Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 15:23

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Å kola Woodyja Allena
PostPosted: 14. 11. 2004. 16:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Pošto su ga zbilja izbacili iz škole, Woody Allen za sebe kaže da je ostao neobrazovana i neproširena osoba, ali i da je stekao naviku prelistavanja privlačno otisnutih biltena kolegija. Možda se jednoga dana ponovo negdje upiše...


Hrpa sveučilišnih biltena i letaka za obrazovanje odraslih koji se Woodyju Allenu neprestano gomilaju u poštanskom sandučiću uvjerava ga da je sigurno na specijalnom popisu propaliteta. A što je s vama?

LJETNI KOLEGIJI:

EKONOMSKA TEORIJA
Sustavna primjena i kritička procjena temeljnih analitičkih koncepata ekonomske teorije, s naglaskom na novac i zašto je on dobar. Drugi se semestar usredotočuje na trošenje, stvaranje sitniša i održavanje lisnice čistom. Analizira se sustav federlanih rezervi, a napredne se studente uvodi u ispravnu metodu ispunjavanja bankovnih listića. Ostale teme: inflacija i depresija - kako se odjenuti za svaku od njih; krediti, kamate i izbjegavanje plaćanja.

POVIJEST EUROPSKE CIVILIZACIJE
Pretpostavlja se da su u jednom trenutku Europa i Amerika bile povezane kopnenim mostom koji je ili potonuo ili se pretvorio u East Rutherford, New Jersey ili oboje. To baca novo svjetlo na stvaranje europskog društva i povjesničarima omogućuje razmatranje zašto se pojavilo tu, a ne u Aziji, što bi bilo mnogo bolje. Na kolegiju se također proučava odluka o zadržavanju renesanse u Italiji.

UVOD U PSIHOLOGIJU
Teorija ljudskog ponašanja. Zašto se neke ljude naziva 'ljupkim pojedincima', dok bi čovjek druge najradije uštipnuo? Postoji li rascjep između uma i tijela i, ako je tako, što je bolje imati? Diskusije o agresiji i pobuni. (Studentima osobito zainteresiranima za te vidove psihologije preporučuju se neki od sljedećih kolegija u zimskom semestru: Uvod u neprijateljstvo: Početničko neprijateljstvo; Napredna mržnja; Teorijski temelji gađenja.) Osobita pozornost poklanja se izučavanju odnosa svijesti i nesvijesti, s brojnim korisnim savjetima kako ostati pri svijesti.


Ciljano razumijevanje opsesija i fobija, među kojma i strah da vas ne uhvate i natrpaju mesom račića
PSIHOPATOLOGIJA
Ciljano razumijevanje opsesija i fobija, među kojima i strah da vas ne uhvate i natrpaju mesom račića, oklijevanje da se vrati servis u odbojci i nesposobnost da se u prisustvu ženske osobe izgovori riječ 'dolama'. Također se analizira i prisilna potreba da se traži društvo dabrova.

FILOZOFIJA I
Etika: kategorički imperativ i šest načina kako ga okrenuti u vlastitu korist.
Estetika: je li umjetnost zrcalo života, a ako nije, što je onda?
Apsurd: zašto se egzistencija često smatra glupom, osobito onih ljudi koji nose bijelo-smeđe cipele. Mnogost i jednost izučavaju se u odnosu spram drugosti. (Studenti koji postignu jednost nastavljaju izučavati dvanost.)

NOVA MATEMATIKA
Klasična matematika odnedavno je postala zastarjela otkrićem kako se broj 5 već godinama piše naopačke. To je dovelo do novog procjenjivanja učinkovitosti brojenja kao načina kojim se od jedan stiže do deset. Studenti uče napredne koncepte Booleanske algebre, a dosad nerješive jednandžbe rješavaju se prijetnjama osvetom.


Secira se žaba. Dolazi proljeće. Ljudi se žene, ljudi umiru. Pinkerton se ne vraća.


SUVREMENA BIOLOGIJA
Kako funkcionira tijelo i gdje ga se obično može pronaći. Analiza krvi i predavanja zašto je za nju najbolje da kola nečijim žilama. Studenti seciraju žabu i njezin probavni trakt uspoređuju s ljudskim, dok im žaba iscrpno priča o sebi, prešućujući samo tračeve.

BRZO ÄŒITANJE
Ovaj kolegij svakodnevno pomalo povećava brzinu čitanja sve do kraja semestra, kad se od studenata zahtijeva da "Braću Karamazove" pročitaju za petnaest minuta. Metoda se sastoji u pregledavanju stranice i eliminiranju iz vidnog polja svih riječi osim zamjenica. Ubrzo se uklanjaju i zamjenice. Studente se postupno ohrabruje da drijemaju. Secira se žaba. Dolazi proljeće. Ljudi se žene, ljudi umiru. Pinkerton se ne vraća.

SLUÅ ANJE GLAZBE
Kako bi mogao ispravno 'čuti' sjajnu skladbu, slušatelj mora: 1. znati rodno mjesto skladatelja, 2. biti sposoban razlikovati rondo i scherzo te potkrijepiti to djelovanjem. Stav je također važan. Smješkanje predstavlja loš odgoj, osim ako skladatelj nije namjeravao skladati zabavno djelo, kao što je "Till Eulenspiegel", koji obiluje muzičkim šalama (iako trombon ima najbolje dijelove). I uho se mora uvježbati jer je taj organ najlakše prevariti i uvjeriti kako je ono zapravo nos pogrešnim razmještajem stereo zvučnika.

PISANJE DRAMSKOG DJELA
Studenti uče kako dugi i dosadni monolozi nisu baš efektni, dok kratki i 'zabavni' naizgled bolje prolaze. Istražuje se i pojednostavljena psihologija publike - zašto je drama o dragom postarijem liku zvanom Dida u kazalištu nezimjerno manje zanimljiva od buljenja u nečiji zatiljak da bi ga se navelo da okrene glavu? Ispituju se i zanimljivi vidovi kazališne povijesti. Na primjer, prije izuma kurziva didaskalije su se često brkale s dijalozima, pa su veliki glumci znali često izgovarati: "John ustaje, prelazi nalijevo." Što je, naravno, izazvalo nelagodu, a u nekim prilikama i grozne kritike.

UVOD U SOCIJALNI RAD
Teme uključuju: kako ulične bande pretvoriti u košarkaške momčadi i obratno; igrališta kao način sprečavanja maloljetničkog kriminala i kako potencijalne ubojice natjerati da se igraju na toboganu; diskriminacija; razoreni dom; što učiniti ako vas tuku lancem od bicikla.

vazda zajebant!!! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 11. 2004. 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
eh on je jedan od onih rezisera koje ja ZAISTA ne mogu smislit...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 11. 2004. 21:39 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
....ni vidit, ni cut....SMOR !


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 11. 2004. 23:45 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Agonize_Lady wrote:
eh on je jedan od onih rezisera koje ja ZAISTA ne mogu smislit...


Tipicno. Allen se voli ili ne voli, nema sredine. Meni je bas dobar, iako sam gledo samo nekoliko filmova :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 11. 2004. 19:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Agonize_Lady wrote:
eh on je jedan od onih rezisera koje ja ZAISTA ne mogu smislit...

e jadu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 11. 2004. 00:17 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Vecina njegovih filmova meni ne lezi.. antipatican mi je jednostavno pojavom.. iako ima on i dobrih filmova.. samo eto.. ne mogu ga jednostavno pojavom..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 11. 2004. 03:57 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Pretenciozni, dosadni, NY chiki. Svaki njegov film koji sam pokuso gledat je zavrsio ispred kuce kroz prozor.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 11. 2004. 08:04 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
KoldVoid wrote:
Pretenciozni, dosadni, NY chiki. Svaki njegov film koji sam pokuso gledat je zavrsio ispred kuce kroz prozor.


I sta kaze teta iz videoteke? :P:P:P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 11. 2004. 08:42 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Jebiga ja uglavnom skidam filmova pa na CD przim jarane, nejma se para za videoteke, ovdjekana 5 kerma da iznajmis dvd.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 11. 2004. 12:25 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
biafra wrote:
Agonize_Lady wrote:
eh on je jedan od onih rezisera koje ja ZAISTA ne mogu smislit...

e jadu...


ajd, suti, svako ima svoje misljenje :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 11. 2004. 16:12 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2004. 22:43
Posts: 930
Location: Tuzla
meni je taj woody pravo antipatican,sto uzima odraza i na njegove filmove..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2004. 14:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
ajde ba...lik je komicarski genij i sjaaaajan reditelj,pa vi sad govorite sta god hocete :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2004. 21:54 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
sreco slatka, "najbolji" je stvar osobe.
ak ja kazem da je tim burton najbolji reziser ikada, moral on zaista bit najbolji?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2004. 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
e Burton garant ne


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2004. 22:47 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
hvala sto si potvrdio moju tezu relativnosti :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2004. 23:28 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2004. 22:43
Posts: 930
Location: Tuzla
coppola mozda,al ipak nema tu najboljih..vremenom nadmasuju jedni druge


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 11. 2004. 00:23 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Agonize_Lady wrote:
sreco slatka, "najbolji" je stvar osobe.
ak ja kazem da je tim burton najbolji reziser ikada, moral on zaista bit najbolji?


1.nisam rekao da je najbolji
2.tim burton...ona komercijala :?: ...neznam vala....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 11. 2004. 10:00 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
biafra wrote:
1.nisam rekao da je najbolji
2.tim burton...ona komercijala :?: ...neznam vala....


U jebote, sad mora covjek paziti i koji ce film gledati, da ne bi bio komercijala :P :twisted:
Dajte neke tr00 rezisere, da pogledam sta da valja ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 11. 2004. 18:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
IcedFlame wrote:
biafra wrote:
1.nisam rekao da je najbolji
2.tim burton...ona komercijala :?: ...neznam vala....


U jebote, sad mora covjek paziti i koji ce film gledati, da ne bi bio komercijala :P :twisted:
Dajte neke tr00 rezisere, da pogledam sta da valja ;)


ma irance uzmi jaro


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 11. 2004. 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
ako je burton komercijala ja odo skocit sa sestog sprata.

molim te, dragi biafra kojeg postujem zbog izbora buduce profesije, potkrijepi podacima tu tezu pa je mozda i razmotrim :P


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group