Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 07:16

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 20. 03. 2011. 20:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Problem je ovaj...

Otkad ga imam sve je fino Å¡ljakalo, mjuza se dala bez problema prebacivat kao i sve ostalo (mada sam ga prvenstveno zbog muzike uzeo, vjerujte, isplativije od iPoda).
Prebacivanje je teklo tako što bih ga preko USB-a ukopčao u komp, samo bi mi se pokrenulo, kao Removable Disc(H:) i tu kad bih ga otvorio bila je masa foldera, između ostalog i folder "Music" za muziku, ISO za igrice i još nekoliko njih...

Onda, iz čista mira, prije par dana, uključujem da ubacim nove mjuze i najednom mi se isti taj Removable Disc (H:) isto sam pokrece, ali prvo što nema ono Play all files opcije (ajd nije bitno to), nego što kad ga otvoriš ima neke skroz druge foldere kojih prije tu nije bilo: config, data, codepage, font, vsh, kd, dic, 6xxModules. Foldera od prije mi nigdje nema, pokušao sam ih naći i uz pomoć search opcije koju svaki komp ima, bezuspješno.

Formatirao sam memory stick PSP-a, dakle obrisao sve s njega, uključio nanovo i opet mi sve isto - nigdje prvobitnih foldera.
Još čudnije mi je to što šta god pokušam prebacit na njega (pokušao sam mu napravit novi folder Music, ISO, video i ostale), javlja mi da je disc destination full (čak i kad sam ga formatirao).

Zna li iko kako ću ovo riješit, karina sam za tehnologiju :)

Unaprijed hvala!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 20. 03. 2011. 20:35 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Moguće da si radio update ili da imaš jako gadan virus. Pokušaj formatirat preko compa. Ja nisam nikad imao problema sa tim, čak i kad formatiram preko psp-a vrati se na prvobitno stanje. Nadji negdje još jednu karticu za psp i probaj nju pa ćeš vidjet dali je do psp-a ili je do kartice. I hajd provjeri koji ti je sistem na njemu pa napiši ovdje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 20. 03. 2011. 20:45 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Moj prijatelj je imao sličan problem sa transferom na PSP,nisam najupućeniji kako ga je uspio riješiti (iako mislim da je problem bio u kablu ) ,al ukoliko ne nađeš rješenje ,prvom prilikom ću da ga priupitam ...
Kad formatiraš karticu pokušaj i sa NTFS i FAT32 formatiranjem,jer sam riješio svoje probleme tako doduše s drugim uređajima , a neb bilo loše kao što dinko kaže da probaš karticu s drugog PSP-a ili da pokušaš nešto prebaciti s nekog drugog kompa , a ukoliko je do firmware-a ili updajta tu i nisam neki ekspert...
u svakom slučaju,sretno s rješavanjem tog problema jer u sličnim situacijama puno prije dođeš do bespotrebnog gubljenja živaca nego rješenja . ..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 20. 03. 2011. 20:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Sistem je FAT.

Formatirao preko kompa. Sad nema nikakvih foldera (ni onih prvobitnih ni ovih novih), al prostora za bilo šta i dalje nemam. Plus, sad mi tipke najednom ne rade više. Stišćem X i O, ništa...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 20. 03. 2011. 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
to je definitivno do psp-a radije ništa ne radi jer je to sistemski problem. ako ti nije žao dati 20 km za novi customfirmware imaš na marketu i piku ljude koji to rade.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 20. 03. 2011. 22:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ma odoh odnijet na servis i ćao. Ne da mi se peglat i još više živce gubit zbog 20 maraka.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 20. 03. 2011. 23:13 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
TO ti Dinko nije halalio :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 20. 03. 2011. 23:57 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
lord krvolok wrote:
TO ti Dinko nije halalio :D



Nisam mu ja ni prodao. Ja sam svoj mjenjo za nov wii :) To mu je od briderske muzike otišo :DDDDDDDD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pomoć oko PSP-a, neÅ¡to mi neće..
PostPosted: 21. 03. 2011. 00:35 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
:lol: :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group