Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 18:48

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 16:53 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
kakav je ono crnjak u Japanu ovih dana..žao mi ljudi pravo.
pomogli su nam milijardu puta,a i nako..pošteni su i vrijedni za razliku od nas koji se smijemo i sprdamo na njihov racun,ljudi cak smisljaju viceve.a kad se kod nas nesto desi onda svi kolektivno kukamo kako druge boli qrac za nas,kako su nas napustili i sl.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 17:51 
Offline
User avatar

Joined: 11. 06. 2010. 02:22
Posts: 1097
Location: Gornja Maoča
Čitam počele su neke akcije za skupljanje love, ko da Japanu trebaju naše pare umjesto idioti makar tim doktora da pošalju ili nekih građevinara kuraca palaca pala im je sjajna ideja da MI šaljemo pare JAPANCIMA. Vicevi manje više jebiga takvi smo :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 06. 03. 2011. 11:54
Posts: 156
Location: Velika Kladusa/Norveska
valjda nece biti gore nego sto je situacija danas, oni reaktori njihovi samo idu..jedan po jedan :shock: a kako to sve pokazu na tv, japanci su spremni za ovakve stvari ali ovaj tsunami je bio huge :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 18:00 
Offline
User avatar

Joined: 06. 03. 2011. 11:54
Posts: 156
Location: Velika Kladusa/Norveska
bosna slati japanu para? :lol: :lol: Joj jadna bosna nezna birati jedan predsednik i vladu, treba znati pomoci sebe prije nego sto se misli kako pomoci drugima

ME FOR PRESIDENT!! :mrgreen: Ja bi sigurno mogla uraditi bolje nego ova djubra sto vidim na dnevniku. A jezik mi je downside


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 18:04 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Ne salje pare Bosna, nego pojedinci koji zele da pomognu, a to im djeluje kao najpogodniji nacin. I ne vidim zasto bi to bilo smijesno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 18:05 
Offline
User avatar

Joined: 06. 03. 2011. 11:54
Posts: 156
Location: Velika Kladusa/Norveska
japan 3 najveca ekonomija na svijetu, zato je smijesno!! :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 18:10 
Offline
User avatar

Joined: 11. 06. 2010. 02:22
Posts: 1097
Location: Gornja Maoča
Stargazer wrote:
Ne salje pare Bosna, nego pojedinci koji zele da pomognu, a to im djeluje kao najpogodniji nacin. I ne vidim zasto bi to bilo smijesno.


Pa bolje da plate avione i dnevnice i da pošalju nekome ko može pomoći ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 18:11 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
U pitanju su simbolicki gestovi, ali i kao takvi(pod uslovom da ucestvuje dovoljno ljudi), mogu rezultirati nekom popravljenom kucom, placenim lijecenjem ili slicno.

Direktna pomoc od covjeka covjeku, pa makar i simbolicka.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 19:08 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
žao mi vopra... šta im se sve dešava,kakav sjeb ..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Stargazer wrote:
U pitanju su simbolicki gestovi, ali i kao takvi(pod uslovom da ucestvuje dovoljno ljudi), mogu rezultirati nekom popravljenom kucom, placenim lijecenjem ili slicno.

Direktna pomoc od covjeka covjeku, pa makar i simbolicka.


ja bi išao lično tamo pomagati kao volonter. a to da im naše pare mogu pomoć zvuči jednako glupo kao ono na fejsu što se fura. klikni i pomozi japanu.nije njihov problem novac, vratiće se oni za godinu. njima treba sad pomoć sa izvlačenjem žrtava.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 16. 03. 2011. 22:04 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
nuklearne elektrane su zlo, jadni Japanci.

nadam se da će odustat od njih kad ova frka prođe.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 00:14 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
svaka pomoć pa i ona simbolična je human gest.
zadivljujuce je vidjeti koliko su ovi ljudi disciplinovani i kulturni cak i u ovim teskim trenutcima.nigdje nemozes vidit da neko pljacka i krade,da je kriminal u porastu i sl.
a ovo što rizbo kaže za nuklearke,ako je ozbiljan,je totalno u pravu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 00:26 
Offline
User avatar

Joined: 10. 12. 2009. 19:58
Posts: 413
Location: Živi najs/Kuvajt
Velika ih je nesreća zadesila, nažalost.
Ali to je velik narod, oni će to prebrodit'.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 01:30 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
Ozbiljan sam ba, to je svarno odron nad odronima, nema da se malo sjebe, kad pukne mora bar 100 000 mrtvih da bude. Eto Japan je po tehnologiji možda najača država u svijetu, pa opet im se ovo desi i ne mogu ništa. Zamisli tek da pukne u Bugarskoj, što je i nama blizu, oni ne bi to sastavili ni za milion godina. Sranje je to teško, pogotovo jer se struja može dobit kako god hoćeš, milijardu načina ima. Energija vjetra i sunca bi mogla sve da opskrbi, a ovo što ne bi - to treba da se ugasi, šta će ti kad ga ne možeš hranit.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 02:43 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
najviše bi volio otići tamo i pomoći, al fakat. to mi je najdraža strana zemlja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 11:14 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Ozbiljan sam ba, to je svarno odron nad odronima, nema da se malo sjebe, kad pukne mora bar 100 000 mrtvih da bude. Eto Japan je po tehnologiji možda najača država u svijetu, pa opet im se ovo desi i ne mogu ništa. Zamisli tek da pukne u Bugarskoj, što je i nama blizu, oni ne bi to sastavili ni za milion godina. Sranje je to teško, pogotovo jer se struja može dobit kako god hoćeš, milijardu načina ima. Energija vjetra i sunca bi mogla sve da opskrbi, a ovo što ne bi - to treba da se ugasi, šta će ti kad ga ne možeš hranit.

Stvar je sto se danasnje energetske potrebe veoma tesko mogu zadovoljiti koristenjem sunca i vjetara. Previse je skupo i neefikasno (i tako ce u doglednoj buducnosti i ostati) u poredjenju sa termo i hidro elektranama (koje su ekoloski katastrofalne).

Ja licno mislim da je buducnost u nuklearkama. To je prakticno neogranicen izvor ciste energije koji moze biti ekoloski odrziv. Jedino se mora raditi na sigurnosti (pogotovo u slucajevima nesreca) i odlaganju otpada, ali mislim da se ta pitanja mogu rijesiti koristenjem moderne tehnologije i inovacija u nauci. Vecina ovih nuklearki o kojima pricamo su stare 50 godina, i pavljene sa tim stepenom tehnologije. Danas to sve moze izgledati puno ozbiljnije. Vec par godina postoje ogromni medjunarodni projekti planiranja nove generacije nuklearnih elektrana na kojima skupa rade strucnjaci iz cijelog svijeta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 11:20 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
dinko wrote:
najviše bi volio otići tamo i pomoći, al fakat. to mi je najdraža strana zemlja.


hajd sad otiđi pičko haha :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 11:23 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Najjaca nacija na svijetu.. i meni su pravo dragi i zao mi je fakat.. sta su nam samo autobusa dali :D
Kako smo krhki.. mozemo biti svi sravnjeni sa zemljom bilo kad.. zato zivi zivot ko da ti je svaki dan posljednji :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 11:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ja sam mislio da je Japan neunistiv :(

crnjak, zao mi ljudi ba...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Japan
PostPosted: 17. 03. 2011. 11:39 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
Stargazer wrote:
Quote:
Ozbiljan sam ba, to je svarno odron nad odronima, nema da se malo sjebe, kad pukne mora bar 100 000 mrtvih da bude. Eto Japan je po tehnologiji možda najača država u svijetu, pa opet im se ovo desi i ne mogu ništa. Zamisli tek da pukne u Bugarskoj, što je i nama blizu, oni ne bi to sastavili ni za milion godina. Sranje je to teško, pogotovo jer se struja može dobit kako god hoćeš, milijardu načina ima. Energija vjetra i sunca bi mogla sve da opskrbi, a ovo što ne bi - to treba da se ugasi, šta će ti kad ga ne možeš hranit.

Stvar je sto se danasnje energetske potrebe veoma tesko mogu zadovoljiti koristenjem sunca i vjetara. Previse je skupo i neefikasno (i tako ce u doglednoj buducnosti i ostati) u poredjenju sa termo i hidro elektranama (koje su ekoloski katastrofalne).

Ja licno mislim da je buducnost u nuklearkama. To je prakticno neogranicen izvor ciste energije koji moze biti ekoloski odrziv. Jedino se mora raditi na sigurnosti (pogotovo u slucajevima nesreca) i odlaganju otpada, ali mislim da se ta pitanja mogu rijesiti koristenjem moderne tehnologije i inovacija u nauci. Vecina ovih nuklearki o kojima pricamo su stare 50 godina, i pavljene sa tim stepenom tehnologije. Danas to sve moze izgledati puno ozbiljnije. Vec par godina postoje ogromni medjunarodni projekti planiranja nove generacije nuklearnih elektrana na kojima skupa rade strucnjaci iz cijelog svijeta.


tako je,
sam neni nije jasno zato su onako ne efikasni kod toga haldjenja, sta im se desava...
zasto ne dovedu cijevi do tih reaktora i rijesen problem, oni gase helikopterima???wtf

Inace ne volim Japance, al mi je svakako zao sto im se to desava, i nadam se da ce sto prije da se oporave...
R.I.P zrtvama.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group