Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 22:05

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 116 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Deep Purple
PostPosted: 19. 06. 2003. 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Hajmo koju o kraljevima heavy rocka.
Ne znam je li vec bila tema o njima, no znam da zasluzuju i mnogo vise od jedne teme.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2003. 00:25 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2003. 01:00
Posts: 28
Location: BIH, Mostar
Da nije mozda hard rock? :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2003. 00:27 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Eto prve picajzle :roll: :roll: :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2003. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2003. 01:00
Posts: 28
Location: BIH, Mostar
Haj dobro je... nije bitno jel hard il je heavy vazno je da je zakoooooooooon!! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2003. 01:42 
Offline
User avatar

Joined: 30. 05. 2003. 00:37
Posts: 65
Location: Sarajevo/Lukavac
Ako si ocekivo da ce neko reci nesto ruzno o njima, mislim da neces to docekat.Stvarno su momci temeljac metalu, uz naravno Blac Sababth i Led Zeppelin.Meni se posebno svidjaju u periodu sa Covredaleom, Gillan je legenda ali Daveov mi se glas vise svidja.Imali su oni i padova u svojoj karijeri, ali takav bend kao sto su oni nikako ne moze pokleknuti....Long Live RnR


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2003. 04:40 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
deep purple mi definitivno najbolji hard rock band u povijesti. njihove stvari su prokleto moće, a mnjihove improvizacije na koncertima nadmašuju sve što ima bilo kakve veze sa uigranošću. općenito, najuigraniji su bend svih vremena. njihove pjesme su legendarne, a neke i duboko filozofske, nad kohjima se trebaš prokleto dobro zamisliti i razmišljati o svemu o čemu pjevaju.

definitivno najbolja faza deep purplea mi je ona između 1972. i 1974. sa gillanom, blackmoreom, lordom, gdje us definitivno najbolji (in rock i made in japan faza).

iako deep pruple nije imao lošegpjevača, gillan nadmašuje sve. njegov raspon glasa i mogućnosti pjevanja su nenadmašive. nažalost blackmore već dugo ne nastupoa s njima da bi na odgovarajući način sve to pratio na gitari, pa se tako danas neke improvizacije više pretvaraju u farsu nego u umjetnost izvođenja....

istina, ako se uzme u obzir, tako jake ličnosti, tako odlični glazbenici, osobnosti, kao što s gillan, blackmore, lord, paice i glover nisu ni mogli previše dugo koegzistirati u jednom bendu, jer su, svaki za sebe, bilipreveliki majstori, i prevelike ličnosti...

iako i danas deep purple postoji, nema više one snage koju je imao, možda najviše zbog gitariste, koji je možda i najslabiji u današnjoj postavi, ali i zbog nedostatka jona lorda, koji je 30.ak godina davao dušu ovom bendu...

kako bilo dabilo, deep purple ostaju ono što su i uvijek bili - najveći hard rock band svih vremena (pa nek me zeppelinovci mlate)

upravo navršavaju nekih 35 sitnih godina djelovanja. kao što je rečeno, bilo je padova, ali deep purple je ddep purple, i nema takvog pada koji ne bi omogućio poslije još veći povratak.


DEEP PURPLE - GODS OF HARD ROCK


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2003. 13:40 
Offline
User avatar

Joined: 31. 03. 2003. 14:19
Posts: 120
Quote:
DEEP PURPLE - GODS OF HARD ROCK

Naravno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2003. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2003. 20:51
Posts: 18
Kitz ShadowLord wrote:
iako i danas deep purple postoji, nema više one snage koju je imao, možda najviše zbog gitariste, koji je možda i najslabiji u današnjoj postavi, ali i zbog nedostatka jona lorda, koji je 30.ak godina davao dušu ovom bendu...


Morse je tehnički najbolji gitarista u povijesti DP,ali u improvizaciji i samom komponiranju pjesama nije ni do koljena RB.Ovo sa Lordom se slažem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2003. 19:42 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Kitz ShadowLord wrote:
kako bilo dabilo, deep purple ostaju ono što su i uvijek bili - najveći hard rock band svih vremena (pa nek me zeppelinovci mlate)


Nema potrebe za mlacenjem. Obje legende stoje rame uz rame :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 07. 2003. 18:52 
Offline
User avatar

Joined: 25. 07. 2003. 12:09
Posts: 82
Location: SRBIJA!
deep purle je prva prava rok grupa njih sam slusao kad nisam ni znao sta su zeppelin,sabbath itd i zbof toga verovatno najdrazi strani bend mada sam glasao za sabbath na onoj anketi ali sigurno mi je purple drazi mnogo....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 08. 2003. 12:49 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
ja mislim da su oni bili i ostali "jedni i jedini".ne slusam nesto previse rock grupe, ali deep purple su mi sa doorsima zaista najbolji.nema se tu puno sta rec.trebas ih poslusat i dobit onaj neki feeling jer niko nikad nece moc uspjet obradit child in time jer je to jedinstvena pjesma.bilo je obrada, dobrih losih, ali zna se sta je bio purple i gillan kada su tu pjesmu pjevali na koncertu u japanu 72.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 08. 2003. 16:55 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
i kad si je biljka prostrijelila tikvu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 08. 2003. 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 04. 05. 2003. 16:05
Posts: 50
Location: Visoko
Kitz ShadowLord wrote:
deep purple mi definitivno najbolji hard rock band u povijesti. njihove stvari su prokleto moće, a mnjihove improvizacije na koncertima nadmašuju sve što ima bilo kakve veze sa uigranošću. općenito, najuigraniji su bend svih vremena. njihove pjesme su legendarne, a neke i duboko filozofske, nad kohjima se trebaš prokleto dobro zamisliti i razmišljati o svemu o čemu pjevaju.

definitivno najbolja faza deep purplea mi je ona između 1972. i 1974. sa gillanom, blackmoreom, lordom, gdje us definitivno najbolji (in rock i made in japan faza).

iako deep pruple nije imao lošegpjevača, gillan nadmašuje sve. njegov raspon glasa i mogućnosti pjevanja su nenadmašive. nažalost blackmore već dugo ne nastupoa s njima da bi na odgovarajući način sve to pratio na gitari, pa se tako danas neke improvizacije više pretvaraju u farsu nego u umjetnost izvođenja....

istina, ako se uzme u obzir, tako jake ličnosti, tako odlični glazbenici, osobnosti, kao što s gillan, blackmore, lord, paice i glover nisu ni mogli previše dugo koegzistirati u jednom bendu, jer su, svaki za sebe, bilipreveliki majstori, i prevelike ličnosti...

iako i danas deep purple postoji, nema više one snage koju je imao, možda najviše zbog gitariste, koji je možda i najslabiji u današnjoj postavi, ali i zbog nedostatka jona lorda, koji je 30.ak godina davao dušu ovom bendu...

kako bilo dabilo, deep purple ostaju ono što su i uvijek bili - najveći hard rock band svih vremena (pa nek me zeppelinovci mlate)

upravo navršavaju nekih 35 sitnih godina djelovanja. kao što je rečeno, bilo je padova, ali deep purple je ddep purple, i nema takvog pada koji ne bi omogućio poslije još veći povratak.


DEEP PURPLE - GODS OF HARD ROCK


i kao sto kitz rece "...kako bilo dabilo, deep purple ostaju ono što su i uvijek bili - najveći hard rock band svih vremena (pa nek me zeppelinovci mlate)..."

ma najjaci su ba...
jednostavno ...

DEEP PURPLE


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 11. 2003. 14:34 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2003. 14:02
Posts: 91
Location: Stuttgart - Travnik
Bezbroj razgovora, tema, topika, predavanja i sl. su vođeni o njima. Mislim da je svaka riječ suvišna o njima i njihovoj prošlosti, samo se ponadajmo da neće nikada postati komercijalni. Uz Black Sabbath i Gotthard, meni najdraži bend.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 11. 2003. 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 29. 09. 2003. 18:32
Posts: 587
Location: HighLand
meni too!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 11. 2003. 09:53 
Offline

Joined: 14. 09. 2003. 08:47
Posts: 496
Location: MOSTAR/l.a.
ma mislim da su prva liga...i dan danas ih slusam i nikad nisu dosadni..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 11. 2003. 13:17 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 08:30
Posts: 959
Location: Krapina, Hrvatska
deep purple su mi jedan od najdražih, ako ne i najdraži rock band.
davno sam kod strica slušao ploču The Deepest Purple tako da su mi se urezali u glavu i nadam se da nikad neće izaći iz nje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2005. 01:16 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2005. 04:07
Posts: 97
Location: black sky...
Ko nije poslusao Purple, ne zna sta je propustio...Bilo sta da kazem bice mlacenje prazne slame, jer Purple sta god da kazem ne mogu iskazati koliko uzivam u njohvim stvarima...When a blind man cries je najbolja pjesma u historiji covjecanstva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2005. 01:27 
Offline
User avatar

Joined: 25. 08. 2004. 12:34
Posts: 70
Location: Delnice
uh... genijalan bend. meni definitivno medu najdrazima. bas danas nabavio 3 filma o njima :wink:
jedini njihovi albumi koje ne mogu bas probavit su ona dva izdana na prijelazu 80ih u 90e i concerto for group and orchestra, ostalo sve mi je super.
sta se tice sadasnje postave, mislim da su airey i morse (meni jedan od najdrazih gitarista) dostojne zamjene. u stvari, mislim da su oni donesli svjezinu u bend. jedva cekam novi album...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2005. 01:46 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Freebyrd wrote:
sta se tice sadasnje postave, mislim da su airey i morse (meni jedan od najdrazih gitarista) dostojne zamjene. u stvari, mislim da su oni donesli svjezinu u bend. jedva cekam novi album...


respect za ovo, slazem se fakat :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 116 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group