Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 06:20

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Ian Gillian vs. Robert Plant
Ian Gillian 60%  60%  [ 40 ]
Robert Plant 40%  40%  [ 27 ]
Total votes : 67
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 17:47 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
onlyrock wrote:
Gia wrote:
zamislite kako plant pjesva child in time?


ma dajte ljudi kakve ovo gluposti izjavljujete...svasta :? :?
ajd zamisli ti gillana kako pjeva since i've been loving you..? ne pravis razliku izmedju pjevanja falcetom i pjevanjem iz grla..ne kazem da ian nije imo visok glas,imo je i vise nego visok..onu boju glasa i nacin pjevanja ima dosta pjevaca..ja nikad nisam cuo da neko planta kopira u orginalu a gillanovih kopija sam dosta cuo


e za ovo se slazem
gillan se nikako ne bi snasao u since i've been loving you (kao ostalom ni niko drugi)
al ajde ako cemo da se drzimo purple-a evo jedan odlican primjer - kako bi se samo snaso u soldier of fortune - nikako znaci toliko od njegove svestranosti plus tom covjeku stvarno ne mogu oprostiti onih par black sabbath godina :? )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 21:52 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
Quote:
Izvini jaro al' nidji veze ba. Presluso sam milion live snimaka zeppelin i purplea. Od oko 15 snimaka Child in Time live, jedini put da mogu rec da je stvarno savrseno otpjev'o je Made in Japan. Zivcira me sto kao jedini zdrav argument svi uzimaju Child in Time. Ko nije, nek malo preslusa koncert Zeppelina The Song Remain The Same, pogotovo na Dazed&Confused improvizaciji San Francisco. To je pjevanje ljudi. l:


e kao prvo da razjasnimo, ne uzimam kao argument child in time nego kompletni opus DP-a. a kao argument usporedbe gillana i planta upravo bih i naveo the song remains the same, gdje se plant nije baš previše dobrim pokazao.

a pogledaj recimo DP live in melbourne 1999 gdje gillan još uijek dokazuje da može (makar to ne bio child in time, za koju valjda 90 % ovog foruma jedino i zna). e to je pjevanje, pa 30 godina nakon njihovih početaka. uostalom, konstantnost nitko ni ne može pobiti.

btw. ovaj nick gore, led zeppelin je baš originalan :roll: :roll: :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 22:14 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
iako sam u nedavnoj anketi zeppelin vs DP vs sabbath glasa za zeppeline, nakon duzeg razmisljanja ovde glas dajem gillanu. Prije svega jer su mi live nastupi planta dosta slabiji. Slazem se sa onim sto je kitz rekao za song remains the same.

Quote:
kako bi se samo snaso u soldier of fortune

daj ba ogi, ta pjesma je kao stvorena za coverdalea, bezze bi zvucalo da je bilo ko drugi pjeva :D

P.S.
Ovde izgleda kad god neko vidi da se ostali ne slazu sa njim kaze da su njihovi stavovi bazirani na slusanju samo jedne pjesme. mislim da je vecina ljudi koji ovde postaju sasvim solidno upucena u radove obojice


Last edited by Stargazer on 26. 08. 2004. 21:37, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2003. 22:21 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
ak smijem pitati, a kaj vam znači taj "ba"?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 08. 2003. 01:15 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Sto vam Onlyrock suknu sa Since I've Been Loving You. Cuj na TSRTS se slabo pokazo. Eto onda preslusaj BBC Sessions ili jos bolje ovaj novi CD, How The West Was Won.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 08. 2003. 10:01 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
Led Zeppelin wrote:
Sto vam Onlyrock suknu sa Since I've Been Loving You. Cuj na TSRTS se slabo pokazo. Eto onda preslusaj BBC Sessions ili jos bolje ovaj novi CD, How The West Was Won.


to i ja velim

inače imam doma original BBC sessions. istina, tu je već mnogo više pokazao. how the west još nisam imao priliku nabaviti.

bbc sessions mi ionako spada među omiljena izdanja rocka.

btw. još jedanput, što vam znači taj "ba" ??


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 08. 2003. 16:19 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Kitz ShadowLord wrote:
Led Zeppelin wrote:
Sto vam Onlyrock suknu sa Since I've Been Loving You. Cuj na TSRTS se slabo pokazo. Eto onda preslusaj BBC Sessions ili jos bolje ovaj novi CD, How The West Was Won.


to i ja velim

inače imam doma original BBC sessions. istina, tu je već mnogo više pokazao. how the west još nisam imao priliku nabaviti.

bbc sessions mi ionako spada među omiljena izdanja rocka.

btw. još jedanput, što vam znači taj "ba" ??


Ma skracenica za bosansku naiconalnu domenu .ba :D

ma salim se..
ne znam.. to ti je ko neka skracenica od bolan bar ja mislim, ali svi je ovdje govore.. imate i vi nesto slicno sa onim kaj ja mislim... nisam siguran..

kako ne znas ono: sta (ovo sta se pretvori u sa') ima baaa.. ili djesi baa.. :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 08. 2003. 16:20 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Kitz ShadowLord wrote:
Led Zeppelin wrote:
Sto vam Onlyrock suknu sa Since I've Been Loving You. Cuj na TSRTS se slabo pokazo. Eto onda preslusaj BBC Sessions ili jos bolje ovaj novi CD, How The West Was Won.


to i ja velim

inače imam doma original BBC sessions. istina, tu je već mnogo više pokazao. how the west još nisam imao priliku nabaviti.

bbc sessions mi ionako spada među omiljena izdanja rocka.

btw. još jedanput, što vam znači taj "ba" ??


Ma skracenica za bosansku naiconalnu domenu .ba :D

ma salim se..
ne znam.. to ti je ko neka skracenica od bolan bar ja mislim, ali svi je ovdje govore.. imate i vi nesto slicno sa onim kaj ja mislim... nisam siguran..

kako ne znas ono: sta (ovo sta se pretvori u sa') ima baaa.. ili djesi baa.. :twisted:

a ova uvjeravanja oko planta i gillana.. kako ces uvjeriti lika sa nickom led zeppelin da je gillan bolji pjevac od planta.. iako za mene nije!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 08. 2003. 02:27 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
BA ti je k'o nekakva neodredjena zamjenica. Isto ko sto srbi imaju BRE. srpski DE SI BRE, je bosanski DJE SI BA. A sto se tice Gillan VS Plant, stvarno postujem misljenje onih kojima je Gillan bolji jer ovo pitanje se ne moze rijesiti argumentima (za razliku od Rock VS Metal hehehe). Nekome je bolji ovaj nekom onaj al' na kraju svega to su dva vrhunska pjevaca i sve se svodi na izbor prvog izmedju jednakih (primus inter pares, vidis sta gimnazija ucini od covjeka). Stoga, predlazem da se po prvi put skinemo sa ovog topica u miru i prijateljstvu. Zivio govornik!!! (Bravo ja).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 08. 2003. 02:32 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
I BA nije skracenica od BOLAN.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 08. 2003. 12:25 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
inače, onaj primjer, kaj ja mislim. kaj znači u prijevodu što. potječe iz područja kajkavskog narječja koje se govori u sjeverozapadnim dijelovima hrvatske. tako da nije slično sa ba ili bre. trenutačno mi ne pada neki sinonim za ba ili bre.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 08. 2003. 22:29 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Led Zeppelin wrote:
I BA nije skracenica od BOLAN.


jebiga ba.. zajeb.. hehe...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 08. 2003. 22:31 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
uredu, mozda se i ne bi snsao kod soldier of fortune ili nekih drugih, ali ja nisam rekla da je plant los.jednostavno, meni je gillan bolji i logicno je da je to subjektivno!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 08. 2003. 02:23 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
E, fakat smo iscrpili temu. Narode hajmo dalje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 08. 2003. 22:57 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
i pobijediše gillan.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 08. 2003. 13:15 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2003. 20:39
Posts: 1443
Location: North of CRO
Kitz ShadowLord wrote:
i pobijediše gillan.
Po meni svakako zasluzeno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 08. 2003. 19:55 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
Led Zeppelin wrote:
BA ti je k'o nekakva neodredjena zamjenica. Isto ko sto srbi imaju BRE. srpski DE SI BRE, je bosanski DJE SI BA. A sto se tice Gillan VS Plant, stvarno postujem misljenje onih kojima je Gillan bolji jer ovo pitanje se ne moze rijesiti argumentima (za razliku od Rock VS Metal hehehe). Nekome je bolji ovaj nekom onaj al' na kraju svega to su dva vrhunska pjevaca i sve se svodi na izbor prvog izmedju jednakih (primus inter pares, vidis sta gimnazija ucini od covjeka). Stoga, predlazem da se po prvi put skinemo sa ovog topica u miru i prijateljstvu. Zivio govornik!!! (Bravo ja).

"Je li tako Moke"
Idem...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2004. 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 25. 08. 2004. 12:34
Posts: 70
Location: Delnice
vise volim Purple, ali ipak glas za Planta
Gillan se iskazao samo u par pjesama, a Plant u svima. I mislim da danas Plant ima bolji glas nego Gillan. Gledo sam Planta neki dan na nekoj dobrotvornoj priredbi; nikad ga ne bi skuzio da nema tako prepoznatljiv glas.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2004. 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
Freebyrd wrote:
vise volim Purple, ali ipak glas za Planta
Gillan se iskazao samo u par pjesama, a Plant u svima. I mislim da danas Plant ima bolji glas nego Gillan. Gledo sam Planta neki dan na nekoj dobrotvornoj priredbi; nikad ga ne bi skuzio da nema tako prepoznatljiv glas.

Ma jest kurac. U gillana je otisao glas u kurac ali je i u planta vala jos sredinom 80tih je bio u kurcu sa svojim glasom


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2004. 18:31 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
upravo to.danas plant ne moze UOPCE da pjeva, izgubio glas totalno, dok Gillan i dalje ide po turnejama i pjeva.
toliko i boljem pjevacu.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group