Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 16:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Dizajnirajte naslovnicu za "SAFARU"!
PostPosted: 18. 10. 2010. 18:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Pozdrav svima!

Kao što znate ili ne znate, u pripremi je zbirka priča pod nazivom "SAFARA" Arnela Sharana Šarića, tj. mene. Kako sam velika neznalica u vezi grafičkog dizajna i majstorisanja u vezi istog, svi ljudi dobre i loše volje pozvani su da dizajniraju naslovnicu ove zbirke priča!

"SAFARA" nosi naziv po istoimenoj misterioznoj prodavaonici u stripu "Dylan Dog", čiji vlasnik Hamlin prodaje predmete koji su krajnje neobični - imaju magična, čudesna ili apsurdna svojstva. "Safara" se pojavljuje i nestaje, odnosno, vidljiva je onima koji stvarno žele da je vide - prodavaonica koja postoji u više dimenzija, u više vremena. Sama zbirka priča tematski nema nikakve veze sa stripom "Dylan Dog".

Ovo su pravila učešća u ovom ''takmičenju'':

1. Naslovnica treba sadržavati ime autora (Arnel Sharan Šarić) i naziv knjige ("SAFARA"). Veličina slova i font su Vaš izbor, mora se poštovati korištenje afrikata.

2. Na naslovnici se mora nalaziti VAŠA autorska fotografija, slika ili slično grafičko rješenje čije vlasništvo MOŽETE bez problema dokazati. Korištenje stock fotografija i krađa tuđeg materijala je krajnje nepoželjna i neće ući u izbor, bez obzira koliko ukradeno dobro izgledalo.

3. Naslovnica mora biti urađena u A4 formatu jer će štampa knjige najvjerovatnije biti u jednom od manjih formata (sumnja se na A5), ali pošto se još uvijek ne zna kako i gdje će se štampa raditi, A4 format je odgovarajući, 300 DPI-ja. DPI je skraćenica od Dots Per Inch koliko mi je poznato, ko ne zna, nek se ne prihvata posla, ovi što znaju posao, znat će o čemu pričam. Ja ne znam, meni su samo rekli da prenesem ovako :)

4. Radovi moraju ISKLJUČIVO biti urađeni u crno-bijeloj tehnici. To je hommage crno-bijelom stripu, ali i reduciranje cijene štampanja jer para nemam na bacanje.

5. Pobjednik ili pobjednica će biti navedeni kao autori naslovnice unutar knjige, te će dobiti određen broj primjeraka knjige, zavisno od količine ištampanih primjeraka. Nikakav novac neće biti uručen pobjedniku, knjige možete prodati, pokloniti ili baciti, ali novac od mene nećete dobiti. Dakle, dobiju se knjige sa Vašom naslovnicom.

6. Ne slati idejna rješenja na razmatranje i dogovor jer je naslovnica VAŠE djelo nastalo na osnovu mojih tekstova, ne moje. Slati već gotove produkte koje imate mogućnost uređivati ako bude potrebe (sačuvajte .psd fajl ako radite u Photoshopu, naprimjer).

7. Sve naslovnice poslati na e-mail adresu u .jpeg formatu - vivalasharan@gmail.com, u subject polje upisati "SAFARA: prijedlog omota" i upisati lične podatke (ime, prezime, adresu i broj telefona) i obavezno navesti šta predstavlja Vaša ideja naslovnice. Pobjednika ili pobjednicu izabrat će niko drugi doli autor, tj. ja na osnovu samog dizajna, ali i opisa njegovo značenja. BEZ OPISA NEMA PROLASKA!

8. U slučaju pobjede, vlasništvo nad omotom ostaje Vaše, ali meni dajete pravo na štampanje i korištenje omota kako treba i spada. Međutim, ne pada mi na pamet da budem šupak i da u slučaju trulog bogaćenja ne platim Vama onoliko koliko se dogovorimo.

"SAFARA" FB grupa se nalazi ovdje: http://www.facebook.com/group.php?gid=140615269309179

Neke od priča iz "SAFARE" možete pročitati ovdje: http://bundolo.org/templates/showuser.php?id=976

Dijelite dalje!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group