Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 02:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 120 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 04:45 
Offline
User avatar

Joined: 13. 02. 2005. 04:16
Posts: 45
je li iko slušo novi nile


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 06:14 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
Ljen Guzich wrote:
je li iko slušo novi nile


Jes', sto pitas? :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 19. 11. 2004. 20:15
Posts: 198
Location: Where Pitar angel rapes all other angels, drinks beer, smokes weed and plays Slayer CDs
Ja ne vidim kako je to papa pomogao BiH? Neka mi neko navede jedan primjer. Dok su ovdje klali, ubijali i silovali - neki u ime vjere ciji je on vrhovni poglavar - sta je on radio... Molio se za mir?? Dajte ba, dosta vise farse...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 14:05 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Digimortal wrote:
Ja ne vidim kako je to papa pomogao BiH? Neka mi neko navede jedan primjer. Dok su ovdje klali, ubijali i silovali - neki u ime vjere ciji je on vrhovni poglavar - sta je on radio... Molio se za mir?? Dajte ba, dosta vise farse...


Jesi ti nekada cuo za duhovnu pomoc,niko nema milion nogu i ruku da dodje na sve krajeve svijeta gdje je potreban... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 14:17 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2003. 22:11
Posts: 1782
Location: Kraljevski grad Visoko
otiso je papa(k)

ma raja imate vi PAPU :) :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 19. 11. 2004. 20:15
Posts: 198
Location: Where Pitar angel rapes all other angels, drinks beer, smokes weed and plays Slayer CDs
SYMPHONY wrote:
Digimortal wrote:
Ja ne vidim kako je to papa pomogao BiH? Neka mi neko navede jedan primjer. Dok su ovdje klali, ubijali i silovali - neki u ime vjere ciji je on vrhovni poglavar - sta je on radio... Molio se za mir?? Dajte ba, dosta vise farse...


Jesi ti nekada cuo za duhovnu pomoc,niko nema milion nogu i ruku da dodje na sve krajeve svijeta gdje je potreban... :roll:


Dosao je Bruce Dickinson 94'

A za duhovnu pomoc, with all due respect, poserem se na nju kad ljudi ginu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 15:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6276
ja,kao protivnik svakog religijskog i magijskog vjerovanja/preseravanja,bih htio izjaviti da me boli kurac za papu,i idiote koje trose svoje vrijeme na svadje na tu temu,i na temu "koja je religija najbolja?" ili "ko je koga zajebo na religijsko-lopovskoj osnovi tokom historije?"
jebo papu,uze nam 5 miliona dolara za dolazak u Banja Luku


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
zao mi je covjeka, al molim boga da ne otkazu ligu prvaka zbog njega


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 29. 08. 2003. 18:54
Posts: 2133
Location: Moulin Rouge
WiCkED wrote:
Koji ste vi primitivci ponekad stvarno. Ali stvarno. Umro je jedan od izrazito rijetkih ljudi sa nekom moći kojem je UISTINU bilo stalo do ljudi. Ja sam kršćanin, ali što se crkve kao organizacije tiče, ne slažem se s većim dijelom njezina djelovanja u povijesti, ni danas. Stoga me i nema na njezinim ritualima i obredima i slicno, distanciran sam izrazito. Ali papu kao čovjeka koji je pomogao nebrojenim ljudima u svojem životu, samo primitivna budala i balkanac može vrijeđati i omalovažavati čak i nakon njegove smrti.
U biti, vrijeđanje bilo kojeg čovjeka nakon njegove smrti samo pokazuje na kojoj ste razini. Stvarno su me neki od vas razočarali.

Što se mene tiče, Karol Wojtyla, počivao u miru.

Potpis.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 17:17 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2004. 21:41
Posts: 1914
Location: The Coast Of Malabar (zagreb)
Digimortal wrote:
Ja ne vidim kako je to papa pomogao BiH? Neka mi neko navede jedan primjer. Dok su ovdje klali, ubijali i silovali - neki u ime vjere ciji je on vrhovni poglavar - sta je on radio... Molio se za mir?? Dajte ba, dosta vise farse...

točno je što kaže simphony - duhovna pomoć! šta je on po tebi trebo? ovakav bolestan na sve 4 doć i pobit sve koji rade probleme? ma hajde, pričaš gluposti. on je pomagao kako je najbolje znao, odnosno pomagao preko onoga u što vjeruje..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 17:41 
Offline
User avatar

Joined: 19. 11. 2004. 20:15
Posts: 198
Location: Where Pitar angel rapes all other angels, drinks beer, smokes weed and plays Slayer CDs
Guns,

Kada Papa zove bilo kojeg predjesdnika bilo koje drzave na svijetu, predsjednik se odma javi. Zasto? Zato sto je Papina rijec je pravo vazna...

Papa je u najmanju ruku mogao osuditi HVO logore Dretelj i Heliodrom o kojima se svuda pricalo i zatrazit od hrvatske vlade da ih odma raspusti i da se zatvorenici predaju Crvenom Krizu/Polumjesecu.

Ne kazem da je trebao doci na sve 4 (mada je bio sposoban za to jer je prosle godine bio u Banjaluci, 10 punih godina NAKON rata).

Porazavajuce je da jedna tako mocna politicka masina kao sto je Vatikan (i izuzetno bogata!) usrijesredjuje svoje aktivnosti na abortus, eutanaziju, homoseksualnost i ostala pitanja osobne prirode - prava covjeka kao pojedinca, a zapunjujuce malo radi na pomoci ljudima kojima je njihova itnervencija najbitnija (pogotovo ako nisu u pitanju Katolici).

Ovo sto pricam o vatikanu odnosi se i na druge vjere i konfesije, da se razumijemo. Ali nema govora da katolicka crkva najjaci takav instrument i to cini njihovo licemjerje vecim od ostalih.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 17:50 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2004. 21:41
Posts: 1914
Location: The Coast Of Malabar (zagreb)
mislim da bi temu trebalo zakljucati, jer ovdje stvarno dolazi do prevelikih konflikata i neslaganja...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 17:51 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
MA KAKVI KONFLIKTI SAMO SE IZNOSE CINJENICE A STO NEKOM NE ODGOVARA JE DRUGA STVAR...

HAIL Digimortal :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 17:52 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2004. 21:41
Posts: 1914
Location: The Coast Of Malabar (zagreb)
ihti wrote:

HAIL Digimortal :evil:


malo si presubjektivan, ha?
i ovo je postala rasprava o napadanju/obrani kršćanstva odnosno katoličanstva...i mislim da je više nego apsurdno raspravljati o religijama na jednom rock forumu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 18:49 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
@Digimortal

nego de mi reci, ti si ocekivao neku pomoc od pape?a sta je sa svim onim ljudima koji su se trebali boriti u ratu, nasi, bosanci, trebali bratiti svoju zemlju, a sta su uradili?
spakovali kofere i otisli.sta mislis o njima?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 19:01 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[quote="Digimortal"]Ja ne vidim kako je to papa pomogao BiH? Neka mi neko navede jedan primjer. Dok su ovdje klali, ubijali i silovali - neki u ime vjere ciji je on vrhovni poglavar - sta je on radio... Molio se za mir?? Dajte ba, dosta vise farse...[/quote]
ja bez duhovne pomoći jednostavno ne mogu.Zato fino sad pustim Exhorder"Sloughter in the V..",i duhovna pomoć kao nekim čudom tu je.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 19:15 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[quote="ihti"]MA KAKVI KONFLIKTI SAMO SE IZNOSE CINJENICE A STO NEKOM NE ODGOVARA JE DRUGA STVAR...

HAIL Digimortal :evil:[/quote]

BRAVO Majstore.Naći cemo mi već prilike da iznesemo i prljavi veš ostalih vjera i vjerica.A temu ćemo zaključati zaključkom koji omogućava jedan zajednički,objektivan stav s težnjom za uspostavljanje cjelovitog,dosad frakturiranog,spiritualnog prostora,uzimajući u obzir svačije viđenje stvari;ako je to uopšte moguće.Barem u metal populaciji.Što Edo reče:jedino u metalu nema podjela.A sve to s ciljem da naučimo poštovati,pored sebe,i druge.I da shvatimo da je prioritet čovjek bez obzira na nacionalnost,vjeroispovjest i ostale podjele,već prema etičkim principima.Tako to i religije propovjedaju.Propovjedaju u smislu pričaju bajke.I to da neke stvari ne trebaju preći kućni prag;prijeti opasnost od poplave.


Top
 Profile  
 
 Post subject: ÄŒINJENICA
PostPosted: 04. 04. 2005. 20:47 
Offline

Joined: 03. 04. 2005. 23:49
Posts: 11
Location: BiH
JA VOLIM HERETIKA RAJKA!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 21:16 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Ja opet ponavljam da veze nema to sa vjerom, bar moja kratka obzervacija, da cisto gledam na papu kao osobu, ne mijesam niti crkvu niti vjeru u to, a oni opet o svojim teorijama.. heh.. dobro Wicked rece.. potpisujem njegov post, opet svoj i bravo Gia.. toliko..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 21:26 
Offline
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 02:24
Posts: 626
Location: tamo gdje gdje u polju,umjesto cvjeca,rastu mine... :P
Archangel wrote:
Ja opet ponavljam da veze nema to sa vjerom, bar moja kratka obzervacija, da cisto gledam na papu kao osobu, ne mijesam niti crkvu niti vjeru u to, a oni opet o svojim teorijama.. heh.. dobro Wicked rece.. potpisujem njegov post, opet svoj i bravo Gia.. toliko..

ma moj arch,mozemo mi to ponavljat stoljecima,oni nikad nece kako treba procitati post i prihvatiti,da ovo nema veze s nasim vjerskim ubjedjenjjima... :roll:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 120 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group