Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 01:27

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Alice Cooper
PostPosted: 09. 05. 2009. 11:48 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
ACooper Rulezz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alice Cooper
PostPosted: 18. 05. 2009. 01:02 
Offline

Joined: 18. 05. 2009. 00:45
Posts: 2
legenda rocka :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alice Cooper
PostPosted: 13. 06. 2009. 05:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Recenzija zadnjeg albuma sa http://www.isk.int.ba:

Alice Cooper je meni lično jedna od najdražih ličnosti u svijetu rock’n'roll muzike. Njegov stil, pojava i muzika su meni oduvijek bili fascinantan trash. Nemojte me krivo shvatiti – kad kažem trash, mislim na gotivu koja ne mora biti fino ispolirana, visokobudžetna i nakićena - barem ne na trash način kako to ja volim. Njegov album ”Trash” je za mene postulat, a pjesme kao što su ”Poison”, ”Spark In The Dark” i ”This Maniac’s in Love With You” su kod mene jako često na playlisti. No, neću previše o opsesiji shock-rockom jednog od meni omiljenih Vodolija, nego ću da pređem na priču o novom albumu.

Spider je miran, proračunat i okrutan serijski ubica. Njegove žrtve su mlade žene koje završe život umotane u svilu, a zajedničko im je nedostatak jedne noge. Spider želi skupiti 8 ženskih nogu kako bi stvorio svog savršenog pauka. Međutim, problem se javlja kad se zaljubi u osmu žrtvu…

To je sažeta fabula konceptualnog albuma ”Along Came A Spider” kojeg je Alice Cooper snimio tri godine nakon svog posljednjeg izdanja. Kad sam prvi put čuo album, učinio mi se i produkcijski i muzički tanak, ali nisam htio odustati tako lako, pa sam mu pružio malo više prilike i evo šta sam skontao: sasvim solidan hard-rock/shock rock album sa upečatljivom pričom i odličnim tekstovima - u Cooperovom stilu. Naravno, King Diamond ostaje neporažen u pričanju horror priča, ali Alice ne zaostaje tako puno za njim. Glupo je izdvajati hitove sa konceptualnog albuma, ali pjesme ”I’m Hungry” i ”Vengeance is Mine” sa Slashom su stvarno ODLIČNE numere koje raznose sjajnim ritmom i refrenima koji vam ostaju urezani u mozak.

Osjeća se dašak prošlosti u svemu ovom, pjesme su melodične i pjevljive, ali i sadrže dozu mraka, doduše, ne depresivnog, već onog veselog – jednostavno zavolite bolesnog Spidera i njegovu opsesiju skupljanja ženskih nogu. Puno tu pomaže sarkazam i satira koju Alice prosipa u svojim tekstovima, možda ponajviše u pjesmi ”(In Touch With) Your Feminine (side, op.a.)” – samo pokušajte na osnovu dosad napisanog i imena pjesme zamisliti kakav je tekst. Iju, iju :)

Na albumu su učestvovali Ozzy Osbourne koji je odsvirao usnu harmoniku (iako nije kreditovan u bookletu) i Slash sa super solo dionicom.

Mislim da je neko sulud ako bude tražio ”Trash” u ovom djelu – ”Trash” je bio i ono je NEMOGUĆE ponoviti iz više razloga, ali ”Along Came A Spider” je sasvim zanimljiv i slušljiv hard-rock konceptualni album kojem bi trebali pružiti šansu, a ako ste žensko – čuvaj dupe, ujest će te Pauk!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alice Cooper
PostPosted: 13. 06. 2009. 10:17 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Image

...brete cover mu je isto prejak...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group