Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 03:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 120 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2005. 12:21 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
ah, ljudi, ne možete vi očekivati da on sad odobrava pobačaj i gay brakove :roll: :roll: :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2005. 19:53 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[quote="Bathory Aria"]WICKED, SVAKA TI JE RIJEČ ZLATNA OVDJE! POTPISUJEM SVE!
A nešto se bojim da se ova tema ne bi tolerisala da je u pitanju neko drugi, što donedavno nisam ni u ludilu pomišljala.[/quote]

A sad u ludilu pomišljaš?Biće prilike i za druge,a u principu svodi ti se na skoro isto.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2005. 23:25 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Pa dovoljno sam dugo na forumu da skontam neke stvari koje se automatski brišu i u kojima se ima mjere, dok se druge dopuštaju.
I ne, nije uopće poenta da se mi sad ovdje vrijeđamo, niti očekujem, niti priželjkujem napade na nešto tuđe, samo mislim da ni ovo nije u redu i to je sve.
Uostalom, kad malo bolje razmislim, zaboli me, dosta mi je i foruma, nemam vala ni vremena ni energije da se prepucavam ovdje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2005. 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Poenta je sta je cije. Jako puno ljudi se razbacuje sa pentagramima, sa anti-judeohriscanskim sloganiranjem...al kad sranje uleti u cincilator vidi se kolko je ko operisan od gluposti...gluposti koja je kardinalna i koja nas je strasno puno kostala u zadnje vrijeme...

Crawl back to your cross folks... ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 00:12 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Iskreno da ti kažem, ja mislim da je vjera (bilo kakva) privatna stvar, samo tvoja i ničija više i ne mislim da se time treba razbacivati, to sad nešto pokazivati ili pogotovo živjeti u uvjerenju da si zbog toga nešto bolji od drugih. I da se ljudi tako ponašaju, ne bi bilo tih gluposti koje su nas koštale u zadnje vrijeme, a ja vrlo dobro znam koliko su nas koštale jer sam ih sve osjetila na svojoj koži, dakle ne pričam napamet.
Operisana sam od svakog patriotizma, državu i naciju ne možeš birati (meni je vala svejedno gdje god da me bace, anywhere I roam :)), ali mislim da vjeru možeš birati i da je ona dio tebe, zato svaki atak na bilo koju vrstu uvjerenja doživljavam kao atak na samu osobu koja u to vjeruje i to mi se ne sviđa, jer hoću svakoga da poštujem, a isto to tražim i za sebe i ne vidim da je to nešto loše.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 00:20 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
I da, zaboravila sam reći, moja reakcija nije bila izazvana pričama o tome šta je Crkva radila, kakva je to institucija i slično. Potpisala sam sve što je Wicked rekao, dakle ni ja se ne držim kojekakvih obreda i slično. Tako me i Papa skroro i ne zanima kao figura u jednoj crkvenoj hijerarhiji, nego prvenstveno kao čovjek, a mislim da je bio čovjek koji zaslužuje poštovanje. Ostalo što sam rekla (o stvarima koje se brišu i ne brišu na forumu) izlazi iz okvira ove teme, samo se radi o konstataciji. Et' toliko :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 00:38 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
ima wicked pravo... totalka primitivna balkanska gamad... ali, kod vas me vishe nishta ne mozhe iznenaditi. jebo vas.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 00:49 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2003. 20:39
Posts: 1443
Location: North of CRO
Lijepo receno Bathory. Ja nemam volje a pogotovo vremena za prepiranje s nekim oko vjere. Samo da vam kazem da je za mene Karol Wojtyla bio velik čovjek, a što se njegove institucije tiče, nije mogao popraviti neke stvari od prije neznam koliko stoljeća, nije mogao nadzirati svakog svecenika koliko je stvarno predan vjeri i nije mogao uciniti svakog sretnim. Imao je neke svoje tradicionalne stavove, zbog toga ga treba postovati. Neki od njih nisu ni toliko besmisleni. S druge strane bio je izrazito progresivan, sama cinjenica da je medijima za njegovu smrt javljeno e-mailom govori puno toga. Za mene on ce sigurno ostati jedan od najvecih osoba proslog stoljeca, a sto se prepiranje oko toga tiče - samo izvolite. Ja trenutno imam puno važnijih stvari od filozofiranja na netu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 07:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Bathory Aria wrote:
Iskreno da ti kažem, ja mislim da je vjera (bilo kakva) privatna stvar, samo tvoja i ničija više i ne mislim da se time treba razbacivati, to sad nešto pokazivati ili pogotovo živjeti u uvjerenju da si zbog toga nešto bolji od drugih. I da se ljudi tako ponašaju, ne bi bilo tih gluposti koje su nas koštale u zadnje vrijeme, a ja vrlo dobro znam koliko su nas koštale jer sam ih sve osjetila na svojoj koži, dakle ne pričam napamet.
Operisana sam od svakog patriotizma, državu i naciju ne možeš birati (meni je vala svejedno gdje god da me bace, anywhere I roam :)), ali mislim da vjeru možeš birati i da je ona dio tebe, zato svaki atak na bilo koju vrstu uvjerenja doživljavam kao atak na samu osobu koja u to vjeruje i to mi se ne sviđa, jer hoću svakoga da poštujem, a isto to tražim i za sebe i ne vidim da je to nešto loše.


Sasvim zdravo razmisljanje od tebe Ksenija, postujem i nadasve se slazem se s tim. Al pazi, Karol Wojtyla nije bio samo to. On je ipak, bar onaj bitan dio svog zivota, bio Papa Jovan Pavao drugi. Bio je glavesina i glavni starjesina jedne INSTITUCIJE koja vec jeno 1800 godina namece ljudima svoju viziju zemlje, pakla i raja. Jedne megalomanske, podle i pokvarene imperijalisticke masine, koja je jedini preostali dinosaurus iz tamnog doba. Papa, svojim utjelovljenjem, kao nekakav "sveti otac", je u direktnom egzistencijalnom sukobu sa onima koji misle kao ti i ja. Zato nemam ni trunke postovanja prema njemu kao covjeku.

I jeli zdravo odavati pocast nekome kao njemu samo zato sto je et bio kolko tolko neofiran i priblizno normalan za razliku od svih svojih prethodnika? Neznam, meni je lose crnilo i lose sivilo isto, vazda lose...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 07:24 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
WiCkED wrote:
Lijepo receno Bathory. Ja nemam volje a pogotovo vremena za prepiranje s nekim oko vjere. Samo da vam kazem da je za mene Karol Wojtyla bio velik čovjek, a što se njegove institucije tiče, nije mogao popraviti neke stvari od prije neznam koliko stoljeća, nije mogao nadzirati svakog svecenika koliko je stvarno predan vjeri i nije mogao uciniti svakog sretnim. Imao je neke svoje tradicionalne stavove, zbog toga ga treba postovati. Neki od njih nisu ni toliko besmisleni. S druge strane bio je izrazito progresivan, sama cinjenica da je medijima za njegovu smrt javljeno e-mailom govori puno toga. Za mene on ce sigurno ostati jedan od najvecih osoba proslog stoljeca, a sto se prepiranje oko toga tiče - samo izvolite. Ja trenutno imam puno važnijih stvari od filozofiranja na netu.


Jebiga ti imas svoj pogled, drugi svoj, mozemo iznositi cinjenice, mozemo ih pobijati. Nema potrebe za tenziju. Neke diskusije, moram priznati, jesu izlisne, pa pozdravljam tvoj stav.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
svaka čast papi ali pretjerali su s tim malo, prodaju se kojekakve pizdarije na papu koje veze nemaju s ičim. Ljudi su cak i to iskomercijalizirali.
iskreno, jedva cekam taj pokop, pa da je gotovo s tim više, samo o papi trube na televiziji.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 22:07 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2004. 21:41
Posts: 1914
Location: The Coast Of Malabar (zagreb)
El Foxinho wrote:
svaka čast papi ali pretjerali su s tim malo, prodaju se kojekakve pizdarije na papu koje veze nemaju s ičim. Ljudi su cak i to iskomercijalizirali.
iskreno, jedva cekam taj pokop, pa da je gotovo s tim više, samo o papi trube na televiziji.

načekat ćeš se...slijedi još strka oko izbora novog pape kaj će vjerojatno bit praceno ko' sami oscar. to može potrajati još par tjedana ..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2005. 22:17 
Offline
User avatar

Joined: 05. 02. 2005. 23:34
Posts: 723
Location: Krk
idu mi nakurac...
jebeni rim i vatikan sad ce se para nakupit za popizdit...
dobis filing ko da se nista drugo na svit ne dogadja osim papine smrti...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2005. 11:40 
Offline
User avatar

Joined: 06. 04. 2005. 22:58
Posts: 260
Ah sta ce jadan je malo posenilio,a ko i nebi.Velika je to bila odgovornost pogotovo za covjeka kao on.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2005. 11:57 
Offline
User avatar

Joined: 19. 11. 2004. 20:15
Posts: 198
Location: Where Pitar angel rapes all other angels, drinks beer, smokes weed and plays Slayer CDs
Da je religija cisto privatna stvar, ne bi imali o cemu pricat ovdje.

Na zalost, vjera je i te kako java stvar. Vjera se uplice u sve sfere zivota - u politiku, drustvo, kuluturu, cak i ekonomiju. Zbog vjere pocinju ratovi, pocinju pogromi, inkvizicije, krstaski ratovi, 9/11i, konc logori.

Zbog vjere mrze se homoseksualci, zene su nipodostavaju. Vjera utjece na TV programe koje gledamo, na muziku koju nam pokusavaju servirat, na edukaciju koju nam djeca primaju. Vjera je svuda oko nas. I nama nevjernicima je dopizdilo vise.

Vjerujte u sta hocete, ali kada religijske vodje izlaze na TV, radio, u novine, kada se njihove rijeci prepricavaju u parlamentima i kongresima, onda to vise nije privatna stvar... To direktno utice na moj zivot i zato sam toliko iznerviran vjerom. Postala je vaznija od svega ostalog... od ljudskih prava, od demoracije, od prava na slobodu govora... Dosta ba vise. Kad se vjernici i vjerske vodje okrenu sebi, onda cu i ja smanjit dozivljaj. Ali dok god se uplecu u svaki aspekt mog zivota, normalno da cu reagovat ovako kako reagujem...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2005. 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 06. 04. 2005. 22:58
Posts: 260
U potpunosti se sLazem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2005. 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 06. 04. 2005. 22:58
Posts: 260
U potpunosti se sLazem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2005. 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
Covjek je ipak bio mirotvorac mada ja licno nemam nikakve veze s njim niti njegovim ideologijama.
Al da je napuhana ta njegova smrt i sahrana jeste vala.
Pa ljudi svakodnevno u svijetu umre ili pogine hiljade nevinih zrtava pa se spomenu 15-20 sekundi na dnevniku a sama religija propagira da smo pred bogom svi isti! paradox


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 04. 2005. 18:33 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
http://www.bethepope.com :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 04. 2005. 17:56 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
Eto tako...Čuli smo sve i svašta o Papi i Crkvi.U svačijem stavu je sigurno ostalo pored isključivostii i odbrane vlastitog identiteta kroz identifikaciju i dovoljno prostora u kojem razum pušta prednost kontrastavovima,ako ni zbog čega drugog onda zbog utemeljenosti izloženih činjenica.Iz tog malog,čistog prostora,ako ne izraste tolerancija,barem će zamirisati ugodno na promjenu.Možda se i začudimo širinom vidika,iza koji kao nekim čudom neke stvari postaju manje bitne...
Pozdrav. :shock:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 120 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group