Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 20:42

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 4712 posts ]  Go to page Previous  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236  Next
Author Message
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 17. 06. 2012. 12:17 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Every day he tripp'd

Najjača mi scena kad onaj otvori sef, a u sefu srednjak :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 17. 06. 2012. 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
:lol: :lol: :lol: Epska scena!

Sav film je od sebe epičan, sama ideja nadolaska na takvo nešto ... I onda kad' šukne De Niru na kraju filma ... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 17. 06. 2012. 17:32 
LopeZ wrote:
:lol: :lol: :lol: Epska scena!

Sav film je od sebe epičan, sama ideja nadolaska na takvo nešto ... I onda kad' šukne De Niru na kraju filma ... :lol:


taj "šuk" na kraju je nesto najdebiljnije i bezveznije sto sam ikad vidio :)

jedan od rijetkih filmova, koji mi bude svo vrijeme dobar, pa useru kraj ono nenormalno. pretjerano i bezveze skroz. a u sustini skroz dobra ideja za pricu


Top
  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 17. 06. 2012. 23:29 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
dobra ideja, al kad skontas fino, los film pravo. e moj deniro... od taxi drivera i godfather2 i goodfellas, pa i kasina, do ovog... opet citiram tarantina, deniru je pocetkom 90tih trebala uloga kakvu je imao harvey keitel u bad lieutanant.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 18. 06. 2012. 00:00 
Addi wrote:
dobra ideja, al kad skontas fino, los film pravo


bas to, odlicna ideja fakat i sve to, al realizacija... kraj onaj pogotovo, sjecam se koliko sam se isfurao od losine kad sam vidio ono. bezveze fakat


Top
  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 04. 07. 2012. 10:26 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
http://www.imdb.com/title/tt0388125/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 07. 07. 2012. 20:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Parada


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 08. 07. 2012. 17:55 
Offline
User avatar

Joined: 05. 02. 2008. 14:54
Posts: 81
Location: Bihac
Odlican.

In the Mouth of Madness (1994)
http://www.imdb.com/title/tt0113409/

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 09. 07. 2012. 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Image

to je to,film je objasnio.sve rečeno u sati40 običnog igranog filma.
toliko se sranja nakupilo,toliko da je nekada teško izdržati i ostati pribran.pitanje je samo kada će zaista da otpočne.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 09. 07. 2012. 19:51 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 09. 07. 2012. 19:54 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
kakav je gringo?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 28. 07. 2012. 15:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
http://nojevlet.blogspot.com/2012/07/th ... falls.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 29. 07. 2012. 23:35 
Offline
User avatar

Joined: 30. 09. 2009. 20:11
Posts: 346
betmena, odlican film


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 30. 07. 2012. 00:13 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 30. 07. 2012. 14:40 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2012. 16:40
Posts: 29
The Dark Knight Rises - Nije loš, malo dosadan ispočetka, ali poslije postane tipična akcijska rokačina (ovo dolazi od nekoga tko uopće nije upoznat sa prethodnim filmovima iz ove franšize)
Ted - Par dobrih fora, al sve u svemu osrednje.
The Other Guys - Dobra komedija
21 Jump Street - Isto dobra komedija
The Machinist - Tipični psihotriler. Meni dobar.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 05. 08. 2012. 14:09 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Batman, nako, čak ispod osrednjeg. Jbg, meni je Batman Tim Burton, ovo je sve otišlo malo u pičku lijepe materine, možda da mi je malo valjao ovaj sa Jokerom ali sve u svemu kurac palac. Da su izbacili Batmana bila bi to tipična američka akcija.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 05. 08. 2012. 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
batman niti jedan od dosadasnjih 7 filmova (ne racunam one parodije iz '43, '49 i '66, koje se i ne smatraju oficijalnim ekranizacijama upravo zbog tog nekog naivnog i komicnog pristupa likovima i radnji) se ne moze okarakterisat kao vjerodostojan prikaz lika/likova iz stripa. ni jedan, i to ni blizu. sto ne znaci da su losi filmovi. svaki, pocevsi od prvog burtonovog iz '89, je pun netacnih informacija i dijelova karaktera likova i samog njihovog nastanka, izmjenjenih od strane pisca i rezisera. batman je cak najblizi istini (stripa). ovo govorim jer sam procitao veliku vecinu stripova (a ima ih jako puno, sto orginalnih serijala, sto bezbrojnih limited editiona i one-shot prica), i citam i dan danas, krenuvsi od prvog pojavljivanja batmana u detective comics #27 1939, pa do proslogodisnjeg reboota 52 naslova dc comicsa. recimo nastanak sve do jednog negativca u prvom serijalu (prva 4 filma) nije ni blizu tacan. koliko se sjecam. tako da kad gledas film koji je nastao na stripu koji konstantno i sve vise izlazi zadnjih skoro 75 godina, zavisi jesi li fanatik, pa ocekujes svaki detalj ispravan i tacan, ili trazis samo dobar film. ja jesam fanatik lika i stripa, ali mi ne smeta toliko par izmjenjenih detalja u prici, bar ne toliko da blatim film koji mi je dobar.

to je sto se vjerodostojnosti tice, a gluma je druga prica. keaton jeste mozda najbolji batman, ali ni bale nije daleko. malo pretjeran "growl" sto jest jest, al eto. "ona dvojica" su ok kao betmeni bili, al ko bruce wayne su prelosi bili, pogotovo kilmer, koji je prvo fizicki ni blizu mr. wayne-a, malen nekakav, ni sekunde gospodstva, ustogljen, nikakav. clooney je opet previse "kezuelan" kao bruce, al je ok ko batman. prva dva filma (batman i batman returns) su po meni vrh sto se glume tice. stvarno briljirao je svako, pogotovo jack nicholson. druga 2 su poprilicno losi sto se glume a i efekata tice, kada se porede sa prva 2. al su sasvim ok fimovi. reboot je opet drugaciji, malo mracniji, mozda cak i vjerodostojniji sto se atmosfere tice, ali mi se ne svidja sto mjenjaju izgled negativaca, ne toliko, ali dovoljno da malo bode oci. meni licno reboot trilogija nije presisala prva 2 filma, nije cak ni daleko previse, ali druga 2 definitivno i to ubjedljivo. pozitivna stvar kod trilogije je sto nije puki remake starijih filmova, sto nove negativce predstavljaju (nove za film naravno :) ). plus sto nije pretvoren u pederluk i emo sranja, kakva danas rade filmadzije sa nekad kultnim junacima. vidi sta je s dylan dogom bilo. navodno nolan je zavrsio s betmenom, mada forumi su prepuni nagovjestaja iz zadnjeg filma koji ukazuju da prica nije gotova, da je otvoren put za NIGHTWING-a. za one koji ne znaju nightwing je robin, kada je na preporuku superman-a, postao samostalni superjunak. eh sad, posto je momak koji bi trebao postat robin nakon radnje zadnjeg filma mladi drot kojeg je izmislio nolan, mozda se i preskoci robin, i odma uzme identitet nightwing-a. pogotovo zato sto je nolan naglasio da dok on rezira, nece biti robina.

noaln radi kao producent na man of steel, reboot superman-a. nadam se da nece biti u tonu zadnjeg dijela (petog filma) prvog serijala supeman-a iz 2006 (naravno ni ovdje ne racunam parodije iz 40tih i 50tih godina, iz istih razloga kao ni batman-a), koji je poprilicno los. prva 2 supemana su kult, druga 2 ni blizu. peti mi je bezlican totalno. nadam se da ce novi bit dobar. bar do nivoa reboota batmana.

jos da dodam nesto za batman-a, meni batman nije ni burton, ni keaton, ni nolan, ni bale. batman i bruce wayne je pravi i kakav treba biti samo u stripu. o ostalim junacima iz dc universa da i ne govorim :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 06. 08. 2012. 03:03 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
evo bas opet pogledah prvi iz trilogije. ova transformacija glasa pod maskom batmana je upravo iz razloga zbog kojeg i nosi masku :D recimo meni je uvijek bilo ofirno u prva 4 filma kako vjerenica bruce wayne-a ne skonta da je to on kad prica sa njom ko batman. a nakon poljupca odma skonta :lol: malo je mozda pretjerano na momente u drugom i trecem filmu, ispade ko vokal det metal benda, al fin detalj. uostalom i u stripu je dosta puta pomenuto, pogotovo u prvim brojevima, da prica izmjenjenim glasom. a i zajebanije zvuci, sto je i poenta kostima :)

saran je dobro rekao, lik batmana je definisan karakterom, ne supermocima, jer ih i nema. karakterom i bat-opremom. al ja smatram da je bale uradio sasvim solidan posao tu. jebiga, naravno da ne postoji glumac koji u 3 filma moze docarat lika koji se kreira i razvija zadnjih 75 godina, al za mogucnosti filma, nije lose.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 06. 08. 2012. 11:25 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Meni je prvi iz trilogije dobar film, Bale je solidan (nekad mi izgleda ko nesiguran ne znam ni ja sto), medjutim drugi film mi je blaga katastrofa i oskrnavljeni lik Jokera. Meni je onaj Joker govno jbg...
Treci kao pravi pirat strpljivo cekam :mrgreen:
Ne znam jeste li pogledali crtani koji su izisli, meni su odlicni:
http://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_Under_the_Red_Hood ovaj je prejak (pogotovo Joker ludi)
a evo i link sta su sve izbacili http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Univers ... nal_Movies


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zadnji film koji ste gledali???
PostPosted: 06. 08. 2012. 12:33 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma sve sam izgledao, gotovo i iscitao. nedavno sam opet htio i seriju iz '66, da se prisjetim djetinjstva, al previse naivno, nisam mogao vise od 6 epizoda izdrzat. jebiga adam west jeste postao kultni lik zbog te uloge, al to je to. ondje je namjera bila sto naivnije i ofirnije snimit, da ima taj filing i status koji i ma i danas. nije ni cudo sto je dc comics izvukao svoje ruke iz toga i oficijalno priznao samo ostvarenja od burtonovog prvog filma pa vamo...

eh i kad smo kod animiranog filma, ja jedva cekam ovaj the dark knight returns vol 1. to bi moglo valjat pravo.

al meni nista bez ovog jebiga, otkad citam stripove citam/gledam i batmana, u zadnje vrijeme jos i najvise, i trenutno mi je daleko najdrazi. evo sta sve ima, ja sam vecinu procitao i skupio, u digitalnoj formi naravno, jer za fizicki oblik, da bi sve ovo imao, ukljucujuci i prve brojeve iz '39 i '40, trebalo bi mi samo par miliona :lol:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Batman_comics


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4712 posts ]  Go to page Previous  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group