar malo povezan na neki nacin sa tom kultnom serijom :-) steta sto barker nije toliko filmski aktivan kao king, bilo bi i tu dobrih dosta jos filmova. mislim da je king rekorder u ekranizacijama :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 01:44 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
ma i barker je aktivan :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 01:45 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
thrashtilldeath wrote:
" Barker lives in Los Angeles, California with his husband of 17 years, photographer David Armstrong and Armstrong's daughter Nicole from a previous relationship. "

AL OPET JE BOG!!!!!!! :mrgreen:

e jebo on mamu svoju, vidis tu informaciju nisam znao..... ubit samo.... al dobro, kad skontas volim i halforda :lol: a jebiga, da se gleda privatni zivot takvih ljudi nebi nikog haman gotivio, halford, corba, anselmo, eto i drug barker iz najodvratnijih zarloga :-) djela su bitna jebiga...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 01:46 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
thrashtilldeath wrote:
ma i barker je aktivan :mrgreen:

jest al kad pogledas ekranizacije silne kinga, isto ko da i nije :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 01:52 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
Addi wrote:
thrashtilldeath wrote:
" Barker lives in Los Angeles, California with his husband of 17 years, photographer David Armstrong and Armstrong's daughter Nicole from a previous relationship. "

AL OPET JE BOG!!!!!!! :mrgreen:

e jebo on mamu svoju, vidis tu informaciju nisam znao..... ubit samo.... al dobro, kad skontas volim i halforda :lol: a jebiga, da se gleda privatni zivot takvih ljudi nebi nikog haman gotivio, halford, corba, anselmo, eto i drug barker iz najodvratnijih zarloga :-) djela su bitna jebiga...



mah kad gledas svaki drugi lik sa " scene " je supak :mrgreen: :mrgreen:
... a jbg Barker je ono kako da kazem " normalniji ", u djelima se uopste ne osjeca ta orijentacija ( gay :D )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 03:24 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
pa naravno, al opet bilo bi bolje da nisam ovo saznao nikad :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 03:33 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
priznaj da ti vise nije ko nekad, nije to TO, jednostavno.... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 15:07 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
Addi wrote:
pa naravno, al opet bilo bi bolje da nisam ovo saznao nikad :mrgreen:



ma ajd jebaji ga :D
mozda i halford pjeva o vazelinu ( painkiller ) :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 15:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Sad mi je pravo isfur reći da volim Barkera. Puno ga cijenim ali ni blizu Kinga mi nije, ni blizu. King je tata i to je to, nema priče - ko sumnja neka uzme i pročita Misery (ima i istoimena ekranizacija) ili Langlolijere, ma ni sam ne znam više, eto može i Vreća kostiju dok mi šta pametnije ne padne napamet. Od Barkere 2 vrha: Igra prokletstva i Utkani svet (srbijansko izdanje imam). Ali volim ga čitati i ovo ljeto definitvno njega pored Simonsa i onog šupka Teri Bruksa čitam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
bloodflood wrote:
priznaj da ti vise nije ko nekad, nije to TO, jednostavno.... :lol:

ha nije jebga, isto ko kad sam stira vidio kako bos sjedi na coveru firebirda lol


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 15:42 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
artredis wrote:
Sad mi je pravo isfur reći da volim Barkera. Puno ga cijenim ali ni blizu Kinga mi nije, ni blizu. King je tata i to je to, nema priče - ko sumnja neka uzme i pročita Misery (ima i istoimena ekranizacija) ili Langlolijere, ma ni sam ne znam više, eto može i Vreća kostiju dok mi šta pametnije ne padne napamet. Od Barkere 2 vrha: Igra prokletstva i Utkani svet (srbijansko izdanje imam). Ali volim ga čitati i ovo ljeto definitvno njega pored Simonsa i onog šupka Teri Bruksa čitam.



jbg mozda zato sto kingovu svaku knjigu prevode, barkerovo slabo sta jbg


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
Addi wrote:
bloodflood wrote:
priznaj da ti vise nije ko nekad, nije to TO, jednostavno.... :lol:

ha nije jebga, isto ko kad sam stira vidio kako bos sjedi na coveru firebirda lol


lol, pa nide veze...to je sasvim normalno... bar guzi trebe haveru...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 27. 06. 2008. 17:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
nebi reko ja za steera da on ista :lol: salim se ba, ma i ovaj se barker izivio imam osjecaj pogledaj ga samo kakav je isti al pacino :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Clive Barker
PostPosted: 28. 06. 2008. 17:22 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2007. 16:42
Posts: 477
Location: sa
Men se cini da covjek hoce para ocajno! :D. Daje smece ljudima da prave filmove i igrice!
A ja bih usput naravno rekao nesto zbog cega ce da me forumaska raja razapinje po forumu. Poserem se i na kinga i na barkera! :D
btw dok serete ne igrajte na kartu da nisam citao! ;) :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group