Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 07:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Serije koje ste gledali
PostPosted: 19. 08. 2012. 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Kontam kad vec ima topic za filmove, sto isto tako ne bi napravili za TV serije, znaci preporuke, sta ste zadnje gledali itd itd. Inace nisam neki vatreni ljubitelj serije, mislim, pogledao sam ih dosta, al eto, zadnje dvije koje u zadnje vrijeme redovno pratim su Walking dead i Breaking bad.
Obje su fenomenalne, sa odlicnom pricom, obicnim, 'ovozemaljskim' likovima s kojima se gledaoc moze poistovjetiti, pa cak razmisljati o tome kako bi oni reagovali u datoj situaciji. Breaking bad pogotovo, ja sam se jednostavno odusevio kad sam je poceo prije par mjeseci gledati, jednostavnoi je sve toliko savrseno da ljudi ne govore dzaba da je jedna od najboljih serija ikad osmisljenih. Blesave, sulude, al opet tako realisticno postavljene situacije, muzika, fenomenalni set pisovi i kadrovi koji kao da su izasli iz nekog spaghetti westerna, dojmljivi likovi (Mike je BoG. Ne pisem inace bog velikim slovom al za Majka cu napraviti iznimku :D ) i nevjerovatno intrigantna prica su po meni, samo neke od odlika ove fenomenalne serije.
Btw. jel ko gledao ovu novu The Wire, kazu i za nju da je jako dobra?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 19. 08. 2012. 14:13 
mislim da ima neki slican topic vezan za serije, il tako nesto??
nebitno :D

zadnje sto sam od pocetka do kraja gledao je Bored to Death, skroz nelose, meni bilo pravo zanimljivo, mada je season final bio bezveze al hajd ko ga jebe

malo sam i s burazom upratio Californication, dobra zajebancija skroz, odlicna gluma i dobrih situacija, fakat za havatati se za stomak od smijeha

zato sam pratio i iscekivao Legend of Korra samo tako, jedan od najboljih crtica u zadnje vrijeme, vrh, bolje od Last Airbender, samo tako bolje :D

za breaking bad sam cuo i citao samo najbolje, a ja nikad da krenem to, mada sad bih mogao, dok faks nije krenuo


Top
  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 19. 08. 2012. 14:26 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
od mora novih americkih tv serija koje su vecinom govna, bile one humoristicne, sitcomi ili drame il horrori, mogu izdvojit sljedece s kojima sam odusevljen:

breaking bad - vjerovatno najbolja sto sam gledao od amera, da nije komedija
house md - hugh laurie, nema potrebe dalje pricati
boardwalk empire - steve buscemi, korijeni mafije u americi, sami vrh
lie to me - jos jedan glumac iz klase kulta, tim roth, vrlo dobra serija, malo manjka adrenalina, al nema veze...
game of thrones - nisam zavrsio jos, prilicno dobra
hell on wheels - vrlo mracan pristup westernu, bar kad se gleda americki western, fino je vidjet da i ameri mogu napravit western da nije isprana limunada
justified - kaubojski old skul mladi serif dolazi u grad itd...
the walking dead - odlicna ekranizacija jos boljeg stripa
sons of anarchy - dobra bajkerska serija al ima brate onih nafurantskih momenata...

ostale starije americke serije koje mogu izdvojit a da nisu smece su:

the sopranos
seinfeld
king of queens
x files
oz
deadwood
band of brothers

ostalo ameri bolje da nikad nisu ni radili, osim mozda jos par starijih kultnih horror serijala. s druge strane, svaki britanski sitcom ili slicna komicna serija je izmislila i humor i glumu za americke levate. samo neki:
the black adder, mr.bean, fry&laurie, only fools and horses, jeeves&wooster, monty python, fawlty towers, porridge, open all hours, allo allo, red dwarf, it crowd, the young ones, the thin blue line, bottom, the vicar of dibley, dad's army, my family... do beskonacnosti se moze....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 19. 08. 2012. 14:38 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
a breaking bad stvarno jeste jedna od najboljih serija americkih ikad sto sam gledao. drago mi je da si i ti primjetio tako orginalne kadrove, koje covjek da nije tarantina ne bi vidio jos od vremena spaghetti westerna. to daje meni upravo onu neku kulersku atmosferu. pogotovo one pustinje i slicno. mene najvise je odusevila gluma bryan cranston-a, kojeg nikako nisam navikao gledat u ovakvoj ulozi. znam ga iz seinfelda i king of queensa, kao tim-a, vazda je neki komcini lik na rubu sloma zivaca.
i iz malcolm in the middle i x-files.

Image
Image
Image

al u breaking bad-u je pokazao kakav je to glumac, meni licno sami vrh, njegovu ulogu mogu stavit rame uz rame s ulogom hugh laurie-a kao dr.house. kakva transformacija i glumacka kao samog glumca i lika kroz seriju, od starog nastavnika hemije, do ludog, genijalnog i nezamjenljivog za kartel, dr.heisenberga, kralja meth-a :D

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 19. 08. 2012. 18:27 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Jbg nisam iskreno nesto posebno zagledao imal vec neki topic, vidio sam samo da na prvoj stranici nema. :D
Definitvno su englezi vrh sto se humoristicnih serije tice, Fawlty Towers mi je i dan danas najsmjesnija serija ikad, John Cleese je totalna konjina. :lol: Samo se sjetiti ove scene:
http://www.youtube.com/watch?v=f9BetL3rlZY 'Who won the bloody war anyway???' :lol:
Slazem se za Walter White-a, em je savrseno napisana uloga, njegovi motivi koji ga guraju da od porodicnog covjeka postane bezosjecajni monstrum, a i Brian je stvarno kao stvoren za tu ulogu. Ja mislim da takav moralni sunovrat nije tako dojmljivo opisan od Michaela Corleonea u Kumu :D
To za spaghetti westerne sam odma primjetio, pogotovo sto ti rece ti kadrovi u pustinji, prepuni onih mexican standoffova, predivnih panorama itd. Uticaj westerna se po meni najvise osjetio u zadnjoj epizodi cetvrte sezone, kad Gus odlazi da ubija Tija, pa oni spori zumovi na lice, jebacka muzika, napetost...
KO jos nije shvatio kolika genijalnost lezi u ovoj seriji: evo samo par scena:
http://www.youtube.com/watch?v=EGO505rvEuA
http://www.youtube.com/watch?v=eoAWzdAVuTo
http://www.youtube.com/watch?v=r5wpigdBfK8


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 20. 08. 2012. 12:36 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Mnogo se gledalo ... :mrgreen:
-Prison Break - dobra serija bješe. Nakon druge sezone smaračka, ali jbg, moradoše nekako završiti. Mada je ideja serije genijalna.
-The Big Bang Theory - prve tri sezone su geek genijalnost, kada su uveli one silne pičke serija postade običan američki sitcom.
-Californication - nešto najzabavnije što sam ikada gledao. Serija je totalan rock'n'roll, a Duchovny je još jednom pokazao kakav je bog.
-Breaking Bad - nešto tako moćno, da se to riječima ne može opisati. Po prvi put u nekoj seriji da mi odgovaraju dva glumca podjednako dobro. Svaka im čast!
-The X-files - jednostavno nema se tu šta pričati. Najbolja serija ikada! Tematika mi je legla od-do, uz to Duchovny ponovo širi svoju genijalnu glumu.
-Broadwalk Empire - čisti merak!
-House MD - nemam riječi, House je postao pojam za badass lika i više nikakve veze nema sa Engleskim izrazom za kuću.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 20. 08. 2012. 12:41 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
http://gavinmaher19.tumblr.com/post/272 ... DIT3qnibzE

:lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 20. 08. 2012. 19:31 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 21. 08. 2012. 00:10 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Alejandro wrote:
Image


bad cops,bad cops,what's it gonna be :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 01:09 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Ne zaboravimo tate:

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 11:16 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
mislis tatu, bez carlija su ova dvojica sad ko kurcina sa eštonom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
Saleo wrote:
bad cops,bad cops,what's it gonna be :lol: :lol: :lol:


ne mogu nigdje da nadjem kad pjeva :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Alejandro wrote:
mislis tatu, bez carlija su ova dvojica sad ko kurcina sa eštonom

Ne. Mislim na Čarlija i malog što je glumio Džejka. Onaj mali je izvanredan glumac! Uz to, realno, pored onih silnih belaja sa ženama, najhumorističniji dio serije su dijalozi između Čarlija i Džejka.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 13:26 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Odgledao napokon anime serijal Death note, i, kako sam vec prije citaso manga predlozak, serijom sam samo dobio potvrdu da je Death note jedna od najgenijalnijih prica ikad smisljenih. Teska, jeziva i apokalipticna slika jednog 'savrsenog' svijeta nasilno ociscenog od kriminala (da li iko ima pravo reci ko treba da zivi a ko ne?) gdje vlada paranoja ko je sljedeci, strasan soundtrack, dojmiljivi likovi, nevjerovatni obrati i nadmudrivanja izmedju Lighta i L-a (a kasnije i N-a) i emotivna bomba od zadnje epizode, sve ama bas sve je savrseno napisano, uklopljeno i odradjeno. Men najjaca pjesma iz serije:
https://www.youtube.com/watch?v=RazOfS6mjfw


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 13:29 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
LopeZ wrote:
Alejandro wrote:
mislis tatu, bez carlija su ova dvojica sad ko kurcina sa eštonom

Ne. Mislim na Čarlija i malog što je glumio Džejka. Onaj mali je izvanredan glumac! Uz to, realno, pored onih silnih belaja sa ženama, najhumorističniji dio serije su dijalozi između Čarlija i Džejka.


sve to stoji.. ali i dzejk "pati" sad kako nema carlija, napravili su od njega glupog, napusenog debila .. i ubacuju previse klišea u seriju, stvarno je ko karinica


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 14:12 
gogi_the_bastard wrote:
Odgledao napokon anime serijal Death note, i, kako sam vec prije citaso manga predlozak, serijom sam samo dobio potvrdu da je Death note jedna od najgenijalnijih prica ikad smisljenih. Teska, jeziva i apokalipticna slika jednog 'savrsenog' svijeta nasilno ociscenog od kriminala (da li iko ima pravo reci ko treba da zivi a ko ne?) gdje vlada paranoja ko je sljedeci, strasan soundtrack, dojmiljivi likovi, nevjerovatni obrati i nadmudrivanja izmedju Lighta i L-a (a kasnije i N-a) i emotivna bomba od zadnje epizode, sve ama bas sve je savrseno napisano, uklopljeno i odradjeno. Men najjaca pjesma iz serije:
https://www.youtube.com/watch?v=RazOfS6mjfw


isto prije par godina pratio, medjutim zadnje one epizode su ispale bezveze al ok, ostatak serije je fakat genijalan. ako volis malo apsurdniji haman SF anime, malo tripozan, pogledaj Gantz, nesto sto me isto odusevilo prije par godina, ludi japanci :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Alejandro wrote:
LopeZ wrote:
Alejandro wrote:
mislis tatu, bez carlija su ova dvojica sad ko kurcina sa eštonom

Ne. Mislim na Čarlija i malog što je glumio Džejka. Onaj mali je izvanredan glumac! Uz to, realno, pored onih silnih belaja sa ženama, najhumorističniji dio serije su dijalozi između Čarlija i Džejka.


sve to stoji.. ali i dzejk "pati" sad kako nema carlija, napravili su od njega glupog, napusenog debila .. i ubacuju previse klišea u seriju, stvarno je ko karinica

To stoji! Od kako je Charlie otišao odgledao sam možda 4 epizode sa Ashtonom. Od tada više ne gledam TAAHM. Sve je otišlo u vraga ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 16:27 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Može li mi neko od vas anime-fanova reći koji anime počinje sa introm na kojem svira neki death/grind ? To sam vidio kod jednog jarana prije par godina, ali nikako se ne mogu sjetiti imena serije.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 16:50 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
http://www.youtube.com/watch?v=iOZgjPr_3HE Nije bas death/grind, al eto, mož' biti :mrgreen:
Btw ova anime serije, pored sto mi je ostala u najljkepsem sjecanju iz djetinjstva, imala mi je i najjebenije uvode. Ko je nije pogledao, a voli onakvu Mad Maxovsku postapkalipsu, nek obavezno baci oko na ovo. Pregrst crnog humora, extremnog nasilja, nakaza, i glavni lik koji je pljunuti Bruce Lee. 8)
http://www.youtube.com/watch?v=LYLA296SDyA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Serije koje ste gledali
PostPosted: 24. 08. 2012. 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Moondust wrote:
gogi_the_bastard wrote:
Odgledao napokon anime serijal Death note, i, kako sam vec prije citaso manga predlozak, serijom sam samo dobio potvrdu da je Death note jedna od najgenijalnijih prica ikad smisljenih. Teska, jeziva i apokalipticna slika jednog 'savrsenog' svijeta nasilno ociscenog od kriminala (da li iko ima pravo reci ko treba da zivi a ko ne?) gdje vlada paranoja ko je sljedeci, strasan soundtrack, dojmiljivi likovi, nevjerovatni obrati i nadmudrivanja izmedju Lighta i L-a (a kasnije i N-a) i emotivna bomba od zadnje epizode, sve ama bas sve je savrseno napisano, uklopljeno i odradjeno. Men najjaca pjesma iz serije:
https://www.youtube.com/watch?v=RazOfS6mjfw


isto prije par godina pratio, medjutim zadnje one epizode su ispale bezveze al ok, ostatak serije je fakat genijalan. ako volis malo apsurdniji haman SF anime, malo tripozan, pogledaj Gantz, nesto sto me isto odusevilo prije par godina, ludi japanci :D


Djeluje interesantno, bas sam stavio torrent da se skida, hvala na preporuci. :D Javim misljenje cim odgledam.
A za Death Note, poslje smrti jednog od glavnih likova (znas na koga mislim, da ne spojlam :D ), prica se poprilicno zakomplikovala, odjednom pregrst nekih novih likova, a i sve otislo u nekom drugom smjeru. Ipak, i taj drugi dio serijala mi je pravo dobro sjeo, a kao sto rekoh, zadnje dvije epizode su fenomenalno i odlicno su zaokruzile citav serijal i Kirin uspon/propast.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group