Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 22:39

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

morse vs. blackmore
morse 9%  9%  [ 5 ]
blackmore 91%  91%  [ 48 ]
Total votes : 53
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 05. 05. 2005. 21:27 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2005. 04:07
Posts: 97
Location: black sky...
Kad cujem Deep Purple pomislim na Blackmore, u svo duzno respektovanje, smatram da se niko ne moze porediti sa njim!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 05. 2005. 00:07 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Ne znam za vas, ali meni je presudni faktor uvijek bila kompozicija a ne tehnika. A tu je Ritchie neprevazidjen, napisao je haman 30 stvari za vjecnost (prva dva rainbowa anyone?8) ).
Morse je fantastican gitarista, ali mora uraditi jos puno stvari tipa Sometimes I Feel Like Screaming da stigne cika Ritchie-a.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 05. 2005. 00:17 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2003. 20:39
Posts: 1443
Location: North of CRO
Rezultati ankete su poprilicno zanimljivi :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 08. 2005. 20:05 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
da rezultati su zanimljivi. ali tu se jedan odličan gitarist suprotstavio bogu gitare. sumnjam da bi bilo koja druga usporedba drukčije ispala.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 08. 2005. 02:27 
Offline
User avatar

Joined: 29. 09. 2003. 18:32
Posts: 587
Location: HighLand
Blackmore


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 08. 2005. 01:13 
Offline

Joined: 28. 08. 2005. 19:07
Posts: 2
Blackmore rules,definitivno!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 08. 2005. 13:19 
Offline
User avatar

Joined: 04. 08. 2004. 22:48
Posts: 254
Location: zagreb
blackmore


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 11. 2005. 13:15 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
Nista nemam protiv Morsea, obadvojica su odlicni gitaristi, ali Deep Purple je bio bolji sa Blackmooreom. Pa... Zna se onda. 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 11. 2005. 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 29. 10. 2005. 13:29
Posts: 62
Location: out of my mind
iako je morse tehnièki isto toliko dobar kao i blackmore, ipak mi blackmore nekako draži...s njim je purple imao onaj svoj specifièni žestoki zvuk...a i nekako su mi na koncertima puno draže bile blackmoreove improvizacije po kojima se zapravo vidi kakav je vrhunski gitarist...volim kad mi svaki put jedna te ista stvar zvuèi drugaèije, kad me iznenadi :D a morse s druge strane ne eksperimentira ni ne improvizira previše...solaže manje više odsvira kao na snimci, ali ih odsvira odlièno... ali kao što rekoh, bleckmore mi je draži zbog sve nepredvidivosti...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2006. 11:17 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
ogi wrote:
po meni je nerijeseno - morse drazi, blackmore bolji :)


otprilike isti mi je odnos tri godine kasnije samo sto sam skontao da mi je Morse vise drag i znacajan neg Blackmore samo znacajan :)
kod mene - Morse u svakom trenutku, protiv bilo koga... pa i protiv Blackmore-a
Dixie Dregs, The Steve Morse Band, 4 dosta dobra Purple-a koja melju Ritchieva 2 osrednja i 2 grozna Purple-a (84.-93.) zelio bih da mi je stariji brat da se hvalim drustvu kakav je samo gitarski car moj burki 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 07. 2006. 03:10 
Offline

Joined: 06. 07. 2006. 12:16
Posts: 64
Location: split
ShadowLord wrote:
da rezultati su zanimljivi. ali tu se jedan odličan gitarist suprotstavio bogu gitare. sumnjam da bi bilo koja druga usporedba drukčije ispala.


Ni ja ne bi zna bolje napisat :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 09. 2006. 02:22 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2006. 22:34
Posts: 10
Pozdrav svima, novi sam... :oops:
Veliki sam ljubitelj purplea i mogu vam reći sa se radi o dvojici jako kreativnih gitarista, a isto tako da je ritchie srce i duša puiplea...
svaka njegova nota je na pravome mjestu, svaki solo upečatljiv.u svakoj
pjesmi purplea iz ere shades-stormbringer kao i strangers-battle osjeti se njegov dodir.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 10. 2006. 16:19 
Offline

Joined: 12. 10. 2006. 15:17
Posts: 8
MrBrownstone je sve rekao!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 12. 2006. 15:26 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
pa ko god je gledao kako sviraju znaju da je Blackmore bolji jer je Blackmore jednostavno nenadmasen gitarista...sa 4 akorda covjek digne pjesmu na najvisi nivo a mislim na Smoke on the water jer bez onog riffa ta pjesma ne bi bila nista...tesko je imati seriju Stratocastera sa svojim potpisom


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 02. 2007. 15:48 
Offline

Joined: 28. 12. 2006. 03:58
Posts: 2
Location: Tuzla
Ja sam licno fan Blackmore. Imao sam mogucnost da ga gledam dva puta sa BlackmoresNight, i to 2002 u Heidelbergu NJemacka i 2006 u Krefeld isto Njemacka. Nema se tu sta reci. Ritchi ima karizmu na bini sto je nijedan gitarista nema, a njegova tehnika i nacin sviranja odnosno melodije sto on stvara su nenadmasne. Glupo je govorit tko je bolji Morse ili Blackmore. A gledao sam i Purple 2003 u Franfurtu. Stevu se nema sta reci, njegova tehnika je zapanjujuca. Koncert je bio mrak, al Blackmore je ikona, ludak, njegove solaze su spontane, melodicne do bola, zvuce misticno, rifovi koje je on napravio govore sami za sebe.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 02. 2007. 00:19 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Blackmorea je smijesno porediti sa bilo kojim gitaristom sto je ikada krocio na stejdz...nema mu ravnog...moja dusa i srce sviranja pripadaju njemu jer on je moj uzor, radi njega sam kupio gitaru, radi njega sam poceo slusat rock muziku i sve ostalo...California Jam sam toliko puta sa divljenjem pregledao da i danas znam svaki pokret koji je nacinio na tom koncertu i dan danas nije mi dosadilo ga gledat...jednostavno je nenadmasen od samih riffova, ponasanja na stejdzu...ima covjek svoj pravac i karizmu jer onaj ko ga je ikada gledao i slusao uzivo, vidio bi da mu nije bio cejf svirati pjesme kao u studiju vec je smisljao nesta drugo al u svakom kontekstu u kojem bi to smislio ispalo bi dobro...zanimljiva je njegova karizma prilikom sviranja Wring that neck, izmijenja je do bola, samo prvi tj. glavni riff ostane neizmjenjen a on tu doda stvari pa pjesma sa originala od 4 min predje na 15 min...sta reci zaista nenadmasen.,jedan je od poznatijih sviraca Stratocastera.,al covjek je vise od rock duse.,sam je rekao (oni koji su citali Metal Hammer ne znam tacno koji broj al uglavnom ima clanak o Blackmore´s night, znaju o cemu govorim) da je njegova dusa i srce uvijek pripadalo Renesansnoj muzici i da je volio slusati pop grupe poput ABBE.,iz svega toga se zakljuci da je bio vise od Rockera., koji god je album radio sa Purple ispao bi dobar i sam se sjecam spotova koje sam pregledao od Purple-a- imao je poseban stil da se oblaci kao kakav momak sa zapada, sesiri i ta sranja al uvijek bio siguran u sebe u cemu god je ucestvovao i sta god je radio.,nije se bojao nicega i uvijek je bio uspjesan.,nivo na koji je digao Purple je nedostizan za ijedan bend jer Purple u to vrijeme bio pojam a i dan danas je.,smoke on the water-sta reci danas se na 100 000 km prepozna taj riff i sve u svemu to je prvo sto sam ikada naucio svirat.,on je moj covjek,moj idol,moje sve- to nije Kirk ni niko drugi pa nosio ja username Kirk u dubini duse jedini covjek kojeg ja iskljucivo postujem i cijenim je niko drugi do Blackmore.,Blackmore je Blackmore- pojam za sebe.,i dan danas stvara,sa 62 godine nije prestao da sklada zato je covjek jedinstven...,bez premca najbolji gitarista svih vremena, mislim svaka cast Satriani,Vai,Malmsteen,Becker ali nacin na koji je Blackmore dozivljavao gitaru i muziku i osjecaj kojim je svirao gitaru i skladao riffove je i dan danas neprevazidjen


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 02. 2007. 01:32 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2006. 01:00
Posts: 100
Location: Huaca Del Sol
kirk_hammett wrote:
Blackmorea je smijesno porediti sa bilo kojim gitaristom sto je ikada krocio na stejdz...nema mu ravnog...moja dusa i srce sviranja pripadaju njemu jer on je moj uzor, radi njega sam kupio gitaru, radi njega sam poceo slusat rock muziku i sve ostalo...California Jam sam toliko puta sa divljenjem pregledao da i danas znam svaki pokret koji je nacinio na tom koncertu i dan danas nije mi dosadilo ga gledat...jednostavno je nenadmasen od samih riffova, ponasanja na stejdzu...ima covjek svoj pravac i karizmu jer onaj ko ga je ikada gledao i slusao uzivo, vidio bi da mu nije bio cejf svirati pjesme kao u studiju vec je smisljao nesta drugo al u svakom kontekstu u kojem bi to smislio ispalo bi dobro...zanimljiva je njegova karizma prilikom sviranja Wring that neck, izmijenja je do bola, samo prvi tj. glavni riff ostane neizmjenjen a on tu doda stvari pa pjesma sa originala od 4 min predje na 15 min...sta reci zaista nenadmasen.,jedan je od poznatijih sviraca Stratocastera.,al covjek je vise od rock duse.,sam je rekao (oni koji su citali Metal Hammer ne znam tacno koji broj al uglavnom ima clanak o Blackmore´s night, znaju o cemu govorim) da je njegova dusa i srce uvijek pripadalo Renesansnoj muzici i da je volio slusati pop grupe poput ABBE.,iz svega toga se zakljuci da je bio vise od Rockera., koji god je album radio sa Purple ispao bi dobar i sam se sjecam spotova koje sam pregledao od Purple-a- imao je poseban stil da se oblaci kao kakav momak sa zapada, sesiri i ta sranja al uvijek bio siguran u sebe u cemu god je ucestvovao i sta god je radio.,nije se bojao nicega i uvijek je bio uspjesan.,nivo na koji je digao Purple je nedostizan za ijedan bend jer Purple u to vrijeme bio pojam a i dan danas je.,smoke on the water-sta reci danas se na 100 000 km prepozna taj riff i sve u svemu to je prvo sto sam ikada naucio svirat.,on je moj covjek,moj idol,moje sve- to nije Kirk ni niko drugi pa nosio ja username Kirk u dubini duse jedini covjek kojeg ja iskljucivo postujem i cijenim je niko drugi do Blackmore.,Blackmore je Blackmore- pojam za sebe.,i dan danas stvara,sa 62 godine nije prestao da sklada zato je covjek jedinstven...,bez premca najbolji gitarista svih vremena, mislim svaka cast Satriani,Vai,Malmsteen,Becker ali nacin na koji je Blackmore dozivljavao gitaru i muziku i osjecaj kojim je svirao gitaru i skladao riffove je i dan danas neprevazidjen
ma bravo sine....apsolutno se slazem s tobom.....coek je plafon pogotov kako koristi floyd.... :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 02. 2007. 22:40 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
ko ti je sin spele onaj..,cuj floyd, pa znas kolko sam ga se puta nagledao u tim situacijama..,Blackmore je Blackmore ba


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group