Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 05:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 149 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 02. 02. 2006. 11:42 
Pipsymbol wrote:
jasta neg skid row spada ovdje, al oni su bili vise komercijala neg ijedan drugi sweet band.

Bili su komercijalni naravno,al' oni nisu sweet ;)
Pipsymbol wrote:
po meni naj sweet album je Winger In the heart of the young!!!
vama?

Pa ima i boljih...
Recimo...ne znam sad,al'...'Cherry Pie' Warrant-a...

Gia wrote:
nego, zar i kiss ne bijahu svojevrsni glam rock?

Morrison wrote:
po mom misljenju glam uopste nije kic sa izuzetkom meni vrlo odvratnih kiss-ovaca (ako se oni uopste ubrajaju u glam).

Da,da,i oni su se ubrajali u to...
[quote=Morrison"] Mislim da je i queen iako su nastali ranije spadao u taj glam rock[/quote]
Ne bih se slozio.
Queen nisu nikada ni muzicki ni vizuelno spadali tu.

Gunsy wrote:
ali tu se bome "rodilo" par odlicnih bendova..
Scorpions... Van Halen...

Scorpions su se 'rodili' malo ranije :)
A i njih ne bi svrstao tu (vizuelno nikakao! :D ),jer im je muzika dosta drugacija.A sem toga su Nemci,a ne znam ni jedan nemacki glam/sweet bend...
A Van Halen...pa ni njih...vise David Lee Roth-a solo...mada ni on nije bas mnogo bio u tim vodama...

Whitesnake wrote:
dakle u svojim pocetcima aerosmith je svirao glam a posle je presao u hard rock.

Malo mi je cudno ovo...
Al' posto nisam slusao Aerosmith-ove albume 70-ih ne mogu da komentarisem...al' mi i dalje izgleda sumnjivo :)


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 02. 2006. 11:43 
E jebem ti kompijuter,sredicu ga vec jednom...uf...

Laza GN'R


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 02. 2006. 13:07 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2005. 17:49
Posts: 72
To sto sam rekao za aerosmith odnosi se na albume iz 70-tih ali se takodje odnosi i na izraz glam rock a ne na sweet jer aero nikad nisu ni svirali, ni spadali u sweet grupe...prosto poredjenje sweet metala i glam rocka dobijes poredjenjem grupe Slade tipicnog i pravog glam rock bend i koga god hoces od sweet bendova...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 02. 2006. 14:04 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
SYMPHONY wrote:
Sad kao ispade da su se svi lozili na to dok su bili mladi.Ja volim taj pravac i dan-danas i uvijek mogu poslusati bilo sta(malo manje Kiss al et :D )


KISS i jest glavni, sto se tice Glam Rocka!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 02. 2006. 14:11 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
Twisted Sister je super bend sto se tice muzike, al' Dee Snider me stvarno nervira. Imaju i oni par super hitova!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 02. 2006. 14:15 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
Outrageous wrote:
je pa kaj sad zato i jesam stavila 3 tockice...ima jos masa predobrih bendova naprema danasnjim.


Ma ima da ne kazem... Ni jedno od toga sto si nabrojao/la nije bolje od KISS-a, po muzici naravno i po svemu drugom!
OK. Opet je to tvoje misljenje, slusaj sta hoces!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 02. 2006. 12:08 
Offline
User avatar

Joined: 25. 01. 2005. 04:20
Posts: 716
Location: Zrenjanin,Srbija
Ajdin KISS wrote:
Twisted Sister je super bend sto se tice muzike, al' Dee Snider me stvarno nervira. Imaju i oni par super hitova!

A sto te nervira?
Dobro,jeste on fizicki gadan (kao i manje-vise ceo bend :D ),al' OK im je muzika 8)

A da imaju par hitova - imaju...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 02. 2006. 18:35 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
LazaGN'R wrote:
Ajdin KISS wrote:
Twisted Sister je super bend sto se tice muzike, al' Dee Snider me stvarno nervira. Imaju i oni par super hitova!

A sto te nervira?
Dobro,jeste on fizicki gadan (kao i manje-vise ceo bend :D ),al' OK im je muzika 8)

A da imaju par hitova - imaju...


Ma muzika je stvarno dobra, imaju par odlicnih hitova ko I Wanna Rock, We're Not Gonna Take i itd...
Jebiga vidis Dee-ja kakav je na sceni... ko zenskonja,a i svi su ostali...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 02. 2006. 14:50 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
VH1 zna cesto vrtiti rockere 80tih, kakvih se sve gluposti moze vidjeti u programu: status quo, def lepard, cheap trick, cinderella, reo speedwagon, twisted sister, ufo (ona grozna glam faza), kiss (crazy nights faza)... ne znam sta mi je odvratnije dal spotovi ili pjesme. neko ko slusa ovo nek mi pliz kaze sta mu se tu svidja? muzika? rockerski duh?!? imidž?!?!?

od ponude - gnr, alice cooper, rainbow, whitesnake, europe, bon jovi su kingovi za ove gore nabrojane


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 02. 2006. 17:57 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2003. 14:48
Posts: 79
Location: zagreb
a jebga nisu vizualno privlacni to je istina al neki ljudi, bar ja osobno, ne odredujem sta cu slusat ovisno o tom kak mi izvodjac izgleda.zas bi izgled utjecao na glazbu? pa sjeti se recimo jedne od najlegendarnijih ljubavnih pjesama "love hurts" i pogledaj band.covjek bi pomislio da nije ni cudo sto pjevaju tu pjesmu jel.jebes izgled.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 02. 2006. 18:05 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Fazon je sto su vecini pobrojanih i pjesme slicne izgledu :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 02. 2006. 18:37 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
ogi wrote:
VH1 zna cesto vrtiti rockere 80tih, kakvih se sve gluposti moze vidjeti u programu: status quo, def lepard, cheap trick, cinderella, reo speedwagon, twisted sister, ufo (ona grozna glam faza), kiss (crazy nights faza)... ne znam sta mi je odvratnije dal spotovi ili pjesme. neko ko slusa ovo nek mi pliz kaze sta mu se tu svidja? muzika? rockerski duh?!? imidž?!?!?

od ponude - gnr, alice cooper, rainbow, whitesnake, europe, bon jovi su kingovi za ove gore nabrojane


e jebiga sad ogi! Ni jedno od toga nije glupost... pogotovo Kiss i Twisted Sister! Ostalo sto si nabrojao "od ponude" je takodje dobro. Imao sam VH1 al se rano zakljucao... nesto cu odraditi da ga otkljucam... Cuvaj svoja misljenja samo za sebe... mozda su tebi ovi donji kingovi, ali ne svakome!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 02. 2006. 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Outrageous wrote:
a jebga nisu vizualno privlacni to je istina al neki ljudi, bar ja osobno, ne odredujem sta cu slusat ovisno o tom kak mi izvodjac izgleda.zas bi izgled utjecao na glazbu? pa sjeti se recimo jedne od najlegendarnijih ljubavnih pjesama "love hurts" i pogledaj band.covjek bi pomislio da nije ni cudo sto pjevaju tu pjesmu jel.jebes izgled.


nisam ni rekao da izgled i muzika moraju ici ruku pod ruku, vec da mi je ono sto sam od nabrojanih i cuo i vidio jednako gadno :)... uopste ne sudim po izgledu - coverdale, blackmore, joey tempest, joe lynn turner, eddie van halen jesu u osamdesetim
izgledali ko zadnje pickice, ali hej tu bar imam izbor slusati super rock muziku (znaci rock, a ne sterilni i presladunjavi pop rock iz dva akorda) ali ne gledati ih, a kod ovih drugih? pitao sam sta neko voli kod twisted sister, deff lepard i ostalih wannabe curica i nisam dobio odgovor :)

Ajdin KISS wrote:
Cuvaj svoja misljenja samo za sebe...

vrlo inteligentno reci na jednom forumu...ahem :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 02. 2006. 17:50 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2003. 14:48
Posts: 79
Location: zagreb
ogi wrote:
nisam ni rekao da izgled i muzika moraju ici ruku pod ruku, vec da mi je ono sto sam od nabrojanih i cuo i vidio jednako gadno :)... uopste ne sudim po izgledu - coverdale, blackmore, joey tempest, joe lynn turner, eddie van halen jesu u osamdesetim
izgledali ko zadnje pickice, ali hej tu bar imam izbor slusati super rock muziku (znaci rock, a ne sterilni i presladunjavi pop rock iz dva akorda) ali ne gledati ih, a kod ovih drugih? pitao sam sta neko voli kod twisted sister, deff lepard i ostalih wannabe curica i nisam dobio odgovor :)


ja recimo volim deff lepard, cinderellu, kiss itd...volim njihovu glazbu, njihove pjesme me podizu nekak kaj ja znam kak da ti objasnim,draze mi je vani cut nes od tih bendova nek kad mi puste nightwish, children of bodom,mejdene (nije da ih ne volim al...).to kaj su vizualno gadni jebga kaj sad.junik su!:)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 02. 2006. 20:40 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
Jel' ko spomenuo Billy Idol-a?
Ima i on par dobrih.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 03. 2006. 01:58 
Offline
User avatar

Joined: 08. 02. 2005. 00:44
Posts: 136
Location: Dąbrowa Górnicza
LazaGN'R wrote:
Dobro,jeste on fizicki gadan (kao i manje-vise ceo bend :D ),al' OK im je muzika 8)

A da imaju par hitova - imaju...


Gadan to blago receno ;) Ali meni to ne smeta. Racuna se glazba, a ta je dobra...pogotovo album Love Is For Suckers :twisted:

ogi wrote:
neko ko slusa ovo nek mi pliz kaze sta mu se tu svidja? muzika? rockerski duh?!? imidž?!?!?


Meni se sve svida hehe :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 03. 2006. 05:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
od glama, za mene, definitivno SKID ROW i nista vise.

a najsmjesnije od svega je sta mustaine rece dok je jos sviro u kitalici GLAM STANDS FOR Gay LA Metal... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 08. 2006. 01:00 
Offline
User avatar

Joined: 24. 05. 2006. 17:18
Posts: 64
volim te 80-e,baš su mi zakon,kad me neko pita jesu mi bolje 70-e ili 80-e,ja kažem 80-e.a zašto? u 70-ima su stvarno super bandovi,albumi,hitovi...
al u 70-ima nije bilo jednih def leppard,whitesnake,guns'n'roses...
a u 80-ima je sve to bilo prisutno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glam Rock
PostPosted: 05. 12. 2008. 17:09 
Offline

Joined: 03. 12. 2008. 13:04
Posts: 50
Location: OUTSIDE THE WALL
Vidim da većina nezna uopće što je to glam rock, to je podvrsta rocka kopja nema veze sa odijevanjem nego sa glazbom i nije van halejn glam rock i još neki bendovi koje ste nabrojili najbolji predstavnici glam rocka su bili t.rex,mott the hoople pa tako dalje i vidia sam da whitesnake stavljaju u glam rock whitesnake su hard rock kao što ni def leppard ni gunsnroses nisu glam rock


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 06. 12. 2008. 07:30 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
DoMa wrote:
od glama, za mene, definitivno SKID ROW i nista vise.

a najsmjesnije od svega je sta mustaine rece dok je jos sviro u kitalici GLAM STANDS FOR Gay LA Metal... :lol:

ja nikad nebi stavio Skid Row u glam ili hair metal al to je samo moje misljenje
thrash metal parola u 80im za glam je bila...WHEN YOU WHERE SHOUTING AT THE DEVIL WE WHERE IN THE LEAGUE WITH THE SATAN :mrgreen:
ja licno ne mogu glam podnjet (osim WASP i Skid Row :) )


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 149 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group