Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 17. 04. 2024. 01:19

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 29. 12. 2006. 12:56 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
eh kad bi se sve po solaz odredjivalo..

btw. o ukusima se ne raspravlja..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 01. 2007. 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 14. 04. 2005. 09:43
Posts: 134
Location: Slijepi kolosjek
44 tona u sekundi.....hmm...da neko nije pomjeso hendriksa sa satrianijem i jos malo uveco....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 01. 2007. 13:12 
Offline
User avatar

Joined: 18. 01. 2007. 18:36
Posts: 218
Location: Sarajevo
shishko wrote:
44 tona u sekundi.....hmm...da neko nije pomjeso hendriksa sa satrianijem i jos malo uveco....


vidish i to je moguce...ili sa malmsteenom...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2007. 01:55 
Offline
User avatar

Joined: 14. 04. 2005. 09:43
Posts: 134
Location: Slijepi kolosjek
ili mozda malmsteenom....a jah to je ona vec rekla........nista nista ...nastavite


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2007. 02:31 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
ja mislim da je nemoguce vise od 20 i to 20 jedino sa tappingom da dobijes na 10 nota jos 10 tappinga :) sekunda je prebrza da bi se moglo nesto vise


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 02. 2007. 01:28 
Offline
User avatar

Joined: 12. 11. 2006. 20:56
Posts: 17
Pustite to 44 tonova po kubnom metru , veći je fol što je on po pola koncerta sviro na raštimanoj gitari , poslije koncerta ljudi uzimali gitaru , ton nigdje veze , ali je čovjek opet svira, imam to na DVDu te neke izjave njeogvih tehničara.
Wah pedalu još niko nije i neće koristiti ko on.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 02. 2007. 22:45 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Xirdneh wrote:
Pustite to 44 tonova po kubnom metru , veći je fol što je on po pola koncerta sviro na raštimanoj gitari , poslije koncerta ljudi uzimali gitaru , ton nigdje veze , ali je čovjek opet svira, imam to na DVDu te neke izjave njeogvih tehničara.
Wah pedalu još niko nije i neće koristiti ko on.

poredio bi ga Kirkom sto se kontrole na wah tice..,poslusaj Sandman pa mi se javi..,ako je on proslavio ne mora da znaci da je najbolji prilikom koristenja nje..,Hendrix je samo ime koje ce se pamtiti al njegove kompozicije nisu pretjerano poznate i to se vidi i cuje..,za svakog je Hendrix plafon, al kad taj neko udje u svijet gitare shvati da je Hendrix samo sjena mnogo boljih gitarista od njega..,da ti ne nabrajam puno samo cu ti reci trojicu: Blackmore,Satriani,Malmsteen


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 02. 2007. 01:09 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
kirk_hammett wrote:
poredio bi ga Kirkom sto se kontrole na wah tice..,poslusaj Sandman pa mi se javi..,ako je on proslavio ne mora da znaci da je najbolji prilikom koristenja nje..,Hendrix je samo ime koje ce se pamtiti al njegove kompozicije nisu pretjerano poznate i to se vidi i cuje..,za svakog je Hendrix plafon, al kad taj neko udje u svijet gitare shvati da je Hendrix samo sjena mnogo boljih gitarista od njega..,da ti ne nabrajam puno samo cu ti reci trojicu: Blackmore,Satriani,Malmsteen


Ne seri Avduka zdravlja ti!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 02. 2007. 03:37 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
mozda R.M. Tocak mislim da se jedino on moze poredit al ni to nisam siguran..
Kirk svi uce od Hendrixa (pa i Satriani, Malmsteen) i da G3 svira hendrixa jer su mu pjesme bezze...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 02. 2007. 22:04 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Rocky Chopin wrote:
mozda R.M. Tocak mislim da se jedino on moze poredit al ni to nisam siguran..
Kirk svi uce od Hendrixa (pa i Satriani, Malmsteen) i da G3 svira hendrixa jer su mu pjesme bezze...

oni sviraju i Smoke on the water i ostale hitove


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 02. 2007. 14:08 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
pa ja sviraju najbolj rock pjesme, hitove. a ti kazes da hendrix nema poznate kompozicije..nista red house, foxy lady, Purple haze, voodoo chile.. ne moze mi naumpast neka pjesma od hendrixa koja nije vrh vrhova ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 04. 2007. 18:11 
Offline

Joined: 15. 04. 2007. 16:34
Posts: 13
Location: Pancevo
Nije losh bio mada se meni santana mnogo vise svidja :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jimi Hendrix
PostPosted: 24. 09. 2007. 10:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
Fakat wrote:
Pa svako ko tako misli o hendrixu kao tip sa nickom Kirk_hammet onda nije potpun gitarista, veruj mi sve solaze od metallice je extremno lako skidat al kad uzmes da skidas pesme Jimi Hendrixa, tek tad shvatis neke stvari.

Ma Jimi Hendrix je zakon. Sve albume sto je snimio je snimao samo 4 godine, a neke grupe se bave muzikom vise od 30 godina pa nemaju toliko dobrih stvari kao Hendrix.

A kirk hamet na videu sa turneje metallice sa guns'n'rose kad vidi izlozenu gitaru Jimi Hendrixa, pokusava da je pipne i kaze da bi bio srecan kada bi makar svirao sa jednom od gitara Jimi Hendrixa jer je on legenda :)


ne mozes prijatelju da objasnis neke stvari nafuranoj djecici. zna odsvirati tri akorda i pravi se pametan. ali neka djecice, svi smo mi ovako poceli, ubjedjujuci se ko vise zna o rock-u, ko je poslusao koju pjesmu, pregledao koncert...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jimi Hendrix
PostPosted: 20. 10. 2007. 01:18 
Offline

Joined: 20. 03. 2004. 03:14
Posts: 141
Najvirtuozniji i po mnogima najbolji gitarista svih vremena!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jimi Hendrix
PostPosted: 26. 06. 2010. 18:06 
Offline
User avatar

Joined: 26. 06. 2010. 15:26
Posts: 58
Odličan možda najbolji od svih,pravi genijalac :D makar dosta je stvari obradio ali u svakom slučaju napravio od njih još veća remek djela :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 20. 10. 2010. 12:29 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2010. 14:29
Posts: 20
kirk_hammett wrote:
Xirdneh wrote:
Pustite to 44 tonova po kubnom metru , veći je fol što je on po pola koncerta sviro na raštimanoj gitari , poslije koncerta ljudi uzimali gitaru , ton nigdje veze , ali je čovjek opet svira, imam to na DVDu te neke izjave njeogvih tehničara.
Wah pedalu još niko nije i neće koristiti ko on.

poredio bi ga Kirkom sto se kontrole na wah tice..,poslusaj Sandman pa mi se javi..,ako je on proslavio ne mora da znaci da je najbolji prilikom koristenja nje..,Hendrix je samo ime koje ce se pamtiti al njegove kompozicije nisu pretjerano poznate i to se vidi i cuje..,za svakog je Hendrix plafon, al kad taj neko udje u svijet gitare shvati da je Hendrix samo sjena mnogo boljih gitarista od njega..,da ti ne nabrajam puno samo cu ti reci trojicu: Blackmore,Satriani,Malmsteen


Svašta :o šta sve neću pročitati.

Hendrixa lupi po gitari uzviknut će "jOoooooj", Malmsteena i slične lupi po gitari, otići će do pojačala da vidi jel sve ok.

S vremenom ljudi shvate zašto je Hendrix to što je.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 20. 12. 2010. 15:57 
Offline

Joined: 20. 12. 2010. 15:01
Posts: 18
eugene_axe wrote:
jel to ono kad se po miliona prljavih hipika skupilo na jednoj livadi i drogiralo se do besvijesti u cast rata u vijetnamu? nekih davnih sezdesetih jel? i onda je jedan najjaci bundzija nakon tri fiksa, po kile lsd-ea u pilulama po pola grama i dva vagona skunka pred konacni overdose izjavio:"jebote hendrix odsvira 44 note u sekundi!" :D :D
daj uozbilji se koje 44 note ba? imas li uopste pretstavu koliko je to? uostalom brzina nikad nije bila razlog sto je hendrix legenda na gitari.


super je vidjeti kako se malo zna, nisu se skupili u čast, nego kao protest protiv rata u vijetnamu.

hendrix nikada nije smatran nekim posebnim gitaristom, ali kada se uzme u obzir da u vrijeme kada je on svirao gitaru i nije bilo gitarista, te da je on prvi koji je pokazao kako se može svirati gitara, te da je prvi koji je evoluirao muziku i stvorio ritam i bluz iz kojeg se razvija svaki moderni aspekt muzike kasnije, mislim da mu treba odati čast i reći da je bio legendarni gitarista.

najvažnije što se može naučiti je da je tehnika nevažna u muzici i da osjećaj čini 99% tona.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group