Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 03. 05. 2024. 17:53

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Ian Gillian vs. Robert Plant
Ian Gillian 60%  60%  [ 40 ]
Robert Plant 40%  40%  [ 27 ]
Total votes : 67
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 20. 08. 2003. 22:37 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
...dok gillan jos moze da pjeva child in time gotovo kao i 70-ih


Cudno sto to kazes, jer on tu pesmu vec godinama NE peva


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 08. 2003. 23:52 
Offline
User avatar

Joined: 23. 03. 2003. 23:10
Posts: 61
Location: visoko
Morrison wrote:
Glasao sam za gillan-a. Zeppelini su mi drazi bend od Purpla ali gledajuci kvlitet pjevaca za nekoliko jedva primjetnih nijansi pobijedio je gillan. Slozio bih se s Kemom oko toga da je plant vremenom izgubio onu nekadasnju prodornost glasa dok gillan jos moze da pjeva child in time gotovo kao i 70-ih
ee malo si se tu zajebo..vec podavno sam cito neki intrvju sa jednim od clanova purpla ne sjecam se tacno ko je bio u pitanju :roll: uglavnom izjavio je da Ian vise ne moze pjevati child in time, a i sam sam se uvjerio gledajuci divix "come hell".. ni slicno kao u 70-tim


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 08. 2003. 23:37 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Morrison wrote:
Glasao sam za gillan-a. Zeppelini su mi drazi bend od Purpla ali gledajuci kvlitet pjevaca za nekoliko jedva primjetnih nijansi pobijedio je gillan. Slozio bih se s Kemom oko toga da je plant vremenom izgubio onu nekadasnju prodornost glasa dok gillan jos moze da pjeva child in time gotovo kao i 70-ih


Ma kaki ba.. ne pjeva child in time vec godinama...
stanje je izjednaceno.. 7:7 :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 08. 2003. 00:33 
Offline
User avatar

Joined: 04. 05. 2003. 16:05
Posts: 50
Location: Visoko
sad je 8:7 - za gillana naravno...

ma obojica su u blizu al (po meni) ovo se sve svodi na jedno a to je...fanovi purple-a protiv fanova zeppelin-a


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 08. 2003. 12:06 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
tacni i fanovi purplea pobedjuju


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 08. 2003. 15:38 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Sixth Demon wrote:
tacni i fanovi purplea pobedjuju


Pogledajte semafor :twisted: :twisted:
Black sabbath je rasturio i jedne i druge.. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 08. 2003. 22:10 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
trekkens gillan zakon je on nema kaj ja sam odma to rekju ali to tak i mora biti jer je tak i nemaš beda ali okej


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 08. 2003. 20:51 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
onlyrock wrote:
Morrison wrote:
Glasao sam za gillan-a. Zeppelini su mi drazi bend od Purpla ali gledajuci kvlitet pjevaca za nekoliko jedva primjetnih nijansi pobijedio je gillan. Slozio bih se s Kemom oko toga da je plant vremenom izgubio onu nekadasnju prodornost glasa dok gillan jos moze da pjeva child in time gotovo kao i 70-ih
ee malo si se tu zajebo..vec podavno sam cito neki intrvju sa jednim od clanova purpla ne sjecam se tacno ko je bio u pitanju :roll: uglavnom izjavio je da Ian vise ne moze pjevati child in time, a i sam sam se uvjerio gledajuci divix "come hell".. ni slicno kao u 70-tim


Ma dobro nisam ni rekao da pjeva isto ali sam rekao da pjeva gotovo kao. Ipak i sad je bolji od roberta. Bar po mom misljenju


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2003. 02:04 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Nazalost izgleda da je 50% glasova doslo od raje koja zna za Child In Time kao najbolje otpjevanu pjesmu Gillana, a koja o Plantovom pjevanju nema pojma. I ocjenjivanje pjevackih sposobnosti na osnovu imidza i ponasanja je stvarno bezze. Al' kako Darkman rece odgovori su subjektivni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2003. 10:05 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
DEEP PURPLE :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2003. 11:56 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
Led Zeppelin wrote:
Nazalost izgleda da je 50% glasova doslo od raje koja zna za Child In Time kao najbolje otpjevanu pjesmu Gillana, a koja o Plantovom pjevanju nema pojma. I ocjenjivanje pjevackih sposobnosti na osnovu imidza i ponasanja je stvarno bezze. Al' kako Darkman rece odgovori su subjektivni.


ne bih se složio baš. isto bi netko mogao reći da je 50 % glasova došloa za planta od ljudi koji znaju samo za stairway to heaven.

ali sumnjam da je tako.

kao što sam gore naveo, uspoređujući gillana i planta, nije stvar u tome da je plant loš, daleko od toga, on je odličan. ali pravo majstorstvo pjevanja ipak više vežžem uz gillana. pogotovo pjevanja uz improvizacije na gitari na koncertima. a na koncertima plant nikad nije toliko jak bio kao gillan. objektivno gledano.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2003. 13:29 
Offline
User avatar

Joined: 23. 03. 2003. 23:10
Posts: 61
Location: visoko
Kitz ShadowLord wrote:
Led Zeppelin wrote:
Nazalost izgleda da je 50% glasova doslo od raje koja zna za Child In Time kao najbolje otpjevanu pjesmu Gillana, a koja o Plantovom pjevanju nema pojma. I ocjenjivanje pjevackih sposobnosti na osnovu imidza i ponasanja je stvarno bezze. Al' kako Darkman rece odgovori su subjektivni.


ne bih se složio baš. isto bi netko mogao reći da je 50 % glasova došloa za planta od ljudi koji znaju samo za stairway to heaven.

ali sumnjam da je tako.

kao što sam gore naveo, uspoređujući gillana i planta, nije stvar u tome da je plant loš, daleko od toga, on je odličan. ali pravo majstorstvo pjevanja ipak više vežžem uz gillana. pogotovo pjevanja uz improvizacije na gitari na koncertima. a na koncertima plant nikad nije toliko jak bio kao gillan. objektivno gledano.
ee sto se tice koncertnih inprovizacija i jednog i drugog tu je sigurno plant jaci puno puno od gillana(mozda nisi dovoljno upoznat)
ne znam sta podrazumjevas pod tim "jak" al cu ti reci da je plant imo u svoje vrijeme najvisi i najprodorniji glas za razliku od gillana koji na koncertima pjevao neke bash visoke dionice (child..) tzv. falcetom!takodje objektivno gledano


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2003. 14:23 
Offline
User avatar

Joined: 04. 05. 2003. 16:05
Posts: 50
Location: Visoko
Kitz ShadowLord wrote:
kao što sam gore naveo, uspoređujući gillana i planta, nije stvar u tome da je plant loš, daleko od toga, on je odličan. ali pravo majstorstvo pjevanja ipak više vežžem uz gillana. pogotovo pjevanja uz improvizacije na gitari na koncertima. a na koncertima plant nikad nije toliko jak bio kao gillan. objektivno gledano.


mislim da je ovo prvi put da se slazem sa kitzom u necemu...hehe.. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2003. 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
onlyrock wrote:
Kitz ShadowLord wrote:
Led Zeppelin wrote:
Nazalost izgleda da je 50% glasova doslo od raje koja zna za Child In Time kao najbolje otpjevanu pjesmu Gillana, a koja o Plantovom pjevanju nema pojma. I ocjenjivanje pjevackih sposobnosti na osnovu imidza i ponasanja je stvarno bezze. Al' kako Darkman rece odgovori su subjektivni.


ne bih se složio baš. isto bi netko mogao reći da je 50 % glasova došloa za planta od ljudi koji znaju samo za stairway to heaven.

ali sumnjam da je tako.

kao što sam gore naveo, uspoređujući gillana i planta, nije stvar u tome da je plant loš, daleko od toga, on je odličan. ali pravo majstorstvo pjevanja ipak više vežžem uz gillana. pogotovo pjevanja uz improvizacije na gitari na koncertima. a na koncertima plant nikad nije toliko jak bio kao gillan. objektivno gledano.
ee sto se tice koncertnih inprovizacija i jednog i drugog tu je sigurno plant jaci puno puno od gillana(mozda nisi dovoljno upoznat)
ne znam sta podrazumjevas pod tim "jak" al cu ti reci da je plant imo u svoje vrijeme najvisi i najprodorniji glas za razliku od gillana koji na koncertima pjevao neke bash visoke dionice (child..) tzv. falcetom!takodje objektivno gledano


čini mi se da ti nisi dovoljno upoznat, ali koliko sam imao priliku saznati do sada ti si ionako totalno zadrti led zeppelinovac i nema smisla sa tobom raspravljati o tome. dok ja uzimam sve bendove u obzir, i gotovo podjednako volim i deep purple i zeppeline i doorse i ccr i mnoge druge, jer mi je to razdoblje u rocku priraslo srcu. a vjeruj preslušao sam x svirki svih tih bendova i znam što govorim.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 00:21 
Offline
User avatar

Joined: 23. 03. 2003. 23:10
Posts: 61
Location: visoko
Kitz ShadowLord wrote:
onlyrock wrote:
Kitz ShadowLord wrote:
Led Zeppelin wrote:
Nazalost izgleda da je 50% glasova doslo od raje koja zna za Child In Time kao najbolje otpjevanu pjesmu Gillana, a koja o Plantovom pjevanju nema pojma. I ocjenjivanje pjevackih sposobnosti na osnovu imidza i ponasanja je stvarno bezze. Al' kako Darkman rece odgovori su subjektivni.


ne bih se složio baš. isto bi netko mogao reći da je 50 % glasova došloa za planta od ljudi koji znaju samo za stairway to heaven.

ali sumnjam da je tako.

kao što sam gore naveo, uspoređujući gillana i planta, nije stvar u tome da je plant loš, daleko od toga, on je odličan. ali pravo majstorstvo pjevanja ipak više vežžem uz gillana. pogotovo pjevanja uz improvizacije na gitari na koncertima. a na koncertima plant nikad nije toliko jak bio kao gillan. objektivno gledano.
ee sto se tice koncertnih inprovizacija i jednog i drugog tu je sigurno plant jaci puno puno od gillana(mozda nisi dovoljno upoznat)
ne znam sta podrazumjevas pod tim "jak" al cu ti reci da je plant imo u svoje vrijeme najvisi i najprodorniji glas za razliku od gillana koji na koncertima pjevao neke bash visoke dionice (child..) tzv. falcetom!takodje objektivno gledano


čini mi se da ti nisi dovoljno upoznat, ali koliko sam imao priliku saznati do sada ti si ionako totalno zadrti led zeppelinovac i nema smisla sa tobom raspravljati o tome. dok ja uzimam sve bendove u obzir, i gotovo podjednako volim i deep purple i zeppeline i doorse i ccr i mnoge druge, jer mi je to razdoblje u rocku priraslo srcu. a vjeruj preslušao sam x svirki svih tih bendova i znam što govorim.
ajde jebote necemo se svadjat sad..da sam zadrti zeppelinovac kako kazes upravu si!!al vjeruj slusam jos bruku bendova uz sve njih i purple koji je mi je odmah poslije zepp.! pogledaj temu "Sta Slusate Sada" pa se uvjeri...jebiga nisam mogo da ne odgovorim na onaj tvoj posta u kome si spominjo imprvizacije..ne kazem da gillan nije improvizovao i on je bio pravi majstor u tome al tek poslije planta..subjektivno misljenje :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 01:51 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Quote:
kao što sam gore naveo, uspoređujući gillana i planta, nije stvar u tome da je plant loš, daleko od toga, on je odličan. ali pravo majstorstvo pjevanja ipak više vežžem uz gillana. pogotovo pjevanja uz improvizacije na gitari na koncertima. a na koncertima plant nikad nije toliko jak bio kao gillan. objektivno gledano.


Izvini jaro al' nidji veze ba. Presluso sam milion live snimaka zeppelin i purplea. Od oko 15 snimaka Child in Time live, jedini put da mogu rec da je stvarno savrseno otpjev'o je Made in Japan. Zivcira me sto kao jedini zdrav argument svi uzimaju Child in Time. Ko nije, nek malo preslusa koncert Zeppelina The Song Remain The Same, pogotovo na Dazed&Confused improvizaciji San Francisco. To je pjevanje ljudi. Al haj jebiga, neko voli vise Hendrixa, neko vise voli Page-a, neko vise voli Gillana nego vise voli Planta, a neko vise voli rakiju od gemista :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 12:34 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
Led Zeppelin wrote:
Quote:
kao što sam gore naveo, uspoređujući gillana i planta, nije stvar u tome da je plant loš, daleko od toga, on je odličan. ali pravo majstorstvo pjevanja ipak više vežžem uz gillana. pogotovo pjevanja uz improvizacije na gitari na koncertima. a na koncertima plant nikad nije toliko jak bio kao gillan. objektivno gledano.


Izvini jaro al' nidji veze ba. Presluso sam milion live snimaka zeppelin i purplea. Od oko 15 snimaka Child in Time live, jedini put da mogu rec da je stvarno savrseno otpjev'o je Made in Japan. Zivcira me sto kao jedini zdrav argument svi uzimaju Child in Time. Ko nije, nek malo preslusa koncert Zeppelina The Song Remain The Same, pogotovo na Dazed&Confused improvizaciji San Francisco. To je pjevanje ljudi. Al haj jebiga, neko voli vise Hendrixa, neko vise voli Page-a, neko vise voli Gillana nego vise voli Planta, a neko vise voli rakiju od gemista :lol:

Kemo ba, sve je to u redu. Mislim ipak da je Gillan bolji. To je moje licno misljenje i tu ti ne mozes uticat mnogo. Bilo ono zasnovano samo na child in time ili ne (a sigurno znaj da nije). Child in time je samo jedan argument. Licno mi se vise svidja gillan iako je veoma mala razlika izmedju njih dvojice. Cak sam napisao u svom postu da su odlucile nijanse. I da su mi zeppelini drazi (mislim da ti se ovo svidja)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
meni su, licno, drazi deep purple.nekako, zvuk led zeppelina mi nikad nije "legao".takodje i zbog toga sam glasala za gillana, ali i zbog ocitih vecih glasovnih sposobnosti od planta.zamislite kako plant pjesva child in time?nemam ja nista protiv njega, ali gillan i njegovaa child in time (logicno i druge pjesmu) su ipak bolje od stairway to heaven ili whole lotta love.gillan ima posebnu boju glas koja, nazalost, nedostaje plantu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 17:03 
Offline
User avatar

Joined: 23. 03. 2003. 23:10
Posts: 61
Location: visoko
Gia wrote:
zamislite kako plant pjesva child in time?


ma dajte ljudi kakve ovo gluposti izjavljujete...svasta :? :?
ajd zamisli ti gillana kako pjeva since i've been loving you..? ne pravis razliku izmedju pjevanja falcetom i pjevanjem iz grla..ne kazem da ian nije imo visok glas,imo je i vise nego visok..onu boju glasa i nacin pjevanja ima dosta pjevaca..ja nikad nisam cuo da neko planta kopira u orginalu a gillanovih kopija sam dosta cuo


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 17:43 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Gia wrote:
meni su, licno, drazi deep purple.nekako, zvuk led zeppelina mi nikad nije "legao".takodje i zbog toga sam glasala za gillana, ali i zbog ocitih vecih glasovnih sposobnosti od planta.zamislite kako plant pjesva child in time?nemam ja nista protiv njega, ali gillan i njegovaa child in time (logicno i druge pjesmu) su ipak bolje od stairway to heaven ili whole lotta love.gillan ima posebnu boju glas koja, nazalost, nedostaje plantu.


ufff ne slazem se nikako
al ajde sve je to subjektivno misljenje


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group