Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 20. 04. 2024. 03:04

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 07. 07. 2007. 16:28 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Dakle u slobodno vrijeme bavim se crtanjem raznih gitara. Ima u Gibsona, Fendera, Ibaneza, Stagg-ova, Musicmana, BC Rich gitara i slicno. Bacite oko i recite mi kako vam se cini. Tnx! Evo jedna slika za primjer, cisto da znate o cemu govorim.
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 07. 07. 2007. 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Hajd mi Mario reci u cemu ovo radis,koji program.Ako je rucni crtez daj mi sliku uvecanu par puta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 07. 07. 2007. 17:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Cool hobi.. 8)

Ali nije ručno rađeno,no way..pregledah malo sajt,ideja nije loša.Crtaš još nešto osim ovog?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 07. 07. 2007. 18:20 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Sve u svemu,odlicno,preodlicno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 08. 07. 2007. 22:03 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Inphect0r wrote:
Hajd mi Mario reci u cemu ovo radis,koji program.Ako je rucni crtez daj mi sliku uvecanu par puta.


Koristim Corel Draw u kojem crtam gitaru i Photoshop u koji onda taj crtez importiram u TIFF formatu, i onda rucno farbam cijelu gitaru.
Jedino kad vidis iste gitare u razlicitim bojama, to radim photoshop-ovim "Hue And Saturation" alatom da ne crtam pet puta potpuno istu gitaru.

Evo slika iz Corela, dakle kako gitara izgleda kad je "gola" prije importiranja u Photoshop.
Svaka linija nacrtana je mojom rukom i misem, dakle ne koristim nikakve trace alate i slicno. Jedino sto mi treba je prava slika gitare koju crtam u sto boljoj rezoluciji kako bi mogao sto preciznije nacrtati sve detalje na gitari.
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 08. 07. 2007. 22:13 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Arinoe wrote:
Cool hobi.. 8)

Ali nije ručno rađeno,no way..pregledah malo sajt,ideja nije loša.Crtaš još nešto osim ovog?


Pa vecinom crtam gitare, ali nedavno me jedan tip iz UK-a zamolio da mu napravim logo za dres njegove kosarkaske ekipe. Tip je imao ideju ali se ne zna sluzit kompom, pa mi je poslao crtez koji je napravio bez veze tek toliko da mi otprilike objasni sto je otprilike zeli.
Posalo mi je ovo:
Image

A ja sam to takodjer koristeci samo Corel i Photoshop zamislio ovako:
Image

E da i gitare su zbilja radjene rucno. Vjeruj mi nema nikakvih caka ni fora. Svaka linija crtana je rukom. Upravo radim na redizajnu site, pa kad bude gotovo napravit cu i tutorial kako to radim. Tamo ce sve bit objasnjeno. Dobro, skoro sve, necemo otkrit koliko zlicica Vegete stavljam 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 09. 07. 2007. 02:16 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Ma rekao sam vec,odlicni radovi i bas mi je drago da ima ovakvih talenata.Jer ipak ni kompjuter sam po sebi nije nista dok covjek nesjedne za njega,to je vid umjetnosti koji zasluzuje jedan veliki respekt,i samo udri care,fenomenalno je ovo prilozeno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 09. 07. 2007. 08:24 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
+Abigail+ wrote:
najs..samo prema ovom opisu sto je lik dao, zar ne bi bilo bolje da si koristio 'wind' efekat u ps.u umjesto vatre?

enivejz, zanima me jel radis mayom il 3D maxom ista..il samo 2D graph? doduse, sto se animacija nekih jednostavnih tice, i corel zna posluziti..


Hm, nisam se ni sjetio wind efekta da ti budem iskren. Ovu vatru sam napravio kombinacijom dva razlicita layera i smudge alatom. Inace alati koje najcesce koristim za sve svoje crteze u photoshopu su Brush tool, Burn and Dodge tool. S ta tri alata najvise radim. Paint bucket mi treba za nanosenje boje iako cak i to radim brush tool-om ako radim one sunburst boje, dakle kad ima dvije ili tri boje na tijelu gitare. Ono najbitnije je da apsolutno sve na gitari radim u layerima tako da bez problema mijenjam nesto kad mi se ne svidja, a da ne pricam da je tako najlakse napraviti istu gitaru u razlicitim bojama.

Sto se 3d-a tice, pokusao sam raditi u 3D Studiu aute, tocnije bolide F1 posto sam F1 fan, ali odustao sam. Treba jako puno vremena oko toga. Uspio sam napraviti 3d felgu s gumom i kocionim diskom cisto za probu i trebalo mi je jako puno vremena za to posto nikad prije nisam radio u 3d studiu pa sam odustao. Da napravim cijeli bolid trebala bi mi citava vjecnost. Evo kako je ispao kotac:
Image

A ovo je jos jedan od mojih radova u Corel/Photoshop programima. U biti s autima je sve pocelo, nacrtao sam nekih 5 automobila i ovaj Dodge je bio zadnji i ispao je najbolje. No nisam bas neki ljubitelj automobila pa su mi na pamet pale gitare. I tako sam poceo crtati ono sto volim.
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 15. 07. 2007. 14:22 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Here is my new wallpaper i have made. Hop you like it. I'ts in 1024x768 resolution.
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 15. 07. 2007. 15:13 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Strasno izgleda,i Dodge i Les Paul.Koliko ti treba vremena za jedan ovakav rad gitare,i da li si pokusao uraditi nekog B.C.Richa ili Jacksonku kakvu,mislim da bi strasno bilo vidjeti jednog Warlock-a ili Son of Beast.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 15. 07. 2007. 17:49 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Inphect0r wrote:
Strasno izgleda,i Dodge i Les Paul.Koliko ti treba vremena za jedan ovakav rad gitare,i da li si pokusao uraditi nekog B.C.Richa ili Jacksonku kakvu,mislim da bi strasno bilo vidjeti jednog Warlock-a ili Son of Beast.


BC Richa imas u galeriji na mojoj stranici. Zasad je samo Virgo model ali napravit cu i ostale. Sto se crtanja gitare tice, treba mi oko 5-7 dana, naravno ne crtam 24-sata na dan. Ovisno o slobodnom vremenu i tako.
Jackson gitare ce takodjer doci na red, samo da vise zavrsim taj novi site koji mi trenutno oduzima svo slobodno vrijeme.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 16. 07. 2007. 22:29 
Offline
User avatar

Joined: 06. 10. 2006. 21:51
Posts: 302
Location: [43.966843, 17.930138‎][46.295019, 16.328087]
Super, svaka cast ;)! Samo tako :)! I ja upisao multimediju da malo uvjezbam svoje vjestine :P!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 24. 07. 2007. 22:11 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Evo novi site je dignut stoga bacite oko i recite kak vam se cini u odnosu na stari. Sad kad sam gotov sa stranicom bacam se nazad na crtanje. Ima i nesto starih gitara u novim bojama, sekcija wallpapers je jos siromasna ali i to cemo obogatit uskoro.
Napravio sam i web-shop pa i tamo mozete vidjeti sto se nudi. Sve u svemu napokon gotovo. Eto... ostavite slobodno koji komentar u guestbook-u posto je jadan prazan sad.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 01. 08. 2007. 17:47 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Evo zavrsena je custom verzija Ibanez RG350 SSE (Special Stargate Edition) gitare, radjena na zahtjev jednog od posjetitelja site-a. Zanima me sto mislite pa bacite oko na http://www.cartoon-guitars.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 02. 08. 2007. 09:41 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
U jebote,Ibanez je prejjjakkk.Moj favorit medju radovima,mozda zato jer sam poklonik tvrdjeg zvuka,za sta Ibanez i jeste zaduzen :) Odlican rad.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 02. 08. 2007. 10:04 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Evo tek sad vidjeh B.C.-ove ove auuuuu.Perfekcija,znaci BC najdrazi pa onda Ibanez :)
Stavi znaci neki mali tutorijal,alate koje koristis i sl.Eto jedne sugestije recimo,da podijelis sa ostalima neke trikove ove umijetnosti recimo tako :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 02. 08. 2007. 13:47 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Inphect0r wrote:
Evo tek sad vidjeh B.C.-ove ove auuuuu.Perfekcija,znaci BC najdrazi pa onda Ibanez :)
Stavi znaci neki mali tutorijal,alate koje koristis i sl.Eto jedne sugestije recimo,da podijelis sa ostalima neke trikove ove umijetnosti recimo tako :)


Bit ce tutorial, imam to u planu vec duze vrijeme samo nikak napravit. Imam jako puno narudzbi ljudi da im nacrtam ovakvu gitaru, onakvu gitaru tak da ne mogu to sve stic. Trebal bi to sve pocet naplacivat al nemam srca trazit novce :)
Evo sad cu radit "posebnog" Fendera, a vec sam dobio mail za jos jednog custom Fender-a tak da si probaj zamislit kak mi je :). U biti prihvacam skoro sve zahtjeve jer mi je fora radit custom gitare, a i hocu vidjet jel cu uspjet napravit tak da ono. Al ne bi bilo lose recimo nekih 200-tinjak kuna po crtezu naplacivat :)

Nego da te razveselim odmah, bit ce i ostalih modela BC Rich gitara.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 06. 08. 2007. 09:30 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Veoma lijepo to sto radis. Samo nastavi, svaka cast :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 08. 08. 2007. 04:35 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Ma BC Rich to care,nego pocni naplacivati,sigurno da to nije nimalo lagan i brz posao,slobodno ti sastavi i cjenovnik :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evo nekih mojih crteza gitara...
PostPosted: 08. 08. 2007. 06:46 
Offline
User avatar

Joined: 07. 07. 2007. 16:16
Posts: 63
Location: CROATIA
Inphect0r wrote:
Ma BC Rich to care,nego pocni naplacivati,sigurno da to nije nimalo lagan i brz posao,slobodno ti sastavi i cjenovnik :)


Pa u biti vec imam toliko narudzbi da bi zbilja mogao naplacivati ponesto. Tesko mi je odredit cijenu. Mislim si jel bi recimo nekakvih 50 eura bila ok cijena za crtanje gitare po zelji. Imam puno narudzbi gdje crtam gitare kakve ljudi imaju kod kuce ili kakve bi htjeli dati raditi majstorima koji izradjuju custom gitare, pa ono da im odnesu crtez da tocno vide kako bi to moglo izgledat. E sad, 350kn je dosta para, 50 eura je ok cijena za ljude vani, ali ovdje kod nas ne znam...mozda bi nekih 200-tinjak kn bila realnija cijena. Nisam pametan :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group