Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 21:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 228 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 06:54 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
eo da vidim imal jos ovih die hard zombi frikova, znam za izudaragu (kenu) i sarana. cisto radi razmjene filmova, preporuke itd... u obzir dolaze svi oblici medija filmovi, cg filmovi, stripovi.
ja imam jedno 50-60 komada filmova iskljucivo ove tematike (i brojs stalno raste), znaci ostali horrori se ne pikaju, samo "zombie orjentisani" :-)

keno ce garant napisat "zombiji su raja" ako vidi ovu temu :D

evo par meni vrh stvari:
-romerova trilogija (night, dawn, day / of the dead) (1968/1978/1985) orginalni, a ni rimejkovi nisu losi)
-shaun of the dead (2004) odlican komican priakz zombie apokalipse, ne na debilan nacin, film se smatra jednim od "najkultnijih" zombie filmova
-flesheater (1988) ofirna gluma do bola, ali film i atmosfera genijalni, reziser, producent i glavni zombie je glumac koji se u romerovom night-u pojavljuje kao prvi zombie na groblju, a i radnja je skoro pa paralelna pomenutom romerovom filmu
-let the sleeping corpses lie / breakfast at manchester morgue (1974) poznat pod jos par naslova, mislim talijansko/spanski film, ali na eng jeziku, ne toliko horror ali genijalna i orginalna radnja
-resident evil degeneration (2008) za sve ljubitelje igre must-have, cg film, nema veze s igranim filmovima
-the last man on earth (1964) prvi film medju 4 ista filma od kojih je posljednji i najpoznatiji will smithov i am legend, ali ovaj film je kult
-28 days later i 28 weeks later (2002/2007) ova 2 filma pokazuju sasto su britanski filmovi zombie apokalipse mozda i najbolji. toliko "sjeb scena" i mozda i najuzbudljiviji filmovi ovog tipa sto sam pogledao
-zombie flesh eaters aka zombie 2 aka bezbroj-drugih-naziva (1979) ovi talijanski serijali su da se pogubis, milion naziva za jedan film, milion zarlicitih filmova sa istim nazivom itd... ali vecina ih je genijalna, nije fulci bezze godfather, a romero father ovog zanra ;-) moze proc i zombie 3 aka zombie flesh eaters 2... nastavag ovog serijala i nije cemu.
-return of the living dead (1984) moze i dvica ko voli zajebanciju. ljubitelji ozbiljnih zombie filmova, preskocite.
-fulcijeva trilogija apokalipse (city of the walking dead/the beyond/house by the cemetery) zadnji nije o zombijima ali filmovi najbolji fulcijevi horori definitivno
-days of darkness (2007) ko voli pratit grupicu ljudi kako prezivljavaju i snalaze se, lude ubijaju zombije i medjusobno ovo je za njega. podsjeca me na dio the walking dead stripa pa mi je mozda zato ovako i drag film :-)
-dellamorte dellamore (1995) film o dilan dogu, dakle za ljubitelje dilan strip atmosfere, glumi rupert everett, glumac po kojem je nacrtan dilan dog.
-the walking dead (2003-) ovo je mozda najbolji dio zombie umjetnosti koji sam pogledao/procitao. strip koji izlazi vec 6 godina, i stekao je kultni status ovog zanra. strip prati grupicu ljudi kroz zombie apokalipsu, mnogi iz grupe su ubijeni od strane zombija ili clanova grupe koji su "pukli", radi hrane, ugrozenosti, dolaze novi, kako to vec ide.... i iskreno, jedini zombie strip koji mi se svidio, ako ko ima sta za preporucit, navalite.
-land of the dead (2005 ili 6) pc grica. samo za fanove romera.
-left 4 dead - pc igrica, prezivljavanje zombie apokalipse, par likova kroz igru
-knjige max brooksa: world war z (2006) i the zombie survival guide (2003), nisam jos zavrsio, al genijalno, ljubitelji zombija bi trebali bar pokusat ovo procitat ili preslusat, ima audio verzija wwz. moze i cell knjiga od stephen king-a.

eto, ako mi jos sta padne na pamet, da je vrijedno top liste, napisem.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 10:10 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
meni stari romero i i fulci još uviijek najbolji... (ovi kasniji romerovi isu mi dobri al faliu itu neke atmosfere)... isto tako, prvi i drugi Return of the living deadsu jebni zakon...
Living dead at themanchester morgue mi je recimo jedan od najboljih (uz Zombi II, night i day of the dead)... trejdao bi i ja, imam samo kojih 40-ak komada, al zajebano mi jeu bosnu slat i to...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 11:05 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
trenutno sam mamuran, pa cu samo napisati ono sto cega se sjetim...
night of the living dead - madrfakin kult, toliko volim ovaj film da sam prije 2 godine u irskoj, da bi mogao kupiti deluxe izdanje ovog filma gladovao tri dana niti sam zapalio jedne cigare :D
dawn of the dead - meni licno najbolji iz romerova trilogije, odlicne crnohumorne atmosfere, odllicnim specijalnim efektima i cameo ulogom tom savinija, fx legende ( tu istu ulogu je kasnije ponovio u kultu 'od sumraka do zore'
zombie 2 ( flesh eaters ) - o ovome sam filmu ovdje pisao http://movieholocaust.blogger.ba/arhiva ... 23/2070257, drugi djelocvi nisu vrijedni ni spominjati, po meni, nisu mogli vecu glupost uvesto od onoga kada zombiji razmisljaju, trce, pucaju, govore... ma daj, jel zombi film il nije?
28 days/weeks later - hm ovo bas i nije zombie film ( ovo su zivi ljudi zarazeni bjesnilom ), ali je fenomenalan, pogotovo zbog nevjerovatnih kadrova koncipiranih kao da su snimani amaterskom kamerom, sto daje jos veci dojam brutalnosti
hard rock zombies - ovaj film sam gledao na projekciji kad sam bio u sarajevu, i umro sam od smjeha. mislim, toliko ludosti strpati u jedan film je jebeno tesko. zombi patuljak koji pokusava jest kravu, dlakava mati ljudozder, gayish pop bend koji ustaje iz groba i hoda kao da su izletili iz micheal jacksonovog thrillera, hitler licno... imal dje kraja?

e, sta mislite da ovdje, uz zombie filmova, dodamo i cannibal exploatation? mislim, te 2 zanra su uvijek bile usko povezana, kako tematski tako izvedbeno ( pogledajte samo italijane ). evo nekih mojih favorita:
cannibal holocaust - filmski dragulj i meni najdrazi film ikad. ultranasilje, soundtrack da se useres u gace, dokumentaristicki nacin snimanja i briljantna gluma su doprijenili tome da ovaj film postane kult medju zanrovskim fanovima. sa druge strane, zbog njegove preexplicitne prirode, doslo je do toga da film bude zabranjen u 51 zemlji svijeta te da reziser ruggero deodato zavrsi na optuzenickoj klupi kao covjek koji je snimio pravi snuff film ( snuff film je ubistvo pred kamerom radi prodaje )
cannibal ferox - smatra se ko nesluzbenim nastavkom filma, koji ipak, nikada nije dosao ni do koljena originalu. u nekim djelovima jos nasilniji, sa odlicnom gitarskom jungle-beat muzikom, cannibal ferox se opet postavio u sam vrh najkontroverznijih filmova svih vremena.
emmanuele and the last cannibals - sta bi mi bez italijana? prelijepa glavna glumica koja izlazi gola iz mora, ljudozderi, odlican soundtrack. sta nam treba vise?

kasnije dodam jos filmova, mamuran sam ko cep sad, i stvarno ne mogu pisat


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 11:05 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
trenutno sam mamuran, pa cu samo napisati ono sto cega se sjetim...
night of the living dead - madrfakin kult, toliko volim ovaj film da sam prije 2 godine u irskoj, da bi mogao kupiti deluxe izdanje ovog filma gladovao tri dana niti sam zapalio jedne cigare :D
dawn of the dead - meni licno najbolji iz romerova trilogije, odlicne crnohumorne atmosfere, odllicnim specijalnim efektima i cameo ulogom tom savinija, fx legende ( tu istu ulogu je kasnije ponovio u kultu 'od sumraka do zore'
zombie 2 ( flesh eaters ) - o ovome sam filmu ovdje pisao http://movieholocaust.blogger.ba/arhiva ... 23/2070257, drugi djelocvi nisu vrijedni ni spominjati, po meni, nisu mogli vecu glupost uvesto od onoga kada zombiji razmisljaju, trce, pucaju, govore... ma daj, jel zombi film il nije?
28 days/weeks later - hm ovo bas i nije zombie film ( ovo su zivi ljudi zarazeni bjesnilom ), ali je fenomenalan, pogotovo zbog nevjerovatnih kadrova koncipiranih kao da su snimani amaterskom kamerom, sto daje jos veci dojam brutalnosti
hard rock zombies - ovaj film sam gledao na projekciji kad sam bio u sarajevu, i umro sam od smjeha. mislim, toliko ludosti strpati u jedan film je jebeno tesko. zombi patuljak koji pokusava jest kravu, dlakava mati ljudozder, gayish pop bend koji ustaje iz groba i hoda kao da su izletili iz micheal jacksonovog thrillera, hitler licno... imal dje kraja?

e, sta mislite da ovdje, uz zombie filmova, dodamo i cannibal exploatation? mislim, te 2 zanra su uvijek bile usko povezana, kako tematski tako izvedbeno ( pogledajte samo italijane ). evo nekih mojih favorita:
cannibal holocaust - filmski dragulj i meni najdrazi film ikad. ultranasilje, soundtrack da se useres u gace, dokumentaristicki nacin snimanja i briljantna gluma su doprijenili tome da ovaj film postane kult medju zanrovskim fanovima. sa druge strane, zbog njegove preexplicitne prirode, doslo je do toga da film bude zabranjen u 51 zemlji svijeta te da reziser ruggero deodato zavrsi na optuzenickoj klupi kao covjek koji je snimio pravi snuff film ( snuff film je ubistvo pred kamerom radi prodaje )
cannibal ferox - smatra se ko nesluzbenim nastavkom filma, koji ipak, nikada nije dosao ni do koljena originalu. u nekim djelovima jos nasilniji, sa odlicnom gitarskom jungle-beat muzikom, cannibal ferox se opet postavio u sam vrh najkontroverznijih filmova svih vremena.
emmanuele and the last cannibals - sta bi mi bez italijana? prelijepa glavna glumica koja izlazi gola iz mora, ljudozderi, odlican soundtrack. sta nam treba vise?

kasnije dodam jos filmova, mamuran sam ko cep sad, i stvarno ne mogu pisat :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 12:06 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
slažem se za cannibal filmove, u istom su mi rangu, samo što zombije volim malo više... :D eaten alive, ultimo mondo cannibale, cannibal holocaust su jebeni kultovi :D ili daspomenem Zombie holocaust gdje ima i zombija i kanibalizma, jebeno :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 16:48 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma ne znam, meni su zombie filmovi druga prica skroz. oni imaju zaseban svijet. svoju poentu, smisao, znacenja raznorazna.... to se najvise moze vidjet u romerovim filmovima, fulcijevim, 28 dana/sedmica poslije i stripu the walking dead. imam svaki broj do sa (58) i bukvalno je nemoguce se zaustavit citat. al eto ako ima neki bas beton kanibal film bacite ime ovdje. tu emanuelu nisam gledao. samo da ne ponavljamo iste filmove u nedogled, ovaj gogi se napio pa zaredo sve isto :razz: :D eh da, osim hard rock zombies, o kojem sam puno citao pozitivnih stvari, kao o zajebanciji al ga jos nisam nabavio :(
a za 28, dobro nije bukvalno zombi, al jebiga kad sagledas raspadnuti su, komadaju rukama i jedu :-) (zato ne volim kanibale toliko, jer su ono "normala" :-) ). a i tematika je prava zombijevska. apokalipsa je na vratima, grupice su zabarikadirane po kucicama, jedan dio grada osiguran, treba stic tamo... ono ne moze vise :-D eh da i najvaznije zaboravih: prenose zarazu ugrizom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 16:53 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
slažem se, i meni su zombioji najdraži, al kao šta reče, cannibal filmovi su dosta povezani, sta atmosferom, lokacijama, radnjom :D (zombi II i zombi holocaust recimo)...
nego, Braindead je nšto prejebeno, meni najbolja komedija :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 17:00 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
evo zbavio sam dead set (2008), to je kao mini serija valjda (5komadax1h), neki kao reality show ala big brother vjerovatno, i zombiji se pojave unutra, ne mogu izac ovi, trka frka panika... ne znam ni ja, tek cu gledat sad :-)

od ovih nepoznatih filmova, vec sam ga spomenuo u prvom postu. pogledajte ko nije, days of darkness (2007), ono nije holivud (al i ne treba bit, jel tako) al jedan od najboljih novijih zombie filmova.

a ko voli bas one dno-dna-gluma filmove, znaci ofiranje mrtvo, puno panike, razvaljivanja zombija itd... preporuka dead men walking (2005). zamisao poprilicno fina. zatvor sa najvecim osiguranjem u americi, dakle niko ne moze izac bez dozvole, novopristigli osudjenik donese virus, stotine osudjenika se pretvaraju u zombije, grupica ljudi pokusava prezivjet unutra, a niko ne moze vani, zatvor pod karantinom.... poprilicno amaterski film, mislim kad se procita naziv kompanije koja ga je izdala, zna se sta se ocekuje: the Asylum Home Entertainment :lol: isto kao i onaj totalno nepoznati remake i am omega, izdan iste godine kad i i am legend, a oba su remake (zajedno sa the omega man) prvog legendarno b/w filma the last man on earth.

dosta za sad...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 17:03 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Shiteater black wrote:
slažem se, i meni su zombioji najdraži, al kao šta reče, cannibal filmovi su dosta povezani, sta atmosferom, lokacijama, radnjom :D (zombi II i zombi holocaust recimo)...
nego, Braindead je nšto prejebeno, meni najbolja komedija :D

haha braindead je zakon, peter jackson je to :D bad taste jos veca sega :)
a ok, ne kazem da nisu povezani, pogotovo zombi holocaust :-) neki fini nazivi su ok, al sad neko smaranje koje se svrstava u kanibal filmove samo zato sto je neko manijak pa jede ljudsko meso, bezze mi to :-D samo nek je sto masovnije, neka i kanibala.

al zombiji bi ih prebili, da se zna odma :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 17:31 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
meni braindead bolji od bad taste-a, bad taste i nije zombi film :D
od novijih bi se isplatilo Bone Sicknes (mislim da je iz 2004)... ja sam naletio (valjda) na neku cenzuriranu verziju i još k tome na švapskom... al čin se jeben film (scena sa povraćanjem i sranjem crvi i glasit te jedenjem istih je zakon :D)...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 18:59 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma znam da nije bad taste, al kad govorimo o peter jackson-u reko da ga spomenem, kult od filma...
haha a i u ovom dead men walking povracanjem isto prenose virus, kad pocne po' zatvora povracat u po frke jedni po drugima haha scene...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 19:02 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
ako smo već kod Jacksona, treba pogledati Meet the feebles... o jebote, ovo je bolesno genijalno :lol:
pogledat ću još ove vaš preporuke koje nisam... nisam baš novije pratio, drži me stari gore :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 19:13 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
eh, jel ko gledao ili ima from beyond the grave (1973) poznat kao i the undead, a kasnije reizdanje pod nazivom creatures? robert kirkman (autor the walkin dead) preporucuje film kao njemu medju najboljim... na sta lici to?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 19:32 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
čuo sam za naslov beyond the grave ali nisam gledao... početkom mjeseca ću ga valjda izvući od nekud


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
valjda je to taj... posto znas i sam kakva petljancija nastaje oko tih imena.... ali ako se poklope ime i godina 99% to je taj film :mrgreen:
ajd ako nadjes link kakav postavi ovdje, valjda cu i ja moc skidat sad od 1. :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 24. 02. 2009. 20:05 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
provjerim ja prije nego skidam da se ne zajebem :mrgreen: stavim linkove kad nađem...

http://al-mas-tn.org/archive/index.php/t-43370.html

evo vam odmah malo filmova, (zombie i cannibal) neznam jel svi linkovi rade, ovo sam na novo našao, ovo kaj sam skidao radi :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 27. 02. 2009. 05:33 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Addi wrote:
evo zbavio sam dead set (2008)

evo britanci su fakat pokazali da prave najbolje zombie filmove zadnjih godina.
28 days/weeks later, shaun of the dead i ovaj dead set. dead set isto je na taj njihov fazon. genijalno stvarno, obavezno za pogledat. prva epizoda 45 minuta, ostale 4 po 25. savrseno, evo sve u cugu pregledao, nisam mogao stat. prva epizoda ce do pola mozda bit pegla, ono rieliti Å¡ou, al kad se zombiji pojave.... ludilo... kraj totalni isfur, i sjeb.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 27. 02. 2009. 10:15 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
a ima toga hrpetina, ko će to sve poloviti :mrgreen: Shaun je odličan, 28 baš sad i nije zombi ali isto dobar, davno sam gledao... Nego ima i neki britanski vezan za Romerov Diary of the dead, neznam jel valja nisam to još stigao...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 27. 02. 2009. 15:14 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
a dobro, 28 nije zombie isto koliko i last man on the earth, the omega man... al opet spada u to kad sagledas sve karakteristike i samih "bica" a i filma. bjesnilo, zaraza, vanzemaljski virus, vladini experimenti... nije bitno od cega nastaju, bitno je da prenose zarazu ugrizom, da se raspadaju, i jedu ljude :-D
a ovu zajebanciju britansku obavezno pogledaj, dead set. meni licno tacno nekako izmedju shauna i 28. nije toliko komicno ko shaun, a nije ni onoliko ozbiljno ni sjebano ko 28, mada na kraju bude svega... et, moja preporuka, ako ti se svidi super, ako ne, jebaji ga :-D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zombie
PostPosted: 27. 02. 2009. 15:42 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
u vezi zombija: naleti prije neki dan nahorrorhru na vijest da se radi nesto kao online fiktivni dokumentarac o zombi apokalipsi. svako moze poslati svoj videoisjecak ili sliku vezano za temu na stranicu i tako ce sudjelovat u dokumentarcu. interesnatna ideja :)
http://www.lostzombies.com/


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 228 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group