Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 12:55

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Lektira novog milenija
PostPosted: 03. 07. 2006. 21:36 
- Hoce da se vrati. Misli da mu serem kada kazem da ovdje vise niceg nema. Kaze, prezivio sam rat. Prezivicu i to nista. Ne konta frajer.

Ne konta frajer.

- Kaze hocu da vidim. I hoce da dodje na ljeto.
Jarane, kontash? On ne smije doci na ljeto.

Ne smije.

- Kontash care? Ljeto. On s parama. Picici od cetrnaest godina izmahuju guzicicama ispod minica. Zovu. Ahoj kurcici. I do zime on je gotov. Ni para, ni vize. A meni valja jos jedan mezar kopat. A jarane, care moj, ne iskopa ga ja vise ni jedan. Ni jedan, jarane. Ne ovdje. Ne u Bosni. Nikad vishe.

Nikad vise. Ne u Bosni.

- Kopacu ga s pjesmom na Aljasci. U sibiru. Sam cu lec' i sam se zatrpat. Ali ne u Bosni. Nikad vise. Ti znas, jarane.

Ja znam.

- Ne smije doci na ljeto. Ne smije. Moras mi pomoci. Da ga dovedem na bljuzgavicu. Kad guzicice tupo sjede u tupim kaficima i tupo bale tupu kahvu iz tupih soljica u tupim danima i tupljim nocima. Kad kaputi isparavaju vlagu graha i parfema nasutih u bocice za pet maraka. Na bljuzgavicu. Da vidi tupa lica slatkih ljetnih guzicica. Kako zovu. Ahoj mraku. Ahoj promasaju. Moras mi pomoci. Da vidi Bosnu kada sija punim sjajem.

Moram mu pomoci.

- Sta da uradim?

Gledao me. Gledao sam. Rekao sam.

- Nadji papir i olovku.

- Napis'o sam mu stotinu pisama.

- Nadji papir i olovku.

Dao mu je cuvar. I njega sam poznavao. I on je bio diverzant. Promjenio se. Gledao je tupo. Utuceno.

- Hajde sad.

- Sta?

- Pricaj mi da zapisem.

- Sta cu pricat?

- Pocni sa gradom u kojem su se rodili Horoz i njegov brat.

Gledao je. Cutao je. Gledao sam. Cutao sam. Tacno sam znao kad ce pocet. Uvijek sam znao.

- Brate, grad nam je otisao u kurac brate. U kurac. Nemoj zaliti. Nemoj se sjecat'. Ostani gdje jesi brate. Ostani gdje jesi. Sunce tudjeg neba nije picka kao nase brate, nije picka. Neka okeana. Neka tudjeg neba. Neka sunca strana, brate, neka. Grije ono, grije. Pusti se pjesama brate, pusti. Ja cu pjevati a ti odzivi brate. Kraj okeana brate, kraj okeana. Dobar je okean. U kako je dobar brate, popisaj se i za mene. Popisaj se, brate. I pusti se pjesama. Ja cu pjevati, brate. Ja cu pjevati rijeci ni za kurca krasnog a ti se drzi lagane setnje brate, lagane. To valja. U kako to valja, brate. Znam ja. Zna gvozdje. Zato mi ne da. Mater mu jebem u picku. Gvozdju.

Jedva sam stigao zapisati ali mu nisam dao da stane.

- Nemam koku, a nemam ni za koku. Usmrkujem mem iz zidova starih kao Bosna. Ima, evo, godina, guzio nisam. Ovdje mogu jebat samo supak pod tricepsom. Necu brate, necu. Ja sam stara raja...

- Pricaj!

- Mislice da sam lud.

- Pricaj picko. Ja-shta-si nego lud. Pricaj!

- Brate. Ne salji, ne zali, ne sjecaj se. Ko je patio, patio. Ko je ostao, ostao. Ko je otis'o, otis'o. Pusti to brate, nije to nishta. To pricaju oni koji bi da idu a ne smiju. Ne smiju brate, ne smiju. Brne ih okean. Brine jos kako. Kazu, jebo okean, nema Jadrana nigdje. Hej brate, jos pjevaju onu, «u Zaostrogu kampu svaku noc drugu jebav'o». Jebavali. Svoju mater jebavali. Svoju mater. To su jebavali u Zaostrogu brate. Cujes li me? Ha? A znas sta Jadran na to kaze, brate? Znas li? Znas kurac moj. Jadran kaze da smo im mi dzigeru donijeli. Dzigera brate, to ti je narodnjak nove klase, sunce naseg neba brate. Da vidis sto grije. Sve opekotine ostaju. Cujes li brate? Cujes li Jadran? Mi im donijeli brate, mi. Ja i ti. Ja i ti brate. Ha? Jadran nije dzigera? Neee! Matija Gubec? Neee! Pasha je to bio brate, pasha. Beg. Sultan. Karina moja! Seljacina! To je bio. Zna Shenoa. Znao je covjek s cim se rimuje dzigera. Ali ne, mi im donijeli, mi. I to srpsku, kazu. A Srbi brate, da vidis Srbe. Znam, vidio si Srbe, al' nisu to ti Srbi vishe. Ne vodi ih Arkan. Sad ih vodi Boba. Boba brate. Boba iz 'Boljeg zivota'. A za Bobom josh sto Boba. Sad smo opet raja. Sad smo ringe-ringe raja. Oni ringe, a mi raja. Boba brate, Boba. Snimio jos boljih zivota. Da mu vidis utoke brate, da mu vidis utoke. Hu, jeb'o majku. A ja.. Nemam koku, a nemam ni za koku. A i koji ce mi kurac? Kukurice Horoz i na drsci od sjekire brate, i na drsci od sjekire.. Covjece, mislice da sam lud. Oprave.

- Nek misli. Ko ga jebe. Pricaj.

- Hej brate. Znas ko se navuk'o brate, znas ko?
Svi brate, svi. I dzigerasi brate. Oni su sad glavni. Oni i techno. To brate, to. Dzigera'n'techno. To ti je rock'n'roll novog poretka. I svi shatirani brate, svi. Oko mene okean Halida, brate, okean. Al' nije to od frizeraja brate, nije to. To je gudra, brate. Gudra. Gudra novog poretka. Cozu gudra. Rdja gudra. Danas kad vidis kosijanera brate znas da je iz fine kuce. Danas kad cujes hard core znas da je begovska familija, brate, begovska. Tvrtka kralja loza, brate. Al' neka, urla Horoz i na drsci od sjekire.

Nage mi se u facu.

- Covjece, bolan, ja sam fakat lud.

- Al' fakat.

- Al' fakat. Pricaj!

- Jesi'l vidio sto Aziz pade, brate? Jesi'l vidio sto mu hashov picku razbi? Jesi li vidio brate? Neka. Neka. Misli Mike ime je slinamu. Ne zna Mike brate, ne zna. Nije ime slinamu, vec je srce slinamu. Je li tako brate, je li tako? Fakat da je tako. Jesi'l vidio brate sto Osama sasu vindouze po Menhetnu? Jesi'l vidio brate? Ha? Ne zna Osama brate, ne zna. Nije kol'ko ce ih pobit, vec kol'ko ce ih selam nazvat. Volim te, brate. Dodji.

...


Last edited by tsuchigumo on 17. 07. 2006. 17:40, edited 1 time in total.

Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 07. 2006. 23:50 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
stari jebes wu-cock klan


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 00:40 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
Njaaa nemoj me sad... :) Najjaci mi je dio onaj o mudzahedinima... i put od motiva do poente... Ili "Darwin" dio... fukk, a najsjebaniji mi je... ono...


Srcem ne znam pucati.

Mrtvi mi zabranili.

Srcem znam cutati.

Srcem znam cuvati.

Srcem znam plakati.

Suze sakriti.

I ne mogu ga dati.

Samo jos srcem znam boljeti.

A moje je boljeti kao vase voljeti.

Kao vase zeljeti.

Moje je boljeti kao vase zivjeti.

I vise.

I jace.

I teze.

I tamnije.

Moje je boljeti za bol bolnije.


Moje je boljeti moje sve.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 00:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
ko će ovo čitati? :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 00:58 
Quote:
najjaci mi je dio onaj o mudzahedinima


Zadnjih par mjeseci s nama je bila grupa mudzahedina. Domacih i uvoznih. Uvozni su vodili kolo. A sve ih je vodio Shejh. Slusali smo puno o njemu...

- Iz Irana je..

- Rodjeni Egipcanin..

- Dosao je iz Jemena..

- Afganistanac. Borio se deset godina protiv Rusa.

- On je Alzirac odrastao u Francuskoj.

- Govori pet jezika.

- Niko ne zna nishta o njemu osim da ima zena kol'ko hoces i djece svud' po svijetu.

On je na Allahovom putu. Dzihad mu je sudbina. Shejh je bio covjek koji je sve znao. Govorio je rijecima svete knjige. Lijecio je molitvom. Znao sudbinu. Vasu. Znao je i svoju. Recena mu je od Boga. Shejh je bio covjek kojega se shejtan plasio. On je znao kako da ga otjera. Pomogao je ljudima u nasoj jedinici da ga se rijese. Shejtana. Sad su bili slobodni. Shejh ih je drzao slobodne. Ja i Adnan smo posljednji saznali da je shejtan i u nama. Od Shejha naravno. Dok su cetnici rucali.

- Braco vi ste najbolji ratnici s kojima sam se borio. Cast mi je biti s vama. Tako su se borili Muslimani koji su oslobodili Meku. Bez rijeci. Bez osvrtanja.

Tad smo se poceli osvrtati.

- Moja je cast braco, moja je zelja, moja je duznost vratiti vas milosti Bozijoj.

..

- Ko si ti, Serpiko?

Prve moje rjeci. Tako jasne. Tako jednostavne. Tako nerazumljive za Shejha.

- Odakle si?

Jos prostije. Jos teze za odgovoriti.

- Sta je to sto nam zelis reci?

Shejh nije rekao nishta. Adnan je odgovorio za njega.

- Zeli ti reci da su ti cetnici sestru silovali zato jer je bila losa Muslimanka. I da su je rasporili zato jer je grijesila. Puno covjek grijesi sa dvanaest godina.

Boljelo je. Ali bilo je lijepo znati da boli. I da su tu. Sjecanja. Netaknuta.

- Kaze ti da su ti i majku danima drzali u kasarni zato sto je bila losa Muslimanka. I da je Drina odnijela preklanu zato jer Drina odnosi samo lose Muslimane.

Cuo sam je kako tece boje koja je lijepa samo na ruzama.

- I zeli ti reci da su ti oca zapalili zato jer je bio los Musliman.
Tisina.

- Zeli ti reci da nisi drag Allahu jer se pozdravljas na svom jeziku. Zeli ti reci da tvoje molitve nisu vrijedne jer se dova i molitva kod Allaha prima samo na arapskom. Zeli ti reci da Allah voli samo probrane. One koji silom selame. Priucene sluge sile i utoke. Mraka i bezdana. One koji Kur'anom vatre prizivaju. Koji lazu. Kradu. Pa abdest uzimaju.

Tisina.

- Zeli te nauciti da mrzis Allaha onako kako ga oni mrze. A najbolje se Allah mrzi kad mrzis onoga koji nije kao ti. Jer Allah je u svakome koji nije kao ti. Ceka da vidi koliko ljubavi za drugacijeg imas. Jer to je najvise sto ces i njemu dati. Da. Allah ceka tvoju ljubav. A Shejh ti kaze da mu vatru das. Allahu.

..

- I zeli ti reci da je placenik koji je dosao da ti razrovi zemlju kako vise nikad ne bi rodila lose Muslimane. Tvoju sestru. Tvoju majku. Tvoga oca. On je donio svoje sjeme. To su ovi rundavi iza njega. I zeli tebe kraj sebe da pucas na mene. I mene iza tebe da ti pucam u ledja. Da pocupam ruze..

:) :*


Last edited by tsuchigumo on 04. 07. 2006. 01:19, edited 1 time in total.

Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:01 
Offline
User avatar

Joined: 14. 03. 2006. 23:44
Posts: 242
Location: ...down in the hole...
Ovo sam čitao zahvaljujući nekome....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:03 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
WTF is this???


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:09 
Offline
User avatar

Joined: 07. 10. 2005. 14:23
Posts: 197
Location: mjesto:
jbg, nemam sitnih.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:09 
Offline
User avatar

Joined: 14. 03. 2006. 23:44
Posts: 242
Location: ...down in the hole...
Ako se ne varam,a uobičaeno je da sevaram kao i uvijek poslije kiše ''na čupriji tvoj bend krv ili ti ga tako nešto


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:13 
na tvoj bend ćuprija
http://rock-planet.com/forum/viewtopic.php?t=7351


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:17 
Ja nisam In. Prevrnuo sam grad da nađem kasetu Motorhead-a. Ahmet metalac je na sebi imao majicu s tim imenom kad su ga zaklali. Ispod imena Motorhead bila je lokomotiva s kljovama. Odjurila je krvava.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:19 
Offline
User avatar

Joined: 14. 03. 2006. 23:44
Posts: 242
Location: ...down in the hole...
nemoj se ti ljutit....obečali su mi i snimku svirke.....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:20 
Offline
User avatar

Joined: 14. 03. 2006. 23:44
Posts: 242
Location: ...down in the hole...
Neko bi sad rekao ''...jebao sam snove svoje,groblje puno sjećanja....''


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 01:24 
Rooster wrote:
nemoj se ti ljutit....obečali su mi i snimku svirke.....


viva la pola :D iam :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 13:52 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
Rooster wrote:
Neko bi sad rekao ''...jebao sam snove svoje,groblje puno sjećanja....''


- Bog.
Noc je bila tako gusta da smo zapinjali u mrak. Svijetlost. Zvijezde. Pizde male. Nisu nam blicale. Gurali smo pomrcinu od centra prema okrajku. Policijski sat. Nije znacio nista. A patrole. Picke koje trce. Picke koje znaju. Gurace pomrcine.

- Bog jeste evolucija.

Volio sam slusati Adnanovu pricu u opasnom satu. Gutala je tajnom kao zivim blatom. Morao sam ici krajem da me ne bi progutala. Prije svakog koraka uhvatiti granu. Tako me vukla.

- Zove se Charles. Preziva Darwin.

Isprva sam se plasio pratiti. Bilo je prestrmo za momcica iz malog grada. Gradica. Na ovim hridinama nije bilo ruza. Ali bilo je mahovine. Nigdje se nisam umivao tako lijepo kao na njoj. Jesam. Prije tri hiljade godina. U avliji sa ruzama. Sa sestrom i Arifom. Sa majkom i ocem. Mahovina je zaustavljala krvarenje. I nije dala da izraste oziljak. Cuvala je ranu otvorenom. Da je cujem kako boli. Da sebe cujem kako zivim.

- Bog. To mu je nadimak. Tako su ga ljudi prozvali. Zasto?

Ja nisam pitao. Pazio sam na grane. I cutao. Cutnja ima najbolji korak. Ne koleba se. Cutnja nikad nije rekla glupost. Zato jer niko kao cutnja ne zna kad treba pricati. A kad cutnja progovori poniznost je okruzi, Samo se cutnja ne plasi. Ona presrece svako zasto.

- Zato jer se boje. Boje se svega sto je potpisano imenom i prezimenom. Zele vjerovati u bajke koje je potpisao nadimkom. Rob. Voli. Nadimak.

Nisam znao da je rob hrana zivom blatu. Ali grane jesu. Zato mi se davase. I sestre grana. Ruke. Zato su ih primale.

- Rob. Glava pognuta. Zivi slijepo. Prima udarce. I kaze hvala. Rob. Glava pognuta. Ne zna cutati. Samo suti. Ponizno. Okruzuje cutnju.
Grane cute moje ruke. Ruke moje cute mene.

- Covjek. Potpisan imenom i prezimenom. Covjek. Tesko. Covjek. Misli. Covjek. Spozna. Kad spozna. Vidi. Strah. I tada zna da nije rob. Rob se boji. A covjek zuri. Strahu svome. I sretna lica covjek kaze. Dobro jutro sreco moja. Kako hoces da te guzim?

Naslucivao sam covjeka u sebi. Guzio sam vise puta.

- Strah je svijetlo na kraju tunela. Do njega se luta mrakom. Mrak je tajna koje nema. Samo bajka malog roba.

Jedrio sam zivim blatom zasivenih kapaka. Konce su mi cupkale pticice sa grana.

- Strah je svijetlo na kraju tunel. Robovi se mole njemu. S povezom na ocima.

Konce su mi cupkale pticice sa grana.

- Po vezom na ocima u covjeka se puca.

Konce su mi cupkale pticice sa grana.

- Covjek mora stati. Povez kaze. Covjek ne smije evoluirati. Povez kaze. Moramo ga nauciti. Povez kaze. Kako ce se bojati. Povez kaze. A povezom na ocima u covjeka se puca.

A koce su mi cupkale pticice sa grana. Beharom su mi ocvale zidove tunela.

- Ali sretna lica covjek ide. Mrakom. Tajnom. Koje nema. N e boji se oslijpepiti. Svijetlom. Strah. Na kraju tunela.
Nogama u zivom blatu.
- Darwin.

Koracati je tesko.

- Bog.

Zivotom u zivom blatu.

- Evolucija.

Roniti je tesko.

- Covjek.

Tunelom od blata.

- Zivot.

Izaci je tesko.

- Smrt.

Izaci je tesko.

- Darwin.

Iz gnijezda. Blata.

- Kud god da krenemo do Darwina cemo stici.

Klepetom od krila.

- Bog je krug. Evolucijom iscrtan.

Ptici moje ptice roblje nece biti.

- Sve nastaje samo iz jednog razloga. Da se krece i razvija. Da se mjenja ka savrsenoj formi.

Iz gnijezda. Od trnja. I zaoka.

- Jucer je danas na putu ka sutra.

Bodljikava oka.

- Savrsena forma. Promjena. Mjenjanje je konacan oblik. Ne moze se stati. Nista ne stoji. Stoji. Ide. Ka. Smrti. A smrt je kraj. Konacan promasaj. Ni pakao ni raj. Smrt je povez preko ociju. Povez je rob. Rob. Stoji. Ka. Smrti,

Jedrio sam zivim blatom. Jedrio sam.

- Smrt je definitivna. Umrijeti je promjena. Budala ce reci da je to igra rijeci. Budala je definitivna.


~Jebao sam snove svoje groblja puna sjecanja


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 13:56 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
...i onda je svizac zamotao cokoladu u omot.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 14:09 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
Svizac nas je sad sviju zaebao :( :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 15:01 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2005. 12:56
Posts: 70
ajd stavi onu hitler je gotivio muslimane


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 19. 07. 2003. 01:31
Posts: 970
rgljkhfoghfdsogdlf


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 07. 2006. 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 14. 03. 2006. 23:44
Posts: 242
Location: ...down in the hole...
Nemesis wrote:
Rooster wrote:
Neko bi sad rekao ''...jebao sam snove svoje,groblje puno sjećanja....''


- Bog.
Noc je bila tako gusta da smo zapinjali u mrak. Svijetlost. Zvijezde. Pizde male. Nisu nam blicale. Gurali smo pomrcinu od centra prema okrajku. Policijski sat. Nije znacio nista. A patrole. Picke koje trce. Picke koje znaju. Gurace pomrcine.

- Bog jeste evolucija.

Volio sam slusati Adnanovu pricu u opasnom satu. Gutala je tajnom kao zivim blatom. Morao sam ici krajem da me ne bi progutala. Prije svakog koraka uhvatiti granu. Tako me vukla.

- Zove se Charles. Preziva Darwin.

Isprva sam se plasio pratiti. Bilo je prestrmo za momcica iz malog grada. Gradica. Na ovim hridinama nije bilo ruza. Ali bilo je mahovine. Nigdje se nisam umivao tako lijepo kao na njoj. Jesam. Prije tri hiljade godina. U avliji sa ruzama. Sa sestrom i Arifom. Sa majkom i ocem. Mahovina je zaustavljala krvarenje. I nije dala da izraste oziljak. Cuvala je ranu otvorenom. Da je cujem kako boli. Da sebe cujem kako zivim.

- Bog. To mu je nadimak. Tako su ga ljudi prozvali. Zasto?

Ja nisam pitao. Pazio sam na grane. I cutao. Cutnja ima najbolji korak. Ne koleba se. Cutnja nikad nije rekla glupost. Zato jer niko kao cutnja ne zna kad treba pricati. A kad cutnja progovori poniznost je okruzi, Samo se cutnja ne plasi. Ona presrece svako zasto.

- Zato jer se boje. Boje se svega sto je potpisano imenom i prezimenom. Zele vjerovati u bajke koje je potpisao nadimkom. Rob. Voli. Nadimak.

Nisam znao da je rob hrana zivom blatu. Ali grane jesu. Zato mi se davase. I sestre grana. Ruke. Zato su ih primale.

- Rob. Glava pognuta. Zivi slijepo. Prima udarce. I kaze hvala. Rob. Glava pognuta. Ne zna cutati. Samo suti. Ponizno. Okruzuje cutnju.
Grane cute moje ruke. Ruke moje cute mene.

- Covjek. Potpisan imenom i prezimenom. Covjek. Tesko. Covjek. Misli. Covjek. Spozna. Kad spozna. Vidi. Strah. I tada zna da nije rob. Rob se boji. A covjek zuri. Strahu svome. I sretna lica covjek kaze. Dobro jutro sreco moja. Kako hoces da te guzim?

Naslucivao sam covjeka u sebi. Guzio sam vise puta.

- Strah je svijetlo na kraju tunela. Do njega se luta mrakom. Mrak je tajna koje nema. Samo bajka malog roba.

Jedrio sam zivim blatom zasivenih kapaka. Konce su mi cupkale pticice sa grana.

- Strah je svijetlo na kraju tunel. Robovi se mole njemu. S povezom na ocima.

Konce su mi cupkale pticice sa grana.

- Po vezom na ocima u covjeka se puca.

Konce su mi cupkale pticice sa grana.

- Covjek mora stati. Povez kaze. Covjek ne smije evoluirati. Povez kaze. Moramo ga nauciti. Povez kaze. Kako ce se bojati. Povez kaze. A povezom na ocima u covjeka se puca.

A koce su mi cupkale pticice sa grana. Beharom su mi ocvale zidove tunela.

- Ali sretna lica covjek ide. Mrakom. Tajnom. Koje nema. N e boji se oslijpepiti. Svijetlom. Strah. Na kraju tunela.
Nogama u zivom blatu.
- Darwin.

Koracati je tesko.

- Bog.

Zivotom u zivom blatu.

- Evolucija.

Roniti je tesko.

- Covjek.

Tunelom od blata.

- Zivot.

Izaci je tesko.

- Smrt.

Izaci je tesko.

- Darwin.

Iz gnijezda. Blata.

- Kud god da krenemo do Darwina cemo stici.

Klepetom od krila.

- Bog je krug. Evolucijom iscrtan.

Ptici moje ptice roblje nece biti.

- Sve nastaje samo iz jednog razloga. Da se krece i razvija. Da se mjenja ka savrsenoj formi.

Iz gnijezda. Od trnja. I zaoka.

- Jucer je danas na putu ka sutra.

Bodljikava oka.

- Savrsena forma. Promjena. Mjenjanje je konacan oblik. Ne moze se stati. Nista ne stoji. Stoji. Ide. Ka. Smrti. A smrt je kraj. Konacan promasaj. Ni pakao ni raj. Smrt je povez preko ociju. Povez je rob. Rob. Stoji. Ka. Smrti,

Jedrio sam zivim blatom. Jedrio sam.

- Smrt je definitivna. Umrijeti je promjena. Budala ce reci da je to igra rijeci. Budala je definitivna.


~Jebao sam snove svoje groblja puna sjecanja



8) 8) 8)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group