Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 07:05

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 13. 08. 2005. 19:55 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
uf jebote. rainbow. tu se da pisati i pisati. ne zaboravimo da bijahu ritchie blackmore's rainbow. chovjek koji je dao najveći doprinos hard rocku ikada. poseban sam po sebi. rainbow ima svoje posebne specifičnosti u odnosu na jedan DP, iako se vide neka ispreplitanja. svejedno, njihov doprinos glazbi je poseban i ne bih vršio sad konkretne usporedbe vrijednosti DP, rainbowa i whitesnakea. rangiranje mi je malo glupo (u takvoj sam fazi).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 08. 2005. 23:40 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
prekratki albumi...ili se cini da se zavrse u tren oka :)
long live rnr mi je prva ljubav od njih...a prva ljubav zaborava nema :) ustvari iza njega su mi prva dva albuma i posljednji a ostalo mi je tek slusljivo (i to ne uvijek)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2006. 00:31 
Offline
User avatar

Joined: 05. 04. 2006. 22:23
Posts: 25
Izvinite sto sam iscupao ovu temu,ali nov sam i imam jedan razlog.Meni je na prvom mestu Purple,a Rainbow je odmah iza njega.Volim njihov zvuk,a naj jaci album,po meni,je Rising.No hteo sam da odam pocast jednom od najboljih bubnjara svih vremena!Danas je osam godina kako je poginuo Cozy Powell.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2006. 01:03 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Cozy-jev neprevazidjeni smisao za dinamiku je jedan od razloga zasto mi je Rising mozda i najbolji hard rock album svih vremena.
Covjek je bio i ostao neponovljiva legenda.

RIP


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2006. 01:19 
Offline
User avatar

Joined: 05. 04. 2006. 22:23
Posts: 25
Verovao ili ne upravo slusam Rising!Cozy je tata!Moj avatar. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 08. 2006. 00:49 
Offline
User avatar

Joined: 24. 05. 2006. 17:18
Posts: 64
legende,najbolji sa Dio-m.
meni su najdraže pjesme stargazer,man on the silver mountain,tarot woma,long live R'N'R,stone cold...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 08. 2006. 01:54 
Offline

Joined: 06. 07. 2006. 12:16
Posts: 64
Location: split
A vidi vidi, nisan ni vidija ovu temu do večeras... Baš mi se piše...haha...
Evo ocjena za albume: Ritchie Blackmore's - 10 , Rising - 10 , Long live - 10 (nema ni jedna pisma da mi se ne sviđa) , Down to earth - 7 , Difficult - 7,5/8 , Straight - 8 , Bent out of shape - 8 , Stranger in us all - 9,5

Usudija bi se reći da su mi najbolji bend, a definitivno jesu najdraži... A ako triban izdvojit naj pisme onda bi to bile: Man On The Silver Mountain,
Self Portrait, Catch the Rainbow, Temple of the King, cili raising, cili long live, stone cold, miss mistreated, Can't Let You Go, Fire Dance, Street Of Dreams, Wolf To The Moon, Ariel, Too Late For Tears, Black Masquerade, Hall Of The Mountain King, Still I'm Sad - prva i druga

E sad sa Dio-m su stvarno nenadmašivi, on i ritchie, nema šanse da neko napravi bolju kombinaciju... Bez dio-a su izgubili ono nešto i malo su postali sladunjavi ali sve jedno imaju dobrih stvari, a onda dođe zadnji album koji ih vrati na staru slavu... Svi vokali su sa izvrsnim glasom... Cozy Powell je kralj... itd...

I JOŠ JEDAN POZDRAV GLUPOM RAPIĆU IZ KAŠTELA KOJI JE KRALJ I VOLIJA BI DA JE ON ODE BACIJA KOJI KOMENTAR SA MNOM...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 08. 2006. 00:28 
Offline
User avatar

Joined: 26. 07. 2006. 20:56
Posts: 15
Location: Bosanska Krupa
Nebojsa wrote:
Sta reci a da vec nije receno.Dovoljno je pomenuti Ritchie-a i Dio-a i sve je jasno.KILL THE KING,LONG LIVE ROCK 'N' ROLL,STARSTRUCK i LIGHT IN A BLACK su mi najace pesme.



Jos nesto:ako neko slucajno ima koncert Rainbow-a na disku bio bih zainteresovan da kupim.

LONG LIVE ROCK


od kupovine nema nishta, mi smo jedna veeeeelika porodica chiji se chlanovi jednostavno najeze kad chuju Sikstin Sechuri... Stargejzer, Temple of the king, Stil ajm sad (posebno sa ON STAGE lajv 1977) itd, itd

kazem da od kupovine nema nishta ali od trejda ima, ako si voljan mozemo da dobro poradimo na tome
vidi moj post Imal Ko Za Trejd
i mozes se javit sa privatnom porukom

vec sam ostvario kontakt i razmjena je OnGoing sa chlanom In Rock

ah josh neshto o rainbovu bash sam bio razocharan kada sam prvi put chuo originalnu verziju Stil Ajm Sad sa prvog albuma...NEMA TEXTA...
AL SU TO SVE NADOMJESTILI 77 ON STAGE

AJ VISH JU VEL


Last edited by ismellsmoke on 04. 08. 2006. 17:13, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 08. 2006. 00:35 
Offline
User avatar

Joined: 26. 07. 2006. 20:56
Posts: 15
Location: Bosanska Krupa
Stargazer wrote:
Inspirisan uspjehom u trenutnom contestu, pade mi na pamet da ozivim temu o ovom bozanskom bendu :D

Upravo slusam pjesmu Light In The Dark(zadnja sa Risinga), ovo je za mene sve sto u rock muzici trazim, cista esencija kvaliteta. Nevjerovatno kakvu atmosferu stvaraju Powellov bubanj, posebno cinele. Ritchie i on sami u stanju su da naprave zvuk bogatiji od 90% bendova koje sam slusao. a kad se na sve to, kao slag na tortu doda i Diov vokal dobijemo pravi przanik za usi.
Na zalost, ovo se sve odnosi samo na prva tri albuma, u osamdesetim to vise nije bilo to. Ipak, Stranger In Us All je odlican album i skoro u rangu starih...


POTPUNO SI U PRAVU
kome mozemo zahvaliti
pa Balkmoru
on je podigao prapl do zvijezda, on je otkrio DIO-a, on je proslavio Joe LYnn Turnera, on je ikona u muzici (iako bash i nisam zadovoljan njegovim ponashanjem u zasnjih 10 godina)
on je podigao Covredalea (iako ga je Lord pronasho), Glenn Hughes (mozda trenutno najbolji vokal, naravno poslije DIA) je postignuo slavu zahvaljujuci Blackmoreu
sta josh reci

Hail, Hail to Blackmore!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 08. 2006. 21:09 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Ako cemo vec tako posmatrati, mozemo reci i da je Blackmore upropastio Rainbow nakon Long Live RNR-a ;)

Mada ne treba pametovati, Blackmore je ziva legenda.

Imam ja nekih lajvova Rainbowa, On Stage DVD sa dva nastupa(jedan sa Diom, iz vremena Long Live turneje, i jedan sa Doogie White-om), i prilicno ljigavi The Final Cut. Pa ako naleti zgodna prilika za trejd, mozda nesto izvedemo...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 08. 2006. 14:08 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2006. 01:15
Posts: 10
Richard Harold Blackmore : "One day when we are on the road, I am gonna take Ian Gillan backstage. He is bigger than me, and perhaps a better fighter. But I will get some peoples with me, maybe swedish -and take him.." (Swedish cable-tv interview)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 08. 2006. 19:50 
Offline
User avatar

Joined: 26. 07. 2006. 20:56
Posts: 15
Location: Bosanska Krupa
i, jel mu Gillan razbio njusku...
:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 08. 2006. 03:49 
Offline

Joined: 20. 08. 2006. 03:41
Posts: 1
rainbow je sjajan bend, bas zato sto dio pjeva i blackmore svira. zato vise i volim sabbathe sa diom. whitesnake je jednako dobar zbog coverdalea. treba cut njegov i paigeov album. savrseno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 08. 2006. 01:43 
Offline
User avatar

Joined: 15. 06. 2006. 12:43
Posts: 92
Location: Bihac
Predobra grupa.Za mene je rainbow malo ispred dp a whitesnake mi je najbolji.Al kada malo razmislim sva ova 3 benda imaju veze.U rainbow-u je bivsi gitarist dp-a blackmore a u whitesnaku bivsi pjevac david coverdale.stoga su mi ova 3 benda veoma draga.PLs nemojte me grditi sto sam rekao da mi je bolji rainbow bolji od dp ipak sam jos mlad samo mi je 14 god :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 08. 2006. 14:01 
Offline
User avatar

Joined: 24. 05. 2006. 17:18
Posts: 64
Quote:
Predobra grupa.Za mene je rainbow malo ispred dp a whitesnake mi je najbolji.Al kada malo razmislim sva ova 3 benda imaju veze.U rainbow-u je bivsi gitarist dp-a blackmore a u whitesnaku bivsi pjevac david coverdale.stoga su mi ova 3 benda veoma draga.PLs nemojte me grditi sto sam rekao da mi je bolji rainbow bolji od dp ipak sam jos mlad samo mi je 14 god


wow,otkrio si struju


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 08. 2006. 01:45 
Offline
User avatar

Joined: 15. 06. 2006. 12:43
Posts: 92
Location: Bihac
:/ :/ :/ :/ :/.Dripac jedan sta si ti radio sa 14 godina kad si mene nasao hajkati ''WOW OTKRIO SI STRUJU''.Hajkaj ravne sebi ok??


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 09. 2006. 17:18 
Offline
User avatar

Joined: 24. 05. 2006. 17:18
Posts: 64
ženska sam,chill out :lol: .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 09. 2006. 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 15. 06. 2006. 12:43
Posts: 92
Location: Bihac
Ok smiren sam sada :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 09. 2006. 21:20 
Offline
User avatar

Joined: 24. 05. 2006. 17:18
Posts: 64
sad mi je puno lakše :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 09. 2006. 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2006. 16:52
Posts: 44
Location: Konjic BIH
in rock wrote:
Richard Harold Blackmore : "One day when we are on the road, I am gonna take Ian Gillan backstage. He is bigger than me, and perhaps a better fighter. But I will get some peoples with me, maybe swedish -and take him.." (Swedish cable-tv interview)

Hahhahaha
Ona pederčina da ga razbije :P
Glupo je što je otišao, šteta super bend bio..
Sad svira sa zenom Irski rock ili tako nešto, slušao sam i nije baš nešto


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group